nasiona marihuany

Uprawy grzybów psylocybinowych

Wyszukiwarka Forumowa:

Dubai

New member
Rejestracja
Lip 2, 2016
Postów
4
Buchów
0
Witam mam mały problem z moimi Golden Teacherami. Dzisiaj mają 5 dzień pinowania, a grzyby zaczynają się wyginać i co niektóre już się otwierają, mimo że są małe. 3 Razy dziennie wachlowane 2 razy dziennie pryskane i światło z żarówki około 8h dziennie. Proszę o pomoc:freak2:


 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ja tu nie widzę żadnych problemów, nie wszystkie porosną wielkie, jak kapelusz otwarty to możesz już ścinać te sztuki
 

chemik18

New member
Rejestracja
Paź 15, 2018
Postów
2
Buchów
0
Co do postu powyżej, proszę mnie nie dojeżdżać, konta miałem od 2009 ale wszystko poginęło :/

Powiedzcie proszę czy już dawać do owocnikowania:

11.jpg


obecnie temperatura w granicach 26 - 27 ;)


Grzybnia się już całkiem ładnie przebiła, więc imo możesz śmiało wystawiać;) Aczkolwiek mówiąc szczerze mam wrażenie, że jakieś dziwne kolorki Ci tam wychodzą, pilnuj się, żeby Ci zakażenie nie wlazło. Na moje oko okrywa zbyt wilgotna jest, więc o zakażenie łatwo. Nie wiem, może kwestia zdjęcia, ale, w lewym górnym rogu widać najwyraźniej, wygląda jakby pajęczynówka się wkradała
 

Drewno2601

New member
Rejestracja
Paź 1, 2019
Postów
1
Buchów
0
Witam. Zobaczyłem dopiero wczoraj że można chodować sobie grzyby :) i dlatego pytam. Jesli zamowie gotową grzybnie to co mam zrobić? Gdzie postawić i czym podlać? Może mi ktoś krok po kroku to wyjaśnić?
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Witam. Zobaczyłem dopiero wczoraj że można chodować sobie grzyby :) i dlatego pytam. Jesli zamowie gotową grzybnie to co mam zrobić? Gdzie postawić i czym podlać? Może mi ktoś krok po kroku to wyjaśnić?

weź poczytaj sobie ziomal najpierw to i owo xd przecież to tak z dupy bez żadnej wiedzy to nie ma co podchodzić nawet
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Gotowa grzybnia chociażby z Zamnesia ma opis, co i jak zrobić.
 

KolorowaPieczark

New member
Rejestracja
Lis 3, 2019
Postów
1
Buchów
0
Cześć
Zaczynam swoją przygodę z hodowlą i mam pewien problem.
Podstawę dla zarodników zrobiłem z żyta i nie wiem czy nie nalałem za dużo wody do 2 słoików.
Jestem już po etapie zaszczepienia i nie wiem czy zostawić to tak jak jest czy może da się to jakoś uratować ??
 
C

ChytryDwuteownik

Guest
Cześć,
Zacząłem zabawę z ciasteczkami ryżowymi.
Generalnie bardzo staram się dbać o sterylność i czystość. Nigdzie jednak nie doczytałem jak to jest już z przenoszeniem skolonizowanego ciasteczka do tera czy do pudełka z torba na namoczony werm. Czy całe tera czy worek, pudełko tez ma być sterylny? Czy werm na który wrzucam ciastko tez przepuścić przez szybkowar? Podlewać go kranowa, czy woda sterylna? Ma to znaczenie? Czy na etapie skolonizowanego ciasteczka już nie trzeba się tak mocno spuszczać? Z góry dzięki!
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
nope, nie musi, jak masz dobrze skolonizowane ciacho to po prostu wykładasz je na miejsce docelowe i tyle
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
siema, mam takie pytanie ile zazwyczaj wlewacie wody do szybkowaru? Wczoraj najwidoczniej zalałem zbyt mało i przy drugim biegu słoiczki mi popękały, w dodatku od samego spodu żyto się zjarało hahaha. Czekam za wasza radą. Szybkowar 5 litrowy mam :)
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
siema, mam takie pytanie ile zazwyczaj wlewacie wody do szybkowaru? Wczoraj najwidoczniej zalałem zbyt mało i przy drugim biegu słoiczki mi popękały, w dodatku od samego spodu żyto się zjarało hahaha. Czekam za wasza radą. Szybkowar 5 litrowy mam :)

Czytałem gdzies ze do polowy słoja , ja narazie tylko czytam niech sie ziomy wypowiedza.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Ja leję wodę aż słoiki zaczyna podnosić, jak podnosi to odlewam około szklankę i gotuje.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Ważne żeby sloiki nie stały bezpośrednio na 'podłodze' szybkiego. Czysta szmatka na dno, na nią słoiki i wody (po namoknieciu szmatki) około 5cm wysokości szybkiego i gra gitarrrra...
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Zależy co wrzucam do szybkiego. Bo na ilość litrow to ciezko powiedzieć. Ale jakie sloiki by nie byly, czy male, czy duze to tak żeby do połowy w wodzie staly. I tak jak BZK prawi. Na dol szmatka żeby absolutnie sloiki nie stykały się z dnem szybkiego tylko staly na czymś. Jak duże sloiki robie tak ze na te co stoją stawiam talezyk i kładę kolejne żeby szybkiego po sam sufit zapelnic. Widziałem gdzieś na filmiku ze tak robią.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół