nasiona marihuany

Uprawy grzybów psylocybinowych

Wyszukiwarka Forumowa:

MozaikaKolorow

New member
Rejestracja
Mar 29, 2018
Postów
2
Buchów
0
Witam
Czy ten temat od 2015 jeszcze zyje :) ?
Mam pytanie, kiedy jest czasna zebranie plonow? Kiedy rozpoznam wlasciwy czas przed zrzuceniem zarodkow grzybkow ? Grzybki: Golden Teacher.
 
K

K2

Guest
Ile czekaliście na list z fsre.nl? Sam kombinuję jakby tu coś swojego utytłać i fsre wydaje się być zbawieniem przy cenach sklepów;)

bywa, że ludzie czekają nawet 2 miesiące. To para z Holandii która zajmuje się tym od lat, taka filantropia. Wysyłasz im euro czy tam teraz prosza o 2 ( to na znaczek zwrotny ) oni wysyłają Tobie grzybnię, a Ty jak swoje uprawisz, robisz odcisk i wysyłasz im. I tak to działa.


czy jest ktoś kto może mi powiedzieć czy uprawa kurek jest na tej samej zasadzie co uprawa tych grzybków co tutaj robicie ?

Pytam bo chcę uprawiać kurki ( chcę to zrobić aby zdobyć kolejne doświadczenie ) ale nie chce mi się szukać i kombinować i chcę pójść na tzw. skróty. Napiszcie co myslicie o uprawie kurek.

Zakupiłem już grzybnię - jest to małe pudełeczko w nim zboża zaszczepione grzybnią - czy dobrze to okresliłem ?

pozdro i dzięki za pomoc
 

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
oni wysyłają Tobie grzybnię

Wysyłają zarodniki - przetrwalniki, które wysypują się spod kapelusza, tzw. odcisk. Grzybnia dopiero z nich "wyrośnie", kolonizując substrat.

czy jest ktoś kto może mi powiedzieć czy uprawa kurek jest na tej samej zasadzie co uprawa tych grzybków co tutaj robicie ?

Nigdy nie uprawiałem innych niż pc, ale myślę że tak - to takie same grzyby owocnikowe, tyle że rosną gdzie indziej.

Zakupiłem już grzybnię - jest to małe pudełeczko w nim zboża zaszczepione grzybnią - czy dobrze to okresliłem ?

Tak, substrat mógł być zaszczepiony grzybnią, żywą kulturą czy zarodnikami.
 
K

K2

Guest

bardzo mnie to ucieszyło co napisałeś i przepraszam za błędną terminologię, nie znam sie na tym kompletnie, ale chcę to zrobić bo to dla mnie kolejne, nowe doświadczenie :)

dziekuje bardzo za pomoc i juz patrzę jak się uprawia pc :)
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Siemka, jest jakiś polski sklep który posiada poste restante czy jak to tam się nazywa? Nigdzie nie mogę znaleźć.
Z góry dzięki<lol>
 

deska

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2013
Postów
60
Buchów
4
Cześć,

zrobiłem 3 ciastka i jeden słoik 1l kukurydzy.

ciastka chyba idą bardzo powoli - po 3 tygodniach skolonizowane w około 20%, na niektórych ładnie rozchodzi się biała gęsta grzybnia a na innych jest trochę bardziej rzadka. Natomiast kukurydza w słoiku cała już przerosła.

Meduza z resztek w strzykawce niby się udała ale po kilku dniach wypłynęła mała wysepka pleśni... zebrałem trochę do strzykawki z dna zdrowej meduzy i po 4 dniach nic nie pleśnieje w strzykawce ale i tak się obawiam, że może być zakażona ;/

i tu pojawia się pytanie:
czy ciastka które już przygotowałem pod meduzę, można zaszczepić np. wrzucając do niego jedno ziarenko skolonizowanej kukurydzy ?

jakieś porady ?

chyba że ktoś poratowałby printem ? :) - jak się uda to za jakiś czas mogę wymienić się na print RedBoya.
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
To może na to pytanie ktoś mi odpowie:
Chce zrobić tacki z substratu kukurydzy popcorn. W przepisie którego znalazłem jest napisane że do okrywy wieżchniej użyć torfu, i jest napisane że do sterylizacji na do słoika wsypać troche dolomitu.

-Czy moge kupić torf już odkwaszony i nie brandzlować sie z tym dolomitem?
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
To może na to pytanie ktoś mi odpowie:
Chce zrobić tacki z substratu kukurydzy popcorn. W przepisie którego znalazłem jest napisane że do okrywy wieżchniej użyć torfu, i jest napisane że do sterylizacji na do słoika wsypać troche dolomitu.

-Czy moge kupić torf już odkwaszony i nie brandzlować sie z tym dolomitem?


Ja pie***le..... Pisać o efekcie Ebnera (o jakiś bajkach,głupotach) to chętnych nie brakuje, ale pomóc człowiekowi w potrzebie to już ciężko...
 
M

MłodyGrzyb

Guest
[MENTION=88206]dyrdus[/MENTION] wszystkie informacje związane z grzybami i ich uprawą, nawet takie najbardziej ekstremalne są dostępne na ogólnonarodowym - angielskojęzycznym portalu tylko o grzybach: https://www.shroomery.org/forums/

Zaawansowany język angielski wymagany, obecnie ja sam przekopuję się powoli przez ogrom wiedzy tam zawartej i przeczytanie najważniejszych rzeczy to zajęcie na miesiące czasu :) Jak nie możesz znaleźć na szybko odpowiedzi zarejestruj się i zadaj tam pytanie. Polacy niestety nie są przodownikami w uprawie grzybnej i dopiero raczkujemy w tym temacie.
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
Nie znam angielskiego na zaawansowanym poziomie, ani na żadnym innym.

Raczkujemy w temacie? Może i tak ale jest tu na forum sporo doświadczonych grzybiarzy i zero pomocy.
Przeglądałem chyba wszystkie fotorelacje z grzybami tu na forum, i w fotorelacjach nie znalazłem odpowiedzi, dlaczego? dlatego że nie chce sie komuś robić dokładnych opisów, tylko wstawić byle jakie zdjęcie, napisać piąte przez dziesiąte i ot cała fotorelacja.
 
M

MłodyGrzyb

Guest
[MENTION=88206]dyrdus[/MENTION] Spróbuję przekopać trochę info o którym szukasz, ale musisz samemu wyciągnąć wnioski z tego co Ci przetłumaczę, bo ja sam zaczynam dopiero z grzybami.

"Unless you have a way to check pH I would skip out on the dolomitic lime."
- Jeśli nie masz sposobu na sprawdzanie pH to bym pominął wapno dolomitowe (temat o warstwie bufforującej dla grzybów w substracie)

"hydrated lime is just for immediate pH adjustment. CaCO3 works great for a longer term fix."
- wapno hydratyzowane (to by dotyczyło dolomitu który natychmiast się rozpuszcza) jest tylko dla natychmiastowej regulacji pH (co rozumiem, że nie jest trwałe). Węglan wapnia (CaCO3) działa świetnie dla długo terminowej naprawy (w dosłownym tłumaczeniu tak brzmi, w domyśle to chodzi o "dla długo terminowej regulacji pH")

W tym temacie piszą ( https://www.shroomery.org/forums/showflat.php/Number/6552066 ), że zwykły dolomit w kawałkach jest kiepski i powinno przy sterylizacji stosować "hydrated lime" czyli wersja która natychmiast rozpuszcza się w wodzie.

Napisałbym coś więcej, ale na twoje zapytanie wyszło mi ponad 1200 tematów i nie mam zwyczajnie czasu by to wszystko przekopać :(
 

Utarev

New member
Rejestracja
Wrz 28, 2018
Postów
1
Buchów
0
Witajci.
Mam 2 pytania:
1) Piszecie o ciasteczkach z wody ryżu i wermikulitu, ale nigdzie nie znalazłem proporcji tych składników... ktoś pomoże ?
#- ledwo sie Zarejestrowałeś i odrazu chial bys zeby ci kots cos :D nie tedy droga wykaz sie najpierw poza tym jest odpowiedni dzial do tego. ;)
pozdro
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ffff

New member
Rejestracja
Lis 13, 2018
Postów
2
Buchów
0
Co do postu powyżej, proszę mnie nie dojeżdżać, konta miałem od 2009 ale wszystko poginęło :/

Powiedzcie proszę czy już dawać do owocnikowania:

11.jpg


obecnie temperatura w granicach 26 - 27 ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół