nasiona marihuany

Uprawy grzybów psylocybinowych

Wyszukiwarka Forumowa:

kozuha1991

Active member
Rejestracja
Sie 28, 2013
Postów
34
Buchów
0
Kurde nie moge cos linku ze zdjęciem skopiować, jak cos to sa u mnie w galerii, a po pracy z komputeraz spróbuję

---------- Post Zaktualizowany 11:35 ---------- Data pierwszego postu 08:00 ----------

 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
Kurde nie moge cos linku ze zdjęciem skopiować, jak cos to sa u mnie w galerii, a po pracy z komputeraz spróbuję

---------- Post Zaktualizowany 11:35 ---------- Data pierwszego postu 08:00 ----------


wszystko jest dobrze. kapelusze tak ciemnieja od zarodnikow
 
Ostatnia edycja:

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Mam pytanie; Skąd wziąć zarodniki grzybów?
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Mogę do sterylizacji zamiast szybkowaru, użyci zwykłego garnka do gotowania z pokrywką?
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Mam do was pare pytań w temacie uprawy grzybków, bo jeszcze sie tym nie zajmowałem a mam wielka ochote. Potrzebuje kilku rad, a nie znam nikogo kto by je uprawiał, więc was prosze o pomoc.


Jak często trzeba wietrzyć terrarium?


Jak często trzeba spryskiwać terrarium? // Ciastka też trzeba spryskiwać?


Czy w terrarium trzeba robić dziury?


Przypuśćmy że jak już zbiore grzybki z 1-go rzutu, to jak wygląda te namaczanie ciastka do drugiego rzutu? co trzeba dokładnie zrobić?


Czy podczas kolonizowania pokrywki mają być zakręcone , czy lekko odkręcone?


Jak często podczas kolonizowania trzeba potrząsać słoikiem?


Jaka jest optymalna wilgotność/temperatura podczas pinowania?


W terrarium bedzie wermikulit, ma on być suchy czy mokry?




Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Wietrzenie raz dziennie.
Zastanawiam się nad automatem do wietrzenia:
w pokrywie zamontować wentylatorek komputerowy, podłączyć do niego ładowarkę od telefonu wpiętą do sterownika elektrycznego włączającego 15 minut na dobę. Sądze że wymagało by to wycięcia 2 otworów- jeden pod went wtłaczający, drugi bierny na wylot powietrza, przy tym drugim zamontować jakąś klapkę stanowiącą zawór aby ograniczyć stratę wilgotności, dopływ kurzu i owadów typu ziemiórki.
Zastanawiam się tylko jak zabezpieczyć wlot.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
@Pikar wszystko było, ale łap w jednym miejscu - trochę po czasie :D

Jak często trzeba wietrzyć terrarium? Jak często trzeba spryskiwać terrarium? // Ciastka też trzeba spryskiwać?
Jeśli chodzi o ciastka, z którymi miałem mało do czynienia, postępowałbym podobnie jak w przypadku tacek.
Mniej więcej 6-7 razy dziennie doglądam grzybków, wachluje pokrywą, a następnie przed zamknięciem raz lub dwa razy spryskuję.
W przeszłości pryskałem tylko dwa razy dziennie, ale doszedłem do wniosku, że podczas wachlowania ucieka ważna dla nas wilgotność. Teraz grzybki rosną lepiej.

Nie pryskałbym bezpośrednio na ciacha, ale nic im nie powinno zaszkodzić o ile nie lejesz strumieniem ;)


Czy w terrarium trzeba robić dziury?
Jeśli wietrzysz bardzo często, nie ma takiej potrzeby. Ja dla świętego spokoju robię w każdym terrarium otwory i zaklejam czym mam pod ręką - plaster, gaza złożona wiele razy, by nie przedostały się tam muszki, tyvek, wata.

Przypuśćmy że jak już zbiore grzybki z 1-go rzutu, to jak wygląda te namaczanie ciastka do drugiego rzutu? co trzeba dokładnie zrobić?
Bierzesz ciacho, oczyszczasz z abortów(małych grzybków, które zatrzymały swój rozwój, wrzucasz do pojemnika z czystą wodą i kładziesz na ciacho talerz lub coś innego, żeby było całkowicie przykryte wodą.

Czy podczas kolonizowania pokrywki mają być zakręcone , czy lekko odkręcone?
Lekko odkręcone, ale żeby się nie otworzyły przy ewentualnej próbie podniesienia.

Jak często podczas kolonizowania trzeba potrząsać słoikiem?
W ogóle nie trzeba. Ciachem nawet nie można. Jeśli chodzi o zboże to jeśli masz przerośnięty słój w 70% to możesz raz potrząsnąć, rozbić grzybnię i wymieszać ziarno.

Jaka jest optymalna wilgotność/temperatura podczas pinowania?
ok. 95% - woda ma ściekać po ściankach

W terrarium bedzie wermikulit, ma on być suchy czy mokry?
Wilgotność automatycznie nawodni wermikulit jeśli włożysz suchy. Odbije sie to na wilgotności.
Wniosek - mokry. Aaale też nie całkiem mokry. Po namoczeniu wermikulitu wyciśnij go ile da radę i dopiero rozkładaj.


A teraz coś ode mnie.
Odmiana Ecuador(dzięki za odcisk jeszcze raz). Bardzo silna i szybka grzybnia. Pierwszy słój przerósł w 6 dni w 100%!
Póki co zrobiłem jedną tackę na kukurydzy - efekt rez + wermikulit na przykrywę.

Zdjęcie z wczoraj(30 październik)



I zdjęcie z dzisiaj(31 październik) - 24 godziny po poprzedniej


Zastanawia mnie kąt pod jakim rosną. Albo to przez źródło światła, albo przez to, że w terra mam jeden otwór. Kierują się własnie w tę stronę.
 

Psilokraton

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2014
Postów
197
Buchów
0
Kolejna dawka. Jak zrobię kolejne monotuby to odświeżę, może jakaś fotorelacja. (jedna już się przygotowuje :))



 

turi

Salvatore Giuliano
Rejestracja
Sie 5, 2011
Postów
342
Buchów
646
Odznaki
4
Kolejna dawka. Jak zrobię kolejne monotuby to odświeżę, może jakaś fotorelacja. (jedna już się przygotowuje :))




Super to wygląda! Chyba czas w końcu wyciągnąć szybkowar ;). Pozdrawiam.
 

mad_bull

New member
Rejestracja
Mar 4, 2017
Postów
2
Buchów
0
Halo hej! Czy ktoś nie ma printa egzotyków na zbyciu? Albo ktoś ma dostęp do łysiczki i wykona mi printa? U mnie już nie rosną a szykuje projekt z fotorelką.
Wiem, że brak 50 postów ale cóż...masło w nóż:pr:
 

nociekawe

Well-known member
Rejestracja
Sty 15, 2017
Postów
161
Buchów
1
fsre.nl - nadal godne źródło zaufania, czy może pojawiło sie cos nowego w tym temacie? Po tegorocznych doswiadczeniach z łysiczką i przewertowaniu tematu od deski do deski stwierdziłem, ze jestem w stanie sam sobie zrobic ta przyjemność ( ͡° ͜ʖ ͡°) item soo, zalążka brak!
 

KabaczekGrozy

Member
Rejestracja
Mar 24, 2013
Postów
9
Buchów
0
Ile czekaliście na list z fsre.nl? Sam kombinuję jakby tu coś swojego utytłać i fsre wydaje się być zbawieniem przy cenach sklepów;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół