nasiona marihuany

Padreego piwo

Wyszukiwarka Forumowa:

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Sława! :D

heheheh

Zacząłem robić swoje piwko. Nastawiłem właśnie czwarty i piąty raz w życiu. Pierwsze piwo miało być lagerem, ale popełniłem błąd używając do fermentacji cukru (dekstrozy dokładnie) i dodatkowo zalałem wszystko trzema litrami wody za dużo. Przez cukier piwo miało bimbrowy posmak, a przez zbyt wiele wody - płaski smak.
Druga i trzecia warka przebiegały jednocześnie. Też lagery, jednak do pierwszej fermentacji użyłem w jednym przypadku ekstraktu słodowego płynnego, a w drugim ekstraktu słodowego sypkiego, zmieszanego z dekstrozą w stosunku 50/50. Zlałem jedna warkę do butelek, a druga do beczki ciśnieniowej z kranikiem. Czekam aż się odstoi.

Najnowsze dwa nastawy to piwa pszeniczne / pszenne (nie wiem :D)

Do fermentatorów, które maja pod kołnierz ok 33l, wlałem ok 30l :freak: ciut za dużo, bo piana wychodziła bablownikiem...
Rozrobiłem na to 3! ekstrakty pszeniczne chmielone (każdy niby na 23 litry piwa), 2 ekstrakty słodowe pszeniczne płynne i 1 kg sypkiego.
Zobaczymy za kilka dni.

To jedno z moich ulubionych piwek. Butelka tez zacna ;)



Ekstrakt słodowy chmielony



Ekstrakt słodowy niechmielony



Ekstrakt słodowy sypki




Tugieda



Wiadra wymyłem soda oczyszczona i octem.


Puchy zamoczyłem w gorącej wodzie na 10-15 min.


Wlane i zamieszane. Drożdże dodane.


Zamknięte i bąbelkuje :D




:D
 

OldMan

And The Sea Of Green
Weteran
Rejestracja
Sty 10, 2011
Postów
1,793
Buchów
2,622
Odznaki
7
piękna sprawa:flower:

jak to będzie wyglądało w %
w czym będziesz magazynował gotowy trunek?
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Prymityw- nic nie reaguje, 99% piwowarów domowych korzysta z fermentorów plastikowych, są wygodne w użyciu, łatwe w umyciu i zajmują mało miejsca w przechowywaniu (wchodzą jeden w drugi). Mycie sodą oczyszczaną nie wystarczy- powinno się do mycia używać sody żrącej wodorotlenku sody NaOH. Ocet jest zbędny (rozpuszcza tylko osady mineralne- kamień kotłowy), natomiast dobrze jest odkazić pirosiarczynem potasu. Szklane balony są doskonałe do cichej fermentacji (dojrzewającej) natomiast do burzliwej są beznadziejne- umycie ich po fermentacji jest bardzo ciężkie. Padree-Piwo pszeniczne (częściej spotykana nazwa) w dużej mierze zależą od drożdży użytych i ich warunków fermentacji. Zapewne użyłeś suchych WB-06. lepsze są szczepy płynne klasykiem jest Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen, albo Wyeast 3638 Bawarian Wheat. Generalnie zaleca się start fermentacji w niskiej temp (15-16*C) i stopniowe ogrzewanie się do 22-23*C pod koniec burzliwej, to daje dobry balans między powstającymi w niższych temp fenolami goździkowymi a powstającymi w wyższych temp estrami bananowymi (w drugą stronę to nie zadziała). 30 l do fermentora to przesada, największe jakie robiłem to 28l, ale jest i na to patent- podłóż coś pod fermentor z jednej strony, tak aby rurka była w najwyższym punkcie :)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół