nasiona marihuany

Hydro dla kazdego - Hempy Bucket.

Wyszukiwarka Forumowa:

Noun

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
50
Buchów
1
Dzieki Fidel za pomoc. Tak tez myslałem ale wole sie upewnic. A Ty juz jedziesz z tym hempy bucket??
Pozdrawiam.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Niestety jeszcze nie,mam projekt w coco aktualnie i z braku perlitu odpuscilem tym razem :/
 

Noun

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
50
Buchów
1
Ok jak dobrze pamietam to mówiłeś cos o przeprowadzce poukładało Ci sie to??? Najlepiej to wypierdziel do jakiegos bardziej tolerancyjnego kraju i wtedy bedziesz miał z głowy.

A wracając do tematu to ja za pare dni uruchamiam hempy b. tylko czekam az malutkie puszcza wiecej korzeni.
Dzis miałem w piz*u roboty bo zciołem mój pierwszy plon szału nie było ale bardzo duzo sie nauczyłem i duzo wnisków , później fotki wrzuce.
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
W Hempy Bucket leci Izak, poszukaj sobie jego fotorelacji. :)
 

Noun

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
50
Buchów
1
Dzieki za podpowiedz zaraz poszukam za pare dni zrobie moze fotorelke z tego HB ale narazie nie ma czasu bo wykanczam boxa pod flow.
 

ochech

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2014
Postów
136
Buchów
1
Całkiem ciekawa ta metoda. Mam kilka pytań w związku z nią:
1* jak wyglada płukanie medium? Coś jak flush w glebie? Tzn 3x objętość doniczki? I jak często płukać np 1x w tygodniu?
2* używać wody destylowanej?
3* miernik ec konieczny pewnie...
4* mam na oucie red purpsa, mogę zrobić z niego klony i pod lampę i na flo? Jesli tak to jaka pojemność pojemnika zastosować?
5* nawozy biobizz podobno można stosować w hydro pasywnym, czyli w tej metodzie? Można do tego zastosować atami bloombastic?

Ostatnio zainteresowały mnie strasznie hydro i aero. fotorelacja izaka też wygląda nieźle, dlatego chciałbym sprawdzić jak to będzie wyglądało. Z powodu małej ilości miejsca ta metoda najbardziej mi odpowiada. Widzę, że zaglądają tu pro-growerzy wiec z góry im dziękuję za odpowiedzi.
Pozdro666


skazani na melanż rulez
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
1. Ja lałem 2x objętość donicy ale zalanie 1x w zupełności wystarczy. Ten system płucze się o wiele łatwiej niż glebę.
Robiłem flush raz pomiędzy weg i flo i później standardowo na koniec.
2. Można destylki, można kranówy. Ja zazwyczaj lałem 50/50 bo łatwiej było kontrolować PH.
3. Nie jest.
4. Jak od razu na flo to śmiało wal 2l pojemniki.
5. Teoretycznie do tego systemu leje się nawozy do hydro/coco ale widziałem chyba gdzieś że ktoś stosował melasy i inne takie. Tutaj musisz doczytać albo sam pokombinować.
 

gorzki

Well-known member
Rejestracja
Mar 13, 2009
Postów
89
Buchów
0
Witam Was.
Bardzo zainteresował mnie hempy buket i bardzo ciekawi mnie jaka frakcja(jego rozdrobnienie) perlitu i wermikulitu bedzie najbardziej optymalna(czy oba musza byś takiej samej). Czy drugi składnik też trzeba przepłukiwać?
Mam różne suple np pk13/14, cannzym, atami bloombastik i myslicie zeby dać sobie spokój i nie kombinować i dać tylko flora mikro i flora bloom(lucas formula) i na wega do tego np rizotonic?
czy ph utrzymowane zawsze powinno być na 5,8 w tym systemie, czy na veg i flo jest troche inny?
czy wybór doniczki jest bardzo ważny, chodzi mi tu nie o pojemnosć bo chce 10 litrowe, a bardziej o wysokość takiej
 

Floralis

Member
Rejestracja
Gru 20, 2016
Postów
15
Buchów
0
Ja bym taką uprawę podpiął pod hydro i w związku z tym pytanie czy woda musi być utrzymywana w odpowiedniej temp. 18-21 ?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Żadnej kontroli temperatury woda nie wymaga… ale to nie znaczy że można lać wrzątek. Po prostu zalewasz wodą o temperaturze pokojowej alko kilka stopni niższą.
 

Pikaczu

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2013
Postów
131
Buchów
1
najlepszą temperaturą była by 25 stopni, ale to nie znaczy że musimy aż tak rozpieszczać paniusie , nic sie nie stanie jezeli dostaną nieco chlodniejszej wody, i tak będą piękne jeżeli zadbamy o całą reszte <piwofuck>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół