nasiona marihuany

Hydro dla kazdego - Hempy Bucket.

Wyszukiwarka Forumowa:

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Witam

Duzo ostatnio czytam i na thctalk wygrzebalem ustroistwo zwane hempty bucklet jest to pasywny system hydro czyli nie posiada zadnych ruchomych czesci nie potrzeba pomp wody powietrza a wciaz efekty daje lepsze od ziemii.
Dzialanie:
Wiaderko z wywiercona dziora w boku jakies 5cm od dna
perlit/vermikulit proporcje 3/1

Wypelniamy wiaderko mieszanka wkladamy do niej klona/nasionko i podlewamy tak dlugo az przez dziore w boku
nie zacznie wyplywac pozywka (perlit mozna wyplukac aby usunac pyl)
Uzywamy nawozow do hydro.Bajecznie prosty sysytem.

Tutaj oryginal i fotki http://www.thctalk.com/cannabis-forum/showthread.php?41654-How-To-Hempy-Bucket
 
D

delete

Guest
Wygląda conajmniej interesująco, tylko koleś oprócz fotek jak to posadzić i fotek z harvestu nie pokazuje nic pomiędzy...
I nie ma żadnych innych testów od userów...

---------- Post Zaktualizowany 00:57 ---------- Data pierwszego postu 00:53 ----------

Nie rozumiem jednego...

Ziutek pisze, żeby to posadzić przy dnie wiadra:


A kolejna fota jest ta:


To znaczy że mam dosypywać perlitu do wiadra wraz z wzrostem rośliny?
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Subscribed


--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Dziora dostarcza tlenu i jednczesnie zaworem bezpieczensta zeby nie przelac
 
R

Raver

Guest
To więcej tych dziur zrobić, jakoś tak skromnie jedna...
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
keep it simple jak to mowia jak przelejesz to ci bedzie leciec z kazdej strony woda a jak jest 1 otwor podkladasz pojemnik i masz czysto
 
R

Raver

Guest
No to ze 3 deko wyżej :D , przeleje się przez najniższy no nie... A to zawsze więcej tlenu dla korzonków...
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Z racji ze przymierzalem sie do hydro postanowilem najpierw wyprobowac te wiaderka
i mam teraz kilka pytan

1. bede jechal z klonow, czy na poczatku mam dac ledwo ledwo medium ponad otwor w wiadrze?
2. jesli tak to czy kostka welny z klonem ma byc umieszczona ponizej otworu w wiadrze (kostka bedzie wtedy zanurzona w roztworze) czy tez kilka cm powyzej otworu?
3. w jaki sposob windowac rosline w góre/ razem z kostka i korzeniami czy poprzez zasypywanie lodygi?
 

tomekk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 30, 2011
Postów
944
Buchów
1,258
Odznaki
3
Chyba nie winduje się rośliny wraz ze wzrostem, tylko do razu wiadro wypełnia się po brzegi - tak to rozumiem.
Tutaj przytaczam fragment:
- hey great thread m8, have learnt alot already, but was wondering why 1 pic the bucket is half filled and the next fully filled, why is this? is it just filled with medium?
- you mean the pic with the plant in a jiffy? i hadnt finished potting it i fill the buckets right to the top hope that what you meant if not ask again im happy to help my crop is nearly finished and im more than happy with the way these buckets perform
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
Gwiazdki na niebie nie odkryliscie:)
W sklepach pasywne hydro od kilku lat a moze dluzej.. hehe

Zwykla donica,podstawek,wypelniacz wszystko.
Prosta zasada.
Korzen zrobi reszte,tylko uzupeljiac wode w podstawku,stara sztuka jak moja czarna dupa:)
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Z racji ze przymierzalem sie do hydro postanowilem najpierw wyprobowac te wiaderka
i mam teraz kilka pytan

1. bede jechal z klonow, czy na poczatku mam dac ledwo ledwo medium ponad otwor w wiadrze?
2. jesli tak to czy kostka welny z klonem ma byc umieszczona ponizej otworu w wiadrze (kostka bedzie wtedy zanurzona w roztworze) czy tez kilka cm powyzej otworu?
3. w jaki sposob windowac rosline w góre/ razem z kostka i korzeniami czy poprzez zasypywanie lodygi?

1. To zależy tylko od Ciebie. Możesz, jak pokazał Fidel, umieścić kostkę niżej a możesz na wierzch w zasypanym w całości pojemniku. Jedyna różnica to czas w którym korzenie dosięgną "rezerwuaru".
2. Kostka ponad otwór.
3. Zasypywanie. Nie ruszysz już rośliny jak korzenie pójdą w dół.
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Tak tez zrobię.
Niech tylko przyjdzie balast



--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
Mam 30 lat i pare rzeczy za sobą, głowę na karku, bo wiem, ze musze żyć stylowo.
Garstke zaufanych ludzi gdzieś obok, paru odpadlo, sk***ysyny wazcie słowo...
--––——•••••——––-- --––——•••••——––--
 

Noun

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2013
Postów
50
Buchów
1
Chłopaki teraz chce poleciec w Hempy bucket zrobiłem mieszanke na dno sam perlit do 2/3 wiadra perlit z coco 50%/50% a sama góra czyli pozostałe 1/3 wiadra sam cocos.

W zwiazku ztym mam pytanie czy nawozy COCO A+B z Canna bedą sie nadawały do tego?????? Z góry Dzięki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół