nasiona marihuany

Hps gaśnie

Wyszukiwarka Forumowa:

ykziwo

Member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
8
Buchów
0
Witam jestem nieszczęśliwym posiadaczem pierwszego zestawu hps do akwarium, niestety po podłączeniu statecznika z lampą i podłączeniu jej do prądu, lampa zapala się na kilkanaście sekund, po czym gaśnie a statecznik wydaje dziwny dzwięk... Co może być przyczyną? Całość to zestaw ze strony "growingowej", więc wszystko raczej do siebie pasuje... :pl:
 
R

Raver

Guest
Podłącz na krótszym kablu i zobacz czy będzie różnica...
 
R

Raver

Guest
No co Ty na pewno nie wina grubego przewodu, jeszcze lepiej że wziąłeś taki "solidny" Gorzej by było jak byś zastosował grubości kabla od ładowarki ;)

P.s. Przy okazji jakiej firmy masz ten statecznik i zapłonnik ??
 
A

Andy Botwin

Guest
Należy sprecyzować że chodzi o kabel od statecznika do palnika.
Dziwny dźwięk to jaki, brzęczenie?
Palnik rozpala się do koloru pomarańczowego czy pozostaje niebieski i juz na tym etapie gaśnie?
Co to za statecznik?
Próbowałeś zrestartować, podpiąć po zgaszeniu ponownie w prąd?
 
A

Andy Botwin

Guest
Chyba źle podłączyłes starter, poszukaj na forum schematu podlaczenia hps, i przekonfiguruj to ponownie wspomagając się tym.
 

Ginekolog

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
653
Buchów
113
Odznaki
1
Kabel 1,5mm 3 żyłowy grubszego nie ma sensu dawać.
 

ykziwo

Member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
8
Buchów
0
Należy sprecyzować że chodzi o kabel od statecznika do palnika.
Dziwny dźwięk to jaki, brzęczenie?
Palnik rozpala się do koloru pomarańczowego czy pozostaje niebieski i juz na tym etapie gaśnie?
Co to za statecznik?
Próbowałeś zrestartować, podpiąć po zgaszeniu ponownie w prąd?


Dzięki za żywe zainteresowanie tematem. Zestaw to SYSTEM ELT 250W + ODBŁYŚNIK MEDIUM+ HPS PHYTOLITE 250W DUAL Gaśnie dopiero jak barwa zmieni się na pomarańczową. Ten dźwięk jest podobny do padającego alternatora przy odpalaniu samochodu :D Próbowałem 3 razy, jednak za każdym razem jest to samo... Nie chciałem więcej bo boję się o uszkodzenie sprzętu (btw to sprzęt nowy, jeszcze nie używany)

Co do połączenia to wrzucę wam zdjęcia do podejrzenia, jednak mogę dopiero w piątek ale najpierw spróbuję skrócić kabel biegnący od lampy do statecznika, narazie jest długi na ok 1.5-2m, ponieważ lampa wisi nisko a statecznik jest poza akwarium... Obawiam się zawilgocenia, choć nie wiem czy słusznie.

Pozdrawiam Panowie :)
 

Ginekolog

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
653
Buchów
113
Odznaki
1
Dziwne ja mam kolo 4m kabel albo wiecej i dziala wszystko dobrze.
Wiec albo masz z***any balast albo cos sknociles
 
A

Andy Botwin

Guest
Akurat kabel jest rozwiązaniem mało prawdopodobnym rzadko jest to problem w praktyce, raczej problem na papierze czyli teorii.
 

ykziwo

Member
Rejestracja
Lis 17, 2013
Postów
8
Buchów
0
Skrócenie kabla załatwiło sprawę, jednak dłuższy niż nawet 40cm powodował wyłączanie się sprzętu... dzięki Panowie :)
 

2000V

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2013
Postów
398
Buchów
0
Ja mam 3-3,5m kabla od zailacza do oprawy.
Raczej prawdopodobnie gdzies w kablu byl przerwany obwod dlatego gasla.
ew. zabezpieczenie w ukladzie zaplonowym ELT Choc wydaje mi sie to malo prawdopodobne bo daja zabezpieczenia ale przed przegrzaniem zasilacza.
Na ukladzie powinno pisac jakiej max. dlugosci mozna podlaczyc przewod,choc urzywalem roznych i njgdy nie bylo problemu,jedynke pamietac o grubszym przewodzie niz podaje producent bo to wytycznepracy samej lampy bezosrednio od zrodla zasilania,a my mamy kilka urzadzen pod jedna listwa ktore czasami nie znosza pradu rozduchowego jaki jest pobkerany przy starcie hps-a,wentyli itd.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół