nasiona marihuany

Naturalny probiotyk - Kryształki Japońskie

Wyszukiwarka Forumowa:

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Helou :D

Ciesze się i dziękuje za stworzenie działu.

Od kiedy moja kochana Żona zamówiła i zaczęła regularnie robić Kefir Wodny, pijemy go całą rodziną. My i dwójka naszych dzieci (2 i 6 lat). Benefity zauważalne są po ok 2 tygodniach.
W pierwszym tygodniu używania mogą wystąpić bóle brzucha, problemy skórne, bóle głowy itp., dltego, że kefir wodny przywraca naszą naturalna florę bakteryjną do pierwotnego stanu.

Niedługo napiszę artykuł o dobroczynności fermentowanych produktów na nasz organizm (ogorki i kapusta kiszona ;))

Polecam!

Wieczorem wrzucę zdjęcia z wymiany wody w moich kryształkach, tymczasem zapraszam do lektury.

Czym są Japońskie Kryształy?

Japońskie kryształy (znane również jako algi, algi morskie, water kefir grains, water kefir crystals, seaweed, tibicos, tibi kernel, graines vivantes, grains de kéfir) - mikroorganizmy zdolne do fermentacji, będące koloniami bakterii (Lactobacillus, Streptococcus, a także Pediococcus i Leuconostoc) i drożdży (Saccharomyces, Candida, Kloeckera i prawdopodobnie jeszcze co najmniej dwa gatunki).
Ich pochodzenie nie jest znane - wiadomo jednak, że występują w Meksyku w niektórych gatunkach kaktusów, gdzie mają pod dostatkiem swego naturalnego pożywienia, czyli wody z cukrem. Ich nazwa w tamtym regionie to Tibi albo Tibicos. Aktualnie hodowane są na całym świecie, a skład mikrobiologiczny poszczególnych kolonii może znacznie się różnić. Wbrew niektórym nazwom ("algi" itp.) nie mają nic wspólnego z prawdziwymi algami.
Mają formę dość kruchych "kryształków" o znacznej przejrzystości, łatwo barwiących się w sokach bogatych w intensywne barwniki (np. sok z ciemnych winogron). Masa "kryształków", czyli kolonia bakteryjno-drożdżowa, jest zbudowana głównie z dekstranu - polisacharydu powstałego z cząsteczek glukozy. "Kryształki kefiru wodnego", w przeciwieństwie do tych, które wytwarzają kefir mleczny, nie syntetyzują kefiranu, który jest podobnie jak dekstran polisacharydem (zbudowany zarówno z glukozy, jak i galaktozy).

Kryształy japońskie - zastosowanie i właściwości:

- Łagodzi objawy nietolerancji laktozy
- Profilaktycznie przyzakażeniach przewodu pokarmowego (Helicobacter pylori)
- Wspomaga perystaltykę jelit
- Leczy zaburzenia przewodu pokarmowego (biegunki, zaparcia)
- Ochrania i stymuluje system immunologiczny
- Zapobiega i leczy alergie , AZS i astmę
- Prawdopodobnie zapobiega rozwojowi raka jelita grubego
- Wpływa korzystnie na szkliwo, zapobiega próchnicy
- Oczyszcza organizm i chroni przed toksycznym wpływem środowiska
- Stanowi bogactwo witamin (PP, biotyny, B6, kwasu foliowego)
- Wspomaga i łagodzi leczenie trądziku (tonik, woda do przemywania twarzy)

Kryształy japońskie - hodowla

Hodowlę kryształów japońskich może prowadzić właściwie każdy - jest ona mało wymagająca i prosta w swoim rozwoju i rozroście. Gotowy kefir wodny z kryształków japońskich smakuje jak delikatny, bezalkoholowy szampan - jednak smak nie każdemu może podejść. (od siebie dodam, ze jest to jedyny napój po piwie, który potrafi zaspokoić pragnienie ;))

Kryształy japońskie - hodowla krok po kroku:

- Kryształy japońskie umieścić w plastikowym durszlaku.
- Następnie przepłukać je pod strumieniem zimnej wody.
- Umieść kryształy w plastikowym/szklanym, litrowym słoiku.
- Zalej kryształy niewielką ilością ciepłej wody.
- Dodaj ok. 4 łyżek cukru, rozmieszaj do rozpuszczenia się cukru.
- Dopełnij roztwór zimną wodą do 1 litra (to w sumie 4 szklanki wody).
- Do wody dorzuć ok. 6 rodzynek (lub 2 suszone morele lub figi).
- Słoik przykryj gazą, zabezpiecz gumką recepturką.
- Odstaw słoik w bezpieczne, ciepłe miejsce na 24-48 h.
- Odcedź kryształki na plastikowym durszlaku.
- Gotowy wodny kefir nadaje się do wypicia od razu (świeżość zachowuje do 24 h).
- Powtórzyć wszystkie kroki cyklu (zalać wodą, dodać cukier itd.)

Kryształy japońskie - WAŻNE zasady hodowli

- Używamy niemetalowych przedmiotów! Kontakt kryształów japońskich z metalem (zwłaszcza aluminium) zabija kolonię - kryształki przestają się namnażać i tracą swoje właściwości. Ponadto między kolonią a metalem może zajść reakcja chemiczna - efektem jej może być kumulacja metalu w organizmie.
Co zatem używamy? Drewniane, szklane i plastikowe durszlaki, słoiki i łyżeczki.
- Nie zakręcaj słoika! Podczas fermentacji wydziela się dwutlenek węgla, który może z impetemrozsadzić naczynie! Poza tym kolonia potrzebuje tlenu do prawidłowego rozwoju.
- Suszone owoce (rodzynki, figi, morele) należy wymieniać co tydzień lub co parę dni. Brak cukru i/lub owoców spowoduje obumarcie kolonii.

No i oczywiście pytanie - Skąd je wziąć?

Z internetu. tanio lub za darmo. A i ja przygotuje zestaw na na Open Rozdanie Zdrowotne

yo
 

MagniVincent

Well-known member
Rejestracja
Kwi 8, 2012
Postów
192
Buchów
0
Witaj Padree, wspaniały temat o poranku!
Nie spodziewałem się tutaj czytać o probiotykach, zapewne zredagujesz jeszcze inne artykuły prozdrowotne, może o prebiotykach również. Jeśliby poszukać, ale tak uprzeć się i poszukać w sieci, to można znaleźć całe mnóstwo podobnych naturalnych "bonusów" dla naszego zdrowia. Jak znajdę sam artykuł pewien to obiecuję że tu przeredaguję i zamieszczę.

Wracając do anglojęzycznej nazwy, ktoś potrafi pojąć dlaczego seaweed?

Osobiście byłbym chętny do samodzielnego odhodowania i utrzymania kolonii przy życiu.

P.s.

" i dwójka naszych dzieci (2 i 6 lat)" - Naprawdę fajnego mają ojca szkraby!
I o ile to nie różnica czasu, to już rozumiem dlaczego od tak wczesnej pory jesteś na nogach.
 

Ramzesxd

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 26, 2012
Postów
895
Buchów
7
Buszek leci również ode mnie.Po świętach zamówię i też zacznę hodowlę.
Mam problemy z żołądkiem może pomoże :)
 
Ostatnia edycja:
G

Gejseusz

Guest
A skoro już o napojach fermentowanych to polecam również kambuczę:D
Bardzo podobne do tego co opisał padre, tylko, że jest z herbaty robiona.
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
A skoro już o napojach fermentowanych to polecam również kambuczę:D
Bardzo podobne do tego co opisał padre, tylko, że jest z herbaty robiona.

Zgadza sie.
Kombucha to chyba jedyny, komercyjny odpowiednik tego napoju.
Produkuje go firma Carpe Diem.

Jednak przy pomocy krysztalkow, mozna zrobic swoja kombucze.
Mozna zrobic przy ich pomocy nawet jogurt.


Sruuuuuuuuu.... paszlo z mego XYZ123-890ABC
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Kilka lat temu moja babcia miała te algi w słoiku :) Pare razy nawet piłem, dziwny smak, średnio smaczny.
 
G

Gejseusz

Guest
Ale Ja nie pisałem o kambuczy komercyjnej, co to to nie...
Od chyba pół roku mama mnie tym zaraziła:D Jest o tyle fajna, że też smakuje jak lekko gazowany szampan, a im dłużej stoi tym jest coraz mniej słodka, aż w końcu przeradza się w ocet! Można przychamować te procesy wkładając to do lodówki, ale po pewnym czasie robi się tego tyle, żeby wypić w ciągu 2 dni. I ma odrobinę alkoholu, jakieś 2%, więc pije się szklaneczkę, nie więcej.
 

flaczek

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
5
Buchów
0
Tak sobie czytam o tych kryształach i " Nie zakręcaj słoika! Podczas fermentacji wydziela się dwutlenek węgla, który może z impetem rozsadzić naczynie! Poza tym kolonia potrzebuje tlenu do prawidłowego rozwoju." Co myślicie żeby wykorzystać do hodowli merry ?, wstawić do boxa i jazda. Dziewczyny potrzebują dwutlenku a kryształy tlenu :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół