nasiona marihuany

Proba zabawy z Hydro .... od planowania do realizacji ...

Wyszukiwarka Forumowa:

dobrywujek

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
28
Buchów
0
Witam

Jako malo aktywny uzytkownik naszego skromnego grona po krotce opisze Swoje doswiadczenia z uprawa ...
Bawie sie w to juz jakis czas i w zwiazku z rozrostem hobby myśle nad jakims namiocikiem w ktorym chce wstawic system hydro ....
Bede udawal skromnego i niedoswiadczonego growera ;) ... Ale prawda jest taka ze w tematyce hydro leze i kwicze ... Zawsze ziemia ... Stad wpierw chce się doradzić jak ugryzc temat ...

Warunki jakie moge zaoferowac dziewczynom to powierzchnia podstawy 2,4*1m (moze odrobine mniej z dluzszego boku) ... wysokość 2m ... Namiot jest w fazie projektu (bede robił go na wymiar) stad zwracam sie do Was ...

Wiem jak ugryźć temat z ziemia ale juz przy kilku szafeczkach temat podlewania, problemu ziemi robi sie nieznosny !!!

Chce sprobowac z Hydro ale lubie podejsc profeslonalnie do tematu :)
Oświetlenie jakie wrzuce do namiotu to będą dwie 400 na porządnych balastach, w cooltubach albo w innych wentylowanych odblysnikach ... Namiot bedzie wylozony mylarem ... Jakos dam rade tez z wentylacja i cala reszta osprzetu ...

Kwestia zaprojektowania systemu hydro na ta powierzchnie ?? ... stad Moja prosba o pomoc do was :)

Zalezy Mi na jak najwiekszej wydajnosci ... w ziemi jade doslownie doniczka na doniczce, zapelniajac cala podstawe skracajac jak sie da vega i podwieszam siatke i wyniki mam rozne w zaleznosci od pestek badz klonow ... ale potrafie wrzucic nawet 16 roslin na metr :)

Zalozylem nowego Klon boxa malego gdzie trzymam wlasnie 3 odmiany na matki (4 rośliny) stad pomysl na Hydro skoro i tak startuje z kolejna szafa ....

Prośba o pomoc w pomocy w zaprojektowaniu systemu który sprawdzi sie na 2 m kwadratowych i nie zrujnuje Mojej kieszeni a i zeby cos Mi z tego hydro wyroslo ;)

Prośba o pomoc w wyborze konkretnego systemu i jeśli ktoś służy radą to poprowadzenie Mnie prawie za rączke w Hydro :) ... Nie wiem na ile roślin planować takie hydro na 2m ?? ... Jaki system ?? ... Jaki osprzęt ?? ... Poprostu pomocy i łopatologicznie jesli chodzi o Hydro :) ...

Z góry dzięki za pomoc ;)
Pozdro
 

Ginekolog

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2013
Postów
653
Buchów
113
Odznaki
1
Zastanawiam sie nad hydro z tego samego powodu co ty podlewanei ziemi zbyt meczące potem sadzenie i wozenie ziemi ...

System hydro samemu chyba lepiej i taniej zrobić tylko też nie wiem jak. Właśnie szukam cos na temat hydro.
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Jak tak, to NFT z klonow bez wega :D 4 moze 6 razy Aqua tray, albo 2x wilma.

wieczorem sie rozpisze ;)

yo
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Wiem jak ugryźć temat z ziemia ale juz przy kilku szafeczkach temat podlewania, problemu ziemi robi sie nieznosny !!!

Glebę zawsze możesz recyklować.
W ziemi jest problem z podlewaniem dwa razy w tyg., w hydro codzienna regulacja pożywki, przynajmniej na początku.
Każdy system ma swoje wady i zalety.
 

dobrywujek

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
28
Buchów
0
Naczytałem sie na ICMAGu o Lukas formula ;) ... Niektorzy jada nawet bez ph metru :D

a wode latwiej spuscic w kiblu niz ziemie co do niczego sie nie nadaje ;) ... Przy tym mozliwosc resetu medium w ktorym jest plant---===>>>BEZCENNE ...

Probowales kiedys recyklowac glebe po grubym laniu nawozow ??
Moze przy uprawach bio itp ma to rece i nogi w innym wypadku jednak pas na wszelki wypadek chociażby ;)
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Naczytałem sie na ICMAGu o Lukas formula ;) ... Niektorzy jada nawet bez ph metru :D

Też ostatnio zagłębiam się w ten temat. Przejrzyj również K.I.S.S..
Ja jestem na podobnym etapie co TY.... kończę z glebą ale hydro z pompkami bublerami wężykami itp to nie dla mnie...przynajmniej na razie.
Popłynę pewnie w hempy buckets.

Probowales kiedys recyklowac glebe po grubym laniu nawozow ??
Moze przy uprawach bio itp ma to rece i nogi w innym wypadku jednak pas na wszelki wypadek chociażby ;)

Recyklowałem glebę wiele razy ale zawsze była po uprawie organicznej.
 
Ostatnia edycja:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Jeszcze jedna sprawa Lucas opiera się głównie na maxibloom, nawet na veg ludzie darują sobie maxigrow. Niestety w Polsce tego nie dostaniesz.
Sam pomysł generalnie wydaje się genialny w swojej prostocie. Żadnych boosterów stymulatorów i innych magicznych x-budów.
 

dobrywujek

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
28
Buchów
0
Advenced Nutrients ma odpowiednik ktory podobno nawet lepiej sie spisuje :)
Sa tam gdzies opisane motywy dla kazdej z odzywek ktora ma bufor PH :)
Ale jak nie sprobuje to sie nie przekonam :) ...
Jakos kokos do Mnie nie przemawia :) ... Ale to samo mowilem o hydro, a teraz siedze czytam i nadrabiam zaleglosci :)
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Advenced Nutrients ma odpowiednik ktory podobno nawet lepiej sie spisuje :)

Ale to nadal jest tak proste jak przy maxibloom`ie?
Nie dotarłem do tego.
W sumie Lucas można zrobić z flora series też.
6ml micro i 9 ml bloom na galon(około 4 litrów) wody.
 

Fidel Gastro

Stary wyjadacz cukierasków...
Weteran
Rejestracja
Cze 25, 2011
Postów
4,327
Buchów
4
Wszystko lata niestabilne,na kranowie przefiltrowanej do ppm300 przy dawce 4ml A+B sensi na 1l ph 6.8 a po 24h 7.9 jak dodasz ph - zbije do 5.8 pozniej spada do ph4-4.5 i znow ponad 7 po kilkunastu h.Na RO tak jak pisza 5.8h elegancko siada.Skonczyl mi sie dostep do RO i jade na Ionic HW bezproblemowy tani nawoz wporownaniu do AN
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół