nasiona marihuany

Jakie winka robicie ??

Wyszukiwarka Forumowa:

B4mB1

Member
Rejestracja
Wrz 7, 2013
Postów
11
Buchów
0
Wino z truskawkow to jest fantazja jak zrobilem 30l takiego wina to musialem przed moja kobita chowac ostatnia butelke bo poprostu tak wchodzilo i to kazdemy smakowalo.
A jeczmien juz z melonami i mango pracuje jak gupie hi hi hi
 

Majster

...robi swoje...
Weteran
Rejestracja
Gru 1, 2013
Postów
1,028
Buchów
5
Ale mi łobuzy narobiliście smaka na winko! Z mrożonych truskawek będzie dobre czy lepiej konwencjonalnego coś zimą?
 
G

Guest

Guest
Ale mi łobuzy narobiliście smaka na winko! Z mrożonych truskawek będzie dobre czy lepiej konwencjonalnego coś zimą?

Z byle jakiego owocu zrobisz wino , suszone , mrozone ,kandyzowane itp czasem robiłem ze starych kompotów i wychodziło winko jak ta lala .
 
H

HCT

Guest
u mnie stoi jablczana breja jeszcze :D




na drugim planie z lewej strony 3 litry wina sliwkowego, calosc miala isc na bimberek :D ale wyszlo tak dobre, ze 3 litry sobie zostawilem
 

B4mB1

Member
Rejestracja
Wrz 7, 2013
Postów
11
Buchów
0
Wino jabolowe elegandzko he he he moj nastaw w beczce 60l sie kisi rowniez jeczmien i molen bedzie zabawny na pewno.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Ale mi łobuzy narobiliście smaka na winko! Z mrożonych truskawek będzie dobre czy lepiej konwencjonalnego coś zimą?

truskawki są takim sobie surowcem winiarskim, zimą polecam wino z hibiskusa :)
 

B4mB1

Member
Rejestracja
Wrz 7, 2013
Postów
11
Buchów
0
Hibiskus no ja osobiscie nie probowalem aczkolwiek jak chodzi o zime to ryz z dodatkami np. Ziola prowansalskie
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Z kwiatow mleczy z dodatkiem pomaranczy i cytryny i masz miodowe winko, polecam :)
 
G

Guest

Guest
Dajcie dobry przepis na wino z kwiatów dzikiego bzu , bo mam zamiar zrobić .
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Rób koniecznie, przepis jest na niskoalkoholowym dziale jako lemoniada wiktoriańska bzowa. Trzeba same kwiatki wyczesać z baldachów/ szypułek, im więcej tym lepiej moim zdaniem (1/5 do 1/3 objętości nie będzie przesadą), najlepiej wyczesują się po zaparzeniu się gdy przez noc/dobe trzymasz zamkniete w torbie w chłodnym miejscu. Do tego sok i skórka z cytryn albo plastry przy bardzo krótkiej fermentacji burzliwej aby albedo nie dało goryczy.
drożdze tokai, albo jakieś do białych win, najlepsze gazowane refermentowane.
 

allroad

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2017
Postów
91
Buchów
1
Siema u mnie pędzi się 50l winka z białych winogron około 20 kg winogron pogniecionych i prawie tyle cukru .Druga bańka to wiśnie i porzeczki w trzydziesto litrowym gąsiorku .Pozdrawiam z smakiem
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
gwoli ścisłości w nazewnictwie to "pędzić" znaczy tyle co "destylować" :) Twoje winko fermentuje :)
 

Konrad15

New member
Rejestracja
Mar 26, 2021
Postów
1
Buchów
0
Przede wszystkim wina czerwone z winogron, ale ostatnio próbowałem z truskawek coś zrobić, niestety z marnym skutkiem. Co do samych winogron, to warto zwracać uwagę na odmiane, ma to bardzo duże znaczenie, dlatego też polecam poczytać chociażby na https://vineo.pl/ . Moje pierwsze wino było właśnie z typowych "sklepowych" i niezbyt dobrze to smakowało.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół