nasiona marihuany

Szałwia wieszcza - jak zrobić ekstrakt?

Wyszukiwarka Forumowa:

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
czy ma ktoś przepis lub wie jak zrobić ekstrakt z szałwi :sunny: x5 x10 czy x20
 
C

Cwelucio

Guest
Wsadzam susz podkruszony do słoika i zalewam tyćkę nad poziom szałwii acetonem. Trzymam w ciemnym miejscu 24 godziny, a następnie aceton zlewam do miseczki przez bawełnianą chusteczkę albo sitko metalowe i małych oczkach. Miskę stawiam w łazience na kaloryferze, tuż obok otworu wentylacyjnego. Stawiam ją w ten sposób, żeby była przechylona lekko na jedną stronę, żeby w kancie się salvinorin zgromadził. Kolejne zalanie słoika zlewam w ten sposób, aby salvinorin, który osadził się gdzie indziej niż w tym schylonym w dół miejscem miski zlał się wraz z acetonem tam. Zalewam dopóty dopóki zlany aceton ma wyraźnie zielone zabarwienie. Kiedy cały aceton odparuje biorę susz, polewam go acetonem i czyszczę za jego pomocą miskę po brzegach i po boku. Potem wlewam troszeczkę acetonu na dno i mieszam, żeby się od miski odczepił salvinorin. Kładę w tym ten susz. teraz wiem, że jak wszystko odparuje to to co trzeba osadzi się na suszu. Na koniec leciutko namaczam acetonem susz i doczyszczam miskę jak się da. Eto voila, mamy własnej roboty niestandaryzowany ekstrakt.
 

Wuja_Ben

Well-known member
Rejestracja
Lip 1, 2012
Postów
1,750
Buchów
2
Zamiast acetonu używam IPA cz. jak byś brał jednak aceton to tez bierz czysty żadnych strongów czy innych z ulepszaczami
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
ja kupiłem za 14.99F ale widze ze nie ma tego wykupili chyba bo miał tylko 5szt.
ale pewnie niebawem coś wystawi znów.
jak bede widział coś to podeśle na priw.
sorry za link z aukcji. ;(


EDIT 3072: nie podajemy linków do allegro = innych portali aukcyjnych. Dlaczego? Aukcja zniknie i pozostanie śmieć na forum. Przy okazji w niektórych przypadkach możemy wystawić usera na przypał...
 
Ostatnia edycja:

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
oto moja szałwia ma około trzy tygodnie od zakupu klona w ten czsa urosła 4-ry pieterka liści do tej pory była pod żarówką 35w energooszczedną od trzech dni pod panelem led z 4x lsd i troche jej liście oklapły wiec chyba ja spowrotem pod 35w dam.
chyba ze coś innego poradzicie
ziemia ogrodowa
nawozów 0
doniczka 5l
temp. oklo20-23C
światło 16h
wilgotność ?



mały up
jak ktoś wie co to za plamki to prosze o pomoc






prosze o przeniesienie watku do ;Growlog NIEKONOPNY jeśli sie tam nadaje
dzieki
 
Ostatnia edycja:
R

Rivi

Guest
Wygląda spoko, radzę Ci nie dawać jej namiotu* z butelki ani nie pryskaj liści. Z własnego doświadczenia wiem, że takie rośliny są najbardziej narażone na różne choroby grzybowe, wiem bo u tych co robiłem namioty, właśnie dostawał się grzyb który pokazywał się na liściach, 3-4 opryski Topsinu (na grzyby preparat) uratował mi chore sadzonki. Bez namiotu i oprysków, rośliny stają się bardziej wytrzymałe. Weź to pod uwagę :) Jak się lepiej ukorzeni, daj jej z 3 tygodnie i wtedy pod mocniejsze światło. Jak oczywiście była niedawno przesadzana. Na taką powierzchnie świetlówka jedna co masz Ci wystarczy.
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
tą butle sciągnołem pare dni temu teraz stoi na parapecie jakieś dwa tyg. na wschodniej stronie w boksie nie mam miejsca narazie ,ale jak tylko przyjdą ledy to 4xLSD idzie do wiekszego namiotu i szałwia bedzie miała idealne warunki ,
ciekawe; trzymałem ją bezpośrednio pod panelem led to staneła więc osłoniłem ją od światła ,dałem jej jakieś 30% słoneczka to w oczach rosła, wiec naprawde niewiele światła jej potrzeba.
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
Gdzie można zakupić kloniki ?
wpisz na ebay ; salvia divinorum
ja kupilem tam, od czasu do czasu ktoś wystawia klony bo w uk szałwia jest legalna, napisz do gościa czy wyśle i zobaczysz co odpowie koszt to około 20funtów
pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół