nasiona marihuany

Najlepsze proporcje do dobrej mieszanki - alternatywa dla Compo

Wyszukiwarka Forumowa:

Koliber

Well-known member
Rejestracja
Mar 23, 2022
Postów
109
Buchów
76
spytałem bo masz poblokowane info o koncie, jedyne co znalazłem to ~"Ziemia : Kompost+koko+perlit"🤔
..ależ tu są obyczaje-klimaty🤯, zapomnijmy, nie było tematu,.☮️
..sio🚀
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
225
Buchów
125
Odznaki
1
Stosuje ktoś mieszankę zwykłej uniwersalnej z przesezonuwanym obirnikiem? O co chodzi z płukaniem Coco? Stosuje do grzybów do substratu i nic nie plukam nigdy i jest super jedynie pasteryzuje Coco.
 

Manso

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2023
Postów
371
Buchów
360
Stosuje ktoś mieszankę zwykłej uniwersalnej z przesezonuwanym obirnikiem? O co chodzi z płukaniem Coco? Stosuje do grzybów do substratu i nic nie plukam nigdy i jest super jedynie pasteryzuje Coco.
Przy produkcji substratow kokosowych te w kostkach sa czasem płukane sola morską badz po prostu jakas watpliwego pochodzeni co skutkuje duzym zasoleniem, potrafia tez miec spore ilosci potasu co blokuje wchłanianie cal/mag. Prócz płukania warto tez „zbuforować” taki kokos wlasnie calmagiem. Nie wiem jak jest z fungi ale na mj potrafi to zle wplynac.
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
225
Buchów
125
Odznaki
1
Przy produkcji substratow kokosowych te w kostkach sa czasem płukane sola morską badz po prostu jakas watpliwego pochodzeni co skutkuje duzym zasoleniem, potrafia tez miec spore ilosci potasu co blokuje wchłanianie cal/mag. Prócz płukania warto tez „zbuforować” taki kokos wlasnie calmagiem. Nie wiem jak jest z fungi ale na mj potrafi to zle wplynac.
Dziękuję wyjaśniłes nieco sprawę. Przy grzybach nie miało to większego znaczenia jeśli o cubensisy chodzi lub miałem dobry sort tego Coco. Przy Panaleous cyanescens jest już problem bo są delikatniejsze i inne wymagania. A co jeśli Coco płukane dodać by do podłoża tylko jako część w mniejszej ilości ? Po prostu ziemia ogrodowa bez nawozów plus werm plus Coco takie wypłukane oraz obornik sezonowany?
 
Ostatnia edycja:

Manso

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2023
Postów
371
Buchów
360
Dziękuję wyjaśniłes nieco sprawę. Przy grzybach nie miało to większego znaczenia jeśli o cubensisy chodzi lub miałem dobry sort tego Coco. Przy Panaleous cyanescens jest już problem bo są delikatniejsze i inne wymagania. A co jeśli Coco płukane dodać by do podłoża tylko jako część w mniejszej ilości ? Po prostu ziemia ogrodowa bez nawozów plus werm plus Coco takie wypłukane oraz obornik sezonowany?
Nie wiem czy masz jakieś grow za pasem ale raczej bym na twoim miejscu nie kombinował, zakupił gotową mieszankę, czy to biobizz czy plagron czy composana i zobaczył jak Ci w ogóle pójdzie. Odpowiadając na pytanie - tak wypłukane koko dodaje sie do mieszanek w celu napowietrzenia/rozluźnienia podłoża. Więcej powietrza w korzonkach, łatwiejszy rozrost, zdrowy korzeń —> większy plon. Generalnie zasadą, którą ja sobie wypracowałem i z powodzeniem stosuje takie mieszanki to jest baza - 1/3 napowietrzenie - np. koko, perlitt, wermikulit (raczej nie mieszam wszystkich, czasem koko i perlit razem stanowią 1/3) 1/3 - torf odkwaszony wysokiej jakości, nie jakieś patyki czy chooy wie co, 1/3 wermikompostu sypkiego badz po prostu kompostu. Do takiej bazy według zapotrzebowań i celu wykorzystania można dalej dodawać różne „przyprawy” - lucerna suszona, mączka bazaltowa, dolomit, popiół, mączke krabową… czego dusza zapragnie byle z umiarem. Oczywiście mowa tutaj o uprawie organicznej, innej nie praktykuje. Ma być naturka tak jak bozia chciała i dała. Niemniej jednak, jak zaczynasz zabawe to żeby sie nie zniechęcić - lightmix, zestaw nawozów albo od biobizza albo biotabs i powinno banglać. Fotorelka i dobre dusze pomogą. Pozdro

Ps. Jak gadasz po englisz to sobie poogladaj build a soil, poczytaj o coot’s soil mix, ultra ciekawe ;)) to co sie dzieje nad ziemią to jest małe piwko
 

LukaszLDZ

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2022
Postów
225
Buchów
125
Odznaki
1
Doświadczenie mam w ogrodnictwie bo to moja praca :) lecz w uprawie MJ nie. Jednak zasady ogólne wszędzie są takie same. Osobiście robię mieszanki organiczne zazwyczaj z przesezonuwanym obirnikiem końskim ( wygląda jak ziemia i bez zapachu już) z powodzeniem u wszelkich roślin kwitnących i nie tylko. Dlatego postanowiłem że i w tym wypadku będę trzymał się tego. Czyli reasumując zwykła dobra ziemia że znikoma ilością nawozów, obornik plus perlit i tyle :) na start/kiełkowanie nie będę jej wzbogacał. Dopiero docelowo .
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół