nasiona marihuany

przyszłość działu alkohole

Wyszukiwarka Forumowa:

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Dostałem od Boga i Historii, przed którymi będę się rozliczał, misję polegającą na uporządkowaniu tego burdelu jakim jest nowo-awansowany na osobny dział zakątek "Alkohole"

Na wstępie trzeba stwierdzić że alkohol etylowy jest najczęściej na świecie zażywanym narkotykiem twardym, C2H5OH zaś jego historia jest związana z ludzkością dopiero od początku neolitu więc na pewno nie jest najstarszym narkotykiem znanym ludzkości. Ale z uwagi na fakt że "Polak nie kaktus i pić musi", to porozmawiajmy o produkcji i konsumpcji narkotyków "oswojonych kulturowo". W końcu w Iranie czy Afganistanie pewnie istnieją na forum haszyszowym działy opiumowe ;) :D
Nie ma sensu płacić dealerom (marże sklepowe, haracze podatkowe, zyski koncernowe) skoro lepszy produkt uzyskamy za niższą cenę.

Zapraszam do dyskusji na temat przyszłości tego działu, moja propozycja jest taka:

1)podpiwek i fermentowane napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe. (0.001- 6.0% alkoholu)
2) piwo(3-12%)
3)wino(8-19%)
4)Nalewki i destylaty(20-99%)
tam poddział
-destylacja
-nalewki z MJ i odparowywanie ekstraktu
-nalewki bez MJ

Gdzie w 2 miejscach wkracza na inne działy (podpiwek o kuchnię, zaś nalewki i ich ekstrakcja o dział o produkcji haszyszu i olejku"

Czekam na uwagi, przemyślenia i refleksje...

PS prawnie w Polsce fermentacja alkoholu na potrzeby własne jest legalna w nieograniczonych ilościach, na pewno nielegalna jest sprzedaż bez odprowadzenia akcyzy (co wymaga legalizacji i mnóstwa urzędowych zabiegów) oraz destylacja (różne są interpretacje obowiązującego prawa, ale nawet na potrzeby własne jest to ryzykowne)
PSPS zawartości procentowe rzecz jasna nie są tu wyznacznikiem, tylko wskazówką.
1) to moim zdaniem miejsce na podpiwek, kwas chlebowy, kwasy owocowe (powszechne w dawnej kuchni polskiej, rosyjskiej, litewskiej etc) ewentualnie wynalazki tego typu. Samo mocne nagazowanie wynikające z refermentacji w butelce daje ok 0,5% alkoholu.
2) piwo to napój gdzie cukry potrzebne do fermentacji uzyskiwane są ze słodu najczęściej jęczmiennego ale i inne zboża są stosowane) lub z ekstraktów słodowych chmielonych lub niechnielonych. Istnieją piwa typu gruit całkowicie bez chmielu (inne zioła dają zabezpieczenie antybakteryjne i smak oraz aromat)
3)wino to teoretycznie napój fermentowany z winogron, ale tu będzie przede wszystkim miejsce na fermentacje win owocowych, miodów pitnych itp
4)tu miejsce na wszelkie działania z alkoholem oczyszczanym. Drożdże choćby zmutowane genetycznie nie przekroczą granicy 19-21% alkoholu (osiągnięcie tego jest wyczynem), wszystko co powyżej to kwestia obróbki cieplnej, najczęściej destylacji, ale co ciekawe i wymrażania (w toku działania niskiej (powiedzmy -20*C) temperatury w większej objętości beczki (powiedzmy 20l co najmniej) wytrącać się będą kryształki lodu, które wyławiając sitem, możemy zagęścić produkt fermentacji do niemal 40% alkoholu.
Na destylowanym alkoholu można sporządzać nalewki, można też destylować alkohol wraz z dodatkami które będą zawierały olejki eteryczne czy inne substancje lotne (tak się robi absynt czy Cointreau)
 
Ostatnia edycja:
Z

ZłyCzłowiek

Guest
Największy problem jest w tym, że nie powstaje nic ciekawego, jako totalny amator szukam sprawdzonych przepisów - a jest ich jeszcze ciutke za mało :)

Ale cała Twoja koncepcja co do wyglądu jest jak najbardziej OK!
 
D

delete

Guest
Tylko niech brat butelek nie potłucze, bo trza będzie sprzątać ;)

Ja teraz robię wino na drożdżach piekarskich :)
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Ja teraz robię wino na drożdżach piekarskich :)

No to jakby do boksa wstawić sadzonki z pestek przemysłówki, da się ale bez sensu;)
drożdże piekarnicze są do pieczenia i niczego więcej.
Do fermentacji są szczepy piwowarskie, winiarskie, gorzelnicze jest ich co najmniej tyle ile odmian konopii o różnice między nimi są co najmniej tak samo duże.

---------- Post Zaktualizowany 01:36 ---------- Data pierwszego postu 01:30 ----------

Największy problem jest w tym, że nie powstaje nic ciekawego, jako totalny amator szukam sprawdzonych przepisów - a jest ich jeszcze ciutke za mało :)
Wstawiłem 2 przepisy. ze szczegółami, dla laika łan baj łan;) kto ogarnie cydr z soku jabłkowego z biedronki i wino hibiskusowe, uzyska super ekonomiczną, bardzo dobrą i dość szybką lekcję podstaw tworzenia trunków. Potem będzie więcej przepisów ;)

---------- Post Zaktualizowany 01:52 ---------- Data pierwszego postu 01:36 ----------

więcej przepisów i informacji znajdzie się też szukając tu
http://www.old.wino.org.pl/frames/index2.htm
http://www.wiki.piwo.org/Strona_główna
http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=16
http://moonshine-still.republika.pl/

każdy z portali ma swoje forum i tam znajdziemy wszystko czego potrzebujemy, tyle że trzeba niczym wieloryb przecedzić hektolitry wody by wyłowić troche treściwego planktonu;) na każdym forum tak jest;)

Co jest szczególnie poszukiwane z przepisów, co dodać, opisać. wyjaśnić??
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Ok Bracie, niech Brat wyrzuci wątki niepotrzebne a ja zrobię na dniach nowe działy i poumieszczam pozostałe wątki w odpowiednich działach.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
A robił brat z piekarskich? Co z takim winem jest nie tak? Drożdże to drożdże, nie?

A KOT palił cygara z liści przemysłówki włóknistej?? Konopie to konopie, co z nimi nie tak??
Będą jabały drożdżem i ch*j.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Drożdże są wspaniałym źródłem aminokwasów oraz cynku jeśli dobrze pamiętam, dobre na trądzik

O Ile Się Je Zabije wrzątkiem.
Żywe sk***iele. nie wiem jak. przenikają przez żołądek i atakują jelita :( sie pierdzi :(
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Kocie, już było lepiej na dzikich drożdżach zrobić (są na skórce wszystkich owoców) - są spore szanse trafienia na jakieś niezłe, ale i chu**we się zdarzają.

Myślę, że podział jak najbardziej ok, jedynie dodałbym osobny dział dla wyrobów alkoholowych o działaniu leczniczym.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Kocie, już było lepiej na dzikich drożdżach zrobić (są na skórce wszystkich owoców) - są spore szanse trafienia na jakieś niezłe, ale i chu**we się zdarzają.

Myślę, że podział jak najbardziej ok, jedynie dodałbym osobny dział dla wyrobów alkoholowych o działaniu leczniczym.

Propagacja dzikich drożdży to wyższa klasa, na razie omawiamy zerówkę;) O tyle ryzykowna że nie wiadomo co nam zdominuje- drożdże dające ciekawe smaki, czy bakterie albo inne "robaczki" które się namnożą wcześniej od drożdży.
Pytanie jakie alkohole lecznicze, może nie ma sensu dawać osobnego działu, tylko w ramach działu 3)wina oraz 4)destylaty (nalewek itd) zrobić poddział "lecznicze"
 
A

Arktos

Guest
Mam pytanie , wczoraj kolega uraczył mnie 'nalewką' w smaku była wyśmienita po prostu jak soczek smakowała , zrobiona była w dziwny sposób według mnie , z sfermentowanego soku z malin i czegoś tam jeszcze do 3l soku dodał 1,5l spirytusu i nic więcej nie stało nie przegryzało się , da się tak ? nie było prawie czuć alkoholu a i podobno miało mieć to 70% .
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
podstawy matematyki - 3l x ?% + 1,5l x 95% = 4,5l (wyjdzie mniej bo spirytus rozrabia się z wodą ze stratą objętości) nijak nie może to mieć 70%
Aby uzyskać 70% to trzeba zmieszać spirytus 95% z wódką 45% 1:1
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
spirytus 70% to podstawowy surowiec w robieniu nalewek, ratafii
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół