nasiona marihuany

Tlenek Srebra - Feminizacja

Wyszukiwarka Forumowa:

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam postanowiłem dodać instrukcje jak zrobić Tlenek Srebra który może służyć do feminizacji naszych roślinek.
Cały proces robiłem już jakiś czas temu ale dopiero teraz mnie naszła ochota aby to dodać w nowym wątku(jest to gdzieś w jakimś wątku o feminizacji)

No to zaczynamy :
Co nam będzie potrzebne :
-dowolne dwa przedmioty wykonane ze srebra (im większa próba tym lepiej, ja użyłem kolczyków próba 925 ,resztki widać na końcówkach zasilacza)
-zasilacz 12v ( może być mniejszy)
-NaOH - zasada sodowa (soda kaustyczna, kret lub inny produkt do udrożniania rur)
-woda (najlepiej destylowana)
-pojemniczek plastikowy (szklany też może być)


-Wodę wlewamy do pojemniczka i rozpuszczamy w niej NaOH
-Do końcówek zasilacza przyłączamy srebrne przedmioty
-Przedmioty zanurzamy w elektrolicie (ważne aby kable od zasilacza nie były zanurzone) i włączamy zasilacz do prądu
-Cierpliwie czekamy aż nasze przedmioty "rozpuszczą" się i wszystko opadnie na dno pojemnika
-Płyn z góry odlewamy i w jego miejsce wlewamy czystą wodę proces ten powtarzamy paru krotnie aby usunąć resztki zasady sodowej z roztworu.
-Wodę wyparowujemy i mamy nasz Tlenek Srebra którym to możemy shermić naszą roślinkę

Gotowy tlenek i kuleczki NaOH (mniej więcej tyle ile użyłem) :

Tlenek Srebra:


Roślina po oprysku tlenkiem srebra rozpuszczonym w roztworze tiosiarczanu sodu:



Niestety pyłek z tych jajców okazał się nie płodny :pl:
Liczę że ktoś się tym zainteresuje i zrobi jakieś próby bo ja na razie nie mam możliwości.

Pozdrawiam.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Zrobiłem jeszcze trochę tlenku:

NaOH które dodałem do wody (później jeszcze dosypywałem):

Trochę srebrnego łańcuszka już przymocowanego do kabli zasilacza:

Tu już cały "proces". Jak widać z początku reakcja jest dość burzliwa, ale z czasem zwalnia.
Ogólnie bąbelki towarzyszące reakcji (zapewne tlen i wodór)tworzą się bardzo niejednolicie co jak mniemam świadczy o tym że cała reakcja odbywa się nieregularnie.:


Dodałem więcej srebrnych przedmiotów na końcówki kabli z myślą że to przyspieszy proces.
Ze względu na niejednolitość procesu ciężko jest ocenić czy lepiej mniej tego srebra czy więcej (w internecie pewnie gdzieś bym znalazł na to odpowiedz...)

Tu widać zmianę barwy elektrolitu po jakimś czasie procesu:

Czasami tworzyły się takie "twory" z tlenku na powierzchni wody (czasami się tworzą czasami nie...):


Tu widać już nasz tlenek srebra który opadł na dno:


Jak się uzbierało już trochę tego tlenku na dnie to odessałem go taką niby strzykawką i przelewałem do mniejszego pojemniczka.
Następnie zawartość tego pojemniczka parokrotnie przepłukałem świeżą wodą w celu pozbycia się NaOH(wlewałem świeżej wody, czekałem aż tlenek opadnie i odlewałem wodę z góry, tak parę razy)
Po paru płukaniach zawartość pojemniczka wyglądała tak:


To wylałem na plasticzek w celu odparowania wody:


Jak wyschło to lekko zebrałem za pomocą nożyka.
Tak wygląda produkt końcowy:




Pozdrawiam
 

WWrolnik

Well-known member
Rejestracja
Mar 10, 2012
Postów
437
Buchów
0
Wszystko spoko, tylko mam pytanie... Jest jakiś sposób aby zwiększyć "czystość" tlenku srebra produkując go tym sposobem? (o ile to możliwe)
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Myślę że aby maksymalnie zwiększyć czystość tego tlenku trzeba zachować jak najwięcej dbałości o szczegóły.
Czyli:
-jak najczystsze srebro (próba 999,wcześniej wyczyszczone z wszelkich zabrudzeń)
-woda destylowana
-pilnować aby miedziane przewody nie weszły w reakcje z elektrolitem
-pilnować aby żadne zabrudzenia nie dostały się do elektrolitu.

Ja żadnego z tych punków nie spełniłem
-brudne srebro 925
-woda z filtra typu brita
-przewody dość często mi się zanurzały
-pewnie nie jeden syf mi wpadł do elektrolitu

Pewnie są jakieś sposoby aby to jeszcze oczyścić, ale ja sie na tym nie znam, sub pewnie by coś poradził...
Pozdrawiam.
 
S

sub_23

Guest
Pewnie są jakieś sposoby aby to jeszcze oczyścić, ale ja sie na tym nie znam, sub pewnie by coś poradził...
Pozdrawiam.

Tylko po co?
Z tego daje sie zrobić STS - i z wersji sypkiej - o w miarę dobrze znanym stężeniu - wychodzać z dowolnego kawałka srebra - próba nie ma znaczenia -> byle by w tym srebro było. I chyba o to w tym chodzi - jest jakiś złom - nie nadaje sie za bardzo on do robienia CS - bo podobno źle wychodzi z tego.. A To wyjdzie zawsze - niezbyt czyste - ale nie musi być.

Odzysk czystego srebra ze stopu aby potem robić z tego tlenek.?
CS ? Ilość pracy potrzebna do - nakłady.. Bez celowe.
Azotan srebra można kupić za 10 zeta za gram + koszty przesyłki ze sklepów dla fotografików bawiacych sie w klasyczną fotografie. Sztuka dla sztuki - dla domorosłego chemika - który instrukcje znajdzie .. bez trudu.
 

Grazy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2013
Postów
196
Buchów
0
Jako chemik dodam, że NaOH choć niewinnie wygląda jest silnie żrące jego r-r również więc błagam nie zapominajcie o rękawiczkach lateksowych, a w środku "kret" jest tylko 30% NaOH. Zastosowanie KOH na pewno zwiększyłoby wydajność reakcji.P.S. Pomysłowa metoda :D A czysty Ag2O można kupić choćby na http://www.vmc.org.pl/index.php/baz...ne?sobi2Task=sobi2Details&catid=5&sobi2Id=142 Co do czystości tak otrzymanego tlenku na pewno pomogłaby ogólna laboratoryjna czystość tzn. woda destylowana, wysoka próba srebra, narzędzia przemyte wodą destylowaną i przemycie tlenku r-r-em słabego kwasu do otrzymania obojętnego r-r u tlenku. Pozdrawiam :D
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Zastosowanie KOH na pewno zwiększyłoby wydajność reakcji.
A gdzie mogę znaleźć/zrobić w miarę czysty wodorotlenek potasu ?

Tu na przykład piszą że z popiołu : http://zapytaj.onet.pl/Category/015,008/2,4628017,Jak_zrobic_wodorotlenek_potasu_z_popiolu.html

Co o tym myślisz ?

Tutaj z kolei jeden z użytkowników wspomina coś o melasie (ale to chyba zbyt skomplikowane):
http://silesia-it.nazwa.pl/vmc/forum/viewtopic.php?f=49&t=22225

(...)przemycie tlenku r-r-em słabego kwasu do otrzymania obojętnego r-r u tlenku.

Czyli jak to zrobić ? Może być octem ?

Przepłukać po prostu ten tlenek tym octem czy jak ?( nie mam jak sprawdzić ph:pl:)

Pozdrawiam.
 

Grazy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2013
Postów
196
Buchów
0
Co do zrobienia to niestety nie mam pomysłu jak go zrobić w domowym zaciszu :(. Można go na pewno kupić w jakimś sklepie z detergentami na opakowaniu środka do czyszczenia toalet powinno pisać na nim coś w stylu "nie zawiera zasady/ługu sodowego" (nawiasem mówiąc zawiera KOH, które jest jeszcze bardziej żrące) na etykiecie powinno pisać coś o KOH. Zobojętnić czyli musiałbyś wlać np. ocet (10% r-r CH3COOH) i wymieszać wszystko najlepiej kilkukrotnie. Powstała sól jest dobrze r-p w H2O więc odlejesz ją znad osadu. Tylko musiałbyś niestety w jakiś sposób sprawdzić to pH bo w przypadku kiedy będzie w granicach 7 wypadałoby przestać przemywać żeby nie zakwaszać osadu. Można by było dla pewności kilka razy przemyć wodą (oczywiście destyl.). Poza tym KOH można dostać w wymienionym w poprzednim poście bazarku albo w sklepach z odczynnikami czy allegro itp. czystość odczynnika większa niż techniczna (tech.) jest zbędna. Co do pH to jakiś 1 papierek wskaźnikowy byłby potrzebny jeśli się uczysz to polecam podejść do pracowni chem. na pewno 1 papierek nie pożałują :D A Ag2O na pewno można wytrącić przez utlenienie jonów Ag+ za chwile poszukam w notatkach i jak coś znajdę to napiszę :D Pozdrawiam! Mam Ag+ + OH- --> AgOH i wtedy wytwarza się biały osad jak na zdjęciach, jako że wodorotlenek srebra jest nietrwały rozkłada się wg. równania 2AgOH--> Ag2O + H2O więc potrzeby by nam był jakiś r-r zawierający te jony jako, że w wodzie dobrze rp. są osady AgF, AgNO3 i AgMnO4 Wszystkie są droższe lub nieosiągalne także metoda podana przez autora lub kupienie gotowego tlenku jak najbardziej opłacalne. Jeśli chcielibyśmy drastycznie podnieść jeszcze czystość uzyskanego w ten sposób srebra to użycie pierwiastkowego srebra no i używanie względnie czystych odczynników i naczyń ale na szczęście nasze roślinki nie odczują różnicy czy to przy 2 czy przy 1 % zanieczyszczeń :D
 
Ostatnia edycja:
S

sub_23

Guest
btw: po co ? KOH - NaOH eden pies. Przemyć wodą jak na obrazku - do wody na szklankę idzie niewiele "kreta". Można dawać mniej niż na obrazku raczej. Na 10 "kulkach" na szklankę... nie działa? Powinno tak samo.

Forum chemiczne - chwila.. stoi jeszcze? CBS nie zamkło za skłonności użyszkodników do wybuchania? http://www.vmc.org.pl/ .. jest... inaczej wygląda : mieli kiedyś zamkniete działy - dla "bardziej odpowiedzialnych .. ekchm.. http://silesia-it.nazwa.pl/vmc/forum/


Odpłukanie jest wystarczające.
Pomysł pojawił sie kiedyś w jakims wątku - i Herb - go wprowadził w życie.
Powiazane było to z tym - czym naprawdę jest CS - A jest on.. roztworem - w którym w momencie gdy traci on zupełną przezroczystość - i staje sie słomkowy - brązowawy - etc - pojawia sie koloidalna zawiesila tlenku srebra. + forma rozpuszczone jego .. + ewentualne śladu weglanu srebra |CO2 z powietrza| - w formie i ilości nieokreślonej.

Tu zamiast robić CS - strąca sie co się da - płuka.. co by sie pozbyć zasady.
Potem mozna ważyć - i zakładając, ze jest czyste jako tako.. - robić z tego kompleks "STS" - wychodzac z dowolnego kawałka srebra.

Przepis na STS z tego ;) Wagowy: ..
Napisać ?

1 mol Tlenku srebra : na : 4 mole tiosarczanu | można i 5-8 - 5 bedzie nawet chyba bezpieczniej w tym wypadku|

Zakładane stężenia jak w forumowym?
 
Ostatnia edycja:

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
btw: po co ? KOH - NaOH eden pies. Przemyć wodą jak na obrazku - do wody na szklankę idzie niewiele "kreta". Można dawać mniej niż na obrazku raczej. Na 10 "kulkach" na szklankę... nie działa? Powinno tak samo.

Ale czy gdy użyjemy roztworu KOH jako elektrolitu proces nie będzie szybszy ?
Dawałem więcej NaOH z myślą że proces będzie szybszy, ma to jakiś realny wpływ ?


Potem mozna ważyć - i zakładając, ze jest czyste jako tako.. - robić z tego kompleks "STS" - wychodzac z dowolnego kawałka srebra.

Ja raczej będę próbował używać samego tlenku, nie wiem jeszcze jak.
Zapewne spróbuje wymieszać go z wodą (tak wiem że się kiepsko rozpuszcza) i taką mieszaniną pryskać rośliny
Mam też jeszcze trochę tego tlenku zalanego octem, tym octem też spróbuje prysnąć i coś jeszcze pokombinuje.
Chociaż STS też może zrobię jako taki "pewniak".
Pozdrawiam.
 

GSi

Active member
Rejestracja
Kwi 22, 2013
Postów
37
Buchów
0
Witam. Wcześniej pisałeś aby zwiększyć czystość tlenku srebra najlepiej srebro próby 999. Znalazłem na allegro drut próby 999 średnicy 0.25mm za 1.50zł 0.5m . Nadawał by się on i ile mniej więcej by było potrzeba tego ? pozdro
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Witam. Wcześniej pisałeś aby zwiększyć czystość tlenku srebra najlepiej srebro próby 999. Znalazłem na allegro drut próby 999 średnicy 0.25mm za 1.50zł 0.5m . Nadawał by się on i ile mniej więcej by było potrzeba tego ? pozdro

Nada się na pewno i myślę że pół metra będzie wystarczające by otrzymać trochę tlenku.
Ale zastanawiam się czy jest sens zamawiać taki drut, lepiej zapytać dziewczynę/mamę czy nie ma jakiegoś zerwanego łańcuszka czy czegoś innego ze srebra i tego użyć.
Teoretycznie z próby 999 tlenek będzie czystszy ale dla nas to bez znaczenia, jak sub pisał każdy srebrny przedmiot się nada.
Pozdrawiam.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół