nasiona marihuany

Kolchicyna / Oryzalin

Wyszukiwarka Forumowa:

Zotters

Member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
7
Buchów
0
Witam. Chcę pobawić się trochę w hodowlę poliploidalną z zastosowaniem kolchicyny/oryzalinu.
Ktoś kiedyś napisał, że Oryzalin dość łatwo można dostać i dość tanio on wychodzi.

Wie ktoś może, gdzie można dostać Oryzalin ? Znalazłem herbicyd 'Surflan' z 40% Oryzalinu, ale można go kupić tylko w USA [nigdzie więcej nie znalazłem - pytałem w Francji, Holandii, Belgii i Niemczech].

btw. hodowla nie MJ, tylko innych roślin. Na forum trafiłem przypadkiem, widząc dużo ciekawych informacji dot. genetyki i hodowli :)

---------- Post Zaktualizowany 13:39 ---------- Data pierwszego postu 13:34 ----------

edit.
bo o kolchicynę nawet nie pytam ;) raczej nie do dostania przez zwykłego Kowalskiego [babka z uczelni na prośbę może załatwić, ale wszystkie badania muszą być wtedy przeprowadzane pod patronatem uczelni - w ostateczności będę musiał tam się udać].
Są dostępne w aptece, ale dawka jest niewystarczalna do przeprowadzenia badań i doświadczen :)

---------- Post Zaktualizowany 16:07 ---------- Data pierwszego postu 13:39 ----------

edit 2.
sub czekam na info od Ciebie. Probówałem na pw, ale limit wiadomości jest osiągnięty ;)
 
D

delete

Guest
Następnemu sub w bani namieszał :D

Oprócz Surflanu nic nie dostaniesz, ja ten z USA ściągałem, szkoda że tak późno się odzywasz, do maja stało u mnie w szafie, lekko napoczęte.
Sub powinien mieć mojego maila w archiwum w jakich proprcjach agar mieszać żeby nanosić na stożki wzrotstu, chyba nawet fotki mu wysyłałem ;)

Pamiętaj że to toksyczne w ch*j, nie zbliżaj się z tym do kuchni.
 

Zotters

Member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
7
Buchów
0
Naliczyli jakieś dodatkowe cło od tego ?
W sumie też na ebayu kupiłem, pół roku szukałem na miejscu ale nigdzie nie znalazłem.
Czy sub namieszał w bani ? Hmm, nie :D bo już wcześniej miałem taki plan.

Z MJ nie mam nic do czynienia. Chcę uzyskać poliploidalność u innych roślin. Sub mi dał naprawdę wiele wskazówek w swoich postach [za co jestem niezmiernie wdzięczny].

Czekam w takim razie na info od suba tutaj, bo nie mogę mu wysłać wiadomości, bo chcę się dowiedzieć z jakim stężeniem się bawić i wszystkie wskazówki ;) Jaki efekt Twojej pracy był :) ?

Odnośnie toksyczności, to jest czego się obawiać. Pewien genetyk odradzał mi dość mocno zabawę z tym, ale inny profesor powiedział że wszystkiego trzeba w życiu spróbować :D
Jakieś szczególne środki bhp stosowałeś przy tym [z zaznaczeniem na szczególne - bo ogólnie wiem jak się obchodzić z takimi rzeczami]?
 
S

sub

Guest
Czekam w takim razie na info od suba tutaj, bo nie mogę mu wysłać wiadomości, bo chcę się dowiedzieć z jakim stężeniem się bawić i wszystkie wskazówki ;) Jaki efekt Twojej pracy był :) ?

Tu masz moim zdaniem "nalepszą" instrukcje jaka jest:
https://www.forum.haszysz.com/showt...Inducing-Polyploidy-in-Rhododendron-Seedlings

Do powtórzenia w sposób identyczny:
To sie wydaje najrozsadniejsze - wpołaczeniu z tym ;)
--> http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Uprawa_ekstensywna_konopi
AF - imo były by cholernie niewdzięcznym materiałem.

Kot dokładnie to robił - problem był z agarem z tego co pamietam. za gęste wyszło - nie wiem czemu.
Można i na - mące kartoflanej .. zapewne.

Dawki podane- poprzeliczac trza tylko.
Strzykawka - kilkazlewek: cylinder miarowy - nie musi być super hiper precyzyjne - +- 20% błedu sp. roztworu nie robi raczej.

To dla rododendronu to --> http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Kolchicyna

zmodyfikowana nieco ?-> Metoda Gyorffy'ego - opracowana dla kolchicyny.

Jakieś szczególne środki bhp stosowałeś przy tym [z zaznaczeniem na szczególne - bo ogólnie wiem jak się obchodzić z takimi rzeczami]?

Rękawiczki gumowe + zdrowy rzsądek. Tego ostatniego nic nie zastąpi.

Masz mikroskop?
Jak chesz identyfikować - poliploidy - i oddzielać je do chimer?
Klasycznie?
Obserwacja - feno aparatów szparkowych + testy - krzyżowanie?

Cel ostateczny - niepłodne triploidy - femi? | powtórka testów z programu hodowlanego GW pharma?|
 
Ostatnia edycja:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Wie ktoś może, gdzie można dostać
pytaj tych (lub w miejscach) którzy mają dostęp do gazu rozweselającego swojego czasu po forum krążyło nawet jakieś ultra drogie opakowania.
Prościej - Czechy i apteki nawet wysyłkowo.

Rękawiczki gumowe + zdrowy rzsądek. Tego ostatniego nic nie zastąpi.
hehe, nie rób tego w domu
 

Zotters

Member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
7
Buchów
0
Dawki podane- poprzeliczac trza tylko.

zawiesina zawierająca oryzaline - 50pM - cokolwiek to jest pM ...

w metodzie Avery'ego [też chcę ją zastosować] jest dość duża rozbieżność stężenia od 0,05 - 0,4%, określenie dawki optymalnej na zasadzie prób i błędów :) ??

Masz mikroskop?
Jak chesz identyfikować - poliploidy - i oddzielać je do chimer?
Klasycznie?
Obserwacja - feno aparatów szparkowych + testy - krzyżowanie?

Obserwacja klasycznie.


Co do celów tych doświadczeń - zaznaczam, że nie jest to związane z konopią, bliżej mi do podanych wyżej rododendronów. Interesuje mnie hodowla roślin. Zazwyczaj skupiałem się na zapylaniu krzyżowym, teraz chcę trochę w czynniki mutagenne wejść.
 
M

Magliabechiano

Guest
Dzwoniłeś do nich? http://www.polgen.com.pl Gdzieś czytałem, że mają kolchicynę. Może znajdź przedstawiciela handlowego i powiedz jak sprawa wygląda.

P.S. Jak będziesz gdzieś kupował Kolchicyne lub Oryzalin to się odezwij, też bym wziął.
 
Ostatnia edycja:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Sąsiadka z bloku mówiła mojej matce, że znalazła skuteczny sposób na pleśń w kwiatkach na forum, jak to określiła, marihuanistów .
Renoma, Panie! :p
Przejrzyj fora dot. upraw pomidorów i truskawek o różach nie wspomnę co jakiś czas przewija się #com i jakiś patent z wiki :)
ciekawa paleta odczynników, można pobawić się jak Walter White
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
zawiesina zawierająca oryzaline - 50pM - cokolwiek to jest pM ...
Tak dla Ciebie...nie wiem czy pomagam, ale proszę :


piko – przedrostek jednostki miary o symbolu p oznaczający mnożnik 0,000 000 000 001 = 10-12 (jedna bilionowa).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piko

Fajnie, że są ludzie z pasją do roślin innych niż konopie :crazy:
Swoją drogą to rododendrony mają bardzo dużą pulę genową chyba no nie?

Pokaż jakieś foty :))
 
S

sub

Guest
pytaj tych (lub w miejscach) którzy mają dostęp do gazu rozweselającego swojego czasu po forum krążyło nawet jakieś ultra drogie opakowania.
Prościej - Czechy i apteki nawet wysyłkowo.

smajlex?
Oj byłaładna fota:
Butla + ciśnieniowy pojemnik na rośliny - nawet grafika z patentu - dublowanie garnituru - kukurydzy .. gdzie do było jejku.
Jeśli jest dorzucę. Chyba nie ma - wiele z forum znika - czasem w bardzo dziwny sposób ;(. np: nadpisane - sciagane automatem - który chyba już nie działa.
| może dalej jest? - tylko w którym temacie? Jak to znaleźć? - sa linki.. ale dam głowe, że i fota była.|

mam.. pewnie gedzieś wisi nadal.. ale.. może nie było?

apparatus_sm.jpg


To pomidor czy ziemniak? A może żaden z nich?

kuku rydza

https://www.google.com/patents/US71...a=X&ei=bbB6UrDeA4bxhQfplYGICw&ved=0CD4Q6AEwAQ



hehe, nie rób tego w domu

;) chyba nie o tym była mowa.

mały off..
btw" ile Ga3 na to poszło?
i kiedy podane?

nieautoryzowany cytat: Powiazany ?? - skoj. po prostu. Małpie takie.

orion?? napisał:
Metoda 3
GA
niekontrolowany rozrost rośliny do rozmiarów kutasus wielgasus
zakłócenie fazy flov w rezultacie roślina jest tylko wielka a kwiaty nie chcą się formować - po kilku tygodniach nie widziałem sensu trzymania jej przy życiu - metoda do bani.

Fota z najbardziej wytrollowanego - tematu - manipulacji - i fotomontarzu na F#. Kpina? Teksty pisane - by zaśmiecać szpaltę. Teksty pisane ku pokrzepienu serc? socjotechnika - i wygłupy? Co kto pisze - i co tak naprawdę robi.. i co naprawdę wychodzi? .. Gdzie jest ... prawda?

| Co do foty...- miało być po czymś tam... a było? Wiesz tyle co Ci napiszą - i albo na wiarę - albo na - luzie - zgodnie z zasadą - wyczytaną gdzieś nie wierz w nic. Patrz na wszystko przez pryzmat skali prawdopodobieństwa. Pomysły, które wydają się być absu****ne, klasyfikuj jako mało prawdopodobne, zaś te które wydają ci sie prawdziwe, uznawaj za prawdopodobne, ale nie przyjmuj niczego na słowo. -Hail Eris! Hail All Discordia!!!|

To jak: feno natural- czy - ? Paranoicy sa wśród nas.

orion napisał:

A może nie? A może tak?

niematakiegoadresu napisał:

A to?

nie ma bezpiecznych dawek i nie ma z góry ustalonej kompletnej receptury.

Każda odmiana a nawet każdy osobnik z danej odmiany zachowuje sie inaczej.
Poza tym z tego co zauważyłem duże znaczenia ma wielkość rośliny co za tym idzie dawka jaką może przyjąć dolistnie.

Bezpieczna metoda jest dostępna w warunkach lab.

1ml w tą lub w tamtą może zniszczyć całą uprawę :)

pytajnik napisał:
1: stężenie roztworu
2: najlepszy termin aplikacji
3: sposób aplikacji - czy np: lepiej jest unikać dawania tego na liście i skupić się na łodygach i stożkach wzrostu.. czy po całości.
4: wydatek cieczy "roboczej" - ewidentnie zależny od stężenia: roztworu.
5: czas oczekiwania na efekty.

+ przy jakim zakresie dawek efekty uboczne są jeszcze możliwe do "przełknięcia"

Jak to mówią - jednym działa - z progresją dawek - w wydaniu - wygłup.
A innym laboratorium potrzebne.

Nie to abym sie czepiał. Ale - nie lubie zagrań typu gildia tajemnic. ;)

=====================================================================

A tego nie zauważyłem ;) To zupełnie jak ja.
Konopie olewam od lat.
I mam to..

Zotters napisał:
btw. hodowla nie MJ, tylko innych roślin. Na forum trafiłem przypadkiem, widząc dużo ciekawych informacji dot. genetyki i hodowli

<rotfl>

Sąsiadka z bloku mówiła mojej matce, że znalazła skuteczny sposób na pleśń w kwiatkach na forum, jak to określiła, marihuanistów .
Renoma, Panie! :p

To jest spisek.

Fajnie, że są ludzie z pasją do roślin innych niż konopie :crazy:
Swoją drogą to rododendrony mają bardzo dużą pulę genową chyba no nie?

Pokaż jakieś foty :))

Musiałem sprawdzić jak wyglądają:
https://www.google.pl/search?q=rodo...aHhQfu0IG4Dg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1037&bih=609

Oj pełno tego - i przy okazji mikroyzy - sie pojawiały - linki do forum ogrodniczego - i zachwytów nad.. kwaszenie ziemi i inne jakieś takie dziwa.

btw: ;)

  • Kałach =D
  • Niewidomy
  • Regulaminowy_Nick
  • Skonfundowany

Całe forum tak mniej wiecej wygląda.
A że otwarte jest - to i widoczne w google.


https://www.google.pl/search?q=widz...09#es_sm=122&q=cucumber+sex&safe=off&tbm=isch

Cucumis hardwickii
https://www.google.pl/search?q=Cucu...zquFB9PxgKgJ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1037&bih=566

75061-widzisz-to-co-chcesz-widziec.jpg


a06fig01.gif


ogórek to jagoda:
ogorek_to_jagoda.jpg


1779288_106c_625x1000.jpg


ps: Kiedyś ktoś.. kto bedzie chciał - zrobi se poliploida - wyselekcjonuje go - i machnie niepłodne triploidalne femi - Filozofi tyle.... co..
Takie bzdety robi się na laborkach.

ps2: sam sie sobie dziwie, że chce mi sie : I po co ? : Może czas sie skasować. . . . .
 
Ostatnia edycja:

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
oftop


ps2: sam sie sobie dziwie, że chce mi sie : I po co ? : Może czas sie skasować. . . . .

Fin de siecle prawie jak u Beksinskiego.

Dzięki sub za wszystkie lata współpracy z forum i za to co tu pozostawiłeś.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół