nasiona marihuany

Najlepszy sposób na stworzenie stabilnego pokolenia F1

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Magliabechiano

Guest
W tej książce B. Michalik jest rozdział "Wybrane zagadnienia z genetyki klasycznej", mam też "Genetyka Hodowla roślin Nasiennictwo" Cz. Tarkowski. W niej pierwszy rozdział to genetyka. Myślisz, że potrzebuje czegoś więcej? Strasznie dużo publikacji jest po angielsku, ale jak zaczynam czytać to na trzeciej stronie już nie wiem o czym czytam, szkoda, że nie piszą ich takim językiem jak Franco swoje posty na GHSC.
 
S

sub

Guest
W tej książce B. Michalik jest rozdział "Wybrane zagadnienia z genetyki klasycznej", mam też "Genetyka Hodowla roślin Nasiennictwo" Cz. Tarkowski. W niej pierwszy rozdział to genetyka. Myślisz, że potrzebuje czegoś więcej?

Interesuje Cie to? Jeśli tak to - potrzebujesz dużo wiecej.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

to masz: Ogólna Hodowla Roślin : W.Hoffman, A.Murda, W.Plarre. Dostępne za grosze.

Strasznie dużo publikacji jest po angielsku, ale jak zaczynam czytać to na trzeciej stronie już nie wiem o czym czytam, szkoda, że nie piszą ich takim językiem jak Franco swoje posty na GHSC.

Jezyk Franko.?
Fakt - ten tekst up. jest raczej prosty:
Zdradzam sekretną sztukę. Trochę mojej historii. Uczyłem sie od mistrza.
Realnie w tym tekscie nie ma żadnych "danych".
Ewentualnie miedzy wierszami "coś" o tym jak sie do tego zabierają.
Postawienie się w pozycji - mistrza - profesjonalisty - mogącego pracować na skalę o jakiej sie wam nie śniło.
Jest to nic innego jak reklamówka GHSC. Wszystko to marketing.

ta.. Franco's tricks on: breeding your own genetics ... sztuczek nie ma : To nie jest Magia ;]

co tam na ich forum jest: watek.. http://forums.strainhunters.com/top...offspring-get-moe-mother-or-fathers-genetics/ - clark. fragmenty.

takie coś: http://forums.strainhunters.com/topic/6889-feminised-breeding/

Chyba nie warto sobie tym głowy zawracać.
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Dziękuję, to bardzo miłe ;)

Niema za co <rotfl>

ps:

Franco napisał:
Let’s not forget that many champion strains were born simply as anomalies in a vast selection of individuals. This is exactly what happened with the Cheese in the UK.

skojarzenia.. przeniczne/pszeniczne może nieco? Samopylne - nie obco? bez znaczenia.
Każdy ma swoje ;)

1779288_106c_625x1000.jpg


powiazane lub nie?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=...i7j5nc1mNki2yASrjPahGkQ&bvm=bv.55617003,d.ZGU

http://scholar.google.pl/scholar?q=...a=X&ei=AP5wUpbtG6Gd7gbF9oDYCQ&ved=0CCoQgQMwAA

Franco napisał:
No matter how small the home-breeding operation, in my opinion it is always the most interesting, fun and rewarding way to grow cannabis. Making new flavors and new types of plants keeps mixing the gene-pool, keeps creating diversity, and most of all keeps increasing the number of seeds that go around between smokers and growers. In a few words: it is the best way to keep fighting for the cannabis cause.

http://www.extension.org/pages/32448/inbred-backcross-ibc-lines-and-populations#.UnEAX3BFXj4

IBC_pop_fig.png


multi-factor-inheritance.jpg


Ciekawe: http://wiki.cimmyt.org/confluence/display/MBP/Home

Integrated Breeding Platform Project Wiki
Welcome to the collaborative website for the Integrated Breeding Platform (IBP), intended for collaborators and users of the platform to share information on its development and use.

In the last decade, a private sector-led 'gene revolution' has boosted crop productivity in developed countries, by applying and combining the latest advances in molecular biology and information technology with accurate plant phenotyping. In contrast, molecular breeding adoption is still limited in the public sector, and hardly used at all in developing countries. Major bottlenecks in these countries include shortage of well-trained personnel, inadequate infrastructure and lack of information systems with adaptable analysis tools.

The IBP is envisioned as a one-stop-shop for information, analytical tools and related services to design and carry out integrated breeding projects. IBP will boost crop productivity and resilience for smallholders in drought-prone environments by exploiting the economies of scale afforded by collective access to cutting-edge breeding technologies and informatics hitherto unavailable to developing country breeders.

https://www.integratedbreeding.net/courses/plant-breeding-concepts-and-methods/index-id=026.php.html
https://www.integratedbreeding.net/courses/plant-breeding-concepts-and-methods/index-id=034.php.html

https://www.integratedbreeding.net/courses/plant-breeding-concepts-and-methods/index-id=048.php.html

Breeding methods

self-pollinators

  • Mass selection
  • Pure line selection
  • Pedigree selection
  • Single seed descent
  • Doubled haploids
  • Back-cross breeding
  • Male sterility and F1 hybrids

cross-pollinators
  • Open pollinated populations
  • Synthetic open-pollinated populations
  • F1 hybrids

Hasła jakieś tylko...

--> https://www.crops.org/publications/cs/abstracts/47/Supplement_3/S-20?access=0&view=article

To zrobiono populacyjnie.. oj.. 106 i 105 pokoleń ;]

From Means to QTL: The Illinois Long-Term Selection Experiment as a Case Study in Quantitative Genetics
J.W. Dudley *
+ Author Affiliations

Abstract

Divergent selection for oil and protein concentration in the corn (Zea mays L.) kernel was initiated at the University of Illinois in 1896 by C.G. Hopkins. In 2005, 106 generations of selection had been completed for high oil and 105 for high protein. Limits to selection for low oil and low protein were reached but not for high oil or high protein. Over the more than 100 yr of the existence of the program a number of attempts have been made to analyze the experiment using quantitative genetic tools. The purpose of this paper is to trace the use of quantitative genetic techniques to analyze the results of divergent long-term selection for oil and protein, to relate results to the question of the need for divergent parents for quantitative trait locus (QTL) analysis, and to provide a new look at the reasons for long-continued progress from selection. Key findings include (i) progress from selection was much greater than could have been predicted; (ii) based on both classical quantitative genetic analysis and QTL studies, a large number of QTL are involved in control of the three traits; (iii) the number of QTL identified in a given study cannot be predicted by the magnitude of genetic variance or the divergence of the parents but is a function of the number of markers used and the number of lines evaluated; and (iv) epistasis may be an important factor in explaining long-term response to selection.

Please view the pdf by using the Full Text (PDF) link under 'View' to the left.
Copyright © 2007. Crop Science Society of America

http://en.wikipedia.org/wiki/Epistasis
 
Ostatnia edycja:
E

expert47

Guest
Musze sie przylaczyc do tematu a ja cos to prosze przeniesc do odpowiedniego dzialu.

Otorz tak mam dwa krzaczki AK 47auto reg.
Jedna z nich byl pryskana srodkiem na szkodniki 2-3 razy przed pokazaniem plci.
Druga byla pryskana tym samym srodkiem 2 razy dziennie przez ok tydzien po pokazaniu plci.
Po uplywis tyg. moze ciut dluzej z zenskich paczkow zaczely wychodzic meskie osobniki.

pytalem na czacie i ktos mi odpisal ze tak sie otrzymuje nasiona feminizowane ale ja nie stosowalem sts ani srebra wiec nie ma mowy o feminizowaniu.
Sub co Ty o tym myslisz?

Dodam ze osobnik ktory byl pryskany przed pokazaniem plci tez okazala sie panna ale bez bananow a panna ktora byla juz okreslona i pryskana wywalila banany z zenskich kwiatow,normalnie wychodza z paczkow,kwiatow zenskich.
 
M

Magliabechiano

Guest
Dawaj tutaj skład środka na szkodniki - albo on zadziałał albo roślina się zhermiła.
 
E

expert47

Guest
Dawaj tutaj skład środka na szkodniki - albo on zadziałał albo roślina się zhermiła.

lambda-cyhalotryna (mieszanina 1 :1 (lRS,3RS,alfa-SR) i (lRS,3RS,alfa-RS) (Z)-(1RS,3RS)-3-(2-chloro- 3,3,3-trifluoropropeny10)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylanu (SR)-alfa-cyjano-3- fenoksybenzylu; zwiqzek z grupy pyretroidow) - 50 g w 1 litrze środka

Przed zastosowaniem środka na rośliny ozdobne i dyniowate, na każdej uprawianej po raz pierwszy odmianie wykonać próbny zabieg w celu sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystapiły objawy uszkodzenia roślin.

no i po takim okresie wlasnie wywalilo banany na plancie ktory sie okreslil i ktory byl kilkakrotnie pryskany

drugi plan z tej samej pestki tzn od tej samej matki bl tez pryskany ale przed pokazaniem plci i tylko z 2-3 razy i nie ma bananow
 
S

sub

Guest
Jaki fajny off. ;)

Sub co Ty o tym myslisz?

Zdjęcia. ?
Przed i po. ?

Całkowita zmiana zdania co do płci?
Watpie aby jakikolwiek środek do trucia owadów/przedziorków - miał szanse tak podziałac.
Stawiać należy na - geny.
Nie widzę także rośliny - wiec nie mogę - nic wiecej powiedzieć. Bezpośrednia obserwacja -lub dobre wyraźne zdjęcia - bez nich ;(. Wykluczamy błędną identyfikacje płci?

Sztuki takie co - najpierw pokazują coś - a potem zmieniają zdanie - trafiać sie mogą.

Osobniki jednopienne u konopek sa bardzo zróżnicowane - od takich syt jaką opisujesz.
Przez takie co mają jedno i drugie - na raz - do takich co mają ledwie kilka.
Próbowano to jakoś klasyfikować.
Opisywać - byli i tacy co dzielili to na 3-4 typy : włączająć w to i meskie hermy.
podział

T1
T2
T3
imeskie T4 z overgrow-zewskazaniem,że T3 użyte jakodawcapyłku dają nasiona femi - raczej nie hermiące się | inni po tymjechali i.. krzyczeli aby ubijac..i nie robic takich myków -ale.. soma i tak dalej robi coś podobnego ;)|

T3.. takich co tworzą podkoniec kwitnienia kilka bananów - czy nawet nie w pełni rozwiniętych męskich kwiatów. | to ostatnie idzie wymuszać trzymając rośliny bardzo długo -patrz metoda hermienia - somy |

Męskie - także mogą zmieniać płeć/hermic się . Nie tylko po środkach chemicznych -ale i pod wpływem warunków. np. Czasu oświetlenia | tak zwane zimówki np|. Można wpłynąć - na to co pokaża na poczatku -ale to robi sie raczej hormonalnie. W warunkach normal- powiem Ci, że poza jednym miksem opartym na dziwnej sztuce lekko jednopiennej - sporadycznie cokolwiek.
A pewnych litereturowych doniesien - ja z obserwacji własnej nie potwierdzam. Możeodmoszasieone doreakcji -konkretniej odmiany -ainnemająnieco innąnorkęrekacji?Kto wie? ;)

Jest to cholernie zmienne - i bardzo zalezy od tego z jaką odmianę masz.
Jedne bardzo latwo jest -zmuszać do zmiany - a nawet nie tyle zmuszać - co ich norma reakcji jest taka, że trzeba uważać.. a nawet wtedy
Poszczególne sztuki - z czegoś tam mogą mieć i czesto mają odmienna reakcje.

W każdym razie zpraktycznegopunktu widzenia - wygląda to tak - dobry herm - to martwy ..

Hmm.. Offtop natemat off topu..

to: http://sitem.herts.ac.uk/aeru/footprint/pl/Reports/415.htm Ha:
Ja wątpie.

na ludzi jako estrogen;)
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/...sCustomisedMessage=&userIsAuthenticated=false

Keywords:

Synthetic pyrethroids;Cyhalothrin;Estrogen receptor;Endocrine disruption;Gene expression
Abstract

Synthetic pyrethroids are widely used in both agricultural and urban environments for insect control. Lambda-cyhalothrin (LCT) is one of the most common pyrethroids and is used mainly for controlling mosquitoes, fleas, cockroaches, flies, and ants around households. Previous studies have addressed the environmental behaviors and acute toxicities of LCT, but little is known about its chronic toxicity, such as estrogen-like activity. In the present study, the estrogenic potential of LCT was evaluated using the MCF-7 human breast carcinoma cell line.

The in vitro E-screen assay showed that 10−7 M LCT could significantly promote MCF-7 cell proliferation, with a relative proliferative effect ratio of 45%. The cell proliferation induced by LCT could be blocked completely, however, by the addition of 10−9 M of the estrogen receptor (ER)-antagonist ICI 182,780.

The semiquantitative reverse transcription-polymerase chain reaction (RT-PCR) results showed that the Trefoil factor 1 (pS2) and progesterone receptor gene expression were up-regulated by 10−7 M LCT for 2- and 1.5-fold, respectively. On the other hand, RT-PCR, Western blot analysis, and immunofluorescent assay demonstrated that LCT significantly repressed the mRNA and protein expression levels of ERα and ERβ. These observations indicate that LCT possesses estrogenic properties and may function as a xenoestrogen, likely via a mechanism similar to that of 17β-estradiol. The endocrine-disruption potential of LCT should be considered when assessing the safety of this compound in sensitive environmental compartments.
 
Ostatnia edycja:
E

expert47

Guest
Nie myslalem o zdjeciach.
Przez ok 2 tyg widoczne byly tylko zenskie kwiaty a w tym czasie byl wykonywany wielokrotnie oprysk.
Od kilku dni z zenskich kwiatow zaczely wyskakiwac banany jak i na glownej lodydze tak i na odgalezieniach.Kwiaty na glownym szczycie sie formuja jak u zwyklej panny. Bede obserwowal.
Mialem 15 tych samych pestek i zadna nie byla herma ani bananem,to pierwsza "herma" z tych pestek od tej matki nie wiem jak reszta pestek bo rozdalem znjomym ale nikt nic nie mowil zeby hermily,sam juz nie wiem.

Nie mam az tak dobrego aparatu zeby to uchwycic:-/

Mam dwa planty tego samego gatunk. jeden byl pryskany po okresleniu a drugi przed okresleniem.
oba plnty sa w identycnych,tych smych wrunkch. MatkA ta sam jeden zhermil drugi nie.
Oba planty zaczely praktycznie dopiero zawiazywac kwiat z tym ze hermiacy widac ze juz ma uformowany glowny szczyt . Oba planty to ak 47 aut reg.
Jak juz napisalem bede obserwowal nowe odrosty ktore nie byly pryskane. Bananow nie ma na kazdym odgalezieniu ( narazie,bede obssrwowal )

Tak czy tak nie bede ingerowal w jej zywotnajwyzej da hermiace plant z otrzymanych pestek w razie w

Sorry za off ale podpasowal mi topic bo o otrzymywaniu pestek,wiec jak nie tu to prosze o przeniesienie.
 
Ostatnia edycja:
S

sub

Guest
Nie myslalem o zdjeciach.

Szkoda - zawsze lepsze niż sam opis.

Mialem 15 tych samych pestek i zadna nie byla herma ani bananem,to pierwsza "herma" z tych pestek od tej matki nie wiem jak reszta pestek bo rozdalem znjomym ale nikt nic nie mowil zeby hermily,sam juz nie wiem.

To jest jak najbardziej możliwe - bez dodatkowego wpływu "oprysku" insektycydem.

Nie mam az tak dobrego aparatu zeby to uchwycic:-/

Daj takie jakie się da zrobić.

Mam dwa planty tego samego gatunk. jeden byl pryskany po okresleniu a drugi przed okresleniem.
oba plnty sa w identycnych,tych smych wrunkch. MatkA ta sam jeden zhermil drugi nie.

Ojciec takze ten sam?
Obydwie sztuki - mogą być?? i pewnie są heterozygtami względem dziesiatek alleli - i potomstwo - każda ze sztuk ma inny - jedyny wswoim rodzaju ich układ - nawet jesli feno było by prawie takie samo. Szansa na znalezienie 2 całkiem identycznych "genetycznie" sztuk w takim wypadku jest .. mniejsze niż trafienie 6 w totka kilka razy pod rzad? hmm.. przesadzam? może nie? Kto policzy?

Niema w tym nic - dziwnego - przecież nie sa identyczne "genetycznie".
Sadzone w tym samym momencie - tak samo traktowane - odmienny czas -od kiełkowania do kwitnienia - oraz tendencja do.. hermienia u jednej.

Sorry za off ale podpasowal mi topic bo o otrzymywaniu pestek,wiec jak nie tu to prosze o przeniesienie.

Na swój sposób w temacie - jak by nie patrzeć - ukazuje zmienność. ;)
Ciekawe czy tendencja do takich zachowań - nie jest wielogenowej natury.

Jest w tym coś jeszcze - to co sie pojawiło i wcześniej - wiem o tym tyle ile napisałeś. I mogę conajwyżej dopasować to do tego co widziałem - lub o czym czytałem. Literki -> Od co.

btw: Czesto jednopienne sie u współczesnych odmian AF trafiają?
 
Ostatnia edycja:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
zaloz temat
daj tam nazwe tego srodka
jak nie jest mega oryginalny to ktos napewno go urzywal i sie wypowie jak dziala
a jak nikt nie uzywal to ktos napewno kupi :)
 

pavulon2012

Well-known member
Rejestracja
Sie 9, 2013
Postów
67
Buchów
1
Witam. Zastanawiam się jaki jest najlepszy sposób na odtworzenie pokolenia najbardziej zbliżonego do F1. Kompletnie nie jestem biegły w tym temacie, będę wdzięczny za naprowadzenie na dobrą drogę :) Operacje odbywają się jedynie na osobnikach żeńskich poddawanych samozapyleniu. Nie mam pojęcia czy ma jakiś sens w tworzeniu linii wsobnych z jednego pokolenia F1, czyli dwa pierwsze sposoby. Trzeci opiera się na dwóch różnych odmianach, czyli dwóch różnych pokolenia F1.

Jedna odmiana
  1. Wysiew jednego pokolenia F1,
  2. Selekcja czterech osobników, zapylenie każdego osobnika swoim własnym pyłkiem,
  3. Wysiew czterech pokoleń S1,
  4. Selekcja po jednym osobniku z każdej z czterech linii S1,
  5. Krzyżowanie S1xS1 i S1xS1,
  6. Krzyżowanie (S1xS1)x(S1xS1) = Pokolenie F1.


Jedna odmiana
  1. Wysiew jednego pokolenia F1,
  2. Selekcja czterech osobników i skrzyżowanie ich F1xF1 i F1xF1,
  3. Wysiew dwóch pokoleń F2,
  4. Selekcja dwóch osobników, zapylenie ich swoim własnym pyłkiem,
  5. Wysiew dwóch pokoleń S1,
  6. Skrzyżowanie S1xS1 = Pokolenie F1.

Dwie odmiany
  1. Wysiew dwóch różnych pokoleń F1,
  2. Selekcja po dwa osobniki z każdej odmiany i zapylenie ich własnym pyłkiem,
  3. Wysiew 2x2 pokoleń S1,
  4. Selekcja po jednym osobniku z każdego pokolenia S1,
    1. Skrzyżowanie S1xS1 jednej odmiany i S1xS1 drugiej odmiany,
    2. Skrzyżowanie (S1xS1)jednej odmiany x (S1xS1)drugiej odmiany = F1,
  5. Lub,
    1. 3.2 Skrzyżowanie S1xS1 dwóch różnych odmian i S1xS1 dwóch różnych odmian,
    2. Skrzyżowanie (S1xS1)dwóch róznych x (S1xS1) dwóch różnych = F1,

Bardzo ciekawy temat<peace>...wprost uwielbiam takie tematy,SUB wszystko ładnie wyjaśnia aż miło się czyta.A jeśli już interesują cie takie rzeczy, i zamierzasz się bawić w ,,Boga''to tak od siebie, polecam ci http://www.e-biotechnologia.pl/
i jak już wcześniej było pisane....KSIĄŻKI...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół