nasiona marihuany

Budowa domowego zestawu DWC

Wyszukiwarka Forumowa:

vikeor

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 16, 2012
Postów
617
Buchów
0
Witam!

Zdecydowalem sie sprobowac pierwsze kroki w hydro Po dluzszym zastanowieniu postanowilem postawic na Deep Water Culture (DWC) ze wzgledu na prostote systemu oraz koszt.

Co bedzie potrzebne?

- Zbiornik (Ja wzialem 18L)
- Napowietrzacz (przynajmniej 100-150L/h)
- Węzyk (2m)
- Zaworki przeciw zwrotne
- Kamienie napowietrzajace (ja kupilem 2)
- Otwornica (lub inne narzedzie do robienia dziur)
- Koszyczki do hydro (7.5cm)
- Woda :freak2:

A wiec zaczynajmy.

Krok 1.

Caly zestaw sprzetu. W sumie wydalem 60zl :D

- Zbiornik 25zl
- Komplet pompki, kamieni, wezyka oraz zaworkow 21zl
- Koszyczki 1,80zl za szt
- Inne dodatki (kermazyt 2zl, welna mineralna do kielkowania 5zl)



Krok 2.

Trzeba obrysowac koszyczki i zaznaczyc miejsca do otworow.





Krok 3.

Wiercenie/wycinanie otworow. Otwornica poszlo szybko. Niecale 5min roboty. Mozna otwory tez zrobic ostrym nozem badz nozyczkami lub piłą.



Krok 4.

Wsadzenie koszyczkow do otworow. Naszczescie mialem otwornice 73mm wiec idealnie wpasowaly sie 75mm koszyczki. Jesli macie za malo otwornice to zawsze moze doszlifowac pare mm papierem sciernym.



Krok 5.

Wywiercilem otwory na węzyki do kamieni napowietrzajacych. Tym gwarantujemy nieprzerwany przeplyw powietrza.



Krok 6.

Czas zlozyc wszystko do kupy!



Tak to wyglada wylaczone.

A tak wyglada włączone :D Chyba dziala ;)



Calość złożona z pokrywka i koszyczkami.



Jest rozne zdania jesli chodzi o poziom wody. Niektorzy pisza ze powinna byc tylko do dna koszyczka a inni ze 1-2cm w koszyczki. U mnie postanowilem miec ten 1cm wody na dnie koszyczka.

Krok 7.

Czas cos posadzic :D

Welna sie nasączyła ladnei woda.



Nasionka do uprawy są :freak2:



Wiadomo jak juz beda kielki w welnie, to wsadzamy ja do koszyczkow i obsypujemy keramzytem i do boxa! :D

Dodatkowe kroki.

Wieczko systemu wyloże jeszcze folia aluminiowa badz mylarem zeby sie caly zbiornik nie nagrzewal od lampy. Niechcemy zupy w srodku tylko chlodna wode.

Na test ida teraz nasionka ze zdjecia a pozniej zobaczymy. Moze cos bardziej konkretnego :D

Calość budowałem ogladajac filmiki na YT i zajelo mi to niecale 20min! Moze pare chetnych to zainteresuje i bedziemy mieli na forum wiecej upraw Hydro :) :) :)

Dziekuje za uwage! Jesli macie jakies pytania badz uwagi jestem otwarty na krytyke!

Pozdrawiam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Frugo9

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2012
Postów
272
Buchów
1
Siema, białe wiaderko by się mniej nagrzewało. Jest kilka podobnych projektów i wydaje mi się, że dobrze polecisz. Zapodaj jakieś ciekawe pestki i ogień! Zajrzę, jak będzie się coś działo. pozdro majster :D
 

vikeor

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 16, 2012
Postów
617
Buchów
0
Nie moglem znalezc prostakatnego bialego zbiornika. A do wiadra zmiesci sie mniej koszyczkow :p

Boki okleje papierem a gore tak jak pisalem mylar diamond bo mam pare skrawkow.
 

Frugo9

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2012
Postów
272
Buchów
1
nie wiem jak to się ma do nagrzewania - mylar/diamond ale zawsze Ci odbije troche swiatla od spodu - to jest PLUS!
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Gdzie kupiłes pojemnik?


Pozdrawiam
DC
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano"
 

vikeor

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 16, 2012
Postów
617
Buchów
0
Znalazlem w E.Leclerc. Troche tego szukalem. Nie bylo latwo :)
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Tak, ekran grzejnikowy jezeli tak to sie nazywa. Taki styropianek albi pianka z folia srebrna. Co sie do sciany za grzejnik przykleja.
Yo

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

pesteki

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2013
Postów
423
Buchów
1
Tutorial pierwsza klasa. Sprawa bardzo pomocna bo planuje po swietach, poczatek stycznia zaczac hydro z 4 panienkami :D leci buch
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Ja niedługo bede atakował taki zestaw i zioła do garnucha


Pozdrawiam
DC
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano"
 

vikeor

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 16, 2012
Postów
617
Buchów
0
W Obi owszem byly, ale przynajmniej u mnei tylko przezroczyste wiec trzebaby je pomalowac a mi sie niechcialo tak pieprzyc.
 

crazy monkey

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2012
Postów
344
Buchów
0
Sam zaczynam Hydro tylko że 6 x DWC (oxypot 20 L) , powodzenia i oczywiście leci buch ;)
 

diakrytyczny

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2013
Postów
74
Buchów
0
Szczerze gratuluję autorowi!
Jestem właśnie na etapie planowania własnego, pierwszego DWC :)

Naprawdę nie rozumiem ludzi kupujących gotowe zestawy do uprawy roślin... Cena za jaką można złożyć dopasowany do swoich możliwości zestaw do domowej uprawy jest po prostu fenomalalnie niższa od rozwiązań komercyjnych, ale sam proces daje dwie tony radości podczas projektowania i składania :) :)

Ok, chciałbym dorzucić moje trzy grosze. Skłaniam się bliżej rozwiązania z niezależnymi pojemnikami dla każdej rośliny. Nie planuję robić SOG - chcę żeby rośliny miały wystarczająco miejsca w boxie. Nie mam dużo miejsca - będzie to niecały 1m2 (box-szafa 0,45m x 1,2m podstawy i 1,5m wysokości). Myślałem nad wspólnym pojemnikiem na fazę wzrostu, ale mam wątpliwości czy będę później w stanie rozdzielić korzenia - pytanie do Was:) Póki co, zapewne zdecyduję się na trzy sztuki i po 15l na roślinę ze wspólną pompką.

Wiem, że są zalecenia żeby co 2 tygodnie zmieniać pożywkę - czy jeśli planuję wazę wzrostu na 30 dni naprawę oznacza, że czeka mnie wymiana wody tylko 2 razy? Jesli tak, to WOW - myślałem, że koszty nawozów będą dużo większe. Hesi sugeruje 50ml/10l pożywki, czyli cała faza wzrostu jednej rośliny pochłonie 0,1l nawozu (8-9zł).

Szukuje się ciekawych kilka tygodni przygotowań :>

[edit]
niezależne pojemniki chcę użyć dlatego, że chcę spróbować dwóch-trzech różnych odmian na raz, więc wejdą w pełny flo w różnym momencie i skład pożywki będzie musiał być inny w innym czasie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół