nasiona marihuany

windows ku**a osiem pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
jak wyłączyć ten wyskakujący pasek z prawej strony?
Jak ustawić zapamiętywanie ustawień widoku folderów?
(za każdym razem jak wchodzę w jakieś okno to widok folderów jest inny niż ustawiłem poprzednio)
oraz jak ustawić wielkość czcionek tak,żeby były większe tylko w telewizorze a nie na kompie i telewizorze?
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
polecam nakladke np windows shell. dodaje m. in. menu start
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
mam tę nakładkę i problemy wyżej wymienione
 
D

delete

Guest
Też mam windows 8 i jest to megachujnia. Ten windows shell dobra rzecz?

Jak opuścić szybko plik pdf? escape nie działa, muszę wracać na desktop przez ten dupny pasek z prawej strony...
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
alt + tab lub alt+f4

Ogólnie nie używaj stylu metro (czyli do pdf - aplikacji czytnik), czyli zainstaluj sobie acrobata a jeszcze lepiej foxit readera do pdf. Jak będziesz otwierał pedeefa kliknij ppm otwórz za pomocą - wybierz program domyślny i wybierz któryś z powyższych

Windows 8 nie jest zły - kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia. Szybki i stabilny. Do wyszukiwania programów na kompie używaj lupy...

a w usługach wyłącz 2 rzeczy (minimum) - windows search, windows defender (jeśli masz antywira)

Za chwilę ma wyjść poprawka 8.1 w której podobno przywrócony zostanie przycisk "start" - shell nie będzie potrzebny...
 
D

delete

Guest
Masz na myśli Windows firewall? bo defender nie widzę... I gdzie ten Win search znależć?
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
lupa - wpisz "services.msc"

- USŁUGA WINDOWS DEFENDER (ppm -> właściwości -> wyłącz (lub ręcznie)
- WINDOWS SEARCH (jak wyżej)

Jeśli nie masz innego firewalla (np Eset Smart Security itp) - zostaw. Zawsze to jakaś ochrona ;)
 
D

delete

Guest
Ok, Win Defender był wyłączony, Win search właśnie wyłączyłem. Napisz mi jeszcze po co to trzeba wyłączyć :crazy:
 

3072

...
Weteran
Rejestracja
Mar 19, 2010
Postów
4,441
Buchów
9
A żebym to ja widział co ty tam masz - dwie najcięższe rzeczy masz wyłączone. Najbardziej wpływają na obciążenie komputera. Przejrzyj po prostu co tam możesz mieć niepotrzebnego (np lightscribe - do wypalania napisów na płytach, nero search czy jakośtak (jeśli używasz nero)...

Ale w sumie zacznij od programów startujących się z windą - im mniej tym lepiej dla kompa, baterii itp... czyli ctrl+shift+esc -> uruchamianie. Wyłącz ppm wszystko co niepotrzebne (czyli większość). W/w aplikacje oczywiście zostają na dysku czyli jeśli je wyłączysz tam - uruchomić je będziesz mógł wyłącznie "z palca" - przykład najprostszy - skype. Zamula kompa nieźle a jeśli używasz sporadycznie włączysz kiedy będziesz chciał używać...

Na koniec jakiś program do czyszczenia rejestrów i defragmentacji (chyba że masz dysk ssd - wtedy boziu broń)


EDIT
Ta poprawka 8,1 to z automatu aktualizacja bedzie?
Trzeba wyj***ć szela żeby to sie samo zainstalowało?

pojęcia nie mam
 

MIŚ

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2007
Postów
2,998
Buchów
19
wyłączyć to trzeba bo koliduje z antywirusem i spowalnia komputer...
a co do szela to minusów nikt nie znalazł jak na razie.
Ta poprawka 8,1 to z automatu aktualizacja bedzie?
Trzeba wyj***ć szela żeby to sie samo zainstalowało?
 
U

Usunięty 58869

Guest
skoro masz problem z metro win 8,1 brak wstecznej kompatybilności do programów i starych gier to radzę wrócić do win7... Po co sobie uprzykrzać życie ;) no to może już Wesołych Świąt :santa:
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Zrob aktualizacje touch pada manualnie jak zainstalujesz sciagniety sterownik to w opcjach TP bedziesz mial menu aby wylaczyc prawy pasek tak ze nie bedzie ci za kazdym razem wyskakiwal reszte nowosci w8 mozna wylaczyc wchodzac w ustawienia komputera ( prawy pasek :) ) Ja nie instalowalem zadnych nakladek ani dodatkow i mam wszystko pochowane , kafejki tez mam jak chce a nie jak system chce :)

O motyla noga dopiero date zobaczylem ale suchar :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół