nasiona marihuany

Rozrzedzanie pyłku

Wyszukiwarka Forumowa:

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Niedawno na jakiejś angielskojęzycznej stronie znalazłem info o mieszaniu pyłku z mąką w celu „zwiększenia powierzchni” jego działania. Za cholerę nie mogę tego teraz znaleźć. Ma to w ogóle sens? Została mi dosłownie szczypta pyłku który chciał bym jeszcze wykorzystać jednak jest go naprawdę mało.Czy ktoś słyszał może o takiej metodzie a może macie jakieś inne informację w tej materii?
 
Ostatnia edycja:
G

grzes

Guest
Nie ma sensu zapyl tym co masz ,jak zmieszasz to stracisz na tym ,nie widze sensu mieszania bo zadnej "zwiekszonej powierzchni jego dzialania " nie bedzie .
 
G

grzes

Guest
Poniewaz pylek z maka tworzy grudki widoczne pod mikroskopem(przyciagaja sie ) i poprostu dziala jak prezerwatywa ,nie dopuszcza pylku ,sytuacja jest podobna z oligosperma gdzie plemnikow jest bardzo malo w objetosci spermy i wymieszanie ze smietana nic nie daje :D

To znaczy ze z maka zapyli sie costam jesli rozmieszamy sensowna ilosc pylku z nieduza iloscia maki ale napewno bedzie to mniejsze zapylenie niz uzywajac samego pylku rozsadnie zapylajac .
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
wszystko kwestia wprawy i wyczucia : )

dla jednego to kosmos a ktos tam moze umie, no tymbardziej jak poleca
 
R

Raver

Guest
A jaka - żytnia czy pszenna?? :smokee:

A tak poważnie - mąka chłonie wilgoć, nie sądzę by to było dobre połączenie.. Przy okazji może dać podstawy do rozwoju pleśni..

Spróbuj Izak, tylko całego pyłku nie marnuj ;)
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
mąka chłonie wilgoć, nie sądzę by to było dobre połączenie.. Przy okazji może dać podstawy do rozwoju pleśni..

Pyłek też chłonie, kwestia odpowiedniego przechowywania...

Spróbuj Izak, tylko całego pyłku nie marnuj

Problem jest w tym że albo cały albo nic, jest go po prostu za mało żeby to podzielić.

Tutaj coś co znalazłem, metoda wujka Bena:
For a pollen carrier, heat about 2 or 3 teaspoons of flour in an oven set to 180f for 20 minutes or in a small pot set on low heat, let it cool thoroughly, and mix with the pollen to dilute it. I use a ratio of about 1/4 teaspoon pollen to 3 teaspoon flour and have very successful pollination rates. Store in small containers like contact lens cases or film canister, excluding as much air as possible and store in the refrigerator for long term use. Remember, it only takes one male to fertilize one female ovule, and there are millions of pollen cells in a 1/4 teaspoon of pollen so be sure and dilute it.
źródło: icmag.com
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
To mąka po podgrzaniu przestanie oblepiać pyłek? Może użyć czegoś innego? Tylko nie wiem czego - sproszkowany grafit z ołówka? ch*j wie. Generalnie jak się ma mało pyłku, to warto by taki rozrzedzacz mieć pod ręką, w końcu starczy jedno "ziarenko" pyłku na jednego pistila, a przy standardowym zapylaniu pewnie i kilkadziesiąt się może przylepić.
Ciekawy temat :)
 

Sonny Crockett

Well-known member
Rejestracja
Paź 27, 2012
Postów
76
Buchów
0
sproszkowany grafit z ołówka? ch*j wie.

Lepiej nie :) grafit jest raczej niezdrowy dla ludzi.
Według mnie to może mieć sens, ale raczej przy grzubszej
operacji zapylającej, a nie jak masz resztkę jakiegoś pyłku,
który bardzo chciałbyś owocnie wykorzystać ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół