nasiona marihuany

[15] 5xak47 reg/ 3xak47 fem/ 6xEasy Sativa reg/ 1xPassion#1

Wyszukiwarka Forumowa:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Witam, po nie zbyt udanej uprawie jednego krzaka noname w roku 2012 postanowiłem zabrać się za przygotowania do sezonu 2013.
Pestki mam już zakupione 5xPassion#1 reg i 5xAk47 reg pestki od Oriona z f2seesd.pl
Sezonówki sadził będę w workach 35l (10/25-biedronka/ogródek)
Automaty donice 11L (5/5/1-biedronka/ogródek/keramzyt i drobne kamyczki na dno)

Przygotowany sprzęt, nawozy i środki ochrony roślin.
-keramzyt 5kg
-dolomit 20kg
-azofoska 10kg
-ashahi sl (biostymulator na stres roślin)
-ziemia kwiatowa z biedronki 75L + 150L ziemi z ogródka
-ripen (na wszelki wypadek gdyby maleństwa się nie wyrabiały)
-biohumus forte
-antybissan (odstraszasz zwierząt)
-topsin x2 (oprysk na pleśń)
-mikoryza uniwersalna biopon
-nawóz jesienny uniwersalny biopon
-hydrożel w lulkach i wyjęty z nie użytych pieluch mojego dziecka
-snacol w granulacie (preparat na ślimaki)




09.04.2013
Śniegi stopniały więc postanowiłem wybrać się z łopatą na przyszły spot.
Tak wyglądają zamaskowane kopce z workami.


Dzień 13.05.2013
Pod koniec kwietnia wysiałem 5x passion reg. Siewki dałem pod opiekę mojemu znajomemu na czas mojego 3 dniowego majówkowego wyjazdu. Niestety okazało się że 3-go maja roślinki uschły ponieważ były nie kontrolowane w "szklarni" z akwarium. Przetrwała tylko jedna roślina którą postanowiłem wsadzić bezpośrednio do ziemi spotowej.
4 maja zamówiłem 5x easy sativa reg + dwie dostałem w gratisie. Po otrzymaniu paczki od razu kiełkowałem.




Kręgi z drutu miedzianego do założenia na młode siewki jako zabezpieczenie przed ślimakami.

Siewki ak47 reg. Jedna wyraźnie opóźniona od reszty.




Dzień 20-05-2013
Jedyny ocalały passion poszedł na miejscówkę razem z pięcioma ak47 na innym spocie. Posadziłem go "z miejsca" bez żadnego przygotowania gleby. Po prostu odgarnąłem noga stare łodygi roślin i poszedł do ziemi :)


AK 47 w wiadrach i donicach.


Dzień 23.05.2013
Automaty powolutku rosną, tylko jeden z pięciu wypuścił dwa malutkie listki i zatrzymał się
w rozwoju. Wysadziłem Easy Sative ale ze względu na ich wielkość postanowiłem ochronić
je jeszcze butelkami.
Z 7 sztuk wykiełkowało 6.
W czcinach znalazłem też wielki kopiec (nie, nie jest to czyjś
przygotowany spot) tak sądzę bo kopce takie są też ok 2 km na pastwiskach przy drogach
dojazdowych na mój spot, uczęszczanych przez ludzi. Postanowiłem wysadzić na nim es
najsłabszą którą dostałem w gratisie i nie wiele ingerować w jej rozwój.

Passion ku mojemu zdziwienia na zwykłej ziemi spotowej pęknie pnie się ku górze.

Nie będę wrzucał zdjęcia każdej rośliny z osobna bo wszystkie wyglądają tak samo.

Ak47


Easy Sativa


Cały spot


Passion#1

Znaleziony kopiec z wysadzoną Sativą


Dzień 28.05.2013
Pogoda nie rozpieszcza ale moje maleństwa cieszą oko prawidłowym wzrostem więc
postanowiłem zdjąć butelki ochronne.
Passion nie wykazuje żadnych niedoborów ale zapobiegawczo podsypałem go dolomitem dla wyregulowania ph.

Easy Sativa


AK 47




AK 47 opóźniony w rozwoju

P#1



Dzień 01.06.3013 Dzień Dziecka.

Dzisiaj na P#1 zastosowałem trening lst. W ostatni tygodniu było mało słoneczka więc
planty za szybko nie rosną ale jakiś tam progres widać.
Es która jest wysadzona na kopcu testowym powoli się rozkręca ale
widać duże opóźnienie w stosunku do reszty. Jeden automat chyba pokazał
jaja ale zostawiłem go jeszcze do następnych odwiedzin.

Easy Sativa


ak47




E. Sativa na kopcu.



P#1 po lst


Dzień 09-06-3013
Jednej pannie ak47 która się określiła zrobiłem lst i wyrwałem 3 automaty które
okazały się facetami. Pierdzielę taką robotę i w przyszłym roku od razu zakupie femki i będę miał pewniak. Żeby donice nie stały puste a moja praca z targaniem ich na spot nie poszła na marne szybko zamówiłem 3 ak47 ale tym razem femki :)
Nie daleko od mojego ogródka zauważyłem pociachane gałęzie i trochę się zmartwiłem czy to przypadkiem nie robota człowieka ale całe szczęście brać forumowa pocieszyła mnie informacja że to prawdopodobnie robota bobrów bo faktem jest że mają żeremie kilkaset metrów dalej a dookoła jest pełno rowów melioracyjnych.


Easy Sativa
 
Ostatnia edycja:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Ak47 po LST


Maluszek troszkę ruszył do przodu


Passion



A to znalezione drewno



Dzień 14.06.2013

Dzisiaj wysadziłem w puste donice 3 ak47 auto fem.
Pasion bardzo ładnie się rozrósł po lst.

Dogiąłem też moją jedyną damkę.
Es są już całkiem duże więc postanowiłem za tydzień zrobić im lst.
Na jednej es jakiś zwierz już je zrobił i zastałem
ją leżącą na ziemi ze złamaną łodygą i podeschniętymi dolnymi liśćmi.
Miejsce złamania zasypałem ziemią, prysnąłem asahi sl. Czekam na efekty.
Z trzech nowo zakupionych femek ak47 jedna również jest opóźniona, taki pech ehhh…
Przetransportowałem je na spot.

Passion#1


Es




Ak47



Wyraźnie opóźniony ak47



Kubeczki transportowe.





Nowe femki ak47 (Są 3 ale nie chciało mi wgrać jednego zdjęcia)






Spot z automatami.



Dzień 18.06.2013
Dzisiaj zrobiłem lst wszystkim es oprócz tej na kopcu. Ak47 zaczął kwitnąć a jednego tego który zatrzymał się w rozwoju wykopałem i przesadziłem do doniczki na parapecie. Złamanej sativce zrosła się łodyga i pnie się ku górze dalej.

Passion#1


LST Sativki



Ak47 Jedyna panna z pierwszego wysiewu


Nowe femki ak47




Sativka na kopcu.


Złamana sativa


Dzień
24.06.2013

Niestety śledzie od namiotu przy lst średnio się sprawdziły i wyszły z miękkiej ziemi pod naporem rośliny, więc tym razem przywiązałem planty grubymi sznurówkami :) Passiona już nie naginam, pozwoliłem mu rosnąć samodzielnie lecz
odrosty bardzo pną się ku górze i niestety są powyciągane i cienkie.


[FONT=&quot]Passion#1[/FONT]

Ak47 Kwitnie


 
Ostatnia edycja:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Widzę nie miałeś kiedy założyć tej fotorelacji :D

Tzn? Dotrwałem ze wszystkim do końca więc myślę że moje doświadczenia które tutaj opisze może się komuś przydać :D

---------- Post Zaktualizowany 12:34 ---------- Data pierwszego postu 12:06 ----------

Mniejsze ak47




E.Sativa

A to zdjęcie spotu, wszystko pięknie zarasta

Dzień 30.06.2013

Wszystko idzie w dobrą stronę. Rośliny nie wykazują niedoborów.

Passion#1 wygląda dobrze ale strasznie wyciąga się do góry. Obawiam się że łodygi będą zbyt cienkie żeby w przyszłości utrzymać topy.


Es



Rodzinka AK


Kwiaty ak47


A taki widok zastałem podczas powrotu


Dzień 07.07.2013
Dzisiaj zrobiłem lst automatom, a największej pannie przyciąłem liście wachlarzowe. Niestety na innym spocie zostawiłem ahashi sl i nie zrobiłem oprysku (mam nadzieję że to jej nie zatrzyma w rozwoju bo panna b.ładnie puchnie).
Oczywiście z braku czasu w tygodniu nie zakupiłem tez dolomitu a passon zaczyna powoli od dołu żółknąć a jedna z es. pokazuje znaczne niedobory. Ogólnie nie jest najgorzej bo moje 5 z 6 plancików pokazały w tym tygodniu preflovery
co chyba oznacza że są pannami a to nasiona reg. O szóstej es nic nie wiem bo do niej nie zachodziłem w tym tygodniu, rośnie ona jako egzemplarz testowy najsłabszy ze stadka.Bez żadnych nawozów na znalezionym kopcu ziemi (jakiegoś zwierzaka). Juz pisałem na ten temat.
Miałem nie fart z automatami bo na 5 jedna była femką, to teraz z sezonówkami jest git.

Po dotarciu i przebiciu się przez dosłownie wciągające bagna zobaczyłem ścianę czcin o przynajmniej 0,70-1m większą ode mnie. Kurde jak te czciny zapierdzielają do słońca, niestety mam obawy że zostawiłem dość widoczną trasę mojego przejścia którą może być widać z góry(ku**a mać!). Chociaż starałem się zrobić to delikatnie to niestety w takim gąszczu na bagnach jest w cholerę ciężko. Jak już się widzi że pomidorek kwitnie to zmienia się trochę postrzeganie, bo widać efekty i czuć że do końca coraz bliżej.

Ciekawy jestem jakie duże te es wyrosną bo mam je przecież w workach które ograniczają przestrzeń
korzeniową. Mam nadzieję że może korzenie przejdą przez worek bo go trochę podziurawiłem.

Jak co tydzień podsypałem ślimakolem, poskubałem po plantach ślimaki. I wróciłem do domu.


Passion



Ak47




Reszta auto po lst


I najmniejsza opóźniona femka ak47



Easy Sativa


Cały spot


Dzień 16.07.2013
Witam, w związku z tym że nie miałem czasu pójść do ogródka w weekend poszedłem we wtorek. Około kilometra od mojego spota znajduje się staw hodowlany(kiedyś pod drodze ze spotu spotkałem właściciela który podejrzewał mnie o kłusownictwo ale wymigałem się aparatem).
Byłem wiarygodny do tego stopnia że dał mi swój numer gdybym chciał kiedyś tam przyjść to żebym zadzwonił i go uprzedził. Kiedy doszedłem do miejscówki koło stawów zaczął szczekać pies (pewnie mnie wyczuł).
Bardzo mnie to zaniepokoiło bo właściciel stawu wspominał że często puszcza go wolno i może mnie "w krzakach dorwać"

Zdenerwowany szczekaniem ograniczyłem do minimum pobyt w ogrodzie. Zaniosłem 10kg dolomitu, podsypałem planty.
Mimo mojego nie udolnego lst rośliny podniosły się do słoneczka i zastanawiam się czy dam radę je nagiąć
bo mają strasznie grubą łodygę. Sezonówkom zrobiłem tylko dwa zdjęcia bo wszystkie 5 jest podobnej wielkości ok 160cm.
Podsypałem też ślimakolem po czym ruszyłem 500m dalej na spot z automatami.

Akacze cieszą oko, największy podwoił objętość topów ma 65 dni i sądzę że wygląda zacnie jak na ten wiek.

Zrobiłem mu oprysk z Topsinu. Podlałem wodą z plantonem k. Automatom w fazie weg podałem samą wodę.
Za dwa tygodnie wyjeżdżam na dwa tygodnie i boję się ze dopadnie go pleśń więc za tydzień będę na miejscówce i ocenię czy go ciachnąć w 77dniu życia.



Passion#1

Ak47 wyciąga azot z liści.



Cały spot.



Dzień 22.072013
Harvest/Zgubiony spot

Dzisiaj po upalnym dniu w pracy postanowiłem wybrać się na spot "legalnie" ponieważ zadzwoniłem do właściciela nieużytków i zawiadomiłem że będę się tam przechadzał z aparatem na co wyraził zgodę.

Z racji tego że miałem mało czasu ok 2h do zachodu (ok 30min idę na spot)
wskoczyłem szybko w ubrania zmienne podczas postoju na parkingu.
Kiedy doszedłem na miejsce panował już półmrok. Najpierw przeprawą przez ponad 178cm czciny doszedłem do sezonówek. Ale zrobiło się coraz ciemniej więc chu*a widziałem i postanowiłem czym prędzej zerknąć na automaty
kilkaset metrów dalej. W drodze po ciemku wszedłem nie w to wejście prowadzące na spot i kilka dobrych minut błądziłem w czciach aż trafiłem do miejscówki.

Automaciki jak co tydzień mile mnie zaskoczyły podwojonym rozmiarem.
Największego zatakowała pleśń więc z racji tego że za tydzień wyjeżdżam na 3 tyg postanowiłem że pójdzie pod kosę.









[FONT=&quot]Świeży plon z ak47 po nie dokładnym trymowaniu 75g


[/FONT] 15g po 7 dniach suszenia

Pozostałe ak47
 
Ostatnia edycja:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197



Dzień 28.07.2013
Ostatnia wizyta przed trzy tygodniowym wyjazdem, es i passion pokazują lekkie niedobory siarki. Sezonówki podsypałem łyżeczką plantonu k oraz szczyptą azofoski bezpośrednio pod każdego krzaka. Automaty podlałem wodą z dolomitem i wkopałem donice w glebę żeby nie przesuszyły się podczas mojej nie obecności.
Dwa automaty i jedna sezonówka pokazały kwiaty, sezonówki mają ok. 170cm.

Automaty ak47

Easy Sativa



Dzień 22.08.2013
Po 3 tygodniach mojej nieobecności na spocie z powodu wyjazdu postanowiłem odwiedzić moje panny. Miałem obawy co do automatów które są w zaawansowanej fazie flo i brałem pod uwagę ewentualność że już je pleśń wpie****iła.
Całe szczęście nie jest źle bo maluszki ładnie puchną jest to ich 74 dzień życia i bardzo mocno pobierają azot z liści. Za dwa tygodnie planuję ścinkę dwóch auto i do tego czasu może okazać się że wcale nie będą miały liści :). Jeden ak który wolniej się rozwijał i któremu nie robiłem lst dalej jest opóźniony. Co prawda wybił się w górę i przerósł pozostałe
ale jego topki są luźne i rzadkie. Jak co wizytę automaty spryskałem Topsinem i podlałem wodą z dolomitem i plantonem k.

Teraz czas na sezonówki, pomyślałem że odwiedzę jedną testową es którą posadziłem na znalezionym wielkim kopcu ziemi i którą nie odwiedzałem od ponad 2 miesięcy. Kiedy przebijałem się przez gąszcz czcin w poszukiwaniu kopca odgarniałem krzaki rękami gdy nagle na głowę spad mi jakiś proszek. Podniosłem wzrok a moim oczom ukazał się wielki
kwitnący potwór! Mega wielka sativa okazała się jajcarzem. Całe szczęście że to był gratis który posadziłem oddzielnie kilkaset metrów od moich panienek. Miałem fatr bo wszystkie pozostałe 5 es reg okazały się właśnie pannami. Mam tylko nadzieję że wiatr nie odwalił maniany i nie zapylił mi plantów. Po trzech tygodniach nie obecności widać że moje panny zrobiły wielki krok do przodu, wystrzeliły w górę i pięknie się rozrosły 4 mają ok 190cm a ta która kiedyś została złamana prze jakiegoś zwierza nie krzaczy się tak jak pozostałe ale idzie w jeden duży szczyt i wydaje mi się że szybciej kwitnie. Dookoła jest mnóstwo bardzo wysokich czcin i nawłoci kanadyjskiej więc mam nadzieję że panny nie będą się tak rzucały w oczy lecz może być problem kiedy liście zaczną żółknąć a czcina dalej będzie zielona... Myślę że żółknięcie liści od dołu troszkę ustąpiło po podsypaniu amofoską.
Dwie es zaczynają kwitnąć na kolor fioletowy :)

Następne odwiedziny planuje na harvest automatów Pozdrawia. Z fartem!

Automaty


Gej zapylacz:


Sativki (niestety zdjęcie jest jakie jest bo nie jestem w stanie objąć ich wszystkich)


Dzień 03.09.2013

Witam. Pod kosę poszły dwa automaty w 86 dniu życia. Myślę że mógłbym z nimi poczekać do 90-95 dnia ale z uwagi na moje rzadkie wizyty na spocie wolałem nie ryzykować zakażenia pleśnią. Trzeci (opóźniony w rozwoju) automat na którym nie robiłem lst dostał 1,5l wody z ripenem 7ml. Zdecydowałem się na ripen ponieważ roślina ma luźne topy i sądzę ze może mieć problemy z dojściem a pogoda co raz gorsza. A poza tym chcę sam się przekonać czy palenie traktowane ripenem ma gorszy smak :)

Easy sativy są już w dość zaawansowanym flo i zaczyna wyciągać azot z liści. Na forum doradzono mi
abym nie dokarmiał jej azofoską ponieważ może to zablokować kwitnienie. Tak też zrobiłem, zakupiłem nawóz Biopon jesienny o NPK 3.5-10-20 z mała ilością azotu i będę karmił tym rośliny.

Na następnej wizycie planuje zrobić oprysk z Topsinu.

Up.
Suszu z dwóch automatów wyszło 30g +/- 2g sampelki :)

Es


Ak47




Bryła korzeniowa jednego z automatów, widać że donice znacznie ograniczyły miejsce korzeniom.



Plon






Dzień 12.09.2013
Witam, panienki już całkiem ładnie się kwiecą. Na jednej najniższej ok 160cm zauważyłem dwa ogniska pleśni.
Wyrwałem i prysnąłem Topsinem jak pozostałe krzaki. Szkoda by było panny bo sądzę ze najszybciej dojdzie a jest zbudowana z jednego grubego topa. Roślinę kiedyś coś złamało w połowie a i tak ładnie mnie obdarzyła. Najwięcej niedoborów pokazuje P#1 ale coś tam kwitnie więc zastawiam go w spokoju. Troszkę się położył bo taki patyczak wyrósł ale daje jakoś rade. Myślę że kosę będę mógł planować mniej więcej w okolicach 10 października a nie jak zakładałem pod koniec września.
Pozdro z mocą do końca.

Es


Passion#1




Ostatni automat z luźnymi topami.



Dzień 20.09.2013
Szybka wizyta.

Po ostatnich pozytywnych wrażeniach związanych z progresem moich roślin postanowiłem udać się na spot aby zrobić oprysk z topsiu oraz podlać 1,5l (trzeci raz) ripen pod jeden ociągający się automat. Oczywiście pięknie się zaskoczyłem z resztą na pewno zauważycie na zdjęciach dlaczego.
Co do auto to topki dalej stoją w miejscu ale pięknie się okładają trichomami. Jestem przekonany że zabarwione liście są powodem braku jakiegoś pierwiastka-wykluczam zimno.

Kosę planuję na ok 10.10 mam nadzieję że jakaś gimbaza nie zapier... mi plantów w ciągu
dwóch tygodni. Chociaż spot jest "pewny" ale rozważam każdą ewentualność.

Topek Es i Passion#1




Ak47





 
Ostatnia edycja:

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Dzień 29.09.2013


Witam z racji tego że na dzisiejszy dzień zapowiadana była ładna pogoda stwierdziłem że wskazanym by było wybrać się do ogrodu. Automat tym razem nie został odwiedzony. Sativki puchną ale mam wątpliwości czy za tydzień będą gotowe. Na pewno wiem że dochodzą nie równo, zastanawiam się czy kosić i mieć spokój czy jednak poczekać jeszcze z 2 tygodnie co nie ukrywam jest dla mnie dość uciążliwe. Materiał będzie dla mnie i na poczęstunek więc myślę że jakościowo jest dobry zwłaszcza ze parę godzin temu był testowany z moim kuzynem i wiem że daje po głowie (wbrew opiniom że jest słabe) . Problem w tym że pobrałem sample tylko dlatego ze jednego zbitego planta łapie plecha i mimo oprysków z Topsinu jest jej coraz więcej a wycinając ciachnąłem od razu mały odrost. Niżej dla porównania dwa zdjęcia es które zostały wysadzone w tym samym terminie i maja dokładnie takie same warunki.





Pleśń jednej z sativek.




Topek testowy Passion#1




Dzień 06.10.2013 HARVEST

Witam, nadszedł nareszcie czas na zebranie plonów mojej ośmiomiesięcznej pracy. Często na forum było wspominane że es potrafi wynagrodzić pracę wysokim plonem więc liczę na to że po żniwach będę miał co w zimę palić J Zrobiliśmy z kolegą szybką akcję wczesnym rankiem.

Podsumowanie:
Na pestki wydałem ok. 130zł
Nawozy i środki ochrony roślin ok.200zł
Praca włożona w uprawę- nie do oceny, ale to sama przyjemność J

Plon:
-z trzech ak47 – 45g
-z pięciu Easy Sativa 390g + 22,3g małych pąków
-z jednego Passiona#1 -10,4g
-z liści i nie dojrzałych pąków zrobiłem masło a z masła ciastka. Niestety nie warzyłem ciastek ale jedno wielkości (w sumie nie wiem czego) zrobiło mi burdel w głowie jak w damskiej torebce na 6 godzin i była to druga największa jazda w moim życiu (ale dużo nie palę)
Materiał był warzony na części ponieważ posiadam małą wagę. Niestety nie posiadam zdjęcia całości na wadze. Mam 3 odmianki więc będę testował smaczek. Wiem że gdybym bardziej zadbał mógłbym do 500g dociągnąć. Więc sądzę że zacnie.





















Masło













Ciastka




THE END.Dziękuję. Jest to moja pierwsza fotorelacja więć proszę o wyrozumiałość.

Wzorując się na fotorelacjach innych dużo ludzi prosi moderatorów o przeniesienie fot.rel. do zakończonych. Więc i ja proszę. Z mocą!
 
Ostatnia edycja:

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
Jak na pierwszy raz zacnie:) widać dobrą rękę do roślin i duże zaangażowanie. Pozdro
 

bbbb

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
291
Buchów
0
No jak na pierwszy raz jest git będą z ciebie ludzie hehe pozdro jakie plany na out 2014
P.s Buszek
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
Raczej nie będzie następnego razu z powodu sporych innych obowiązków. Mam kilkanaście pestek z sativek i kilka z ak chociaż nie wiem co jest zapaliło. Wrzucę je do ziemi i przyjdę za kilka miesięcy.

PS. po tatusiu, miał namioty z pomidorami. ;)
 
K

Killy

Guest
Całkiem fajnie się to czytało także brawo że zdecydowałeś się założyć fotorelację.
Ja nie wyobrażam sobie przyszłego roku bez OUTa i wydaje mi się że też będzisz miał ciężki orzech do zgryzienia :)
miejscówkę już masz, jedyny problem jest taki że właściciel nieużytków cie zna i w razie czego może cię z tym powiązać.
Tak czy inaczej gratulacje!
 

luzak

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2012
Postów
438
Buchów
197
He, mialem nie rozkminiac a juz rozkminiam o out'14.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół