nasiona marihuany

Główne rodziny konopi

Wyszukiwarka Forumowa:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
W dzisiejszym artykule zajmiemy się głównymi rodzinami konopi jakie możemy spotkać na komercyjnym rynku nasion. Od tych wielkich rodów pochodzi dziś około 80-90% odmian jakie można kupić w bankach nasion. Z ich pochodzeniem wiąże się wiele legend i mitów, nie zawsze prawdziwych, a często kompletnie błędnych. Większość obecnie uprawianych odmian powstała w Kalifornii, a ulepszona i ustabilizowana została przez Holendrów, którzy to twórczo rozwineli sztukę uprawy marihuany.






Rodzina Skunk’a

Jest to bez wątpienia najpopularniejsza rodzina w Polsce, a to z powodu medialnej nagonki ignorantów, którzy tym mianem określają “chemicznie modyfikowaną pochodną marihuany”. Co, jak chyba nie muszę zaznaczać jest całkowitą brednią ignorantów na tyle leniwych, że nie chce im się sprawdzić o czym właściwie piszą. Nazwa “skunk” jest angielskim określeniem skunksa. Zwierzęcia, które w stanie zagrożenia broni się, pierdząc okrutnie śmierdzącym bąkiem. Po raz pierwszy uzyskano krzyżówki “skunka” pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w USA. Charakteryzowała się ona niespotykanym wcześniej, najintensywniejszym podczas kwitnienia zapachem. Skunk powstał ze skrzyżowania trzech odmian: Acapulco Gold, Colombian Gold i Afgan. Po sprowadzeniu do Europy Skunk#l był bazą dla holenderskich hodowców do uzyskania dziesiątków nowych odmian. Członkami rodziny skunksów są między innymi: Big Bud, Cheese (Skunk#l), Holland’s Hope, Ice, Jack Herer, Mazar, Shiva, Super Skunk i wszystkie odmiany mające “skunk” w nazwie.


Skunk#1 słynny praojciec całej rodziny








Rodzina Thai

Przedstawiciele odmian Thai są zwykle myleni z odmianami Vietnamese i Cambodian i odwrotnie. Pochodzą one z Azji Południowo Wschodniej i należą do c.sativa odmiany z tego regionu, są z definicji trudne do stabilizacji i często tworzą hermafrodytyczne bezwartościowe osobniki. W większości odmian mających w nazwie “Thai” znajdziemy przodków pochodzących z Kambodży nie Tajlandii jak sugerowałaby to nazwa, są one łatwiejsze do stabilizacji i oferują podobne efekty upalenia dla jakich są poszukiwane. Haj jest energetyzujący i orzeźwiający. Geny tej odmiany znajdziemy w dostępnych i dzisiaj odmianach np.: Cali Orange, Juicy Fruit, Haze, Kali Mist, Yumbolt.


Thai w uprawie outdoor - w naszym klimacie odmiana ta dojrzewa tylko w niektóre lata







Rodzina Haze

Jest to kolejna wielka rodzina, która uprawiana jest pod wspólną nazwą będącą synonimem mocnego energetycznego upalenia i wysokiej zawartości THC. Haze jest multi krzyżówką zawierającą geny takich odmian jak: Colombian, Mexican, Thai/Vietnamese i prawdopodobnie Jamaican. Po raz pierwszy krzyżówka ta wyszła na światło dzienne w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w słonecznej Kalifornii. Cechą charakterystyczną większości odmian Haze jest bardzo długi czas kwitnienia -do 120 - 150 dni. Obecnie dostępne na nowo skrzyżowane odmiany mają czas kwitnienia znacznie zredukowany bez wyraźnego wpływu na słynny rodzaj haju. Zwiększono także ilość jaką można uzyskać z pojedynczego krzaka,
ponieważ we wczesnych hybrydach była ona bardzo niska. Zawartość THC bywa ekstremalnie wysoka.


Purple Haze - doskonałe połączenie tych dwóch słynnych rodzin







Rodzina White

Białe odmiany (White) są kolejną popularną rodziną, której najsłynniejszym przedstawicielem jest bez wątpienia White Widów będąca krzyżówką pomiędzy odmianami pochodzącymi z Brazylii i Indii. Jej pierwszym hodowcą był Shantibaba szwajcarski hodowca. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia wdarła się ona przebojem na Holenderski rynek, w krótkim czasie zdobywając pierwsze nagrody na wszystkich konkursach konopnych i na trwałe goszcząc w menu większości coffeeshopów. Rodzina ta jest ogromna i mianem białych odmian określa się raczej wysoką zawartość żywicy objawiającą się białym nalotem przypominającym szron niż wspólnych przodków. Wiele oryginalnych krzyżówek znajduje się do dziś w ofercie Greenhouse Seeds Co., są to takie odmiany jak: El Nino (Godzilla), Great White Shark (Peacemaker), White Rhino (Medicine Man), wszystkie one zawierają w sobie pramatkę White Widów w różnych proporcjach. W ofercie innych firm także możemy znaleźć jej przedstawicieli takich jak: Snow White, PPP, White Pearl, White Russian, Papaya, Crystal i wiele wiele innych.


White Widow - Jeden z najdoskonalszych przedstawicieli tej rodziny







Rodzina Northen

Rodzina Northen Light jest synonimem Holenderskich metod hodowlanych i krzyżowania idealnie dopasowanych do domowych upraw na ograniczonej powierzchni i przy sztucznym świetle. NL jest perfekcyjnym mezaliansem pomiędzy odmianami Thai i Afgani. Znajduje się on w ofercie większości banków nasion i coffeeshopów. Geny NL zostały wykorzystane w setkach współczesnych odmian. Dziś oprócz mniej lub bardziej czystych odmian NL obecne są takie słynne krzyżówki jak NL#5Haze. Odmiana ta jest wręcz stworzona do hodowli w domu. Krzaki są niskie, odstępy międzywęzłowe bardzo małe, a kwiatostany zbite i w dużej ilości. Czas kwitnienia jest także bardzo krótki bo około 40-50 dni.


Northen Light z uprawy indoor







Rodzina Bubblegum

Rodzina ta należy do najmniej licznych, jednak z dnia na dzień przybywa jej przedstawicieli. Oryginalna odmiana, która dała początek całej rodzinie Bubblegum jest krzyżówką pomiędzy: Big Skunk, a Northen Lights#5 (czyli: Skunk x Afghan X Thai x Afghan). Cechą wyróżniającą członków tej rodziny jest charakterystyczny owocowy zapach łudząco podobny do zapachu klasycznej gumy balonowej. Wiele niezależnych producentów nasion posiada własne krzyżówki o cechach bardzo podobnych do oryginału.


Bubblegum







Rodzina Blue

Błękitna (Blue) rodzina nie należy do największych, jednak ze względu na charakterystyczną szaro-niebieską barwę dojrzewających kwiatów i wysoką zawartość THC warto o niej wspomnieć. Słynna krzyżówka Blueberry znalazła się w ofercie Dutch Pasion i z miejsca stała się przebojem. Jest to hybryda pomiędzy Jucy Fruit Thai i Afghan. Obecna jest ona w ofercie dużej ilości sklepów z nasionami.


Blueberry


 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
Świetny temat właśnie kiedyś czegoś takiego szukałem. Może nie dokopałeś się do samego początku każdej rodziny co nie jest proste ale początkujący apetyt i podstawową wiedzę przedstawiłeś. Kto bardziej zainteresowany sam zacznie kopać. Dobra robota.
P.S. Nie wiem czy do każdej rodziny dałeś zdjęcie odmiany czy nie ale jeśli tak to mi się nic nie wyświetla.
 
D

delete

Guest
Jako przedstawiciel rodziny Thai jest wymieniona odmiana Haze, a niżej jest kolejny akapit o rodzinie Haze, gdzie odmiana Haze już nie jest wymieniona... Dziwne to...
 

arm

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2012
Postów
273
Buchów
1
Jako przedstawiciel rodziny Thai jest wymieniona odmiana Haze, a niżej jest kolejny akapit o rodzinie Haze, gdzie odmiana Haze już nie jest wymieniona... Dziwne to...

dziwne jak ch..-ale jak się dłużej zastanowić to smak pozostawia w ustach delikatne nuty kuchni orientalnej lub azjatyckiej- czy tylko mnie się tak wydaje???
[jak dobrze pamiętam to dwóch braci z USA właśnie w latach 70 "stworzyli" tego wariata- może kochali WSCHÓD]
 
D

delete

Guest
Ta, było dwóch braciaków - "Haze brothers", potem porzucili całkiem Haze i Skunkiem no1 się zajęli...
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
A kushe to osobna rodzina czy nie?


Pozdrawiam
DC
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano"
 

arm

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2012
Postów
273
Buchów
1
chyba nie - po mojemu
ale są tu mądrzejsi niech ktoś podpowie
pod rodzine skunkow tez mozna go podpiac??
 
Ostatnia edycja:

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
Kush wywodzi się chyba z Pakistanu i Afganistanu czy tam z pasma gór Hindukusz. A czy jest ona oddzielną rodziną to nie wiem, wydaje mi się że można by ją było sklasyfikować jako rodzinę ponieważ jest z danego regionu świata i normalnie (chyba) nigdzie indziej nie występuje. Tak mi się wydaje. Zaczekajmy na wypowiedz ekspertów
 

LosMenelos

Niedzielny palacz
Weteran
Rejestracja
Paź 26, 2012
Postów
1,616
Buchów
4
Strainy z danego regionu świata to landrace'y, a artykuł jest o rodzinach z komercyjnego rynku:)
 

Blinx

Well-known member
Rejestracja
Gru 17, 2011
Postów
155
Buchów
0
No dobra landrace'y landrace'ami ale kush jako rodzina powinna być wzięta pod uwagę (tak mi się wydaje) bo trochę z tymi genami zielska jest. Podrzucę link http://www.medicalmarijuanastrains.com/tag/kush/. Nawet ktoś kiedyś na forum pisał że kushe trochę inaczej działają jako indica chyba Fidel o tym pisał o ile mnie pamięć nie myli
 
S

Statysta

Guest
Nawet ktoś kiedyś na forum pisał że kushe trochę inaczej działają jako indica chyba Fidel o tym pisał o ile mnie pamięć nie myli

Mógłbyś to rozwinąć? Nie do końca rozumiem, a być może wcale :sunny:
 
S

sub

Guest
Odświeżam temat.

Ha.
Hybryda cholera wie czego - raczej zupełnie nie kopliwej odmiany - z NL i wiliams wonder.
Na OG - twórca pokazywał "prawie" cały proces łącznie z roślinami wyjściowymi.|| nie mam zapisane niestety - gdyby nie OG odmiana mogłaby nigdy nie zdobyć tak szybko tek ogromnej popularności - tak samo jak i c99 od brothers grim. - także ilustrowany proces - tworzenia .. nie pokazali zaplecza -ale po fotach można było odnieść wrażenie, że było one zabawowe: w granicach wiekszych grow ludzi z F# ..w końcu do cubingu - wiele nie trzeba...||

Moim zdaniem szansa na - obecność azjatyckich dzikich konopi w rodowodzie.. ruderalisem zwanych w tym jest raczej w granicy zera absolutnego. Ale to tylko takie trollowe bajanie/gdybanie.

---
co do tego tekstu -https://www.forum.haszysz.com/showt...miany-Lowryder&p=915265&viewfull=1#post915265 - co tam jest... - z tego co ja sobie przypominam - to twórca nie ujawniał w czasach OG - żadnych danych na temat tego czym była odmiana wyjściowa - pamiętam jedynie zdjęcia małych chwastów w skrzynce. Zalatujących feno - pierwszej wersji LR#1 dostępnej komercyjnie - nie rozkrzewione bardzo małe rośliny. Chyba? Także pisano coś o ich raczej niskiej użyteczności - i braku nazwy.
Tak samo jak pamietam - zdjęcia rosłiny - która miała rozmiar odstający od reszty x3 - dała bardzo dużo nasion.. i co on tam pisał.. zgadnijcie z której rosliny - nasiona polecą na następne pokolenie.. coś w ten deseń... Oglądałem to chyba? w czasach gdy tego forum jeszcze nie było. Równie dobrze mogę to zmyślać w 100% ;)
---

Pojawiały sie plotki o - fińskiej finoli - lub najmniejszych mikrusach u niej wie pojawiających - która AF - być musi: [ na forum "twórców odmian AF " którego już nie ma - podobno nawet miało to znikac ..kasować się samo ..etc - takie ploty - bo ploty/durnoty etc.... to zazwyczaj gro dysput o prawdziwym rodowodzie wielu.. z odmian..]

patrz: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?22615-AF-Finola-Development

LR#1 to co piszą o jej rodowodzie - i te całe historyjki - o dupie maryni - + ludzie doszukujący się fenotypu liści ruderalis - u odmian AF .. to imo.. co najmniej kpina. Mitologia bez żadnych - danych. Jakiś dowcipniś pisał nawet o tym, że wywodzi się to z roślin użytych w tym eksperymencie.

ten art. --> nie warto tego czytać.. chyba, że z ciekawosci natury historycznej - bo cześć wyników jest raczej nie zgodna z tym co teraz wiadomo na 100% https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?15991-Crossbreeding-C-Sativa-and-C-Ruderalis

Odmiana - z mexyku - także cholera wie czym była. Czy zielskiem – o pochodzeniu czysto indyjskim - czy częściowo - europejskim..
Co tam piszą.. rośliny opisane jako.. z ogrodu botanicznego w nowosybirsku. Zapewne rośliny użyte w tym eksperymencie były dokładnie tym.

A co użył twórca LR#1 - ,,,,- Sam nie wiedział. Albo nie chciał w tamtych czasach puścić farby.

Ta.. raz ktoś w jakieś gazetce.. napisze .. potem ktoś przepisze.. a następnie się kopiuje. .kopiuje .. i chyba nikt nawet się z tego nie śmieje .. dziwne.. O.. Tam pisze teoria, że to mogło być to. To mógł być różowy słoń.

A co z tym co pisały stare wygi - we wstępie do strainguide - na og. Co z opowieściami o pojawianiu się roślin AF - u Afgani ? - pojedyncze sztuki - jakieś tam .Nawet - ktoś coś pisał o skasowaniu takiej lini. Oraz o.. tym, że to wyłazi raz poraz - pewnie nie z odmian z seedbanków - ale - możliwe, że wychodziło i z pierwotnych miksów - i czystych landraces o pochodzeniu - bliskim afganistanowi.
I co? Kto da gwarancje, że nie był to np: potomek chińskich odmian sznurkowych -należących do biotypu indica - sadzonych w USA w czasie II wojny światowej | cześć zdziczeć miała - a akcja powrotu uprawy - mimo zakazu - zwała się chyba konopie dla zwycięstwa. Albo podobnie. ?|O właśnie potomek tego i półdzikiej haszyszowej Afganki - o często spotykanym u nich chemo CBD :] | Imo to gadanie wnosi do dysput – tyle samo co .. formowe doszukiwanie się – wpływu ruderalis na high odmian Af .

Co do kusha - hindu kusha - nazwa jak każda inna.
Mazar el sharif - czemu afgani nie kush?
Może kusz trochę inny?
A może w rejonie w każdej dolinie uprawiano nieco odmienne odmiany na #..
Te co trafiły do europy - przez stany - czy bezpośrednio - i zostały jakoś tam wykorzystane - mają nazwy i znaną charakterystykę.
Reszta - była podobna do siebie o tyle, że spokrewnione blisko.

Jak by kto szukał danych - genetycznych - to są - opracowane może nie na jakimś gigantycznym materiale – ale ciekawie wyglądają wnioski z tego. [ kto chce ten znajdzie - google scholar twoim przyjacielem]

Afgani..kush - Hindukush region cały ... jak to jest z przejściem miedzy south indian a afgani... - całe Indie - Pakistan i do Afganistanu.
Odległe od siebie jak diabli ale z jednego pnia.. Tak jak i chińskie sznurkowe.. ten sam biotyp..

ps: tematu pod linkiem nie przeczytałem... przeczytałem właśnie..

ps2: Pamiętam także sprawozdanie z tworzenia pierwszej rasy AF - nie będącej Lr#1 - i nie tworzonej przez - twórcę LR#1 - chwila.. z master kushem?
Master low? eee..kto pamięta ..jak się nazywał efekt - skrzyżowania łącznie 3 sztuk..
Potem namnożony i jakoś podselekcjonowany?
Było i forum - twórców AF - pewnie co niektórzy obecni pamiętają bo byli na - mnie nudziło raczej.
Jedyna ciekawostka jakami utkwiła w pamięci... - to zapewnienia gościa - czy raczej jego wiara, że ma z nasiona hybrydę konopi z chmielem. |lowridera - lub jednaj z jego inkarnacji oczywiście|
WIARA – w co wierzyć ;)

==
zaedytowałem – minimalnie ort ++ : wyglądało strasznie nawet jak na mnie.
==
 
Ostatnia edycja:

denilson29

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2012
Postów
113
Buchów
1
Na tym polega niezwykłość tej rośliny. Ogromna ilość i różność fenotypów w obrębie dzikiego poletka, dobra adaptacja w warunkach (no chwast) i potencjał genetyczny.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół