nasiona marihuany

OUTDOOR - Suszenie

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
G

garynevil

Guest
witam.
Dzisiaj szukając spota wpadłem na pewien pomysł a mianowicie zrobienie suszarki out. Z niewielkiego drzewka (2-2,5m) wycinamy wszystkie drobne gałązki oraz liście, zostawiamy tylko kilka głównych patyków które posłużą jako "szkielet" . Następnie na nasz szkielet naciągamy folie i suszarka gotowa. topy możemy rozwieszać przy pomocy sznurka czy drutu. wszystko przewiewne i nie wyschnie zbyt szybko.
Nie mam możliwości suszyć w domu wiec muszę coś innego wykombinować, w zeszłym roku zmarnowałem połowe palenia przez złe suszenie a to wydaje mi się całkiem niezłym pomysłem, można to zrobic nawet w lesie bo światło nam już nie jest potrzebne. Co wy na to? Pozdrawiam <joint>
 

Sokole Oko

Well-known member
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
396
Buchów
42
Ja w tym roku planuje mieć kilka późniejszych odmian(czytaj październikowych) wobec czego będę miał problem. W październiku mam kilka zjazdów rodzinnych a potem jeszcze wszystkich świętych więc stuff będę musiał wyj***ć gdzieś za chate. Wobec czego planuje lekko dosuszyć w garazu(wspomagając cieplym nawiewem elektrycznym) a potem wszystko leci do opuszczonego budynku. W budynku oczywiście przygotuje duze kartony jak po starych tv, w kartonach poziomy z różnych siateczek na których będą topy(pocięte na malutkie kawalki) no i oczywiście duzo luźnych papierków i ryżu. Mam nadzieje, że to zda egzamin, jak myslicie? Boje sie tylko, że kose będę robil akurat jak full rodziny w chacie i wówczas wszystko od razu by leciało do tego opuszczonego budynku, dałoby mimo to rade(zakładając, że na dworze wówczas będą już temperatury z konca października)?
Jak rodzina wyjedzie, chce wszystko po trochu wrzucac do suszarki na grzyby a potem juz suche do słoików, które będę otwierał na 2h dziennie a po tygodniu wszystko w słoikach do worków na smieci worki do beczek i w ziemie.
 

GrowLnik

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2014
Postów
81
Buchów
0
boxik ze strecza bylby gites na al'a suszarnie ? mysle sobie zrobic dosiwdczenia :p

Mysle tez nad babcinymi sposobami a mianowicie..zawiniecie w gazetke i powieszenie na sznurku na drzewie..tak sie suszy rozne "ziola"
oczywiscie w wakacje i wyczajenie cieplej i ogolnie obrej pogody.
 

Lolek94

Weteran
Rejestracja
Lis 16, 2014
Postów
177
Buchów
0
Ja właśnie że stecza chcę sobie zrobić taką mini folię. Ale na suszarnie się nie nadaję bo będzie światło. Pod drzewo z gazetą? Hmmmmm fajny pomysł tylko czy się sprawdzi? Nie wieszaj w lesie! ;]
 

GrowLnik

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2014
Postów
81
Buchów
0
Noo wiadome ze nie w lesie tylko w bezpiecznym miejscu czyli nooo..spot poprostu.

Noo jakby robic tego boxika ze strecza to trzeba by 0.5 x 2m taki prostakat robic do tego kilka listewek wszytko streczem ze 2x kilka kilkanascie dziorek w tym streczu ii na to jakas plachta zeby bylo ciemno xd jaa sobie tak wyobrazam lecz..chyba nie zaryzykuje ale... kusi sprawdzic poprostu czy da rade :p
 

Kai Greene

&#23567;&#36040;&#23020; &#21313;&#38754;&#22475;&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
Ma ktoś pomysł na suszenie plonów na dworze z outa, więc bedzie sporo. Materiał otrymowany z wszystkich lisci na spocie. Myśle ze 6 dni wystarczy. Ktoś, coś?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
powieś na drzewach tylko nie wszystko na jednym i żeby topy się nie stykały ze sobą, raz tak suszyłem 8 dni i gotowe miałem pogoda była pod chmurą i nie padało
 

elade

Active member
Rejestracja
Sty 26, 2015
Postów
29
Buchów
0
siemanko, ja susze w starym domu, jest przewiew, temp nie wiele wieksza niz na dworze, nie wiem jak z wilgotnoscia ale nie jest jakas wielka, ale juz mija 3 tydzien od rozpoczecia suszenia no a patrzac na topy to nie nadaja sie jeszcze do kruszenia, wisialy przez 2 tyg do gory nogami pociete na lodygi, pozniej podzielilem na mniejsze topki i tydzien lezą w kartonie. macie jakies pomysly aby przyspieszyc ten proces?
ps. nie mam dostepu do prądu.
Dzięki za pomoc
 
W

Weed44

Guest
Elade weź gazetę, ale nie kolorową, naugniataj dużo kulek z nich, najlepiej małych. Topy w kartonie wymieszaj z tym papierem i zamknij. Pamiętaj o dziurach w kartonie. Mieszaj co 2 dni topy.
Inna opcja to wiatraczek komputerowy pod baterią, montuj w kartonie i niech tylko wyciąga powietrze.
Proste :)
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
siemanko, ja susze w starym domu, jest przewiew, temp nie wiele wieksza niz na dworze, nie wiem jak z wilgotnoscia ale nie jest jakas wielka, ale juz mija 3 tydzien od rozpoczecia suszenia no a patrzac na topy to nie nadaja sie jeszcze do kruszenia, wisialy przez 2 tyg do gory nogami pociete na lodygi, pozniej podzielilem na mniejsze topki i tydzien lezą w kartonie. macie jakies pomysly aby przyspieszyc ten proces?
ps. nie mam dostepu do prądu.
Dzięki za pomoc

Miałem podobnie jak suszyłem w szopie, jaranko mogło lezeć tam ponad tydzien ale nie chciało doschnąc do konca, jest to spowodowane wilgocią w powietrzu i niską temperaturą :D Weź to co masz niedosuszone rozłóż na gazecie na 24 godz i powinno być dobrze. Metoda kolegi Weed44 nie jest skuteczna,mozna to zrobić sprawniej i bezpieczniej :D Np zamiast wrzucać topy do kartona to powiesić je w nim, a zamiast narzucać gazet, wrzucić 2 paczki ryzu na dno kartona. Pomysł z wiatraczkiem i bateria jest dobry:)
 

elade

Active member
Rejestracja
Sty 26, 2015
Postów
29
Buchów
0
Wielkie dzieki za szybką odpowiedz!
shen long czyli poprostu wywalic wszystko z kartonu i polozyc na gazete? cos w stylu tych papierowych kulek to czytalem ze koles do torby wkladal i mieszal z papierowa torba pocieta na paski ale myslalem ze do tego to juz musi byc troche lepiej wysuszone?
a co do wiatraczka to tez czytalem i na nastepny sezon napewno cos takiego sprawie bo teraz nie chce mi sie juz w to bawic tylko pytanie czy np. akumulator 12v 4ah dal by rade na cale suszenie?
ps. a tych dziur to duzo czy poprostu pare po bokach?
 

Shen Long

Well-known member
Rejestracja
Wrz 18, 2014
Postów
1,087
Buchów
0
Nie mam pojecia na ile starczyłby Ci taki akumulator.

Jakich dziur? Jeśli trzymasz w kartonie to obowiązkowo z wiatrakiem, same dziury nie wiele dadza :D


Tak jeśli jest to lekko niedosuszony temat to wystarczy dać go w mniej wilgotne i cieplejsze pomieszczenie, 24 h w temp pokowej i smazysz:D
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
folia lub membrana paro przepuszczalna w ciemnym kolorze używane w budownictwie do izolacji fundamentów, pochłaniacz wilgoci, niewielki panel słoneczny, wiatrak od kompa, taker, i można zrobić świetną suszarnię, dla leniwych ładować do boksa ,filter, wentylator i jazda
 

Zwykły_Leniwiec

Active member
Rejestracja
Lut 9, 2016
Postów
25
Buchów
0
Wymyśliłem w zeszłym roku pewien dość partyzancki sposób...



Bierzemy spory karton, w środku montujemy jakiś nitki czy żyłki żeby powiesić plony. Potem boki i górę kartonu okładamy czymś co pomoże zatrzymać ciepło w środku, styropian, jakiś stary koc czy coś... dół natomiast okładamy folią aluminiową albo nawet zamieniamy na nią bądź blachę... albo cokolwiek co dobrze przewodzi ciepło i się nie spali. Pod taki karton dajemy źródło ciepła typu takie świeczki jak na cmentarz czy coś, tylko z głową, na tyle oddalone żeby od podgrzanej folii nie zapalił się ten karton, styropian czy cokolwiek(różnica temperatur spowoduje dostateczny obieg powietrza)... No i taką automatyczną konstrukcję można trzymać poza domem... Ja to zrobiłem na stychu starego na wpół zawalonego opuszczonego domu, gdzie nie da się wejść bez drabiny i latarki. Przez 2 tygodnie poszło 20 świeczek, jedyne udoskonalenie jakie planuje w tym roku to wlot powietrza po boku a nie z dołu żeby nie leciał dym ze świeczek... niby nie było tego jakoś strasznie czuć, ale jednak coś było na rzeczy i dopiero po miesięcznym curringu w słoikach w normalnych warunkach był ideał.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół