nasiona marihuany

OUTDOOR - Suszenie

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

Lolek94

Weteran
Rejestracja
Lis 16, 2014
Postów
177
Buchów
0
Miałem taki sam problem z suszeniem więc sobie zrobiłem taki mini "zagajnik" :jaraczz: Wziąłem kilka stempelków, znalazłem jakiś ternit taki falisty i zbiłem z tego taką małą wiatę :D Na każdą ściankę po jednym ternicie czyli poszło 4 ( Bo wejście będzie zasłaniane gałązką żeby było dyskretnie) Oczywiście to wszystko jest w tarkach trzeba iść na kolanach żeby tam dojść A na wiosnę to wszystko ładnie zarośnie i będzie gitarka. Spoty są niedaleko tejże suszarni wiec gitara. (W przygotowaniach na pierwszy sezon) Taka suszarnia będzie miała wiele zastosowań bo możemy kiełkować w niej nasze ziarenka bo jest ciemno i suszyć. Woda nie będzie przeciekać bo jest uszczelnione pianą :D Czekam na wasze opinie i jeśli pomogłem to postaw bucha!

Z Buchem! :spalony:
 

La wedka

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2014
Postów
23
Buchów
0
Co powiecie o tym



https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?105881-Pomysły-na-suszenie-na-dworze

displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
W jakim celu chcesz stosować styropian skoro szafa i tak będzie wentylowana? Wilgotność i temperatura będzie taka sama jak na zewnątrz.
 

La wedka

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2014
Postów
23
Buchów
0
styropian bedzie dany np. jak bedzie juz zimno na dworze i bedzie utrzymywal w miare stala temp.
 

La wedka

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2014
Postów
23
Buchów
0
przed wlotem powietrze bd specjalne filtry na wilgotne powietrze a w srodku bedzie jakis pochlaniacz wilgoci
 

La wedka

Member
Rejestracja
Kwi 14, 2014
Postów
23
Buchów
0
mam patent na prad i nie potrzebuje żadnego gniazdka,caly prąd jest z akumulatora a laduja go specjalne tasmy słoneczne wiecej wam nie powiem ;] myslicie ze jestem 14 malolatem mam wielkie pomysly i nie chodzi mi o szafeczke na 15g
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
mam patent na prad i nie potrzebuje żadnego gniazdka,caly prąd jest z akumulatora a laduja go specjalne tasmy słoneczne wiecej wam nie powiem ;] myslicie ze jestem 14 malolatem mam wielkie pomysly i nie chodzi mi o szafeczke na 15g

Skoro masz prąd do problem rozwiązany. Obok wentyli i osuszacza, niezbędna w tym wypadku będzie jakaś nagrzewnica. Łącznie minimum 3 kilowaty przez powiedzmy 7-10 dni. Nie chcę podcinać Ci skrzydeł i zniechęcać ale akumulator i wspomniane przez Ciebie taśmy słoneczne mogą nie podołać.
 

Moczykij

New member
Rejestracja
Sty 14, 2015
Postów
1
Buchów
0
Mozna jakoś ominąc proces suszenia...? Np po ścięciu od razu podzielić i wrzucić do słoika? Jeśli nie to może znacie jakieś domowe sposoby, ale tak żeby nie rzucało się w oczy?
 

2czarny

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 15, 2009
Postów
515
Buchów
0
Nie da się musisz wysuszyć bo jak wrzucisz do słoika mokry staf to ci wszystko spleśnieje. Suszyć możesz wszędzie gdzie jest sucho i jest przewiew tylko z zapachem będziesz miał ciężko żeby nikt nie czuł :D
 

Amon Hiki

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2010
Postów
74
Buchów
0
Ta wrzucisz wszystko mokre do sloja i plesn 100%, przy prawie calkowitym wysuszeniu ci moze zlapac plesn , a co dopiero jak to nie jest wysuszone ..
Jak masz lipe w domu to wiadomo mozesz wysuszyc jakos w pokoju w pudeleczku czy w czyms zeby sie nie rzucalo w oczy , ..
 
T

talib

Guest
Przedstawię wam swój sprawdzony sposób przygotowania palonka po zbiorze, dzięki któremu smak, aromat i moc zawsze mnie zadowalały.
Po ścince trymowanie (sprawa oczywista), następnie dzielę całość na topki wielkości 2-9cm które rozkładam równomiernie na gazetach i tak się suszą około tygodnia. Topki codziennie przeżucam z boku na bok, żeby równomiernie schły. Wydawało by się, że to najzwyklejsze suszenie, jednak ja nie suszę w domu tylko na dworze w budynku pod eternitem gdzie wilgotność jest duża i temperatura też. Do tego dochodzą noce kiedy podsuszone topki spowrotem trochę wilgotnieją a w dzień dalej schną (cała magia w takim suszeniu to właśnie to, że topki na noc wilgotnieją). Po około tygodniu takiego suszenia całość do szklanych słoików wraz z trzema chusteczkami higienicznymi(ilość husteczek jest zależna od wielkości słoików) i na dwa tygodnie zakopuje w ziemi(nie chce miec tego tyle w domu). Po tych wszystkic zabiegach palonko jest takie zaje***** , że każdy w okolicy chce wiedzieć jak ja to robię :D Polecam Talib :D
 

Dr.Haszysz

Active member
Rejestracja
Sty 20, 2015
Postów
25
Buchów
0
Najlepiej chyba pociąć wszystko nożyczkami na mniejsze kawałki 2 do7 dni i temat za***iście suchy
 
T

talib

Guest
Najlepiej chyba pociąć wszystko nożyczkami na mniejsze kawałki 2 do7 dni i temat za***iście suchy
Tu nie chodzi tylko o wysuszenie. Jak wiesz(albo i nie wiesz) curring sie robi jak palonko jest lekko mokrawe ale nie suche jak pieprz. A jak palonko dłużej się suszy(1tydz 1,5) to jest wilgotnawe, ale schnie i wtedy też jest curring.
 

chłopakzbaraku

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2013
Postów
163
Buchów
0
Przedstawię wam swój sprawdzony sposób przygotowania palonka po zbiorze, dzięki któremu smak, aromat i moc zawsze mnie zadowalały.
Po ścince trymowanie (sprawa oczywista), następnie dzielę całość na topki wielkości 2-9cm które rozkładam równomiernie na gazetach i tak się suszą około tygodnia. Topki codziennie przeżucam z boku na bok, żeby równomiernie schły. Wydawało by się, że to najzwyklejsze suszenie, jednak ja nie suszę w domu tylko na dworze w budynku pod eternitem gdzie wilgotność jest duża i temperatura też. Do tego dochodzą noce kiedy podsuszone topki spowrotem trochę wilgotnieją a w dzień dalej schną (cała magia w takim suszeniu to właśnie to, że topki na noc wilgotnieją). Po około tygodniu takiego suszenia całość do szklanych słoików wraz z trzema chusteczkami higienicznymi(ilość husteczek jest zależna od wielkości słoików) i na dwa tygodnie zakopuje w ziemi(nie chce miec tego tyle w domu). Po tych wszystkic zabiegach palonko jest takie zaje***** , że każdy w okolicy chce wiedzieć jak ja to robię :D Polecam Talib :D

Talib podsunął dość ciekawy sposób, choć radziłbym nie suszyć wszystkiego na raz. W razie, gdy polaczek znajdzie taką suszarnie w opuszczonym budynku, tracimy wszystko. Co innego jeśli suszymy to na własnym podwórku. Może ktoś jeszcze ma ciekawe pomysły jak suszyć na dworze? W moim przypadku jest to najtrudniejsza część działań :). Zwykle domowymi sposobami, na szybko, ale smak często zostawia wiele do życzenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół