nasiona marihuany

OUTDOOR - Suszenie

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

rastaten

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 24, 2012
Postów
1,359
Buchów
534
Odznaki
2
Czy suszenie poprzez ucięcie łodygi przy samej ziemi i przewrócenie jej do góry nogami oraz powieszenie na sznórku w stodole jest dobrą metodą? W ścianach bocznych, które są wykonane z drewna są szpary pomiędzy deskami - to gwarantuje przewiewność, lecz chciałbym usłyszeć doświadczoną osobę, która moze praktykowała ten sposób lub jej znajomy itp?
Lepiej jednak rozczłonkować sobie roślinę i usunąć zbędne łodygi i liście, bo wieszając całego krzaka do suszenie, to chyba byś musiał pół roku suszyć, aby chlorofil się względnie w niej rozłożył, utlenił. Same topki wyschną szybciej i będą smaczniejsze po krótszym czasie suszenie, będzie po prostu efektywniej.
 

cichy123

Well-known member
Rejestracja
Maj 15, 2014
Postów
241
Buchów
0
ja myslalem zeby na strychu do sufitu poprzyczepiac, tam jest troche przewiewu a mam mozliwosc wlaczenia tam wiatraka aby na nie dmuchal, co o tym sadzicie?
 

Snow9

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2014
Postów
70
Buchów
0
1.Jaka temperatura musi być podczas suszenia w pomieszczeniu zamkniętym ?
2.Wiatrak musi musi działać 24h na dobe w zamknietej przestrzeni ?
3.Jaki środek na neutralizacje zapachu podczas suszenia ?
4.Po wysuszenia, można trzymać topki w pojemniku próżniowym ?
5.Czy dodanie do powyższego pojemnika skórek do cytrusów poprawia smak i jakość topków czy to mit ?

Wielkie dzięki za powyższe odpowiedzi :spalony:
 
P

Pustelnik

Guest
1.18-21°C
2.Tak lecz nie wprost na material ktury suszysz
3.Soda oczyszczona proszek do pieczenia takie domowe sposoby najlepiej neutralizator pochlaniach zapachu dostepne w growshopah
4.Zalecane jest trzymanie w takim pojemniku mozna trzymac lata
5.Nie dodawaj moze wdac sie plesn.

Pozdrawiam High-Power Seeds
 

dzikiJan

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2014
Postów
56
Buchów
0
Gdzies czytalem ze niewysuszony stuff nie powinien miec temperatur ponizej 0, gdyz woda zamarza, a nasz swiezo zerwany material bedzie jej mial duzo w sobie i co za tym idzie, gdy woda zamarza(wieksza objetosc) rozsadza scianki komorkowe naszym ukochanym plonom i psuje smak czy moc.
 

dzidek546

Well-known member
Rejestracja
Kwi 21, 2012
Postów
47
Buchów
0
Zamierzam suszyć pomidorki na strychu, nie jest on ocieplony. Lepiej bedzie jak powiesze je w całości na sznurkach przy suficie czy może podzielić na mniejsze części i porozwieszać w dużych kartonowych pudełkach żeby chociaż było pare stopni więcej. Mowa tutaj o większej ilości.
Pozdrawiam.
 

Kush Kush

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2014
Postów
35
Buchów
0
Cieplo nie jest najwazniejsze w suszeniu ... jak bedziesz mial tam 16 stopni bedzie ok
 

Anasaer

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2012
Postów
130
Buchów
0
Jakie macie doświadczenia z przetrzymywaniem zielska w słoikach pod ziemią, podczas ujemnych temperatur? Nic się nie dzieje naszym topom? Pytam, żeby się upewnić, bo trzymałem ale niezbyt długo...

Druga sprawa to warunki do suszenia to wilgotność 50-60% i temperatura około 21 C?
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
ja także miałem problem bo nikt w rodzinie tego nie toleruje, to kupiłem sobie altanke i tam sobie ususzyłem materiał, było tam około 20stopni i duża wigotność, mimo to i tak ładnie się wysuszyło
 
P

Pustelnik

Guest
w tym problem ,że ja sobie nie kupie altanki .... może jednak da się za pomocą lampki ? żeby nie straciło smaku i mocy ...
Suszarka do wlosow ewentualnie piekarnik z termoobiegien na najmniejsza temp ustawiony.Swiatlo degraduje thc
 

Kush Kush

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2014
Postów
35
Buchów
0
Jak zalezy Ci na smaku, mocy to koserwujesz przez 2-3 miesiace ... innej opcji nie ma !
 

okocim33

Well-known member
Rejestracja
Maj 19, 2013
Postów
58
Buchów
0
a da rade taki sposób : pudełko po czymś , zrobić sznurki ,wywiesić topy , zrobić dziury w pudełku żeby był przewiew i dać to wszystko na szafkę ?
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Może zapleśnieć.

Najpierw się suszy wolno przez kilka dni potem dosusza się szybko. Taka jest zasada.

Ale podczas powolnego suszenia musi być przewiew.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół