nasiona marihuany

[LED 90W- No Name indoor] żólkną liście

Wyszukiwarka Forumowa:

x500

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2013
Postów
7
Buchów
0
Mój pierwszy post, także witam serdecznie :)

Oświetlenie LED 90W UFO
Nasiona: No name, nazbierane.
wentylacja: dwa wentylatory 12v jeden wpuszczający powietrze dołem, drugi wyciągający górą.
Cyrkulację powietrza zapewnia wiatrak w lampie ufo, chodzi jak szalony.
Temperatura: 23-28c, termometr wisi w połowie namiotu.
namiot: 60x60x200
Nawilżanie powietrza: pudełko z wodą.
Mernik PH, niestety lipny manualny który wydaje się w ogóle nie działać.
Period: 18/6
Pokarm: flora grow, flora bloom, dodane pierwszy raz 18 dnia.
Ziemia dobra Grow coś tam z growshopu.
woda mineralna nie gazowana, ze źródła 6.3PH
Przesadzone pierwszy raz po 15 dniach, dość mocno ukorzeniona największa roślina.

pomidory aktualnie mają 24 dni, ewidentnie skarłowaciałe.

Najpierw foto a potem opis co by od razu było widać w czym problem.








Otóż to moja druga planta w przeciągu dwóch miesięcy i obie szlag trafił w ten sam sposób, żółkną liście od dołu. Pierwszą prawdopodobnie przelałem, zbyt nadgorliwy byłem, drugą natomiast bardzo ostrożnie podlewam obserwując roślinę, kiedy roślina zaczyna ewidentnie opadać i ziemia jest już naprawdę sucha to wtedy podlewam tak aby wszędzie korzeń złapał wodę ale żeby też nie przelać, mniej więcej co 5 dni wypada podlewanie. Nic to jednak nie daje, nowe liście zaczynają znowu łapać żółty kolor. 18 dnia dodałem odżywki bogate w azot, to też jak by nie wina braku azotu, co może jeszcze być źle ?
 

Ludzik

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2012
Postów
184
Buchów
0
nadmiar nawozu (N), w tym wieku nie trzeba dawac zadnego nawozu, bo jest wszsytko w glebie. a takie malutkie dziewczynki to wedlug mnie lepiej podlewac codziennie /ew. co 2dni/ malutko, jak ktos nie potrafi to niech uzywa spryskiwacza i spryskuje ziemie przez 20-30s codziennie :)
 
Ostatnia edycja:

T-Rex

Member
Rejestracja
Wrz 9, 2013
Postów
13
Buchów
0
Na moje oko poblokowana,flush czysta woda,zanim nie kupisz plynu heliga nie uzywaj nawozow-wiesz ze zmieniaja ostro ph?

Polecam tez kupic Dolomit i podlewac 2 lyzki dolomitu rozbeltane z 1,5 l wody,to po jakims czasie powinno ustabilizowac glebe na poziomie 6,5-7 Ph
Zycze powodzonka.
Pzdr.

P.S. Twoje roslinki wyglodaja jak moje klony zanim puscily korzenie(zjadaja sie sciagajac z lisci co sie da)dlatego mysle ze sa poblokowane.
Do pana wyzej,przeciez napisal ze nawozy dopiero od 18 dnia,to jak niby za wczesnie?
 

ryszardieu

Member
Rejestracja
Lip 25, 2013
Postów
14
Buchów
0
To ja Ci odpowiem na 100% wina jest za wysokie PH, zadne nawozy poprostu woda ma za wysokie PH. Opcja 1, przelej donice obficie (kilka l wody) ale powoli, zeby wszystko wyplynelo a nie tylko woda, ktora wlales wylala sie dolem i czekaj na poprawe dosc szybko nastepuje. Opcja 2 sadz nowa pestke bo spaprany weg nie da za duzo, chyba, ze chcesz sie na niej pouczyc to warto ja trzymac.
 

Ludzik

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2012
Postów
184
Buchów
0
t-rex nie ma znaczenia dzien, a korzenie i piętra. pozatym poczytaj sobie co zawiera taka ziemia specjalistyczna "grow" z growshopu i na ile starcza bez zadnego nawozenia.
 
Ostatnia edycja:

ryszardieu

Member
Rejestracja
Lip 25, 2013
Postów
14
Buchów
0
A czy taki flush nie sprawi efektu przelania panien ?

Dlatego wazne jest, zeby po takim flushu postaly troche i ociekly, sprawic moze ale to najwyzej oklapna liscie na dzien czy dwa przy dobrej wentylacji i temperatrze, zeby odparowalo szybciej nie zauwazysz efektu przelania. Wybor masz prosty ale czekasz az zzolknie cala albo ja ratowac.
 

x500

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2013
Postów
7
Buchów
0
Dzięki piękne za odpowiedzi.

Tak też po cichu obstawiałem że to może być wina PH, tylko zmyliło mnie jedno, pierwsze planty jak zaczęły żółknąć podlałem wodą ze środkiem PH-down z growshopu, po tym podlaniu już było widać że ratunku nie ma, mimo że dałem zalecaną dawkę żeby zbić o 1-2 jednostki PH. Dlatego nie chciałem obniżać PH tym razem i bardziej stawiałem na brak azotu czy w ogóle któregoś środka z grupy " mobile "

To zrobię flusha konkretnego i zobaczymy jak będzie, już poexperymentuje na nich, prawdopodobnie rewelacji już z tego nie będzie, także dam znać za kilka dni jak poszło po flushu. A tymczasem poszukam dobrego PH miernika.

dolomit również zakupię, czytałem już o nim wcześniej, tylko tu gdzie mieszkam nie widziałem jeszcze dolomitu w płynie :)
 
G

Gang Plank

Guest
Dolomitu nie znajdziesz w płynie po prostu koledzy proponują ci wsypać trochę do butelki i rozmieszać lub bezpośrednio na glebę i podlać :)
 

Ludzik

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2012
Postów
184
Buchów
0
Skoro masz problemy z PH to na przyszłość ,mieszaj dolomit z ziemia to wtedy działa przez cala uprawę.
 

ryszardieu

Member
Rejestracja
Lip 25, 2013
Postów
14
Buchów
0
Nie rozumiem tej reguly "dolomit zloty srodek" bo wiekszosc go tak zachwala.... Jednak, zeby dolomit dzialal potrzeba czasu i tu nie wystarczy dzien / tydzien czy miesiac. Przy in nigdy nie uzywalem go bo jest zbedy... przez czas tych 3 miesiecy to on praktycznie jeszcze nie zacznie dzialac. Wystarczy ziemia z wyregulowanym ph i miernik do ph... Na out rozumiem mieszasz jesienia, zeby na wiosne gleba sie troche ustabilizowala ale to jest proces dlugotrwaly. Kolego jak uzywasz PH down to trzeba uwazac z ta dawka zalecana u mnie np na wodzie ro przy 2 kroplach z pipety na 5 litrow wody potrafi woda zejsc z 8 na 4 ;) Tylko pamietaj, ze to ro a ona mocniej reaguje bo praktycznie nie ma nic w sobie.
 

x500

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2013
Postów
7
Buchów
0
Niestety poprzednie zmarły, zacząłem od nowa i kurde normalnie nie wieżę po 7 dniach znowu zaczynają żółknąć, dziś jest 9 dzień i wyraźnie widać że końcówki zmieniają kolor coraz szybciej. W dwóch żółkną w jednej nie, ta która nie żółknie stoi najdalej od wiatraka wpuszczającego powietrze do namiotu, tak się zacząłem zastanawiać że może w tym problem że za dużo tlenu dostają bezpośrednio ? Założyłem dziś plastikowe pudełko na wiatrak wpompowujący które kieruje strumień powietrza w dół a nie na rośliny.

PH miernik w drodze także jeszcze nie mogę sprawdzić wody, podlewam póki co wodą z PH 6.3, ziemia po 7 dniach wedle glebomierza z ampułki pokazuje status neutralny, także chyba PH ma się dobrze.

Tak wyglądają dnia 9:



 
G

Gang Plank

Guest
Poważnie myślisz że to wiatrak?! To jest tylko i wyłącznie ph a ty znów się wziąłeś za uprawę bez ph metru zwykły chemiczny to wszystko czego ci trzeba 35zł a cała uprawa dzięki temu pójdzie wyśmienicie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół