nasiona marihuany

Hawaiian Baby Woodrose

Wyszukiwarka Forumowa:

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
Witam wszystkich dobrych ludzi.

Kiełkowanie HBWR - nasiona azarius[.]com

Pierwsza partia nasion okazała się kompletnym niewypałem, próbowałem wykiełkować 7 szt z 10 (3 z nich skonsumowałem).
5 szt. do ziemi 2 przez namaczanie w wodzie, nie wzeszło nic.
Postanowiłem odrobinę pomóc naturze i wykonałem swoisty precrushing, choć może bardziej będzie tu pasował zlepek typu prescratching.
Do dzieła:
DSC_0053.jpg

Jedynym miejscem, w którym będziemy musieli naciąć twardą skórkę są brzegi nasiona. Potrzeba do tego bardzo ostrego noża, może być nóż introligatorski, lecz trzeba uważać żeby nie zniszczył tkanek wewnątrz nasiona, bo jak wiadomo jest on elastyczny i może "pójść trochę w nie tą stronę"
Generalnie należy zachować dużą ostrożność żeby się nie pochlastać.
DSC_0057.jpg

Brudne paznokcie: Po nacięciu niektóre nasiona można obierać paznokciami.
Jest to bezpieczniejsze dla rąk oraz samych nasion, zwłaszcza miejsca przy szczycie nasiona potrzebują dużej precyzji.
DSC_0060.jpg

Szczytem nasiona nazywam pewien okrągły stempelek widoczny po wewnętrznej jego stronie. z tegi miejsca będzie się kształtował kiełek/korzeń. Ważne jest to żeby tego miejsca nie naruszyć, jakiekolwiek zniszczenie stożka wzrostu dyskwalifikuje nasiono.
DSC_0061.jpg

Jedziemy na watę na ok 12 godzin:
DSC_0063.jpg

Po 12 godzinach skórka jest na tyle miękka że można bez problemu ją usunąć z grzbietu nasiona paznokciem.
Dlaczego nacinam przed namoczeniem: nasiono jest na tyle twarde że można je pewnie przytrzymać i szybciej startują procesy fizjologiczne. Reszta to będzie tylko kosmetyka.
Stempelek - nie ingerujemy:
DSC_0073.jpg

24 godziny później: pod twardą skorupą nasiona występuje jeszcze błona:
DSC_0074.jpg

Usunięcie jej nie jest konieczne, zdrowe nasiono powinno sobie z nią bez problemu poradzić a i w tym momencie nasiono jest najbardziej delikatne, gdyż dopiero zaczyna się rozdzielać na dwa liścienie i kiełek.
Mi jednak zdarzyło się że roślina nie potrafiła przerwać tej błonki, liścienie poczerniały i nasionko zgniło.
Najwyższy czas wsadzić do gleby, kiełek zaczyna niebezpiecznie czernieć.
DSC_0081.jpg

Wsadzamy kiełkiem w dół, geotropizm i tak by skierował go w dół ale po co dodatkowo zmuszać roślinę do "wysiłku"
DSC_0096.jpg

Czekamy...
DSC_0098.jpg

Mamy już w pełni rozwinięte liścienie. Roślina jest pełna wigoru, jestem pewny że da sobie radę.
Pierwszy tydzień od włożenia do ziemi nazywam krytycznym okresem.
Roślina nie powinna być przelana, wystawiana na pełne słońce. otwarte okno w nocy oraz nagrzane kaloryfery bardzo szybko zabiją naszego noworodka -
zakładam że jako roślina wieloletnia bez sensu jest długotrwała hodowla w growboxie.
Z innych ciekawych rzeczy to jest jej dziwny zapach podczas kiełkowania, mi przypominał smród muchomora sromotnikowego.

Najrozsądniej jest poćwiczyć na nasionach przeznaczonych do ekstrakcji LSA.
Cały proces wymaga dużej precyzji cierpliwości i rozwagi.

W liścieniach są umieszczone wszelkie niezbędne składniki pokarmowe niezbędne przy wczesnym stadium rozwoju rośliny, żadna zaprawa nasienna nie jest w stanie zapewnić porównywalnego wsparcia dla rozwoju nasiona.
Składników odżywczych z liścieni roślina nie musi pobierać, ma je na "wyciągnięcie kiełka" Należy to sobie wziąć do serca przy kiełkowaniu każdego rodzaju nasiona.

Jeżeli kogoś to zainteresuje mogę wrzucić foty półrocznych HBWRków gdzie jeden z nich miał uszkodzone liścienie. Wyszła 2 razy mniejsza i słaba roślina.
Mam nadzieje że dobrze się czytało, i komuś przyda się w przyszłości.

Pozdrawiam Kupała
 
Ostatnia edycja:
Rejestracja
Cze 8, 2011
Postów
1,952
Buchów
0
moze jakis trip report ;) ? generalnie interesujaca roslinka :) a jak dorosle osobniki znosza zime ? jakich warunkow generalnie wymagaja no i wrzuc reszte fot co tam ci sie wyklulo ;)
 
S

sub

Guest
Miałem to kiedyś.
W warunkach domowych jest trudne do utrzymania.
Bez szklarni -"konserwatorium" - nawet w celach typowo ozdobnych - średnio ....
Potrafi bardzo ładnie zarosnąć okno - ale zimy są trudne..
 

kubolelum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 6, 2010
Postów
864
Buchów
0
fajny embrion pokazałeś ,trochę jak kosmity jakiegoś - może to sa kosmici i poprzez hwbr sie z nami komunikuja ;)
 

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
To są półroczne roślinki, ta słabsza miała zniszczony jeden liścień.
Od początku słabiej jej szło.
Z tego co zauważyłem to trzeba utrzymywać odpowiednią wilgotność, jak coś jej nie pasuje zaczyna zrzucać liście, po to by po kilku dniach pokazać na co ją stać. Zimy sam jestem ciekaw, mam nadzieje że sobie poradzą.
I teraz właśnie zima będzie jej sprawdzianem.
Doprowadzenie do kwitnienia będzie ambitnym szczytem marzeń.
DSC_0107.jpg

DSC_0105.jpg


Wiem że powinienem już przesadzić tą większą, ale staram się przeprowadzać takie prace podczas pełni, więc jeszcze kilka dni.

A odnośnie trip reportu to pierwszy zatrucie. Drugi natomiast wyjątkowo osobisty, w zasadzie co mogę napisać to wspaniałe cev-y delikatne oev-y wszystko mocno uzależnione od muzyki.
Bardzo głębokie przemyślenia, trochę zbyt mroczne, w rezultacie trochę czułem się jak Randle McMurphy po lobotomii.
Czysta tablica.
 

Kupała

Well-known member
Rejestracja
Gru 7, 2009
Postów
138
Buchów
0
Up:
IMG19800114_001.jpg


To jest ta roślina z turtoriala, widać że stresująca dla hbwr jest zima.
Z pomocą przyszedł asashi i roślina powoli nabiera kolorów.
Jak będe na urlopie to zrobię lepsze foty.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół