nasiona marihuany

Pomiar pH wody - Miernik vs. Test kropelkowy

Wyszukiwarka Forumowa:

franekmaz

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2016
Postów
30
Buchów
0
Sorry, że odgrzwam, ale chciałem się dopytać o ten miernik. Czy przypadkiem nie trzeba go raz na jakiś czas kalibrować? Czy nie podaje zafałszowanych wyników?
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
pol roku uzywam ten zolty/czerwony, kalibrowalem tylko raz na poczatku i dziala nadal bez zarzutow. Oczywiscie nieuzywany odpoczywa w roztworze kcl
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Odgrzeje kotleta bo męczy mnie jedna żecz . Mam elektroniczny ph metr ten żółty , już drugi bo w pierwszym zbiłem sondę podczas czyszczenia , moje pytanie - ILE CZEKACIE NA WYNIK ????????????? np. po włożeniu do wody miernik wskazuje 5.0 ,po 30 minutach jest 5.8 i po tym czasie przestaje rosnąć [MENTION=84328]sprobujmyy[/MENTION] jak Ty to odczytujesz
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Podbijam bo właśnie kalibruje żółtka tego lepsiejszego z automatyczną i właśnie o tym myślałem, a i jeszcze dorzucę od siebie jak lecicie z AN na początku grow, mikro, bloom 1:1:1 czy może 3:2:1 i na koniec 1:2:3 ? bo zaraz wsadzam do wody SK od [MENTION=57187]BOOM[/MENTION]-a i rozpoczynam nowy rejs

---------- Post Zaktualizowany 20:43 ---------- Data pierwszego postu 20:19 ----------

Dobra, obczaiłem mniej więcej zagadnienie
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
[MENTION=16395]Mce[/MENTION]ero a obczaiłeś jak odczytywać te wyniki z ph metru ???????????
jak tak to gdzie
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Mojemu już stuknął rok i teraz patrze przy kalibracji jak wkładam w 6.86 to popie****a raz szybciej raz wolniej w dół, zatrzymuje się na ok. 6.95 i pomału pyka sobie do gdzieś 6.92 i tu się na chwilkę zatrzymuje ( trwa to może z 7 sekund) i wskoczy sobie raz na6.93 potem pomalutku zjeżdża w dół ( z 5 sek. mignie na 6.89 i pomalutku sobie spada ( tu znowu ze 3 sek) tylko mignie o 0.01 ze dwa razy i dalej w dół i leci już bardzo pomalutku do 6.82. także różnica jest jakieś 0.1 czasem 0.2.
PH nie jest aż tak stałe, wpływa na te wahania rozpuszczalność gazów w powietrzu ( CO2), w specyfikacji jest że ma tolerkę do 0,1, prochy pewnie też mają jakiś odchył, oddziaływania statyczne pojemnika ( bo pH to ujemny logarytm stężenia kationów wodorowych w roztworze ) itd...

fu*k, chyba mnie klepnął ten mały topik co go znalazłem niechcący za obudową wiatraka pół godz. temu:)
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
[MENTION=16395]Mce[/MENTION]ero a obczaiłeś kiedy prawidłowo odczytywać wartości ??????????????

sory coś mi się przeglądarka zawiesiła

dzięki za pomoc
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
tak gdzieś po 20 -30 sek. jak się zatrzyma gdzieś na dłużej to uśredniam do 0.1 z przyczyn wymienionych powyżej. Zresztą ostatnio miałem na analizie jakosciowej badania błędów pomiaru także raczej nikt tu nawet z najlepszym sprzętem nigdy ale to przenigdy nie utrafi tak żeby się nie ***nąć o to 0,1

---------- Post Zaktualizowany 21:39 ---------- Data pierwszego postu 21:19 ----------

Idź tam gdzie cynkują metal, weź ze 2 dobre winka kwaśne i panowie z radością odwdzięczą się kwasem azotowym na zbijanie pH a na podnoszenie zasadą potasową prawie że CZDA.
A koniecznie zapodaj nasycony roztwór KOH bo odkąd moczę a moczę często:) mój pen śmiga idealnie, lepiej niż wcześniej
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Na zbicie ph mam ph- plagronu , na podniesienie wapno ale w szafie nie używałem tylko out, a do dobrego przechowywania diody zrobiłem nasycony KCL tylko zawsze ni osad zostaje jak to wysycha w tej zatyczce .
A dasz radę coś sprawdzić bo piszesz o minimalnych skokach na wyświetlaczu ale w krótkim czasie a chodzi mi o to żebyś zostawił miernik w WODZIE włączony na ok. godzinę czasu i wtedy zobaczyć wynik początkowy i po godzinie
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Nie ma problemu,ale przypomni mi jutro bo właśnie montuje pierwszą oficjalną fotorelację. Tylko zbijaj na wegu azotowym, a na flo fosforowym- a ten plagron (pewnie fioletowy to fosforowy, też taki mam. Mówię ci idź na cynkownie tam sci dadzą azotowy

Osad będzie się wytrącał bo masz roztwór przesycony, jak odparuje woda to on krystalizuje- musiałbyś mieć chyba 3,3-molowy
Jak nie zapomnę to zaraz może go wrażę. Tylko w co ja mam go wstawić? w pożywkę? przypomne że uprawiam w dwc
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Odgrzeje kotleta bo męczy mnie jedna żecz . Mam elektroniczny ph metr ten żółty , już drugi bo w pierwszym zbiłem sondę podczas czyszczenia , moje pytanie - ILE CZEKACIE NA WYNIK ????????????? np. po włożeniu do wody miernik wskazuje 5.0 ,po 30 minutach jest 5.8 i po tym czasie przestaje rosnąć [MENTION=84328]sprobujmyy[/MENTION] jak Ty to odczytujesz

ja to po zrobieniu calej pozywki sprawdzam, spryskuje sonde woda destylowana, wkladam ph metr do pozywki na jakies 30sek i tyle.. potem znowu do pryskam destylowana i odkladam do roztworu kcl. jeszcze nie mialem problemów z ph.
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
ja to po zrobieniu calej pozywki sprawdzam, spryskuje sonde woda destylowana, wkladam ph metr do pozywki na jakies 30sek i tyle.. potem znowu do pryskam destylowana i odkladam do roztworu kcl. jeszcze nie mialem problemów z ph.

Ja robię tak samo tylko nie pryskam ,po prostu płuczę w kubku z destylowaną wodą . Moje pytanie wzięło się z tego że po zmierzeniu ph pożywki zapomniałem wyłączyć miernika , podlewając patrzyłem sobie jak ph na mierniku powoli rośnie . wczoraj przy podlewaniu też nie wyłączałem ph wzrosło o 0.8 przez ok. 1.5 godziny
[MENTION=87004]emceero[/MENTION] jak będziesz sprawdzał to może być pożywka
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
[MENTION=81319]Paplotka[/MENTION] nie mam jak na priv napisać bo mogę co 1500minet. Siedzę prawie przy tym trzy *****e godziny i niestety wyłącza mi się urządzenie co 5 min.Bardzo mi przykro ale nie mogę ci pomóc
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
[MENTION=81319]Paplotka[/MENTION] nie mam jak na priv napisać bo mogę co 1500minet. Siedzę prawie przy tym trzy *****e godziny i niestety wyłącza mi się urządzenie co 5 min.Bardzo mi przykro ale nie mogę ci pomóc

dobra gra ,liczą się chęci, jak ktoś ma ten żółty phmetr który ja kupiłem za 30 ziko i może to dla mnie sprawdzić to zapraszam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół