nasiona marihuany

Pomiar pH wody - Miernik vs. Test kropelkowy

Wyszukiwarka Forumowa:
W

wiktorotor

Guest
Witam
Temat był już tyle razy wałkowany, a z uwagi na świeżą rejestrację na forum nie mogę dopisać tego do już otwartych wątków, ale do rzeczy:

Zapoznałem się z tematem i to co wiem to, że:

- Tanie mierniki PH, wskazówkowe można wyj***ć do kosza
- Lepsze od wskazówkowych są cyfrowe
- Dobre mierniki cyfrowe to koszt grubo powyżej 100 zł i dużo więcej
- Każdy miernik cyfrowy trzeba kalibrować na podstawie próbek
- Alternatywą do mierników są testery PH kropelkowe

Jestem ciekaw, czy ktoś z Was używa tych mierników cyfrowych, czy pomiary są prawdziwe, jaka jest tolerancja, i czy wogóle rozkminiać temat czy dać sobie z tym spokój, a chodzi o:

PHtester PH-107 (koszt 60 zł)


FLO 89000 (koszt 60 zł) - mierzy ph gleby


Gdyby jednak większość z Was uważała, że to co wyżej to bubel i proponowała jednak zakup testerów kropelkowych, które jak wyczytałem są wydajne bo starczają na 200 pomiarów, ale jednak czy ten pomiar jest właściwy ???
To można powiedzieć, że któryś z tych dwóch jest lepszy ???, jeśli tak to który ?:

ZOOLEK AQUA TEST 2X pH


GHE-pH test
 
D

delete

Guest
Witam ten flo do gleby nie jest taki super na jaki wygląda troszkę przekłamuje :crazy: ( nawet bardzo )

testy kropelkowe dobra opcja jak podlewasz samą wodą, pomyśl jak dodasz nawozu - woda robi się brązowa i wez tu zrób testa kropelkami nie wiadomo ocb :freak:

najlepsza opcja to jednak zinwestowanie w dobry elektroniczny ph-metr

te tańsze umierają po jakimś czasie <piwofuck>

---------- Aktualizacja posta 07:37 ---------- Czas poprzedniego posta 07:35 ----------

edit: Co do testów kropelkowych to zoolek daje rady i jest dostępny prawie w każdym zoologicznym sklepie.
 
W

wiktorotor

Guest
Witam ten flo do gleby nie jest taki super na jaki wygląda troszkę przekłamuje :crazy: ( nawet bardzo )

OK, to dzięki za opinię. Miałeś go może ?, czy znalazłeś takie info na jego temat ?

testy kropelkowe dobra opcja jak podlewasz samą wodą, pomyśl jak dodasz nawozu - woda robi się brązowa i wez tu zrób testa kropelkami nie wiadomo ocb :freak:

hhmmmm, faktycznie nie przewidziałem tego, no ale czy przy dobrym świetle nie ma szans aby zbadać PH wody z nawozem ?

najlepsza opcja to jednak zinwestowanie w dobry elektroniczny ph-metr

te tańsze umierają po jakimś czasie <piwofuck>

To jedna wielka enigma :) - "dobry elektroniczny" znaczy wybebeszyć się z kasy płacąc kilka stów. Może źle szukałem, ale nie znalazłem popartych opini o jakimś za powiedzmy 100 zł ale aby inni go polecali

[/COLOR]edit: Co do testów kropelkowych to zoolek daje rady i jest dostępny prawie w każdym zoologicznym sklepie.

Faktycznie, bo ten drugi - GHE trzeba zamawiać z dodatkowym kosztem 20 zł za przesyłkę, fajnie aby wypowiedzieli się Ci którzy porównywali jeden i drugi, bo może w którymś odczyt jest bardziej czytelny, itp
 

Shuwar

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2012
Postów
824
Buchów
0
to moze zabiore glos :)

miernik el mam taki sam (tylko ze zolty :sunny:) sluzy juz mi rok,jest wygodny i dokladny,nie kalibrowalem go jeszcze ani razu,wazne zeby przeplukac go zawsze pod biezaca woda,czasem przeczyscic np szczoteczka do zebow. Szybki i dokladny pomiar!

ten flo to... podobno klamie ,niby tylko po przecinki,ale zawsze :freak2:
tutaj masz na potwierdzenie : https://www.forum.haszysz.com/kwasomierz-glebowy-firmy-flo-t82429.html?t=82429

kropelki ghe mam takze: w sumie niezawodne,warto miec. Czasem zmierze i miernikiem i krolekami,zeby zoabczyc czy z miernikiem wszystko ok :p Czas pomiaru i dokladnosc wiadomo...nie to co elektryczny.




pozdro
 
W

wiktorotor

Guest
Cześć

to moze zabiore glos :)
miernik el mam taki sam (tylko ze zolty :sunny:) sluzy juz mi rok,jest wygodny i dokladny,nie kalibrowalem go jeszcze ani razu,wazne zeby przeplukac go zawsze pod biezaca woda,czasem przeczyscic np szczoteczka do zebow. Szybki i dokladny pomiar!

Podejrzewam, że masz ten model: Ph 009 (I)
Tez jest w tej samej cenie co ten czerwony, tylko bez dołączonych próbek
Podejrzewam, że próbki do kalibracji można dokupić, ale nie jestem pewien.
Jestem ciekaw czy masz problem z tym co kolega wyżej opisał, czyli pomiarem wody z nawozem, gdzie woda jest brązowa, chodzi mi o różnicę między kropelkowych a tym żółtym cyfrowym miernikiem - jaka jest tolerancja, który się bardziej sprawdza itp



ten flo to... podobno klamie ,niby tylko po przecinki,ale zawsze :freak2:
tutaj masz na potwierdzenie : https://www.forum.haszysz.com/kwasomierz-glebowy-firmy-flo-t82429.html?t=82429

Dzięki za info !!!

kropelki ghe mam takze: w sumie niezawodne,warto miec. Czasem zmierze i miernikiem i krolekami,zeby zoabczyc czy z miernikiem wszystko ok :p Czas pomiaru i dokladnosc wiadomo...nie to co elektryczny.

tz że jednak ten elektryczny ma lepszy pomiar ? daj znac proszę bo nie czaje ...


Tak na marginesie spytam o to czy:

Warto zainwestować, aby mieć pod ręką w razie wysokiego PH gleby:
GHE pH DOWN ( w proszku lub w płynie)
lub
PLAGRON REGULATOR pH

czy raczej poczekać na jakieś nie miłe niespodzianki

Zupełnie z innej beczki, to czy macie problemy z higrometrami ?

Kupiłem jeden za***iście tani wskazówkowy z termometrem, nie będąc do końca przekonany dokupiłem tani cyfrowy, który różnił się wskazaniem wilgotności powietrza w mieszkaniu o jakieś od 18 do 24 % w dół od tego wskazówkowego !!!, nie wiedziałem który nie podaje właściwego pomiaru, więc oddałem go
Zakupiłem inny cyfrowy (Elektroniczna stacja pogody z kablem), który można dostać też w każdym sklepie z boxami i akcesoriami, a chodzi o :

Między czasie pożyczyłem jakiś duży ruski higrometr z termometrem i o dziwo działał tak samo jak ten tani wskazówkowy, do którego nie byłem przekonany. Ten nowy elektroniczny, ta stacja pogody różni się o jakieś 11 % od tych wskazówkowych

Dobrze że robiłem te testy z tamtym elektronicznym którego oddałem, a robiłem je też w łazience przy włączonym prysznicu i odchyły były straszne. Tego co teraz zakupiłem w łazience jeszcze nie testowałem, ale w warunkach pokojowych różnica mniejsza ale jest
 
D

delete

Guest
OK, to dzięki za opinię. Miałeś go może ?, czy znalazłeś takie info na jego temat ?

Mam, używałem go i zaprzeproszeniem z***ałem dwie pierwsze uprawy dzięki niemu...

hhmmmm, faktycznie nie przewidziałem tego, no ale czy przy dobrym świetle nie ma szans aby zbadać PH wody z nawozem ?

Nie ma szans przy tym miksie-szambie odżywek to jak byś lał coca-cole do gleby...

To jedna wielka enigma :) - "dobry elektroniczny" znaczy wybebeszyć się z kasy płacąc kilka stów. Może źle szukałem, ale nie znalazłem popartych opini o jakimś za powiedzmy 100 zł ale aby inni go polecali

Powiem tak lepiej wydać raz na dobry ph-met i fluid ph7,ph4,kcl i hcl, niż płacic kilka razy i kombinować. dodadkowo przydał by sie ec-metr
ale bez tego wyżej ec-metru też dasz radę pociągnąć przyzwoitą uprawe.
Takie rzeczy to podstawa to musi być - chcesz zajarać dobrego satffu musisz się wysilić i pknieść koszta...

Faktycznie, bo ten drugi - GHE trzeba zamawiać z dodatkowym kosztem 20 zł za przesyłkę, fajnie aby wypowiedzieli się Ci którzy porównywali jeden i drugi, bo może w którymś odczyt jest bardziej czytelny, itp

tu się nie wypowiem co do testa GHE ale to działa na tej samej zasadzie, w sumie można powiedzieć - że to to samo tylko inna naklejka i gdzie indziej wyprudokowane :jaraczz:
 

cartman_dz

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2013
Postów
330
Buchów
0
Co do testu GHE i innych.
GHE jest bardzo przejrzysty, kolor wychodzi mocny i klarowny więc bardzo łatwo unormować PH i wydatek mały. Dobre i wyraźne skoki.

Teraz mam PH test kit od "Growth Technology", i rzeczywiście - ciężko przy nim coś dojrzeć, jak dodaję green sensation i kolor mieszanki jest zielony, to tester zakłamuje na zielony.

Także bardzo polecam GHE. No chyba że masz 200+ złotych na dobry miernik typu Subota SB50/51. <peace>
 
D

delete

Guest
Zupełnie z innej beczki, to czy macie problemy z higrometrami ?

Kupiłem jeden za***iście tani wskazówkowy z termometrem, nie będąc do końca przekonany dokupiłem tani cyfrowy, który różnił się wskazaniem wilgotności powietrza w mieszkaniu o jakieś od 18 do 24 % w dół od tego wskazówkowego !!!, nie wiedziałem który nie podaje właściwego pomiaru, więc oddałem go
Zakupiłem inny cyfrowy (Elektroniczna stacja pogody z kablem), który można dostać też w każdym sklepie z boxami i akcesoriami, a chodzi o :

Między czasie pożyczyłem jakiś duży ruski higrometr z termometrem i o dziwo działał tak samo jak ten tani wskazówkowy, do którego nie byłem przekonany. Ten nowy elektroniczny, ta stacja pogody różni się o jakieś 11 % od tych wskazówkowych

Dobrze że robiłem te testy z tamtym elektronicznym którego oddałem, a robiłem je też w łazience przy włączonym prysznicu i odchyły były straszne. Tego co teraz zakupiłem w łazience jeszcze nie testowałem, ale w warunkach pokojowych różnica mniejsza ale jest

miałem nie daje rady pod hpsem i wilgotnością umarł po paru dniach. Po wymianie na inny elekro, później manualny, jeszcze jakiś i taki też miałem dałem sobie siana, albo mam nawilżacz w boxie albo nie, to cały pomiar mojej wilgotności na dzień dzisiejszy.
 

Shuwar

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2012
Postów
824
Buchów
0
warto juz miec ph downa
ja na kropelkach operowalem dlugo i bylo spoko,w ziemi nie musisz miec dokladnego ph - wystarczy utrzymywac miedzy 6-7 i powinno byc ok,nawozy az tak bardzo mi nie "kolorowaly" nie bylo duzego problemu z odczytem ph

ten zolty kupilem jak zaczalem sie bawic w hydro :p teraz dla ulatwienia i oszczednosci czasu mierze ph pozywki do ziemi

pozdro
 
W

wiktorotor

Guest
miałem nie daje rady pod hpsem i wilgotnością umarł po paru dniach. Po wymianie na inny elekro, później manualny, jeszcze jakiś i taki też miałem dałem sobie siana, albo mam nawilżacz w boxie albo nie, to cały pomiar mojej wilgotności na dzień dzisiejszy.


Słuchajcie, zakończyłem właśnie testy pomiaru wilgotności „Elektronicznej stacji pogody z kablem”
Testowałem to ustrojstwo z dwoma analogowymi (wskazówkowy higrometr + termometr), jednym starym ale dziarsko działającym ruskim, drugim tanim chińskim też analogowym wskazówkowym.
Ten ruski porównywałem u znajomego do ponoć lepszego urządzenia który miał miernik wilgotności, temperatury, i cholera wie co jeszcze, nie ważne – ważne to że ten ruski pokazywał te same wartości co ten niby lepszy i o wiele droższy, tak więc miałem od razu potwierdzenie że jest sprawny.

Zanim zacznę to powiem, że ten tani chiński analogowy, czyli wskazówkowy higrometr który kupiłem możemy skalibrować małym śrubokrętem, ale oczywiście mając jakieś odniesienie. Porównywałem go do ruskiego, miał małe wachnięcie, ale delikatnie podkręciłem i chodzi tak samo.

Teraz do rzeczy:

Powiem, tak, że plusem tej „Elektronicznej stacji pogody z kablem” jest to, że ma ten kabel niby temperatura na zewnątrz, ale możemy umieścić ten czujnik (umieszczony na końcu kabla) w bliskiej okolicy lampy – będziemy mieć pomiar temperatury od lamy (temperatura niby w środku to temperatura przy pomidorach). Nie jest źle bo w takich samych warunkach, a mierzyłem to różnie – różnica; podkreślam że w tych samych warunkach: temperatura jest albo taka sama, albo wynosi od 1 do 2 °C wyżej.

Teraz najważniejsza sprawa o której pisałem: Higrometr (wilgotnościomierz) w tym ustrojstwie. Dodam, że na testach spędziłem jakieś 4 godziny a sprawa wygląda tak:

Po pierwsze spadek czy wzrost poziomu wilgotności w tym cyfrowym jest wolniejszy, trzeba dłużej poczekać. Wskazówkowe działały jakby szybciej, a cyfrowy musiał się zebrać w sobie.

Pomiar z wszystkimi trzema „urządzeniami”: w warunkach łazienkowych (prysznic bez włączonego wyciągu i prysznic z włączonym wyciągiem), jak i w warunkach pokojowych, bez otwartych okien i przeciągu.



- przy maksymalnej wilgotności do której dobiłem (92%) - pokazywały ją te analogowe, i trzymały pomiar do lekkiego spadku do 90% (chociaż to jest kwestia odczytania, tak mi się wydawało), kiedy to ten cyfrowy po 28 minutach dobił do 89%, czyli był blisko…

- wyłączyłem gorącą wodę która lała się z prysznica i po 20 minutach wilgotność spadła na analogowych do poziomu jakiś 87 %, a cyfrowy pokazał…. 87% i się nie ruszał !

- po 15 minutach: analogowe mają jakieś 85% a cyfrowy 83%

- po prawie 20 minutach: analogowe jakieś 75% a cyfrowy 71%

- po kolejnych 20 minutach: 71% wilgotności, a cyfrowy 67%
- po kolejnych 15 minutach: analogowe 68%, a cyfrowy 65%

- po kolejnych 15 minutach: analogowe 64%, a cyfrowy 60%

- po kolejnych 15 minutach: analogowe 62%, a cyfrowy 57%

- po kolejnych 15 minutach: analogowe: 61%, a cyfrowy 55%

- po kolejnych 10 minutach: analogowe: 61%, a cyfrowy 54%

- po kolejnych 15 minutach: analogowe: 60%, a cyfrowy 54%

- po kolejnych 20 minutach: analogowe: 60%, a cyfrowy 53%

- tak potrwało jeszcze z 30 minut gdzie było – analogowe: prawie 60%, a cyfrowy 52 %

- po jakiś 30 minutach już w warunkach pokojowych: analogowe 58%, a cyfrowy 50%

- po kolejnych 15 minutach wyniki te same, czyli różnica jakieś 8%, wcześniej w ciągu dnia było jakieś. 10% różnicy. Natomiast w zamkniętej łazience, kiedy ciepła woda lała się z prysznica, a wilgotność wzrastała, a potem spadała, różnica między analogowymi a cyfrową to jakieś od 3% do 7%, wnioski pozostawiam Wam, ale myślę, że nie jest też tak tragicznie, trzeba jeszcze porobić testy w boxie i będzie wiadomo co i jak.

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

Powiem tak lepiej wydać raz na dobry ph-met i fluid ph7,ph4,kcl i hcl, niż płacic kilka razy i kombinować. dodadkowo przydał by sie ec-metr
ale bez tego wyżej ec-metru też dasz radę pociągnąć przyzwoitą uprawe.
Takie rzeczy to podstawa to musi być - chcesz zajarać dobrego satffu musisz się wysilić i pknieść koszta...
:

Cholera, możesz rozjaśnić temat o co chodzi z: "fluid ph7,ph4,kcl i hcl", jeśli chodzi o dobry ph-met, to wiem. Wiem tyle że jak kupie jakiś bubel to pomidory na tym stracą i ja się poirytuje.

---------- Post added at 00:57 ---------- Previous post was at 00:51 ----------

Co do testu GHE i innych.
GHE jest bardzo przejrzysty, kolor wychodzi mocny i klarowny więc bardzo łatwo unormować PH i wydatek mały. Dobre i wyraźne skoki.

Teraz mam PH test kit od "Growth Technology", i rzeczywiście - ciężko przy nim coś dojrzeć, jak dodaję green sensation i kolor mieszanki jest zielony, to tester zakłamuje na zielony.

Także bardzo polecam GHE. No chyba że masz 200+ złotych na dobry miernik typu Subota SB50/51. <peace>

A porównywałeś może z ZOOLEK AQUA TEST pH 2x ?
Można tak powiedzieć że któryś jest lepszy czy gorszy, przez pryzmat własnie badania wody z nawozami, jeśli chodzi wtedy o barwę tego mułu którym będziemy podlewać ???

Poza tym dzieki za podpowiedź odnośnie tego PH-metru Suboty

---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 00:57 ----------

warto juz miec ph downa
ja na kropelkach operowalem dlugo i bylo spoko,w ziemi nie musisz miec dokladnego ph - wystarczy utrzymywac miedzy 6-7 i powinno byc ok,nawozy az tak bardzo mi nie "kolorowaly" nie bylo duzego problemu z odczytem ph

ten zolty kupilem jak zaczalem sie bawic w hydro :p teraz dla ulatwienia i oszczednosci czasu mierze ph pozywki do ziemi

pozdro

OK, a możesz polecić jakiegoś dobrego PH downa ???

Jak operowałeś na kropelkach i Piszesz, że nawozy Ci nie kolorowały, daj znać jakie to nawozy ???

Ja jestem przygotowany raczej podstawowo, bo Biohumus forte na start, a później Planton K i tyle, oprócz tego mieszanka ziemi wg dobrego przepisu.

Sądzę, że jak na początek to będzie dla mnie max możliwości, bo nie chcę czegoś spie****ić przy nawożeniu
Jeśli jednak ktoś z Was miałby pomysł na jakis dodatkowy nawóz, z którym mógłbym sobie poradzić jako początkujący indorowiec to liczę na info !!!
 

Kwiatek_Ban

Well-known member
Rejestracja
Lis 24, 2011
Postów
473
Buchów
0
"Cholera, możesz rozjaśnić temat o co chodzi z: "fluid ph7,ph4,kcl i hcl", jeśli chodzi o dobry ph-met, to wiem. Wiem tyle że jak kupie jakiś bubel to pomidory na tym stracą i ja się poiryt"

Po zaupieniu pHmetr trzeba skalibrować tak aby dobrze mierzył. To nie jest tak jak termometr kuury się włącza i od razu działa. Zazwyczaj kalibracja jest dwustopniowa. Raz ustawia siępH7 a następnie pH4. Bufory do kalibracji są nieraz sprzedawane razem z miernikami.

3,3 Molowy KCl to płyn do przechowywanie elektrod. W takim płynie elektroda czeka sobie na następny pomiar. Gotowe roztwory mają za***iście zawyżoną cene. Lepiej kupić KCl, wodę dystylowana i wyjdzie Ci nawet 10x taniej.

Za 250 - 300 złotych kupisz na allegro doskonałe mierniki z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Lepszych nie potrzebujesz!

Pomiar wilgotności jest mocno niedokładny jeżeli chodzi o tanie mierniki. Kiedyś ustawiłem obok siebie 2 analogowe i 3 cyfrowe i wszystkie podawały inne wyniki. Takie mierniki dają mniej więcej informacje co do wilgotności i w zasadzie w amatorskich uprawach będą się nadawały. Niestety ale za bardziej dokładny trzeba zapłacić więcej, co osobiście polecam.



uje.,,,
 
W

wiktorotor

Guest
Po zaupieniu pHmetr trzeba skalibrować tak aby dobrze mierzył. To nie jest tak jak termometr kuury się włącza i od razu działa. Zazwyczaj kalibracja jest dwustopniowa. Raz ustawia siępH7 a następnie pH4. Bufory do kalibracji są nieraz sprzedawane razem z miernikami.

3,3 Molowy KCl to płyn do przechowywanie elektrod. W takim płynie elektroda czeka sobie na następny pomiar. Gotowe roztwory mają za***iście zawyżoną cene. Lepiej kupić KCl, wodę dystylowana i wyjdzie Ci nawet 10x taniej.

Wielkie dzięki za fachowe wytłumaczenie sprawy, już teraz czaję o co chodzi


Za 250 - 300 złotych kupisz na allegro doskonałe mierniki z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Lepszych nie potrzebujesz!

Jasne


Pomiar wilgotności jest mocno niedokładny jeżeli chodzi o tanie mierniki. Kiedyś ustawiłem obok siebie 2 analogowe i 3 cyfrowe i wszystkie podawały inne wyniki. Takie mierniki dają mniej więcej informacje co do wilgotności i w zasadzie w amatorskich uprawach będą się nadawały. Niestety ale za bardziej dokładny trzeba zapłacić więcej, co osobiście polecam.

No niestety, jak to mówią co tanie to drogie, tak i wyszło tym razem, no ale nic, na tym cyfrowym odczyty będą takie że jak dodam ok. 10% to będzie i tak wynik przybliżony.

Tak na marginesie, bo już pisałem w innym wątku („Box na wymiar – co z wentylatorami ?”), a nie chcę co chwilę zakładać nowego tematu, a czas nagli - dajcie znać proszę co o tym myślicie:

Kwestia jest taka; krótko i na temat, bo mam nasiona jak poniżej , a che posadzić 2 rośliny, ale...

AK47 (Holenderski Skun) - 3 szt.
White Widow (Royal Queen Seeds) - 1 szt.
Lemon Skunk (Greenhouse Seeds) - 5 szt.
+ 1 szt gratis 70% sativa

Będę chciał posadzić dwie rośliny, i tu pytanie czy jest jakaś zależność między tymi roślinami, aby nie sadzić tej czy tamtej razem ? przez pryzmat wzrostu, itd. Jak coś to zostaje trening o którym poczytałem, w każdym bądź razie box ma wysokość 130 cm, szerokość 61 cm, a długość 41 cm

Dajcie znać jak by to wyglądało, które dwa nasiona wykiełkować aby je zasadzić razem w boxie, chodzi o 2 doniczki każda po 12L jeśli ma to jakieś znaczenie. Może pytanie jest ch***wo zadane, ale nie wiem, czy jedna drugiej może zaszkodzić, ewentualnie co z treningiem przy tych odmianach...
Po prostu czy jest dowolność, czy nie

Kolejna kwestia to umiejscowienie wlotu:



Chodzi o ten niebieski pytajnik to czy:

wersja 1) - zamontować tylko wiatrak wtłaczający na środku bocznej prawej ścianki boxa?

wersja 2) - zamontować wiatrak wtłaczający po prawej stronie na bocznej prawej ściance boxa?

wersja 3) - zamontować wiatrak wtłaczający po lewej stronie na bocznej prawej ściance boxa?

wersja 4) - zamontować wentylator na środku + otwory pasywne po lewej i prawej stronie ?

wersja 5) - zamontować wentylator po prawej stronie, a po lewej zrobić otwory pasywne ?

wersja 6) - zamontować wentylator po lewej stronie, a po prawej zrobić otwory pasywne ?

Czy to wogóle ma jakies znaczenie ?, i czy te otwory pasywne będą w takim układzie potrzebne ?
 

Shuwar

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2012
Postów
824
Buchów
0
GHE ph down w proszku - srednio daje 2-3 szczypty na butelke 1,5L. Zdaje sie starczyc do usranej smierci :sunny: jechalem jade na tym 2gie gro w ziemi i zaliczylem tez jedno hydro (rewelacyjna wydajnosc do ceny).

Uzywalem biohumusa,planton k i florovit na poczatku,bylo spoko widac: srednio dawalem 1 krople to plastikowego pojemniczka zalaczonego w zestawie,jak dodalem 2 krople to kolor byl juz ***itny :crazy:

ps. zmien planton k na florovit , kosztuje chyba max 10zl. Podobno planton k zmienil sklad jakosciowy...duuzo osob o tym pisze.



co do sion
mozesz smialo sadzic razem,oby nie w jednej doniczce xd
generalnie ciezko jest tez ogarnac sadzenie af i sezonowek razem,ze wzgledu na FP
bedziesz mial sezonowki,czyli w gre wchopdzi wszystko : topping,fim,lst,wuje ben,main lining,scrog i tp i td
co do wiatrakow hehe...ale masz tyrke :D
najlpiej opcja 1,chociaz nie ma to wiekszego znaczenia.
NAJWAZNIEJSZE jest aby wylot byl bardziej wydajny niz wlot.
Wlot mozesz zostawic bez wiatraka - sam pasywny (cisnienie bedzie samo zasysalo powietrze do boxa,ja tak jade caly czas i jest swietnie, ten wiatrak mozesz dac np jako mieszaka :)
WAZNE tez jest aby wlot byl na dole,a wylot na gorze wiadomo,ale musza one znajdowac sie najlepiej na przeciwnych stronach boxa,aby powietrze moglo przeleciec sobie przez calego boxa.

jak cos pytaj smialo ;p

pozdro
 
W

wiktorotor

Guest
GHE ph down w proszku - srednio daje 2-3 szczypty na butelke 1,5L. Zdaje sie starczyc do usranej smierci :sunny: jechalem jade na tym 2gie gro w ziemi i zaliczylem tez jedno hydro (rewelacyjna wydajnosc do ceny).

Uzywalem biohumusa,planton k i florovit na poczatku,bylo spoko widac: srednio dawalem 1 krople to plastikowego pojemniczka zalaczonego w zestawie,jak dodalem 2 krople to kolor byl juz ***itny :crazy:

ps. zmien planton k na florovit , kosztuje chyba max 10zl. Podobno planton k zmienil sklad jakosciowy...duuzo osob o tym pisze.


Dzięki za info, faktycznie wyszukałem, że:

- Planton K ma od chu*a azotu który spowalnia flo i ilość plonu
- w niektórych sytuacjach Planton K jednak pomaga…
- Co po niektórzy polecają Florovit na późne flo, a na wczesne flo Planton K


Myślę aby zaopatrzyć się dodatkowo w:

Astvit – do oprysków bezposrednio z butelki (opryskiwanie nie ma negatywnego wplywu na planty, dziala jako pestycyd, zapobiega chorobom grzybowym, posiada wlasciwosci ukorzeniajace). Idealny na wega i flow, wlasciwie podawac go mozna przez caly cykl zycia roślinki.

Asahi Sl - stymulator wzrostu (opryski raz na tydzień podczas wegetacji lub po stresach - susze, przymrozki, przesadzanie, wszelakie treningi czy uszkodzenia mechaniczne)

Canna PK-13/14 - jako booster

GHE PH DOWN – regulator obniżający PH w razie problemów



Dodatkowo prośba o pomoc w wyborze odpowiedniej opcji z doborem nawozów, może coś wyrzucić, coś dołożyć ?, jak myślicie?


na Weg:
Biohumus forte + Astvit

na Flow:

- opcja 1)
Astvit + Florovit jesienny (NPK 2,5:6:7) lub Uniflor Zimowy (NPK 2:6:8 ) – który lepszy ???

-opcja 2)
- początek tak pierwsze 2-3 tygodnie Florovit uniwersalny (NPK 7-5-6 ) + Astvit
- później Astvit + Florovit jesienny (NPK 2,5:6:7 ) lub Uniflor Zimowy (NPK 2:6:8 ) – który lepszy ???

opcja 3)
Astvit +
na początku flow przez 2 tyg. Planton K (NPK 16:11:24)
później tylko Florovit jesienny (NPK 2,5:6:7) lub Uniflor Zimowy (NPK 2:6:8 ) – który lepszy ???


poza którąś z opcji
+ po jakiś 3 tygodniach na flow dodatek CANNA PK-13/14 jako booster
 
S

senseiklinika

Guest
Witam ten flo do gleby nie jest taki super na jaki wygląda troszkę przekłamuje :crazy: ( nawet bardzo )

testy kropelkowe dobra opcja jak podlewasz samą wodą, pomyśl jak dodasz nawozu - woda robi się brązowa i wez tu zrób testa kropelkami nie wiadomo ocb :freak:

najlepsza opcja to jednak zinwestowanie w dobry elektroniczny ph-metr

te tańsze umierają po jakimś czasie


---------- Aktualizacja posta 07:37 ---------- Czas poprzedniego posta 07:35 ----------

edit: Co do testów kropelkowych to zoolek daje rady i jest dostępny prawie w każdym zoologicznym sklepie.


kupilem krople GHE, pomiar jest właściwy(roztwór się barwi) pomimo dodania do mikstury mocno barwiących nawozów(m.in.canna boost)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół