nasiona marihuany

[AF] [CFL 5x 23W][0,16 m2][1x AK47 auto fem] pierwsze sadzenie

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Kolego masz prawdopodobnie problemy z przenawożeniem albo ph. Czym sprawdzasz ph wody i na jakim poziomie je utrzymujesz? Ile dałeś nawozu?

nie wiem już czy jej w ogóle światło zapalać,
Wróc do lektury i dopiero bierz się za sadzenie.. automat powinien mieć 20/4 lub 18/6.
 

kame

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2013
Postów
100
Buchów
0
Kolego masz prawdopodobnie problemy z przenawożeniem albo ph. Czym sprawdzasz ph wody i na jakim poziomie je utrzymujesz? Ile dałeś nawozu?


Wróc do lektury i dopiero bierz się za sadzenie.. automat powinien mieć 20/4 lub 18/6.

nawozu dałem 100% dawki tj. jedna nakrętka na litr wody w 2 tygodniu roślinki , sprawdzam testerem do akwarium, ph wody jest na poziomie ok.7 jak przed chwilą sprawdziłem więc to może być ph ?
 
D

delete

Guest
Celuj w ph 6,0 - 6,5.
7 to za wysoko.
100% dawki to za dużo, a szczególnie, że w 14 dniu roślina jeszcze ma nawóz w ziemi.
Ile producent przewiduje dawać na 1l tego nawozu? Jak często podlewasz?
 

kame

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2013
Postów
100
Buchów
0
Celuj w ph 6,0 - 6,5.
7 to za wysoko.
100% dawki to za dużo, a szczególnie, że w 14 dniu roślina jeszcze ma nawóz w ziemi.
Ile producent przewiduje dawać na 1l tego nawozu? Jak często podlewasz?

producent pisze o jednej nakrętce na 1 litr to będzie ok. 12 ml nawoź podałem jak narazie tylko raz to było 9 dni temu , podlewam średnio co 5 dni zawsze najpierw sprawdzając wilgotność ziemi.
będę musiał zmienić wodę z tego co wiem to żywiec ma ok 5,5-6 ph
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Po zdjęciach nie widzę przenawożenia więc stawiam na ph. Jeżeli podlewałeś z ph 7 to stanowczo za wysoko. Zejdź z ph do 6 - 6,5 nie wyżej i obserwuj.
Stosuj się do podlewania systemem woda - woda - nawóz - woda - woda i tak dalej. Ważna sprawa jest by nie podlewać zbyt często.

Mam nadzieję, że masz dziury na dnie doniczki?...
 

kame

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2013
Postów
100
Buchów
0
Mam nadzieję, że masz dziury na dnie doniczki?...[/QUOTE]


oczywiście żę mam a na spodzie jest włókno kokosowe . :) zastosuje się do twoich rad dzięki.

---------- Aktualizacja posta 15:57 ---------- Czas poprzedniego posta 15:50 ----------

a oto moja kapryśna roślinka w dniu 24, wygląda na zregenerowaną <joint>
oby już na stałe<wodna>



---------- Aktualizacja posta 09-09-2013 17:28 ---------- Czas poprzedniego posta 05-09-2013 15:57 ----------

roślinka ma się już dobrze <joint> liście przestały opadać przy zapalaniu światła, zmieniłem też metodę podlewania na mniejszą ilość wody ale trochę częściej, jak narazie wszystko dobrze się rokuje :smokee:
dzień 27



---------- Aktualizacja posta 11-09-2013 12:07 ---------- Czas poprzedniego posta 09-09-2013 17:28 ----------

zacząłem zauważać ostatnio że liście zaczeły się skręcać ,zwijać w dół i mają braki jak by je coś podjadało









myślicie żę jest się czym martwić ? przejże jeszcze wiki
 

kame

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2013
Postów
100
Buchów
0
temperatura 25-26 stopni wilgotność 50 - 65 %
podlewam co jakieś 3 dni jak ziemia jest sucha na ok 4-5 cm
przeszukałem tabele deficytów i w sumie żadna definicja nie pasuje do objawów

---------- Aktualizacja posta 13:12 ---------- Czas poprzedniego posta 12:50 ----------

dzisiaj sprawdzę jeszcze pH gleby
 
Ostatnia edycja:

schaboszczak

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2011
Postów
120
Buchów
0
Siemanko ,
jeżeli masz miejsce w boxie to nagnij ją troche i zafunduj jej fryzjera - napewno lepiej będzie wyglądała .

Pozdrawiam i z fartem do :harvest:
SCHABOSZCZAK
 

WhiskeyHaze

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2013
Postów
326
Buchów
0
Siemanko ,
jeżeli masz miejsce w boxie to nagnij ją troche i zafunduj jej fryzjera - napewno lepiej będzie wyglądała .

Pozdrawiam i z fartem do :harvest:
SCHABOSZCZAK

Po co jej fryzjer przeciez jej te liście są narazie potrzebne
 

schaboszczak

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2011
Postów
120
Buchów
0
źle mnie zrozumiałeś ,gdy nagnie żeby słoneczko wszędzie elegancko docierało.
 
D

delete

Guest
troche mógl by je powiginac to by sie ladnie rozrosło i bedzie wiecej towaru
 

kame

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2013
Postów
100
Buchów
0
co proponujecie, żeby przyciąć te większe liście ? bo myślałem też żęby właśnie powyginać te mniejsze łodygi z listkami co są w środku bez przycinania liści
 
D

delete

Guest
Mógł bys przyciąć te najwieksze liscie. Zawsze wiecej swiatła dojdzie to tych małych odrostów i bedą szybciej rosły
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół