nasiona marihuany

Statecznik elektroniczny Tridonic Atco PCI 0150 problem z podłączeniem

Wyszukiwarka Forumowa:
A

Andy Botwin

Guest
Zatem nabyłem go, trafił się w okazji ale nie wiem czy zrobiłem jednak dobrze kupując go.
Probelem przedstawia się tak, sam statecznik dedykowany jesst dla żarników MH i chyba z nimi działa "od strzału"
A o tym czy działa z HPS internet milczy...
Mam problem ze zrozumieniem gdzie w zastalych mnie okollicznościach wpiąć zapłonnik, lub czyy w ogóle go tam umieszczać.
Załączam poglądowe foto.
Serdecznie proszę o pomoc
 
Ostatnia edycja:

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
NIEWIEM CO TY KOMBINUJESZ TAK NA MARGINESIE ZBYTNIO

ALE NA TYM FOTO WYRAŹNIE MASZ ROZRYSOWANE CO GDZIE PODŁĄCZYĆ POPATRZ DOKŁADNIE NA TEN CZARNY UKŁAD I MASZ TAM GDZIE ŚRUBKI ZAKRĘCASZ KABELKI NARYSOWANE GDZIE WPINASZ ŻARÓWKĘ A GDZIE PRĄD...

OGÓLNIE TO MAŁO RACZEJ WIESZ NA TEMAT DOBORU SPRZĘTU BO KUPIŁEŚ ELEKTRONIKA 3,3AMPERA SŁABY (CHODZI O WYDAJNOŚC ŚWIETLNĄ PRZY UŻYCIU NP 400W) WIEM ZE MH MA MNIEJSZĄ POTRZEBĘ ALE DAJĄC ZARÓWKE HPS NIE SWIECI PEŁNA MOCĄ I NIE DAJE TAKIEGO WIDMA FAL DLA LIŚCI JAKIE POWINNO I CAŁA UPRAWA ZWALNIA CZYLI TRWA DŁUŻEJ I MNIEJ EFEKTYWNIE TO TAK W STRESZCZENIU.
POPATRZ NA DANE TECHNICZNE LUMATEC ELECTRONIC BALAST TO DOBRY SPRZET.

ODPALISZ NA TYM TEŻ PALNIK hps, ALE HPS MA MIEĆ 4,6AMPERA A TY MASZ 3,3 RÓZNICĘ WIDZISZ SAM . ŚWIECIĆ BĘDZIE SŁABIEJ.


TEGO STARTERA BIAŁEGO NIE WPINAJ WOGÓLE TWÓJ BALAST MA TO WBUDOWANE ELEKTRONICZNIE W SOBIE A TY ZAPŁONNIK OD UKŁADU MAGNETYCZNEGO PCHASZ NA SIŁE TO JEST ZBĘDNE ODEPNIJ TO.

DO TWOJEGO BALASTU PODEPNIJ PRĄD I ŻARÓWKĘ I ZAŚWIECI
TO JEST WŁAŚNIE ZALETA ELEKTRONIKÓW WSZYSTKO JEST WBUDOWANE I TYLE.


POZD.

JAK ZOBACZYŁEM TEN ZAPŁONNIK TO MI RĘCE OPADŁY BO NAWET MOJE POCZĄTKI NIE WYKAZYWAŁY TAKIEGO BRAKU WIEDZY A NA TYM FORUM JEST WSZYSKO SZUKASZ I MASZ A JAK NIE TU TO GOOGL.


NO ALE JAK BY CO WAL ŚMIAŁO WAŻNE ZE MASZ CHĘCI I DZIAŁASZ<lol> KTOŚ ZAWSZE POMOŻE.
:crazy:

TYLKO JAK PODŁĄCZYSZ TO NIE PCHAJ TAM RĄK W KABLE BO NA START ZARÓWY MASZ 5kV
JAK CIE ***NIE TO Z BOGIEM POROZMAWIASZ NAPEWNO.
 
A

Andy Botwin

Guest
Dzięki, mialem takie przypuszczenie ze to przekombinowanie z mojej strony.
Co do elektoników, przeszukałem forum szukałem po sieci znalazlem jedynie sugestie które potwierrdzaly moje domysły.
Ale nie bylo jednoznacznej info na ten temat, teraz mam jasność. Co do lumateków, wiem że są spoko ale sa dwie kwestie które blokuja ich wybór
-Hajsy
-Moce
Ja potrzebuje tylko tych 150 W do siebie, nic ponadto.
Mówisz że zaświeci słabiej? generalnie szkoda, ale trudno.
Z kolei w sswoim poprzednim balaście(tym magnetycznym z ktorego jest zapłonnik) miałem taką rzeźbe z doborem składowych, ze tez to pełnymi mocami nie świecilo na bank, mam na mysli przedewszystkim statecznik ,mocy 140 W
 

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
na forum gdzieś jest jakie napięcie amperowe masz mieć na 150w

może masz dobre 4,6 amp jest dla 400wat mój bład nie spytałem jaka żarówe chcesz dać

ja na mniejszych nie latałem to ci nie powiem ale dla 150wat 3,3amp to powinno wszystko ładnie śmigać ale sprawdź.

w balaście głównie chodzi oto by amperaż był odpowiedni ale nie mniejszy bo to tylko straty i w plonach i finansowe...
 
A

Andy Botwin

Guest
Patrzyłem na tym swoim starym magnetycznym, vossloh schwabe 140 w 1,5A prądu.


Poskładalem to wszystko tak jak miało być, jak odbiore palnik to zrobie testy, jeszcze raz dzieki za otworzenie oczu i ukierunkowanie toku myślowego.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół