nasiona marihuany

postawiony zarzut na podstawie zeznań.

Wyszukiwarka Forumowa:

Smile89

Well-known member
Rejestracja
Paź 31, 2010
Postów
80
Buchów
0
Siemaneczko :zjarany: Panowie ostatnio miała miejsce że tak powiem kulawa sytuacja. Chłopak który ogarniał nam sorcik mi i większej grupie został zatrzymany. Niestety popruł się na 141 osób:scared:. Wracam Dzis z przesłuchania na które zaproszenie dostałem od prokuratury i sytuacja przedstawia się tak. Na podstawie zeznań M...... W..... został postawiony zarzut posiadania 20g zakupionego od M,,,,, W,,,, w dniach od 13 pazdziernika do 23 lutego za cene nie mniej niż 25zł za sztukę. Na podstawie zarzutu został wydany nakaz przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego o posiadanie narkotyków. Rewizje miałem nic nie znalezli :spalony: wiecie jak adrenalinka była schowałem sorcik za kominem na dachu udało mi się skitrać bo uprzedził mnie mój tata że policja przyjechała ale nie biję do tego. Czego chciał bym się od was dowiedzieć? Prokurator zapytał czy przyznaję się do postawionych mi zarzutów. Powiedziałem że nie. Czego bym się chciał dowiedzieć.
Jaką wartośc dla prokuratury mają zeznania m w
co jeśli nic nie znalezli
jaka może grozić mi kara
i teraz najważniejsze ustawiałem sie z nim na facebooku wiem wiem odrazu mówie dałem dupy... telefonicznie też się ustawiałem co jeśli wezmą bilinigi rozmowy z fejsa jako materiał dowodowy >? wydaje mi się że oni muszą mi udowodnić to że doszło do transakcji czy nie ? A sprawa następna czy mogę się wymigać jeżeli np pisałem z nim w taki sposób

przykład normalnej rozmowy- siemanko potrzebuje dyszke palenia na dzis ogarniesz mi jakies sztuki?
przykład mojej rozmowy z nim - Siemaneczko jest marian z tobą ? no jest
powiedz mu czy chce żebym mu dziś oddał 10zł bo akurat mam? no wpadaj..

czy takie coś mogą wziąśc jako materiał dowodowy.? jesli posciągają bilingi rozmów i te wydruki za faceeboka to jak się mam bronić ? Ogólnie to dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie i też z góry za udzielenie odpowiedzi musimy sobie pomagać w tym prochibistycznym kraju gdzie rządzą nami komunistyczne pokolenia. :spalony: PEACE !
 
R

Recydywista

Guest
nie pękaj małolat nic ci nie zrobią pozatym kto ku**a ogarnia siuwar przez frajerbuka? pozatym to tylko posiadanie no stress
 

THE DOCTOR

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2012
Postów
926
Buchów
0
nic ci nie zrobią to nie ty sprzedawales a mysle ze gdybyś sie przyznał to za posiadanie by ci do***ali a ze sie nie przyznales to ch*j im w du*ę i frajerowi co sie roz***al nawet dwa :)
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
nic a nic ci nie zrobia, jakby co bierz papuge i jedziecie z tego

Pomówienie - przestępstwo z art. 212 kk

Pomówienie - przestępstwo z art. 212 kk Wypowiadanie niepochlebnych i nieprawdziwych opinii o innej osobie może mieć dwojakie skutki. Z jednej strony tego typu czyny mogą naruszać dobra osobiste, z drugiej zaś być podstawą wniesienia prywatnego aktu oskarżenia do sądu z art. 212 kodeksu karnego.

Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Przedmiotem ochrony z cytowanego artykułu jest przede wszystkim dobre imię innego człowieka. Przez ochronę dobrego imienia należy rozumieć tutaj ocenę wartości osoby pomawianej w pojęciu innych ludzi. Oznacza przysługujące każdemu podmiotowi domniemanie o jego uczciwości, właściwym postępowaniu i posiadaniu cech koniecznych do zajmowania określonego stanowiska, wykonywania zawodu lub prowadzenia określonej działalności. Podlega ochronie nawet wówczas, gdy dana osoba ma w społeczności złą opinię, nawet opartą na obiektywnych przesłankach.

Do przypisania popełnienia czynu pomówienia niezbędne jest pomówienie o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć go w opinii publicznej (upokorzyć wobec większej, bliżej nieokreślonej liczby osób) lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Sprawca pomawia inny podmiot, a zatem komunikuje przynajmniej jednej osobie zarzut odnośnie do postępowania (zachowania) lub właściwości (cech, zazwyczaj o charakterze trwałym) innego podmiotu. Pomówienie jest więc możliwe tylko w sytuacji wypowiadania takich opinii do innych ludzi. Wypowiadanie takich słów tylko w obecności samego zainteresowanego nie jest pomówieniem, bowiem nie prowadzi to do poniżenia go w opinii publicznej. Takie zachowanie podnoszącego zarzut może jednak wypełniać znamiona przestępstwa zniewagi (art. 216 kk).

Pomówić można osoby fizyczne (ale tylko żyjące w chwili popełnienia czynu), grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej.
Sposób działania sprawcy nie ma znaczenia. Chodzi tu o każdy sposób umożliwiający przekazanie treści zarzutu innej osobie (mowa, pismo, gesty, język migowy używany przez głuchoniemych, rysunek). Zniesławienie może być popełnione tylko w formie działania. Osoby, w obecności których dokonuje się pomówienie muszą być zdolne do odebrania przekazywanej informacji. Jeżeli np. osoba nie zna języka lub z innych względów nie jest w stanie odebrać przekazywanej informacji, to znamiona przestępstwa zniesławienia nie zostaną zrealizowane.
Pomawiany podmiot nie musi być wskazany imiennie, jeżeli, biorąc pod uwagę inne okoliczności, można go zidentyfikować (wyrok SN z 23 października 1936 r., 2 K 852/36, RPEiS 1937, nr 4, s. 848).

Ocena zniesławiającego charakteru informacji zależy od kryteriów obiektywnych, a nie od subiektywnego odczucia osoby, której one dotyczą. Decydujące znaczenie ma więc stwierdzenie, czy w odczuciu społecznym zarzut ma charakter zniesławienia. Sąd Najwyższy w wyroku z 23 maja 2002 r. (V KKN 435/2000, KZS 2003, nr 7-8, poz. 30) stwierdził, że: „Nie stanowią zniesławienia oświadczenia i wypowiedzi będące realizacją uprawnień opartych na prawie. Dotyczy to w szczególności krytycznych ocen wyrażonych w opiniach służbowych, skargach, pismach procesowych, krytyce naukowej, artystycznej itp.”.

Czyny określone w art. 212 § 1 i 2 ścigane są z oskarżenia prywatnego.
http://www.portal.prawnikow.pl/Porady-prawne-223.html

ja bylem pomowiony za udzielanie co bylo klamstwem i bez problemu
 

G-Star

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2013
Postów
375
Buchów
0
Bierz samoukaranie ( w ostateczności, przed rozpoczęciem przewodu sądowego,jeżeli prokurator zgodzi sie na grzywne" na własny urzytek nieznaczna ilość ) kratek nie będzie , to występek , Trzymaj sztywno :smurfin::smurfin::smurfin: Pozdro
 

suomynona

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2013
Postów
711
Buchów
2
Nie złapali Cię na posiadaniu, a to że pisałeś z nim o tym to nie znaczy że kupiłeś. :pr:

Będziesz miał nauczkę następnym razem. :lol3:
 

king61

Alko-Blanto-Sexo-holik
Weteran
Rejestracja
Lip 10, 2010
Postów
1,839
Buchów
8
abstrahując od twoich problemów z typem co sypnął to mam nadzieję że ojcu już postawiłeś co najmniej 0,7 dobrej wódki albo co tam tata pija<peace>
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
Bierz samoukaranie ( w ostateczności, przed rozpoczęciem przewodu sądowego,jeżeli prokurator zgodzi sie na grzywne" na własny urzytek nieznaczna ilość ) kratek nie będzie , to występek , Trzymaj sztywno :smurfin::smurfin::smurfin: Pozdro

Nigdy w zyciu! nie ma dowodow, przeszukanie mieszkania negatywne, zeznania dilera z gora zarzutow przeciwko jego wersji. Sad wezmie postawe obywatela, sytuacje rodzinna, czy byl karany i za co etc. nie zlapali cie za reke z mj nie przyznawaj sie. Swoja droga nie chcialo im sie za bardzo pracowac w normalnym trybie przeszukanie robia z psem ;)
 

Smile89

Well-known member
Rejestracja
Paź 31, 2010
Postów
80
Buchów
0
Dzięki panowie za wszystko Lumenator Przydają mi się napewno te paragrafy Leci buszek pozdro ! VV
 

dancefloorkingz

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2013
Postów
305
Buchów
1
Siema

i jak sprawa się potoczyła?

ten typek ogarniał od kogoś? Czy miał swoje i gonił?
dostał sankcje, widać go na mieście? :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół