nasiona marihuany

F.B.I naważył PIWA

Wyszukiwarka Forumowa:

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Witam panowie i panie, ponieważ ostatnio interesuje sie sporo zdrowym jedzeniem, zainspirowany pomysłem kolegi z forum, postanowilem sam troche zainwestowac i zbudowac sobie własny browar do produkcji piwa....<piwofuck>... jako ze piwo to tez produkt żywnosciowy...*Śmieje sie szyderczo za plecami żony* nic nie stoi na przeszkodzie. Po za tym zawsze chciałem "nawazyć sobie piwa":lol3:

Jako że pojecie mam o tym takie jak wiekszosc z nas wszystkich lubiacych browarki, postanowiłem zaczać swoją przygode na skroty i pomaga mi w tym firma Coopers z Australi, ktora spżedaje gotowe zaciery piwne w puszkach wraz z odpowiednia iloscia drozdży piwowarskich. W niedługim czasie chcialbym jednak zaczac ten proces od przyslowiowego zera, i robic własny słodowany jeczmień, i ważyć brzęczke piwną samemu ze swieżymi szyszkami chmielu itd.
Ale wracajac do tematu, aby rozpocząc tak wazne dla nauki eksperymenty musiałem sie zaopatrzyc w duże wiadro plastikowe z wieczkiem, koniecznie HDPE czyli plastik do zastosowań spożywczych, ja kupiłem oryginał z podziałką do Home Brew w jednym ze sklepów B&M Bargain, oprocz tego zakupiłem kranik, fermentke, aerometr(cukromierz), no i oczywiscie materiał na moje pierwsze piwko czyli puszka Coopers i 1kg cukru, aha!... no i kapslownice +200 kapsli do butelek standardowego rozmiaru:spalony:

Ponieważ jestem w tym temacie jeszcze laikiem, postanowiłem podażać za instrukcjami z artykułu na forum, o wazeniu piwa z puszki Coopers i tak powstało a wlasciwie powstanie mój pierwszy napitek wyskokowy.

Oswoiłem sie z faktem iż piwo to może nie byc perfekcyjnie kryształowe, ale dla prawdziwych piwoszy, efekt ten jest pożądany, ponieważ podczas filtrowania tak jak ma to miejsce w browarach, piwo traci czesc bukietu zapachowego i smakowego, a to tylko po to ze człowiek ma jakaś odraze do picia napoji nieklarownych, wiec lepsza reklama klarownego na kryształ piwa niż kampania uswiadamiajaca że piwo niefiltrowane smakuje lepiej....:sunny:



Wybrałem ten smak "International Lager" ponieważ lubie ten typ piwa, z pilznenskiego slodu, ale napewno jeszcze kilka puszek innego słodu zawita u mnie w kuchni, oczywiscie Coopers'a





poziom cukru w połowie dolewania wody do wiadra, ciagle na poziomie ilosci potrzebnej do zrobienia slodkiego wina, kiedy bedzie na czerwono to wtedy jest odpowiedni dla piwa o mocy 5.2%



woda uzupelniona, łacznie 23Litry bo tyle wymaga zawartosc ekstraktu slodowego Coopers i czas na pomiar cukru przed wsypaniem drozdży, jest to pomocne przy kolejnych probach robienia piwka, zawsze potem mozna cos skorygowac pod własne upodobania, warto tez zapisac temperature brzeczki, date rodzaj uzytych drozdzy.



temperatura pożądana do tego aby drozdże zaczeły pracowac.



jak widac poziom cukru odpowiedni, mysle ze wszystko powinno isc zgodnie z planem, bo mnie suszy jak cholera *oblizuje sie na widok wiadra*





A tu fotka kilka godzin pozniej, jak widac drozdże sie nie opierd...ją i fermentacja ruszyła z kopyta, przy dobrej temp. okolo 25st.C powinna sie zakonczyc po 6-7 dniach, i bedzie mozna butelkować do drugiej fermentacji zeby nagazować piwko.


Jesli ktos ma doswiadczenie piwowara amatora, i ma ochote sie podzielic, czyms fajnym to zapraszam do tematu. Fotki równiez mile widziane. Pozdro wariaty i oby do :harvest::harvest::harvest:... osz kur.a przeciez to nie growlog tylko alkolog....to do butelkowania:jocolor::jocolor::jocolor:
 
G

Gejseusz

Guest
Brawo za artykuł:)
Tylko czy mógłbyś jeszcze opisać co dokładnie potrzebowałeś do zrobienia wraz z cenami?
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Ale gafa... no jasne ze mogę

-wiadro 9.99F
-fermentka 2.60F
-cukromierz 4.20F
-kranik 5.30F
-puszka slodu chmielonego okolo 15.20F z przesylka (waga 1.7kg)
-kapslownica +200 kapsli 15F

:sunny:
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Ja w zeszłym roku tez robiłem z coopersa - w carrefourze był cały zestaw za 99pln
Piwko wyszło na prawde smaczne. Polecam
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Znakomita inicjatywa! Też tak zrobię. Nie wiem właściwie na co jeszcze czekam...

A wiesz że można zamiast szyszek chmielu użyć liści konopi? Chmiel tylko daje smak i aromat. Jeśli zastąpisz go konopią to otrzymasz piwo konopne.
 
E

Eszterebeszte

Guest
Znakomita inicjatywa! Też tak zrobię. Nie wiem właściwie na co jeszcze czekam...

A wiesz że można zamiast szyszek chmielu użyć liści konopi? Chmiel tylko daje smak i aromat. Jeśli zastąpisz go konopią to otrzymasz piwo konopne.

Chmiel to podobno daleki kuzyn konopi, w którymś z filmowych dokumentów o MJ to mówili. W sumie czasem nawet pijąc pierwsze łyki piwa mam w ustach jakby marihuanowy posmak ale nie dymu a taki jakbym wąchał i żuł topa.

Smacznego F.B.I, mi pracują 3 bańki z winem, w tym jagodowe - słyszałem, że jest świetne a że jagód trochę było..:D
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
No i F. B. I. znow namieszales
Zamówiłem wlasnie European Lager i od jutra startuje z piwkiem :)
 

golas

końska spie****ina
Rejestracja
Lip 18, 2009
Postów
164
Buchów
0
No i Pedzio nie pogardzi takim Piwkiem ! <lol>
Mniam ... mniam ... <shiza>

* pociera brzuszek i wkłada palec w pupkę *

Pozdro :yeahh:
Golas Pederasta
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

J_D

Active member
Rejestracja
Sty 15, 2013
Postów
39
Buchów
0
Świetny pomysł z tym piwem, też od jakiegoś roku noszę się z zamiarem kupna zestawu do robienia piwa, ale zawsze jakoś mam inne wydatki. Tylko, że nie chcę robić piwa z takiej puszki, a właśnie z osobnych wyselekcjonowanych składników.
Na razie robię tylko wina, ale kto wie może ten wątek zmotywuje mnie w końcu do zakupu takiego zestawu?

Koniecznie pochwal się jak wyszło Ci to piwo:)
 
D

delete

Guest
Cały stuff do tego jest w Wilkinsonie w stoisku winiarsko-piwnym, tych puszek ze słodem mają do chu*a przeróżnych, sam kiedyś robiłem, dobre pifko, ale nie nadążałem z produkcją na potrzeby własne, więc wróciłem do Stelli z Tesco :crazy:
 

denilson29

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2012
Postów
113
Buchów
1
zostanę przy winie, no może kiedyś ;-)

Ale powiedz mi proszę, że nie zrobiłeś piwa z wody kranowanej? :D
 

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
woda kranowa to by była profanacja calego przedsiewziecia, oczywiscie uzyłem brity.:smokee:
 
H

Hrabia z Jahlonnej.

Guest
Moja Zona Ci jaja utwierdzilem jak zobaczy ze znow piwo robię ;)
 

denilson29

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2012
Postów
113
Buchów
1
woda kranowa to by była profanacja calego przedsiewziecia, oczywiscie uzyłem brity.:smokee:

Ja, że mam blisko to do wina biorę wodę prosto ze źródła (pH 12) i tak muszę ją przefiltrować ale polecam ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół