nasiona marihuany

Pomóżcie proszę, zdjecia. + krety

Wyszukiwarka Forumowa:

krzys11227

New member
Rejestracja
Cze 26, 2008
Postów
3
Buchów
0
Witam.
1. Kret podkopał mi sie pod roślinkę, nie wygląda ona dobrze a jego "tunel" ma wyjście dosłownie 5cm od łodygi! Moje pytanie jest takie: Czy jak wrzuce tam ten środek na kreta wydzielający gaz, to czy ten gaz nie da po korzeniach i nie zaszkodzi roślinie?

2. Kolejny problem przedstawiam na zdjęciach. Roślinka była tylko raz nawożona biohumusem, od początku było coś z nią nie tak. Ma ponad 1.5 miesiąca a jest malutka i jak widać nie zbyt zdrowa. Zauważyłem lekki zielony nalot na ziemi pod nią, czyżby pleśń?

(2 fotki tej chorej i 1 fotka tej pod którą jest tulen kreta)


1. Dobrze nasłonecznione miejsce - out
2. Nasiona F1 z femaleseeds
3. Gleba 25L kupnej, uniwersalnej (za 12zł / 50L)
4. Podlewałem kilka razy, bo padało, średnio co 3 / 4 dni
5. Wentylacja - brak (out)
6. Nawóz BIOHUMUS w dawkach zalecanych na opakowaniu
7. Roślina ma juz ponad 1,5 miesiąca
8. Temperatura (nie mam termometra na spocie ?)

Nazwy tematu już nie zmienie, proszę o pomoc.

Czy mogę preparat na krety użyć tak blisko korzeni? (ok 5 / 10cm od łodygi jest norka)
 
Ostatnia edycja:
G

Gość

Guest
może to nie kret tylko mysz polna ja mam z nimi problem i nie mogę ich wytruć a też mi podjadła korzeń na 2 plantach
 

krzys11227

New member
Rejestracja
Cze 26, 2008
Postów
3
Buchów
0
Nie mam pojęcia co to za stworzenie. Gdy podlewałem zobaczyłem jak woda zamiast wsiąkać w ziemie, cała spływa w bok i zobaczyłem dziure średnicy takiego typowego kreta :) Nie wiem czy moge spokojnie zastosowac środek tak blisko korzeni.

Ale co z tą pierwszą rośliną? Tam nie było śladu po kretach a wygląda jak wyglada :( (pierwsze 2 zdjęcia).
 

Lob19

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2005
Postów
269
Buchów
4
Jak mijscowka jest zupelnie nieprzypalowa to mozesz zastosowa stara sprawdzona metode na wszelki podziemne szkodniki - wbic w ziemie metalowy pret i wlozyc na niego plastikowa, najlepiej 2L butelke. Jak bedzie wiatr to butelka bedzie sie obijac o pret a drgania beda dobrze slyszalne pod ziemia i zaden kret sie juz nie zblizy, bo bedzie myslal, ze ktos jest na gorze
 

krzys11227

New member
Rejestracja
Cze 26, 2008
Postów
3
Buchów
0
Taka kompletnie nieprzypałowa to ona nie jest, ale jednak spróbuję z tym prętem (tylko z kąd ja go wezmę, bo coś nie mam pomysłu) bo tego preparatu na krety przy korzeniach jednak sie obawiam.

I ponawiam pytanie o tą roslinkę karłowatą i trochę za jasna przy szczytach z niezdrowymi liśćmi :):( czego jej moze brakować? Plan mam taki że będę podlewał ją biohumusem i czekał aż "poradzi sobie sama".
 
Ostatnia edycja:

Churchil

Well-known member
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
200
Buchów
1
Eeee...sorry to wnerwiające ale nie wiem co z tą roslinka ze taka karłowata jest:zombi: ale jeśli chodzi o kreta (czy tam mysz) to rozumiem ze chcesz zastosowac "karbid"- ten (ktory powstaje ...no darujmy se chemie:))gaz nic nie zrobi roslince
a zamiast tych butelek to lepiej puszki po piwie, wydaja wiecej hałasu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół