nasiona marihuany

Jakie światło przy klonach

Wyszukiwarka Forumowa:

kakashi

Well-known member
Rejestracja
Sie 13, 2009
Postów
72
Buchów
0
Witam,
Korzystając po raz pierwszy z techniki klonowania i przeglądając forum zauważyłem, że każdy używa innej metody oświetlania. Jedni dają jedną małą żaróweczke na boxa, drudzy stawiają na parapecie, a jeszcze inni wstawiają od razu do głównego boxa i vegują rośline.
Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych, która metoda jest najlepsza i przynosi najszybsze rezultaty w postaci dużych ilości korzeni.


Pozdrawiam,
kakashi
 
M

Magliabechiano

Guest
Wilgotność, wilgotność, wilgotność - to po pierwsze, jendak bez przesady bo wszystko zgnije Pamiętaj tylko, że wilgotność uzyskania NIE poprzez spryskiwanie liści, możesz pryskać ścianki pojemnika w który są klony, nie pryskaj też po kostkach wełny. W dużym boxie, ani na parapecie nie uzyskasz optymalnych warunków. Tylko duży plastikowy pojemnik przykryty czymś przeźroczystym, ja mam kawałek pleksi. Później pamiętaj o ciepełku. Światło non-stop, 24h, najlepiej pod świetlówką 2700K. Po 2-3 razach nabierzesz doświadczenia i będziesz miał korzenie w tydzień. Pozdrawiam.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
sory ze sie wcinam ale widze ktos kumaty pisze...
i to wszystko bez wentylacji ?
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Nie ma problemu z wentylacją, małe dziurki w terrarium wystarczą. Ja trzymam klony pod cfl 24 W i spokojnie wystarczy. Faktycznie wilgotność to podstawa, pryskasz ścianki szklarenki i jest ok. Dodatkowo używam żelu i pakuję do ziemi. Po około 10-14 dniach rośliny ewidentnie zaczynają rosnąć.
 

marchewa11

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2014
Postów
175
Buchów
0
Taki znawca a takie glupoty pie****i za przeproszeniem... chyba chciales napisac najlepiej pod 6400K

odświeże posta dla zainteresowanych takich jak ja :)
mam wrażenie ze Magliabechiano chodziło o 2700lm a nie temperature barwy bo to by się zgadzało :)
a 6400K zimnej barwy jak najbardziej ,jakis cfl-ek z 40W
 

Leshy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 12, 2013
Postów
977
Buchów
10
marchewa11 wytłumacz mi proszę co to jest temperatura barwy ?

Do klonów i matek najlepiej nadaje się oświetlenie złożone ze świetlówek fluoroesencyjnych - czyli popularnych świetlówek lub cfl-ek. Barwa światła wyrażana w kelwinach powinna oscylować w przedziale 4000-6500 k - czyli zimna. Najlepiej do tego procederu przystosowane są lampy mh - ale musimy mieć na uwadze liczbę lumenów generowanych przez lampę - zbyt mocne natężenie światła może zaszkodzić klonom. Dlatego najczęściej wykorzystuje się świetlówki o małych mocach - jak wspominał raslutaa 24w w zupełności wystarczy.
 

marchewa11

Well-known member
Rejestracja
Lut 11, 2014
Postów
175
Buchów
0
xerena nie wiem za bardzo o co chodzi czy o to ze zle odmieniłem barwe?ok prawidłowo chodzi o temperature barwową a nie barwy jak napisałem powyżej
tak czy siak nie do końca się zgodze gdyż światło barwy zimnej nie zaczyna się od 4000k a od ponad 5000k czy nawet 5300k zaczyna się barwa zimna im więcej kelwinów tym barwa zimniejsza. od 3500-5000 jest to barwa neutralna czy inaczej nazywana chłodna.Być może CFL 24 W wystarcza nie sprawdzałem tego ,osobiście wybrałbym 36-40W bar wy zimnej 6000k-6500k i nie sądze ze to zle wpłyneło by na planty
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
Odkopie troche watek.

Pod jak mocnym swiatlem lm/m2 i barwa warto ukorzeniac ?
czy za mocne swiatlo bedzie przeszkadzac w procesie ? np takim jak na weg ? 35000-50000 lm/m2
czy wielka roznice zrobi ukorzenianie pod 3500k a nie pod swiatlem zimnym ?
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Jak dasz dużo światła to klon będzie szybciej wysychał i może uschnąć. światło nie powinno być takie mocne jak na weg. Myślę żę 1/10 tego co napisałeś starczy. Ja ukorzeniałem na parapecie lub w koncie boxa. Najlepsza jest barwa zimna, ale pod światłem z HPS też się ukorzeniają.
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
myslalem by ukorzeniac pod okolo 20000lm/m2 moze troche wiecej w barwie 3500k. to akurat ni HPS tylko CLF [MENTION=35424]zjarany emeryt[/MENTION] teraz to chyba troche za malo swiatla na parapet, jaczej by zakwitly przy takim fotopiriodzie a nie korzenie puscily.
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,803
Buchów
10,177
Odznaki
9
Teraz trochę za krótko światła, masz rację. Dodatkowo może być też za chłodno. Ale od wiosny będą już idealne warunki.
Ja bym jednak jeszcze tym światłem do klonowania jeszcze niżej 10000lm/m2.
 

Dzi@d_borowy

Well-known member
Rejestracja
Sty 16, 2021
Postów
403
Buchów
529
dzieki, bede probowac z takim swiatlem jak przyjdzie na to pora :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół