nasiona marihuany

[9]FEM: 2x Easy Sativa, 2x Purple Maroc, 2x Passion#1. AFem: 1x White Widow& Big Bud, 1x White Widow, 1x Haze 2.0,

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Beka6 zgadzam się z Tobą,u mnie też zwolniły ze wzrostem.
Pogoda nie dopisuje,a podawanie nawozów wiele bez słońca nie da.
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Witam! Coś się dzieje w końcu.



Sytuacja na spocie:
Coś się ruszyło. A dokładnie to w końcu odrosty po LST zaczęły rosnąć, Niektóre mają już po 20cm, co jest dużym progresem w porównaniu do tygodnia wcześniej.Jest szansa na 20g z krzaka:scared:

Prace:
W między czasie, między aktualizacjami byłem raz na spocie i rośliny dostały 1l biohumusu na 4l wody-weg+Planton Z, oraz planton K automaty po ok 0,75l roztworu. Dziś było bardzo podobnie 1l biohumusu z ok 4-5g Plantona Z na 4 l wody do podziału na 7 sezonówek, oraz 2 litry wody + 2g Plantona K. Troszkę odgiąłem szczyty na bok by odrosty się wybiły z "tła"

Plany na następne odwiedziny:
Mam nadzieję że jeszcze maroci nie zaczną kwitnąć, co miało miejsce końcem lipca w zeszłym sezonie.Chciałbym by jeszcze troszku porosły o ile ruszyły wkońcu. Potrzebujemy jeszcze co najmniej 3 tyg wega by coś z tego było, choć szczyty nadal nie za bardzo się pchają do góry, to odrosty trochu wystartowały.Dla wegujących sezonówek pójdzie litr biohumusu bo przypuszczam że to on ruszył sytuacje, a dokładniej jego dawka 1:4 z wodą. I klasycznie Plantonki Z i K, z tym że K już tylko na Haze 2.0 bo WW już pewnie z 2 tyg max i kosa. Dziś zamówię srebro i będziem działać z pestkami fem. Chyba już nie będę naginał głównego szczytu. Ewentualnie jak jeszcze podrosną boczne odrosty to wtedy coś nagnę.
Przy następnych odwiedzinach sypnę też troszkę azofoski pod krzaki wegujące i po solidnej garści dolomitu bo już prawie cały wypłukany.
Zapraszam na zdjęcia z dziś.


Zdjęcia:

ES 1,2




PM1,2




P#1 1,2





WWxBB



Auto Haze2.0 i WW



Usunąłem ostatnie 2 liście- tyle zostało po ataku ślimorów, teraz już się tylko pienią:lol3:


ch*j... zdjęcie ale za ok 2 tydzie kosa, będzie ze 3 gieta:crazy:


Klasycznie pozdrawiam i zapraszam do śledzenia!

 

stafffik

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2011
Postów
170
Buchów
0
Witam, widać powoli postęp z roślinami. Widziałem w tamtym roku sadziłeś w wiadrach i nieźle Ci to wyszło. Ja też sadze w wiadrach, zajrzyj do mnie. Z fartem!
 

RussianPtop

Active member
Rejestracja
Lip 11, 2013
Postów
26
Buchów
0
Beka6
czy to jest przysypane na wierzchu ?? ładne pomidorki tu widze oby tak dalej i mam pytanie co będzie dobre na czerwone mrówki ?? bo mi latają wokół pomidorów i nie wiem co zrobić myślałem nad wapnem ale nie wiem czy to cos da /??
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Beka6
czy to jest przysypane na wierzchu ?? ładne pomidorki tu widze oby tak dalej i mam pytanie co będzie dobre na czerwone mrówki ?? bo mi latają wokół pomidorów i nie wiem co zrobić myślałem nad wapnem ale nie wiem czy to cos da /??
Posypane dolomitem. Ładne a gdzie ty widzisz ładne? zobacz gdzie indziej, bo tu sama lipa:/. Zostaw mrówki nic ci nie robią a tym bardziej rośliną.
 

Pimpel

Member
Rejestracja
Gru 3, 2012
Postów
24
Buchów
0
śledzę twoją relke i nawet ok ale Mrówki nic nie robią ? to dziwne stwierdzenie może się mylę ale jak coś żyje przy krzaku to robi sobie tam domek , kopie , narusza korzenie itd u mnie czarne ***aly mrowiska przy kazdej roślinie odkopałem kawałek a tam *** mrowicho w ch*j to tępiłem żeby spier.... :zjarany:

Mogę sie mylić ale je tępie bo kiedys tam gdzies tam znalazłem ;
Uszkadzają drewniane elementy budynków, budując w nich gniazda,
Uszkadzają i zanieczyszczają żywność,
Przesuszają ziemię, drążąc w niej korytarze i budując gniazda,
Odkrywają korzenie, bulwy i kłącza roślin, drążą w nich otwory,
Powodują (pośrednio) osłabienie roślin zasiedlonych przez mszyce i inne szkodniki wydzielające rosę miodową, ponieważ opiekują się tymi szkodnikami,
Uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie,
Niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru,
W czasie suszy ogryzają młode pędy wierzchołkowe roślin."
 

RussianPtop

Active member
Rejestracja
Lip 11, 2013
Postów
26
Buchów
0
dzieki za pomoc beka6 :smokee:
a spokojnie ja tak samo miałem ze zle wyglonda a teraz ładne krzaczor wyszedł z tego niezły spokojnie i wiecej zwracaj na te pomidorki uwagi
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Już 3 metrowców nie będę miał to się pogodziłem. Chce by jedynie było dla mnie na cały rok. Ciekawi mnie WWAf co z tego będzie, może trafi się dobry żniwiarz z tego. Zobaczymy jak ruszą dobrze jak po ostatnim podlaniu 1l biohumusem to jeszcze z 10-20 dni do flo i może coś się tam jeszcze urodzi...
Tymczasem oczekujcie następnych zdjęć jutro lub pojutrze wszystko się okaże czy tylko jednorazowo coś ruszyły czy się obudziły na koniec.
śledzę twoją relke i nawet ok ale Mrówki nic nie robią ? to dziwne stwierdzenie może się mylę ale jak coś żyje przy krzaku to robi sobie tam domek , kopie , narusza korzenie itd u mnie czarne ***aly mrowiska przy kazdej roślinie odkopałem kawałek a tam *** mrowicho w ch*j to tępiłem żeby spier.... :zjarany:

Mogę sie mylić ale je tępie bo kiedys tam gdzies tam znalazłem ;
Uszkadzają drewniane elementy budynków, budując w nich gniazda,
Uszkadzają i zanieczyszczają żywność,
Przesuszają ziemię, drążąc w niej korytarze i budując gniazda,
Odkrywają korzenie, bulwy i kłącza roślin, drążą w nich otwory,
Powodują (pośrednio) osłabienie roślin zasiedlonych przez mszyce i inne szkodniki wydzielające rosę miodową, ponieważ opiekują się tymi szkodnikami,
Uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie,
Niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru,
W czasie suszy ogryzają młode pędy wierzchołkowe roślin."

W zeszłym roku miałem prawdziwe kopce w wiadrach i co? Pięknie rosły.
Były chyba miliony w wiadrach i tak jak piszą drążą w ziemi kanały poprawiając strukturę gleby dzięki temu korzenie lepiej rosną. Ot moje zdanie.

Pozdrawiam:spalony:
 
D

delete

Guest
śledzę twoją relke i nawet ok ale Mrówki nic nie robią ? to dziwne stwierdzenie może się mylę ale jak coś żyje przy krzaku to robi sobie tam domek , kopie , narusza korzenie itd u mnie czarne ***aly mrowiska przy kazdej roślinie odkopałem kawałek a tam *** mrowicho w ch*j to tępiłem żeby spier.... :zjarany:

Mogę sie mylić ale je tępie bo kiedys tam gdzies tam znalazłem ;
Uszkadzają drewniane elementy budynków, budując w nich gniazda,
Uszkadzają i zanieczyszczają żywność,
Przesuszają ziemię, drążąc w niej korytarze i budując gniazda,
Odkrywają korzenie, bulwy i kłącza roślin, drążą w nich otwory,
Powodują (pośrednio) osłabienie roślin zasiedlonych przez mszyce i inne szkodniki wydzielające rosę miodową, ponieważ opiekują się tymi szkodnikami,
Uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie,
Niszczą pąki i kwiaty w poszukiwaniu nektaru,
W czasie suszy ogryzają młode pędy wierzchołkowe roślin."



Zgadzam się z kolegą, u mnie mrówki spowodowały osiedlenie się mszyc, które wysysały sok z rośliny, znacznie ją osłabiając. Mrówki żyją z nimi w symbiozie, a gdy mszyce zaczną się rozmnażać, robi się nieciekawie, dlatego lepiej to wytępić, niż gdy będzie zbyt późno. Oczywiście nie twierdzę, że przez mrówki na każdym krzaku zaroi się od mszyc, ale takie sytuacje się zdarzają i sam się o tym przekonałem. Z fartem i pozdrowienia :smokee:
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
Jeśli chodzi o ziemie to moim zdaniem 40% sklepowej, jeśli masz dupną zwykła to może być mało sklepowej, jak poczytałem o ziemi tematy na forum to powiem, ze dobrać dobrą ziemie to nie jest łatwo.

Nornice – odpowiedniej grubości siatka wkopana pod spota, jeśli to stały spot to opłaci ci się,

Mrówki – sadze sobie kwiatki w ogrodzie, podlewam to gnojówka z pokrzyw, mrówki zawsze tam były kwiatki wyrosły większe niż w Wikipedii napisali, a mszyce były parę tygodni i potem poznikały, wydaje mi się, że to robota nawozu, ale w sumie nie mam pewności, w każdym razie może kilka mszyc tam jeszcze jest, ale na pewno nic nie szkodzi to im. Fakt to nie są konopie ale ja bym się nie stresował : )
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Jednak jeżeli zasiedli się cała kolonia mszyc to ja bym to usunął dziadostwo, puki co mam przy każdym niemal krzaku mrówki i nic z nimi nie robię. Choć raz mnie u***ała franca mała!
A tak na boku to mała aktualizacja bez zdjęć jednak.

Sytuacja:
Rośliny rzeczywiście ruszyły. Najładniejsza jest ES nr1, licząc długość łodygi to ma ponad 1m czyli bez tragedii. Ale najważniejsze jest to że się krzaczą rośliny. Odrosty mają już po 10-30cm i jest ich po 5-8 na roślinie. Szkoda że tak późno bo gdyby się tak zaczęły krzaczyć 2 tyg temu to by był fajny plon a tak pewnie obejdę się ochłapami:D Nie ważne mam tylko nadzieje, że Passiony i PM jeszcze choć z 10 dni będą na wegu bo ES jedna już pokazała tak jakby preflowery, czyli przełączy się na dniach. W zeszłym roku było dużo lepiej bo każda z roślin w wiadrze miała 12-15 odrostów i w tej fazie już bardzo długich po 30-40cm i one ładnie zaowocowały. Właśnie A w tamtym roku już mi PM zaczęły kwitnąć 22-25 lipiec. Z jednej strony fajnie bo szybciej zakwitną -szybciej dojdą i mniej problemów z pleśnią. Jednak w tym sezonie wolał bym jeszcze 2 tyg wega żeby coś więcej uszczknąć.
Automaty ładnie kwitną, zeżarta WW pachnie bardzo fajnie takim typowym dobrym jaraniem, natomiast Haze przypomina mi maroca z tamtego roku dokładnie Purple Maroca taki leśny czy coś, całkiem inny zapach.


Prace:
Tradycyjnie już litra biohumusu dla roślin na wegu, z tym że podzielone nie na 5 l tylko na 2 butle 5l czyli razem 10l plus planton Z. Automaty dostały Plantona K, z tym że WW chyba już ostatni raz. Rośliny dostały również po garści dolo pod łodygę. Jakieś tam minimalne poprawki LST.
Plany:
Za 4-6 dni odwiedziny spota. Rośliny na wegu Porządną porcję azotu czyli by tradycji stało się za dość biohumus plus Pl. Z Haze dostanie Pl.K, a WWAf samą wodę zobaczę jeszcze jak będzie spuchnięta tak by było min 10 dni przed kosą płukane wodą.

Zapytowanie mam:

Ekonomiczny zestaw na flo dla sezonówek:

1-2 tydz. Planton K- dawki 1x,2x,3x(ok 3 podlania)

3-6 tydz. Florovit o zmniejszonej ilości azoty względem Plantona K dawki 1x,1x,1x,2x,2x,2x(ok 6 podlewać) plus PK 13/14 1x,1x,1x,1x,1x,1x(6 podlewań)
7-8 tydz. flo sama woda ew melasa.

Pozdrawiam Następny Up za ok 6 dni już ze zdjęciami.


---------- Aktualizacja posta 29-07-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 24-07-2013 ----------

Up!!!!!!!

Witam nielicznych na kolejnej aktualizacji. Obiecałem zdjęcia i dotrzymuje słowa. Jedziemy zatem:

Sytuacja na spocie:

Wszystko gra rośliny ładnie rosną, odrosty wydłużają się. Ogólnie jestem zadowolony, choć szkoda że tak późno to ruszyło, bo gdyby było to miesiąc temu to było by pięknie. Małe niedobory pokazał topingowany Passion#1, lekko zżółkły mu liście, ale nie przejmuję się tym bardzo.

Prace:
Lekko niektóre odrosty na boki oraz 3 szczyty (2x PM i 1x es) jeszcze nagiąłem wzdłuż sznurka. Sezonówki dostały Plantona Z a AF -K. Haze ładnie napuchł za te kilka dni, natomiast słabiej WW dlatego postanowiłem, że dostanie jeszcze jedną porcję nawozu. Udało mi się zrobić fajne zdjęcie właśnie ww to może ktoś oceni ile jeszcze na oko.
Dodatkowo jedno odgałęzienie na największej ES zostało potraktowane STS-em, zobaczymy c0o z tego wyjdzie.

Plany:
Być może jeszcze jedna ostatnia dawka już biohumusu pójdzie na sezonówki bo na dniach powinny zaczynać flo. I tradycyjnie Plantonki pójdą Z+K dla Haze już tylko.(Haze kapitalny zapach).

Zdjęcia:
Passion 1,2




ES 1,2




PM1,2




WWxBB


AF Haze2.0 i WW


[/url

Do następnego!!!
 

Green_afro

Well-known member
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
346
Buchów
0
Passion niby indica a liście szerokością bardziej podobne do sativy , prawie haze :lol3:

a tak na poważnie , bardzo mi się wszystko podoba :spalony:
mam nadzieje , że osiągniesz ładne plony , abyś później miał co :bongo4:

Co do plantonu k to co powiem , że niby on ma większą dawkę azotu . a jeszcze gdzieś czytałem , że skład był taki sam jak kiedyś tylko nie było napisane . :jaraczz:
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Też mnie zastanowiło w passionach te liście takie wąskie, ale jakie to ma znaczenie. Szkoda że nie rosły tak miesiąc temu tylko 3cm na tydzień ruszyły teraz dopiero ale 50 z krzuna będzie sukcesem i biorę w ciemno...

---------- Aktualizacja posta 02-08-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 30-07-2013 ----------

Kilka zdań po wizycie 1.08.2013r

Rośliny delikatnie popaliłem nawozami a dokładniej Plantonem Z. Dostały tylko litrę biohumusu i ostatnie ostre naginanie. Automaty tuż tuż może nawet tydzień góra 10dni. Następny up ze zdjęciami za ok 8-10 dni w zależności od opadów.

Ps. Kupiłem pierwszy raz biohumus z Bioponu (6zeta) i stwierdzam iż jest on 3 razy gęstszy niż inne "oryginalne" produkty. Widać w nim grubsze frakcje odchodów dżdżownic. Zobaczymy jak się będzie sprawował ale przypuszczam że będzie na przyszły rok kupione 15l Na start tego nawozu...
Zapraszam do komentowania bo oglądać nie ma co:crazy:


---------- Aktualizacja posta 08-08-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 02-08-2013 ----------

Witam

Mam mały dylemat. Potrzebuje opinii co robić przy następnej wizycie/ Otóż mam wrażenie że popaliłem rośliny nawozami. Dostawały po litrze biohumusu na 7 roślin i dodatkowo planton z. Pokarzę zdjęcia będzie łatwiej. Dziś planuje lub jutro wizytę i nie wiem co lać na te upały. Trzy dni temu poszła sama woda.
Oto zdjęcia trzech liści ES nr2. Dwa prezentują jakby przenawożenie a jeden liść z koleii jakby deficyt Azotu lub magnezu oceńcie sami:




A tu jakby inaczej.


Sezonówki:



Proszę o możliwie szybką pomoc....
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Kilka zdań o sytuacji.

W miedzy czasie byłem 2 razy na spocie. 9 dni temu rośliny zostały podlane biohumusem -1l na sezonówki. Wczoraj dostały dawkę Plantona Z i oprysk z asahi sl. Passion nr 1 słabo sie krzaczy tak jakby znów przestał rosnąć. reszta też bez rewelki ale nie ma co narzekać. Co do automatów to postanowiłem podlać jeszcze raz plantonem K bo już bardzo zżółkły a słabo napuchnięte więc dałem im papu. Haze juz jest bardziej napuchnięty od WW która w ogóle nie chce puchnać. Na oko Haze daje 10 dni A WW ok 15-20 maks. Zerwałem także sampelka Haze na spróbę suszy się w szufladzie zobaczymy co porobi bo pachnie za***iaszczo. Zdjęć nie robiłem bo nie ma wielkich zmian Powoli ale to bardzo powoli zaczynają kwitnąć. Najlepiej to idzie sativkom a PM i Pssn słabo zaledwie po kilka włosków na topie.
Od następnego razu lejemy PlantonK Wymieszany z Plantonem Z a AF już tylko woda, a mogłem im lac jeszcze 2 tyg nawozy i dopiero od teraz płukać.
Zobaczymy co wyjdzie z tego sts'a czy zadziałał. Może się powtórzy oprysk jak myślicie?

Zdjęcia zrobie jak cioś bardziej zaczną kwitnąć. Martwi mnie to bo w tamtym sezonie juz PM kwitły w najlepsze a to dowód:




DO NASTĘPNEGO....
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Witam mam kilka info gdyby ktokolwiek się interere...
Roślinki kwitną bardzo marnie jedynie Passion nr 1 coś lepiej. Na flo zakupiłem zestawik canny terra flores i pk 13/14. W poniedziałek przyjdzie paczuszka to bedzię od razu lane w glebę. Pierwsze 2-3 podlania samo terra flores później dołączę pk 13/14. Nie wiem czemu tak późno kwitną może planton je spowolnił dlatego go całkowicie odstawiam.
|Co do automatów. Były podlane 2 razy sama woda i wczoraj pod kosę poszedł Haze 2.0. Średnio był napuchnięty ale stał w miejscu a to było już jego 90-kilka dni. Suchego będzie ok 10g z tym że nie trymowałem bardzo z drobnych liści. Po suszeniu w mikro smak 7/10!!! A fazka za***ista(moc 7/10) śmiechawa i chęć palenia co 15min lolka. Zapach fajny lekki ziołowo-owocowy ale nie mdły taki orzeźwiający i intensywny zarazem(zapach 8/10). Podobnie jest z WW on pójdzie w poniedziałek lub pod koniec tygodnia ale tam będzie 5-7g.
Wrzucę parę zdjęć i porządną aktualizacje w poniedziałek lub wtorek więc zapraszam....
Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół