nasiona marihuany

[9]FEM: 2x Easy Sativa, 2x Purple Maroc, 2x Passion#1. AFem: 1x White Widow& Big Bud, 1x White Widow, 1x Haze 2.0,

Wyszukiwarka Forumowa:

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Witam wszystkich Growerów!!!

Chciałbyłm zaprosiś wszystkich zainteresowanych na tegoroczną fotorelacje z mojej ciężkiej krwawicy. Po tamtorocznym "sukcesie" znów wiosną miałem chrapkę coś wysadzić i tak już poszło.
Do rzeczy. Pestki w jakie postanowiłem zainwestować to:


Sezonówki Fem:
2x ES
2x Purple M.
2x Passion#1

AFem:
1x WW
1x WW x Big Bud
1x Haze 2.0

Nawozy i inne specyfiki:
Weg:
Biohumus, Asahi sl, snakol(coś podobnego ale nie pamiętam nazwy),azofoska, wywar z czosnku, dolomit.
Flo:
Planton K....i myślę jeszczę ale jechałem na tym w zeszłym roku i się sprawdziło ładnie-patrz fotorelacja 2013.


Mieszanka gleby to:
Ziemia uniwersalna do kwiatów (ph 5,5-6,5) z spotową 50/50,dolomit, azofoska, perlit ok 20% mieszanki.

Ziemia ze spota jest bardzo mizerna bo sporo piasku jest w niej dlatego będę musiał chyba nie oszczędzać na nawozach, ale przekonamy się w praniu.

Więc tak, na watę pestki poszły pod koniec kwietnia, automaty w połowie maja. Jak zwykle były małe przejścia ale no cóż nie mam możliwości trzymania w domu więc musiały sobie radzić. Co dziwne Jeden passion został odgryziony od gleby, wsadziłem samą łodyżkę i się puścił!!! Dlatego jeżeli się to komuś przytrafi to nie wolno wyrzucać roślinki trzeba jeszcze jej dać szansę. Roślinki rosły sobie w kuflach 0,5l na piwko i ok 2 tygodnie temu zostały wsadzone w glebę.
Roślinki nie są duże ale wiadomo jaka jest pogoda, podtopienia itd. Już był plan ewakuacji ze spota ale na szczęście poziom wód zaczął spadać. Dziś dostały drugą dawkę wody z biohumusem i dobry oprysk z asahi sl.
Zatem czas na zdj:

ES 1 i 2




PM 1 i 2




Passion#1 1 i 2




To ten uratowany, jednak co dzień kret wychodzi zaraz koło łodygi i mu uszkadza korzenie pewnie będzie do przesadzenia do zapasowego dołka

WW&Big Bud


WW


Haze 2.0


Pozdrawiam i zapraszam do oglądania.
 
D

delete

Guest
Witaj.
Widać zaangażowanie i dbałość o szczegóły,napewno w tym sezonie uda ci się styrac dobry plon,czego ci życzę,a Purple Maroc jest świetny,tylko dym trochę gryzacy,nawet po curringu.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Miałem w zeszłym roku pm i dobra to roślina. Tylko tak jak piszesz w smaku średnio:/
 

niepokorny86

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2013
Postów
197
Buchów
0
cos mi sie wydaje, ze ten rok bedzie ch***wy dla growerow out:pl:
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
No napewno lato będzie gorsze niż w tamtym roku. Mniej słońca częstsze deszcze. Miejmy nadzieję że jesień będzie sucha.

---------- Aktualizacja posta 13-06-2013 ---------- Czas poprzedniego posta 08-06-2013 ----------

Witam!!!
Czas na aktualizacje. Minął tydzień od ostatniej wizyty. Ogólnie wszystko było oki roślinki nieco podrosły jednak tak jak myślałem Passion został niemal całkowicie wykopany przez kreta/szczura. Co gorsza podobna dziura zaczyna się pojawiać przy jednej z sativek. Będę zmuszony coś z tym zrobić. Roślinki dostały minimalne spryskanie asahi bo co nie które dostały troszkę gradem ale nie wiele. Ziemia tradycyjnie 10cm sucha a głębiej błoto.Dlatego też postanowiłem zrobić roztwór biohumusu z wodą w stosunki 1/4 i po 100ml pod roślinkę. Podsypałem również resztką preparatu na ślimaki z którymi mam na razie spokój. Wizyty będą puki co ograniczone raz na tydzień. Później gdy gleba będzie bardzie przeschnięta to będę dawał już większe ilości wody i oczywiście nie w takim stężeniu biohumusu.Pięć zdrowych sezonówek ma 0d 25-35cm a najładniej się krzaczą P. Maroci. Zapomniałem dodać iż poucinałem troszkę wierzby dookoła zwłaszcza mając na uwadze wyciągającego się passiona. Automaty teraz troszkę podrosły ale myślę że rośliny dopiero teraz skoczą.
Co dalej.... Przędziorków nie widać puki co to oprysków nie będę robił.
Co do treningów.... Myślę że za tydzień te 5 szt pujdzie do gleby(LST) a mam na to plany które wiadomo jak bywa mogą się zmienić. Gdyż rośliny sezonówki są posadzone w dwóch rzędach po 3 szt i zapierzam przeciągnąć sznurek 10cm nad ziemią : z lewej strony po środku między rzędami i z prawej. Sznurek będzie bardzo mocno naciągnięty i przymocowany do gleby na grubych kołkach. Dorobię cobie ok 50 szt małych haczyków z drutu w izolacji 1,5mm2 i każdy drucik za roślinkę, odpowiedni sznureczek.... i mocowanie do głównego sznura z lewej bądź z prawej strony rośliny. Chce by Lst robiło się łatwo i przyjemnie a nie jak w zeszłym roku patyki się wyrywały, długie druty też się nie sprawdziły. planuje zrobić na jednej - dwóch roślinkach FIM ale muszę się jeszcze dogadać ze wspólnikiem.
Dojście do spota już nie jest tak widoczna a to dzięki temu że zacząłem chodzić na spota 3 różnymi dojściami. Dziś dodatkowo jak wracałem to sypałem za sobą azofoskę mając nadzieje że "czeluście" będą odrastać szybciej.
Fotorelacja to fotorelacja czas na zdjęcia. Niestety muszę was rozczarować gdyż zrobiłem jedynie 3 i mi bateria siadła. Ale obiecuje za tydzień po LST komplet zdjęć i foto spota.

ES 1


ES 2


PM 1


Do zobaczenia za tydzień!!!
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Aktualizacja-Nie rewelacja.

Sytuacja na spocie:
Jak wyżej w temacie. Nie było mnie chwile, bo nie miałem zdjęć i uznałem że nie będę aktualizował-taki kaprys.
Roślinki znacznie podrosły lecz nie napalajmy się nie tego się spodziewałem. W zeszłym roku rosły sobie w wiadrach i były większe o kilkanaście cm.
Akcja działa się 24.06 i z tego dnia mam też zdj. Obiecałem ostatnio zdjęcia wszystkich panienek i się udało.
Zacznijmy od tego że wszystkie rośliny zostały przytrenowane LST oprócz przesadzonego Passiona, który nie wiem kiedy i przez kogo został "z topowany" i rosną 2 szczyty, lecz roślina ma 15cm- Na sezonówkę i ok 60 dni to trochę mało:freak:. Automaty Haze2.0 i white widow też mają po 20cm z tym że WW zaczyna kwitnąć puścił preflowery- będzie 1,3g z 2 krzunów. Już teraz wiem że nie nadaję się do automató bo za cholerę nie umiem wprowadzić roślin w szybki wegetetywny wzrost za początku życia. Trzeci z automatów WWxBig Bud ma się lepiej jest na samym środku spota i to on dostaję najwięcej światła. Ma ok 25-30 cm i jeszcze nie pokazał preflowerów to jest szansa że będzie z 5g z niego, ale ciężko to widzę również. Rośliny pełno sezonowe mają ok 50cm i są prawie wszystkie równe. Przy treningu Passiona lekko zagięła mi się łodyga ale da radę na pewno. Rośliny zostały potraktowane klasycznie opryskiem Asahi SL.
Niedobory:
Liście jednej z ES na krańcach są żółte i lekko usychają. Pytanko za 100ptk. Niedobór czy nadmiar(azofoska w mieszance gleby)???Z kolei AFWW jest cały żółty i tu już nie mam wątpliwości- mało papu.
Nawożenie:
Rośliny zostały podlane łącznie ok 6l wody z dodatkiem ok 350ml biohumusu forte i 3 garściami dolomitu.
Plany:
Odwiedziny spota za 4-8dni. Kwitnące AF dostaną już Planton K lub Florovit, gdyż postanowiłem lać te dwa nawozy na flo przemiennie. Sezonówki klasycznie dużą dawkę biohumusu i może dalsze naginanie krzaczków-o ile będzie co.

Szkoda mi że swój temat musiałem odnajdywać na 3 stronie, ale cóż w zeszłym roku też nie miałem wielu kibiców, a dojechałem do końca:harvest: Pozdrawiam i zapraszam na zdjęcia.

ES 1 i 2




Purple M 1 i 2




Passion 1 i 2


:lol3:


AF WWxBB, WW, Haze2.0





 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Aktualizacja!


Witam na kolejnej aktualizacji mojej fotorelacji, choć nie wiem czy w ogóle ktoś zagląda. Relacje postanowiłem dokończyć w sposób schematyczny ale będzie za to bardziej przejrzyście.
Więc tak.

Sytuacja na spocie:

Roślinki rosną powoli bo powoli ale idą w górę. Dosłownie bo głowy już obruciły po LST do słoneczka. Jedna z sativek ma spore przebarwienia, a na drugiej pojawił się zmasowany atak przędziorków na liściu. Jeden z passionów ten po topingu zaczął ładnie rosnąć myślę, że coś jeszcze z niego będzie. Reszta bez większych ekscesów. WWAf już kwitnie.

Prace na spocie:

Rośliny na wegu dostały jedzenie w postaci wody+Biohumus+Planton Z bodajże ten do roślin zielonych w połowie dawki. WWxBig Bud Af dogiąłem na boczek co by się ładnie rozrastał przed kwitnieniem. Rośliny zostały podsypane dolomitem.

Przy następnej wizycie:

Podstawa to mocne nawożenie rośliny na wegu dostaną już pełną dawkę Plantona Z + Biohumus. Kwitnący WWAf Klasycznie już dużą dawkę Plantona K. W zeszłym roku jak miałem rośliny na flo to dawałem 3-4 krotną dawkę Plantona K do wiader!!! I Małe piły jak szalone. Wywar z czosnku będzie kolejnym opryskiem. Czeka mnie także, dalsze strzyżenie wikliny, bo rozrasta się i zabiera to co najważniejsze- słońce.

Zdjęcia:


Es 1,2




PM 1,2




Passion 1,2




WWxBB Af


WW Af


Haze 2.0 Af


Podsumowanie:
Na dzisiaj tyle być może że wybiorę się dziś z tym opryskiem na spota, zobaczymy jak z czasem. Jakkolwiek zapraszam do oceny, wypowiedzi. Może ktoś ma jakieś porady uwagi?.... Pozdrawiam!

 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Witam!

Czas na kolejną aktualizację ze zdjęciami. Lecimy schematycznie:

Sytuacja na spocie:
Źle, źle, źle!!! Sytuacja jest bardzo zła jak nie tragiczna.
Rośliny za 10 dni od poprzednich zdjęć urosły może 5-10cm. Nie wykazują większych niedoborów. Co do ph to dostały już 2 razy dolomit powierzchniowo po 1-2 garści pod roślinę, więc raczej nie jest za niskie. W zeszłym roku miałem rośliny w wiadrach 25l i w tym okresie za 10 dni były w stanie urosnąć 20-30cm. Tymczasem mało tego że nie rosną to odrosty mają po kilka cm. Ładnie jedynie rośnie Af BBxWW- no właśnie nie wiem czy to jest automat bo jeszcze nie zaczął kwitnąć. Drugą fatalną sprawą jest to co zostało z WW po ataku ślimaka. Zeżarł bezczelny wszystkie liście i zostawił tylko pąki.
Prace:
Dziś spędziłem 1,5h na spocie gdyż uskuteczniałem wycinkę wikliny. Dostały dzięki temu różnie od 1-2h słońca. Wszystkie rośliny zostały podsypane dolomitem i dostały oprysk asahi sl. Rośliny na weg dostały po ok 10g azofoski rozsypane wokół łodygi oraz podlane roztworem wody z Plantonem Z. Auto WW i Haze2.0 dostały Planton K. Doszło też kilka poprawek LST.
Poza tym ogólne porządki na spocie-śmieci.... Pamiętajmy o naszym środowisku!!!
Następnym razem:
Przedewszystkim nawozy i jeszcze raz nawozy. Dziś nie było biohumusu bo zabrakło ale za to poszedł azot z azofoski, ale następnym razem dostaną litrę do podziału:). I dalsze naginanie jeżeli będzie co. Mam nadzieję żew końcu ruszą w górę przede wszystkim odrosty bo strasznie stoją.


Pytanie mam gdyż po to założyłem relacje w dziale początkujący. Czy mieszanka gleby która jest złożona z ok 40% sklepowej/30%zwykłej/20%żwiru/10%perlitu może być aż tak jałowa by rośliny niemal w ogóle nie rosły???

Zdjęcia:

ES 1,2




PM1,2





P#1 1,2





Automaty WWxBB, WW, Haze2.0:



Zjedzony:-/




I gratis 2 zdjęcia spota:
Wyczyszczona wiklina




Zapraszam do komentowania i podpowiedzi.
Pozdrawiam!!!
 

Marihuanator

Banned
Rejestracja
Lip 21, 2011
Postów
873
Buchów
0
Z nasłonecznieniem słabo jest na twoim spocie, nie ma fotonów, to nie fotosyntezy i nie ma progresu. WWxBB nie jest af, ale powinien zdążyć. Używaj trutki na gryzonie, najlepiej w przewróconym słoiku, żeby jej nie zalało. Możliwe, że rośliny mają uszkodzone korzenie przez nornice.
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Ze słońcem na pewno nie to. Mają promienie od ok 7-8 rano do 17-18!!! zwłaszcza po przycince wikliny. Możesz mieć racje co do tych nornic... Gdyż regularnie ten passion z topingiem był podkopywany i go przesadziłem. Podobna dziura pojawiła się jeszcze pod drugim passionem i pod haze 2.0. Reszta może być nie widoczna. Ale nie widać żadnych uszkodzeń na roślinach tylko spowolniony wzrost...
Poszukam czegoś na te pieprzone gryzonie, a od siebie coś polecisz?
Ogólnie dzięki!!!
Ale jestem głąb jak mogłem nie zauważyć przy zamawianiu ża WWxBB to sezonówka ja pier... no normalnie brak słów:-/
 

Zygmus.Hajser

Well-known member
Rejestracja
Kwi 26, 2013
Postów
646
Buchów
0
Nie poprawiaj zbyt często LST, ja też poprawialem, a gdy przestałem to nagle zaczęły gwałtowanie rosnąć. Przypiąć raz a dobrze, potem ewentualnie poprawić i nie majstrować by nie stresować. Popracuj nad usunięcie nawet chwastów dookoła i może jeszcze nad światłem, ja u siebie co 2 tyg zabieram sekator i wycinam coś by choćby 5 minut więcej słońca im dać :)

Powodzonka! :)
 

le nut

Banned
Rejestracja
Lut 28, 2013
Postów
1,779
Buchów
0
[cos tam cos tam] zawiniete w liscie miety i wsadzone w tunel gryzonia :)

pomoze ktos??
 

Pimpel

Member
Rejestracja
Gru 3, 2012
Postów
24
Buchów
0
Na Działce mam nornice wk***ia hujstwo niesamowicie rzodkiewke mi rozwalalo itd pełno dziur , ( na szczescie nie na spocie :D ) dostałem od koleznki jakąś rośline co ''odstrasza myszy'' posadziłem przy grządkach puki co chyba działa ale w małym zasięgu , napewno są też race dymne i pułapki z brosa lepiej o to zadbaj przeorja ci korzenie i powodzenia puzniej .... :scared:


http://www.nasionaswiata.pl/index.php?p40,roslina-skutecznie-odstraszajaca-krety-nowosc

Proszę ale to już raczej na przyszły out ;) teraz jakies race cos w tym stylu radze zajzec do ogrodnika ! P.S. tych roślin jest więcej .... może komuś przyda się ta info ... oby.
 

braksnu

New member
Rejestracja
Lip 9, 2009
Postów
4
Buchów
0
Ja bym im zrobił tydzień bez nawozów,
samą wodą z dobrym ph,
poza tym nie martw się,
gwarantuję Ci,
że za miesiąc ich nie poznasz :D

z fartem do :harvest:&:spalony:
 

Beka6

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2012
Postów
174
Buchów
0
Ja bym im zrobił tydzień bez nawozów,
samą wodą z dobrym ph,
poza tym nie martw się,
gwarantuję Ci,
że za miesiąc ich nie poznasz :D

z fartem do :harvest:&:spalony:

No właśnie ja daję duże ilości nawozów i nie widać przenawożenia ale brak też progresu. Dziś pójdzie litr biohumusu i zobaczę jak to wygląda po 4 dniach. Za miesiąc ich nie poznam? Ten okres booom wegetacyjnego już chyba minął. Bo w zeszłym roku to było zauważalne ale na przełomie czerwca/lipca. Zobaczymy mam nadzieje że będzie choć po 30g ze planta co by było na zimę swoje.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół