nasiona marihuany

Ebb & Flood plan budowy i kilka info o systemie.

Wyszukiwarka Forumowa:

Marysia_Gram

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2012
Postów
67
Buchów
0
Chciałem przedstawić plan budowy systemu zalewowego Ebb & Flood, który będę budował po aucie. Plan jest już na forum, ale nie w dziale warsztat i w sumie zbiorę tutaj wszystko do kupy może komuś się przyda kto też zabiera się powoli za hodowlę w wodzie :) Do wszystkiego dodam kilka informacji dodatkowych, których ja szukałem przy planowaniu swojego systemu jak i zdradzę kilka tajników, które wcześniej zostało mi zdradzone w tym temacie https://www.forum.haszysz.com/asne-ebb-flood-kto-pyta-b-t77134.htmli gdzieś tam wyczytałem. Jak zbiorę się do budowy systemu dodam też kilka fotek a może nagram nawet jakiś film dla zainteresowanych.

Ok więc zacznijmy od planu i objaśnienia:

SCHEMAT SYSTEMU:

Bez20tytulu7E0.jpg


LEGENDA:

1. Zbiornik na pożywkę (kastra budowlana) 80l 30x40x78
2. 2 zbiorniki na mediu/korzenie (kastra budowlana) po 45l 23x40x70
3. Pompa wodna 1000l/h
4. Otwory przez, które podczas pracy pompy woda zalewa pojemnik a jak pompa nie pracuje wraca do zbiornika na pożywkę.
5. Rury kontrolujące ilość pożywki w zbiornikach na korzenie.
6. Konstrukcja podtrzymująca pojemniki na korzenie.

DODATKOWO POTRZEBOWAĆ BĘDZIEMY:

a) Jakiejś pompki napowietrzającej pożywkę najlepiej jakiejś dobrej tłokowej, która nie będzie za bardzo buczeć.
b) 2 puszki elektryczne znajdujące się w punkcie łączenia zbiorników dzięki, którym nie będzie nam się odkładać w zbiorniku na medium/korzenie, które acephali sprawdził juz w swoim systemie WZH i podobno dają rade :)
c) Szybkie złącza ogrodowe
d) Uszczelki
e) Silikon
f) Ewentualne narzędzia, które przydadzą nam się w budowie oraz trochę zdolności motorycznych i chęci do działania :)

KILKA PRZYDATNYCH INFO ODNOŚNIE EBB & FLOOD:

- Najlepiej zalewać jest medium w fazie świecenia na nasze panny, ustawić taimer oby pierwszy raz włączył się niedługo po lampach oraz ostatni krótko przed wyłączeniem a pozostałe cykle nawadniania występowały w równych odstępach między pierwszym a ostatnim razem.
- Zawory bezpieczeństwa ustawić około 3-5 cm od górnej granicy medium co zapobiegnie przelaniu i odkładania się minerałów na wierzchu medium.
- Timer ustawiamy tak aby chwilę po osiągnięciu zaworów bezpieczeństwa pompa przestała pompować wodę żeby nie zrobić powodzi dla naszych korzeni.
- Kiedy zalewać można sprawdzić na tej oto stronie, którą mogłem ujrzeć dzięki uprzejmości Ainm'a, z której pochodzą też informacje powyżej http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.angelfire.com/cantina/fourtwenty/articles/eftips.htm

Jeżeli chodzi o ph i ec to kierujmy się tą tabelką poniżej i będzie dobrze:)

seedlings and clones ..... 5.3-5.5 ph EC 620µS/cm .
early vegg ................... 5.3-5.6 ph EC 940µS/cm .
middle vegg ................. 5.4-5.6 ph EC 1250µS/cm .
late vegg ..................... 5.5-5.7 ph EC 1550µS/cm .
early flower ................. 5.5-5.7 ph EC 2000µS/cm .
middle flower ............... 5.5-5.8 ph EC 2500µS/cm .
late flower ................... 5.5-5.7 ph EC 1700µS/cm .
ripening ...................... 5.4-5.6 ph EC 780µS/cm .

To chyba na tyle na tą chwilę, powrócę tu jak sobie o czymś przypomnę bądź z fotkami jak system będzie w budowie.

Pokój <peace>:spalony:
 
G

gowna strugi

Guest
Marysia_Banksy ;) Dziś założony Dział i mamy pierwszego inżyniera! O to chodzi! Super! Zbieraj do kupy temat Ebb&Flood, podobnie będziemy organizować warsztatowe rozważania i realizacje o DWC (mamy dużo praktyków... dawać chłopaki!), AERO (też kilku jest i kilku nadciąga) i wszystkich innych wersjach wodnych upraw/zabaw w keramzycie czy wełnie ;)

Przy okazji, gdy traficie na coś co się ewidentnie nadaje do działu, to dawać znać. Będziemy przenosić, porządkować i układać <lol>

Zapraszam, zapraszam! <peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół