nasiona marihuany

Zaawansowany HST - Nawet do 20 topów we wczesnym wegu

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Metoda do stosowania we wczesnym wegu - przy automatach myślę że można spróbować przy pierwszych oznakach kwitnięcia, gdy tylko pokażą płeć.


Wszyscy znamy topping i FIM. Dzięki tym metodom treningu możemy uzyskać od dwóch do nawet sześciu topów w miejscu, gdzie wcześniej mieliśmy jeden. Ale czy próbowaliście łączyć te sposoby?


217.jpg



Wyrównujemy roślinę, stosując trening dajemy czas dolnym topom do "nadgonienia"

cc-evp01.jpg


Po ucięciu górnych topów dolne łodygi mają czas by dojść do górnego piętra. Po tym jak mniejwięcej wyrównałem cztery główne topy a roślina wypuściła na nich rozgałęzienia stosuję na nich FIM. Efektem będzie równa i gęsta od górnych topków konopia.

Używam tej metody na roślinach które skończą kwitnienie na około 40-60 centymetrach wysokości. Krótsze rośliny, np. klony powinny być fimowane już przy 4-5 piętrze liści by zostały niskie. Northern Lights ze zdjęć zostały ztopowane przy czwartym piętrze liści i następnie zFIMowane by podrosły.


Górne topy spotkał topping. Średnie i niskie podrastają.

cc-evp02.jpg



Efekt toppingu, cztery nowe odrosty (po dwa na dwóch łodygach) zostają zFIMowane. Dadzą 8-12 nowych szczytów.

cc-evp03.jpg



Przed treningiem

cc-evp04.jpg



Po treningu

cc-evp05.jpg



Efekty

cc-evp06.jpg


To są skutki całego tego cięcia i FIMu. Każdy z tych odrostów wyprodukuje tłusty szczyt Northern Lights :harvest:.

Źródło - Crazy Composer@Overgrow http://www.drugs-forum.com/growfaq/1269.htm
 
Ostatnia edycja:

druzyna-cbd

Banned
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
246
Buchów
0
Czy taki zabieg przedłuży okres wegetacyjny? Nie znalazłem na ten temat informacji. Ciekawi mnie jak to wygląda na automatach. Niedawno zrobiłem topping na automacie i sie rozkrzaczył pięknie tylko nie wiem czy przez to nie będzie dłużej rósł(na logike powinien) ;).
 
D

delete

Guest
Nie przedłuży wegetacji, dlatego sugeruję robić to [automatom] na samym początku kwitnienia. Mam doświadczenie ze złamaną łodyga w pierwszych dniach flo (auto) i efekt był świetny (dwa duże topy a nie jeden). Rosnąć roślina oczywiście będzie dłużej - ale nie ma to wpływu na jej przejście w kwitnienie.

Edit: Dostałem dwa negatywy za tę wypowiedź, bez jakiejkolwiek krytycznej, merytorycznej uwagi. Coś wam się nie podoba? Obczajcie fotorelacje z podpisu, mam zdjęcia na których pokazuję to o czym mówię.

Do @Marianna
Gratuluję wiedzy. Szkoda że nie wszyscy jesteśmy tacy mądrzy jak Ty. Przepraszam że żyję...
 
Ostatnia edycja:
S

Statysta

Guest
Nie można powiedzieć żeby było to coś nowego ale dobrze że coś takiego tu zamieszczasz, osobiście sam lubię się bawić z treningiem i jeśli wypali następny indoor to będę chciał zrobić coś podobnego, jednak na mniejszą skalę. Jeśli chodzi o topping na automatach to ostatnio ludzie się przełamują i nie dzieje się nic złego, efekty są. Ale FIM na auto to już raczej za dużo, choć zależy to na pewno od gatunku. Ale już takich tortur na pewno nie warto im robić, zamiast gąszczu topów będzie g...o :) Według mnie doskonałą alternatywa dla kilku roślin. Po co trzymać 6 jak można wypełnić boks dwoma i ładnie je wytrenować? Otóż to.
 

Marianna

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2011
Postów
564
Buchów
0
Fajnie ze chcesz cos nam pokazac ale to wszystko juz było walkowane kilka razy.
Treść zawarta w tym artykule nie ma nic wspólnego z HST .
 

Placebo

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2012
Postów
308
Buchów
0
Miszczu, FIM i Topping wydłużają wegetacje nie ma co. Ale dzieki za artykul
 

druzyna-cbd

Banned
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
246
Buchów
0
Ok minęło trochę czasu i z obserwacji wiem, że topping przy automatach jest świetnym rozwiązaniem w 2-3 tygodniu wega, weg wydłuża się tylko kilka dni, a efekt jest niesamowity (nowe rozwidlenia + więcej zbiorów). Polecam każdemu topping na automacie.
 

Placebo

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2012
Postów
308
Buchów
0
Minął równy tydzień i masz już super wyniki swoich badań :D ? Kurde myslałem ,że te posty z 2012 ale spoko skoro tak mówisz to trzeba będzie zainwestować.
 

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Ja w ramach testu na moim White Russianie podaje duże ilości Biohumusa (co PODOBNO może wpłynąć na opóźnienie kwitnienia) i zrobiłem mu FIM`a. Kiedyś poinformuję na pewno co z tego wyszło :)
 
D

delete

Guest
W automatach topping jest na prawde świetnym rozwiązaniem.

Poczekaj miszczu do harvestu zanim napiszesz coś takiego :) Najarałeś się na to cięcie plantów jak arab na kurs pilotażu, a na razie nie wiesz jak to się zakończy, obstawiam kubeł zimnej wody na gorącą głowę ;)
 

LoneRanger

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
351
Buchów
0
Ja w ramach testu na moim White Russianie podaje duże ilości Biohumusa (co PODOBNO może wpłynąć na opóźnienie kwitnienia) i zrobiłem mu FIM`a. Kiedyś poinformuję na pewno co z tego wyszło :)

nie rozumiem po co takie wygłupy, skoro mogłeś zorganizować sobie normalną odmianę, swobodnie trenować i przestawić na 12/12 w dogodnym momencie..
 

gitara

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2013
Postów
100
Buchów
0
Bardzo ciekawy sposób na uzyskanie dużej ilości topów. Na pewno w przyszłości spróbuję. Pozdrawiam :)
 

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Poczekaj miszczu do harvestu zanim napiszesz coś takiego (...) obstawiam kubeł zimnej wody na gorącą głowę ;)

Mylisz się.

nie rozumiem po co takie wygłupy, skoro mogłeś zorganizować sobie normalną odmianę, swobodnie trenować i przestawić na 12/12 w dogodnym momencie..

Dla żartu/zabawy/eksperymentu/żeby zrobić Ci na złość/żeby złamać ogólnoforumowe przesądy. Wybierz sobie które Ci pasuje najbardziej.

A więc Panie i Panowie, behold De Automatycznyj Białyj Rasjanin po fim`ie

WRAuto1.JPG



WRAuto2.JPG


WRAuto3.jpg


Na zdjęciach tego nie widać ale to z powodu mojej nieudolności w robieniu fot i pośpiechu. Przepięknie się rozkrzaczył a topy powoli zaczynają puchnąć. Kwitnąć zaczął dopiero w okolicach 5,5 - 6tego tygodnia. Przez długi czas podawałem mu duże dawki biohumusa. Niestety to tylko jedna roślina (za mała grupa eksperymentalna) więc raczej trudno autorytatywnie stwierdzić, że to właśnie było powodem opóźnienia w kwitnieniu. Nie bać się, automaty jak widać też można fimować !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół