nasiona marihuany

Do kiedy jest w Polsce sens kiełkować pełnosezonówki konopi indyjskiej na outdoor? Zajrzyj tu zamiast pytać "czy jest już za późno żeby zacząć OUT?"

  • Autor wątku Sławuś z council estate.
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.
S

Sławuś z council estate.

Guest
Zakładam ten temat ponieważ trudno znaleźć na forum jasną odpowiedź na to pytanie i zapewne w związku z tym młodzi growerzy zakładają w trakcie sezonu mnóstwo nowych wątków z tym samym pytaniem: "Czy jeszcze jest sens sadzić?".

Proszę fachowców o wpisywanie tu swoich sugestii i doświadczeń.

Obiegowa opinia mówi że granicznym czasem jest czerwiec. Mogą jednak znależć się ludzie którzy zaczęli grow jeszcze później i coś zebrali... Piszcie.

Uwaga!

To nie jest wątek o automatach!

Proszę nie pisać tu o odmianach AF.
 
Ostatnia edycja:

vister

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2012
Postów
143
Buchów
0
ja najpozniej wysadzilem sam koniec maja, bodajże 28 i dała rade ;) palonko było tylko nie doszło do końca, ale no cóż taka odmianka :]
 

oen

Well-known member
Rejestracja
Kwi 5, 2013
Postów
297
Buchów
0
ja najpozniej wysadzilem sam koniec maja, bodajże 28 i dała rade ;) palonko było tylko nie doszło do końca, ale no cóż taka odmianka :]

Jaka konkretnie odmiana ?
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Ja rok temu sadzilem w czerwcu i z krzaczka ktory zasadzilem wyszlo mi ok 250 g...wiec wydaje mi sie ze spokojnie mozna liczyc na godne plony(pod warunkiem ze zadba sie o roslinke...)
Peace
 

king61

Alko-Blanto-Sexo-holik
Weteran
Rejestracja
Lip 10, 2010
Postów
1,839
Buchów
8
kiełkowałem w pierszym tyg lipca (nasiona reg) i było ok- bez szału ale pare gietów się zebrało - w ogóle to był mój pierwszy raz:smokee:
 

essey

Well-known member
Rejestracja
Cze 26, 2008
Postów
243
Buchów
0
kiełki -11.06, zbiór - ok 20.10, plon 50-70g, susz - średniawka, krzak dostawał tylko biohumus-veg, florovit-flo, mysle ze z jakims boostem wyszloby dobre palenie poniewaz byl to nn i widocznie potrzebowal jescze jakies ~2tyg:spalony:
 

swiety666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 4, 2009
Postów
796
Buchów
0
czerwiec , lipiec i napewno wyjdzie wiecej niż z AF.
 

kszksz

Active member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
29
Buchów
0
ja kiełkowałem nie raz w połowie maja i wysadzałem miesiąc pózniej na out i rośliny były konkret po 2-3m i dochodziły normalnie
 
G

Guest

Guest
spoko do konca maja , lub nawet do połowy czerwca mozna wysadzac na out , ja w sumie nie mam jeszcze ani jednego krzaka na oucie ;];]
ups - przepraszam jedną mam ale to matka do klonowania , była i 3 miechy na wegu pod lampa ;] reszta pod koniec maja ewentualnie po 20 maja , zresztą jak zwykle ;]
 

CannabisGrower

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2008
Postów
2,336
Buchów
30
Roślina musi mieć ok. miesiąca wegetacji. Konopie kiełkowanie na spocie (nasiona wsadzone w ziemię) pod koniec czerwca/początek lipca (z ziemi wychodzą w połowie lipca) mają ok. 1m, ale nie mają czasu się rozrosnąć na boki. Średniego plonu nie znam, a nie będę strzelał żeby nie wprowadzać w błąd. Może ~100g, nie wiem. Info dot. słonecznego spota. W przypadku niektórych odmian rośliny będą nieco późniejsze.
 
Ostatnia edycja:

LoneRanger

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
351
Buchów
0
ostatnie sadzonki pełnosezonówek (purple maroc, easy sativa - FS) wysadzałem na początku lipca i nie było problemów z dojściem, na koniec miały około 2m,

kiełkowałem je w połowie czerwca i były pod CFL 2x philips tornado 23w,
 
S

sub

Guest
sry, że się wcinam ni z gruszki ni z pietruszki:

http://www.wiki.haszysz.com/images/9/98/Marijuana_Botany.jpg

ciekawy obrazek z pewnej książki:

114.jpg


Pamiętam, że kiedyś ktoś posadził z nasion Northern lights - ~ połowa lipca?
Termin dojścia nie odbiegał od średniej dla NL.|prawie przymrozków? jakoś tak| Plon tak.
[ chyba w wątku nikt jeszcze nie wspominał o tak późnym terminie? - trzeba pogrzebać na forum hypka - to tam było wieki temu - może się zachowało ]

taka ciekawostka.

W wypadku opisów uprawy konopi przemysłowych - terminów siewu etc: Zazwyczaj piszą, że opóźnienie siewu | oczywiście nie jakieś kosmiczne| powoduje skrócenie okresu wzrostu wegetatywnego - a za tym idzie spadek plonów - Nie ma się zresztą co dziwić - skoro jest to roślina dnia krótkiego, kwitnie jak się dzień skraca - przy okazji im dłużej wcześniej rosła w wegu tym szybciej przejdzie na flo jak się dni skróca.

o to: http://www.lenikonopie.zielonewrota.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=55 sekundkę trwało zanim sie dogrzebawszy raz jeszcze

Termin siewu.

Właściwy termin siewu w znacznym stopniu wyznaczany jest przez przebieg warunków atmosferycznych wiosną i ma zasadnicze znaczenie przy uprawie konopi.
W Polsce południowej optymalny termin siewu konopi przypada w I i II dekadzie kwietnia, w Polsce środkowej w II i III dekadzie, a w Polsce północnej wydłuża się do połowy maja.
Wysiew konopi w zimna glebę powoduje zbyt długie kiełkowanie nasion i wzrost procentu zaników roślin. Natomiast nadmierne opóźnienie siewu skraca gwałtowne okres wegetacji obniżając wysokość i jakość plonu.
Konopie zasiane bardzo późno tj. na początku lipca, dojrzewają niewiele później niż zasiane na początku kwietnia, jednakże dają znacznie niższe plony słomy, zwłaszcza włókna i nasion.

Swoją szosą to ciekawe jaki mają termin dojścia odmiany przeznaczone do uprawy w PL - skoro siew w takim terminie ma już opóźniać, choć bardzo niewiele, termin zbioru - wychodziło by, że czas - od skiełkowania do indukcyjnych fotoperiodów jest za krótki aby "szybko" reagowały. | ta.. tak to jest jak się bierze takie wykresiki jak up: bardzo poważnie ;] |

Nie są chyba szczególnie wczesne:
http://lathemp.lv/wp-content/uploads/2010/11/Petijums_Lietuva.pdf

Results and discussion

The beginning of hemp seed germination was noticed on 21st of May, e.i., on 9th day after sowing. Few days later the crop was fully emerged, the seedlings had first pair of true leaves. Visually any differences between seedlings of different varieties haven’t been noticed. On the 29th of May plants had already the second pair of true leaves, and differences between plots sown at different seed rate have been noticed. On 8th of June plats were already 13-16 cm in height; on 23rd of June – 60-80 cm, on 7th of July – above 1 m (some plants reached even 1.5-1.7 m height). One week later hemp plants’ height was already about 1.8-2 m. On the 25th of July hemp started flowering. After heavy precipitation some hemp plants at the plot side have lodged. At the beginning of September hemp was still flowering, the seeds were milky, still immature. Some maturated hemp seeds were found on the 5th of October. It was noticed, that some birds are attacking hemp crop and picking hemp seed from growing plants. At hemp harvesting time (16th of October) approximately all seeds in hemp plots have been eaten. Hemp was harvested by trimmer, leaving the stubble of 3-5 cm. Hemp in 2006 was growing about 22 weeks (157 days).

Litwa: 55.30-56 szerokości północnej:

gdzieś tu chyba:
http://upload.wikimedia.org/wikiped...ion.png/250px-Panevezys_district_location.png
5.png


Polskie odmiany jednopienne: BENIKO AND BIALOBREZSKIE

25 lipiec początek kwitnienia
początek wrzesnia dalej kwitnienie
nieco dojrzałych nasion 5 październik
16 październik zbiory

w Polsce zapewne nieco szybciej:

http://www.radwag.pl/e-sklep/images/graw5.jpg
69.jpg

https://www.forum.haszysz.com/imgcache/2012/03/148.jpg
148.jpg


W Finlandii Polskie odmiany nie zakwitają.
Tamtejsza Finola jest podobno AF
https://www.forum.haszysz.com/af-finola-development-t22615.html
117.jpg


Ciekawe jak się zachowują te Kocie Darowizny z nordic strains open seed - one muszą mieć bardzo ciekawą reakcje na fotoperiod - a AF raczej nie są. Ciekawe czy np: do połowy mają nie dostają w naszej szerokości indukcyjnych fotoperiodów.

jakie fajne: http://astro.unl.edu/classaction/animations/coordsmotion/daylighthoursexplorer.html

chyba używa dziesiętnego podziału ...

25 lipiec?
Warszawa 52,1 szerokości północnej: długość dnia 15,6
Na 55 : długość dnia 16,1

Tyle, że skoro zaczynały kwitnąć to dostały indukcje ze 2 tygodnie wcześniej? | hmm..|

11 lipiec:
Warszawa -> 16,2
a Na 55 -> 16,7

przesilenie - na 55 -17,1
a Warszawa 16,5

Kurcze... Wychodzi na to, że konopie które dochodzą w PL i tak musza mieć ... indukcyjny czas :lol:. Cos ten fotoperiodyzm -- jest ... zresztą ten drugi obrazek wykres w pierwszym obrazku

Pora spać : sry za zaśmiecanie. Kolejnego watka
 
Ostatnia edycja:

bundy09

Well-known member
Rejestracja
Paź 31, 2012
Postów
116
Buchów
0
Subie , mam te pechy od kota , wrzucę fotki jak zobaczę oznaki kwitnienia.
 

LoneRanger

Well-known member
Rejestracja
Lip 22, 2012
Postów
351
Buchów
0
dziękuje sub za bardzo informacyjny post,

pozwole sobie przetłumaczyć co jest na wykresie,



oś Y: wysokość [cm]
oś X: czas [dni]

linie to kolejno godzin naświetlania: 24,12,7,5,3

Podpisy po lewo:
Czas naświetlania i wzrost Cannabis.

Długie fotoperiody powodują najszybszy wzrost wegetatywny.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół