nasiona marihuany

Jak konopie zostały nielegalne

Wyszukiwarka Forumowa:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
Jeśli ci powiem, że jest roślina dostępna dla nas dzisiaj, która może rosnąć niemal w każdej glebie, nie wymaga pestycydów opieka nad nią zabiera bardzo mało czasu, i ta magiczna roślina mogłaby być używana do wielu towarów, których używamy dziś jednak jej nie używamy, czy pomyślałbyś do siebie Józek ty musisz być na haju albo innym tanim dragu.

Więc, nie jestem na haju ani nie bywam na haju, ale pozwól, że ci powiem, jest roślina dostępna już teraz i jest często mylona z marihuaną, ale ma możliwości, które są poza tym, co możesz sobie wyobrazić. Nazywa się konopie. Konopia wygląda bardzo podobnie do marihuany jednak różni się od niej. Nie zawiera nigdzie ilości THC potrzebnej dla niektórych, by się ujarać, jeśli próbują to palić. Zabawną rzeczą jest w USA Konopia jest nielegalna do sadzenia tak jak marihuana jest. Jak to może być? Roślina nawet nie zawiera thc, aby się upalić a jednak jest ciągle nielegalna? Tak….

Konopie można używać do wielu rzeczy ubrania, samochody, plastiki, materiały budowlane, liny, papier, żywność, medycyna i tak dalej …. Dawniej było obowiązkiem w USA (w wielkiej brytani prawdopodobnie też – to z wiedzy własnej judenskin) dla farmerów sadzić konopie, jeśli tylko mieli ziemie. Jest wiele innych statystyk jeśli jesteś zainteresowany tutaj: http://www.collective-evolution.com/2012/10/16/10-eye-opening-facts-about-hemp/ (postaram się kiedyś przetłumaczyć ;) )

Faktem jest, że konopie były bardzo popularne w latach 1800~1900 gdyż były nieprawdopodobnie użyteczne z wielu powodów. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło i teraz konopie są nielegalne … jak to się stało?

Historia
W czasie prezydentury hoover’a . andrew mellon sekretarzem ministerstwa skarbu i głównym inwestorem Dupont. On wyznaczył jego przyszłość, jako zbratana z prawem Harry J. Anslinger miał zarządzać biurem federalnym narkotyków i niebezpiecznych specyfików.

Ci finansowi potentaci prowadzili sekretne spotkania. Konopie zostały uznane za niebezpieczne dla przedsiębiorstw przynoszących bilionowe zyski. Aby ich dynastie mogły nadal trwać konopie musiały odejść. To prowadziło ich do tego, aby wziąć obskurne meksykańskie słowo „marijuana” i wepchnąć je w świadomości ameryki. Powodem, dla którego zmienili nazwę było ze każdy znal konopie i wiedział jak niezwykłe one są dla świata. Nigdy nie byli by w stanie banować konopi wiec użyli nazwy, o która nikt nie martwił się.

Niedługo po tym jak plan zaczął być realizowany, media zaczęły bombardować „żółtym dziennikarstwem” w późnych 1920-tych i 1930-tych. Żółte dziennikartwo jest w istocie dziennikarstwem gdzie historie z podchwytliwymi nagłówkami są podawane przez główne media, aby zwrócić uwagę i jeszcze – te historie nie były dobrze zbadane lub wsparte [czymś konkretnym – domyślam się]. One są często używane do tworzenia opinii publicznej. Wiele gazet pompowało historie podkreślające niebezpieczeństwo marihuany. „Groźba” marihuany tworzyła nagłówki wszędzie. Czytający nauczyli się ze to zioło było odpowiedzialne za wszystko od wypadków samochodowych do tracenia moralności i nie trwało długo zanim opinia publiczna zaczęła się kształtować.

Później pojawiły się jakieś filmy takie jak ‘Reefer Madness’ (1936), ‘Marihuana: Assassin of Youth’ (1935) i ‘Marihuana: The Devil’s Weed’ (1936) które były filmami propagandowymi stworzonymi przez tych industrialistów aby wykreować wroga w marihuanie. Reefer madness był być może najbardziej interesującym z filmów i przedstawiał człowieka wpadającego w szał po paleniu marihuany i zabijającego swoja rodzinę siekierą. Założeniem tych wszystkich filmów było zdobyć poparcie publiki, aby anti-marihuanowe prawo przeszło bez obiekcji.

Zwróćmy uwagę na następujące cechy marihuany z The Burning Question’ i „Reefer Madness” :
- gwałtowny narkotyk
- akty szokującej przestępczości
- nieprawdopodobny obłęd
-efekty niszczące dusze
-pod wpływem narkotyku ktoś zabił całą rodzinę siekierą
- bardziej złośliwy, bardziej śmiertelne niż nawet te niszczące dusze narkotyki jak heroina czy kokaina tym właśnie jest marihuana.

W przeciwieństwie do większości filmów z prostym zakończeniem reffer madness kończy się napisem na ekranie „POWIEDZ SWOIM DZIECIOM”

W 1930-stych rzeczy były inne niż dziś. Populacja nie kwestionowała rzeczy bardzo mocno. Nie mieli rzeczy takich jak internet, aby szybko rozsiać informacje i uczyć się o rzeczach, które się dzieją. Większość budowała swoje opinie i wierzenia z newsów drukowanych czy przez radio, polecanych przez główne media i powiedziała o tym swoim dzieciom.
[jakoś nie widzę wielkiej zmiany na korzyść inteligencji populacji ludzkości ; ) ]

On April 14, 1937, the Prohibitive Marihuana Tax Law or the bill that outlawed hemp was directly brought to the House Ways and Means Committee. Simply put, this committee is the only one that could introduce a bill to the House floor without it being debated by other committees. At the time, the Chairman of the Ways and Means was Robert Doughton who was a Dupont supporter. With vested interest, he insured that the bill would pass Congress.
[Tego nie umie przetłumaczyć – chodzi o to ze zaczęli się prawnie i konkretnie interesować delegalizacja marihuany w senacie/sejmie czy czymś takim a prezes tego senatu pracował dla Dupont – firmy wspomnianej wcześnie, która miała stracić na marihuanie]

W próbie zatrzymania ustawy Dr. James Woodward lekarz i prawnik próbował testować w imieniu American Medical Association. Wspomniał ze powodem dla AMA nie popiera ustawy jest ich odkrycie ze marihuana była konopiom. No przynajmniej jej deformacją. Konopie i marihuana są odmianami cannabis sativa, ale ta różnica została celowo nieujawniona do publiki. Ponieważ prawo nie było bardzo skupione na zakazywaniu jednej czy drugiej obydwie zostały zabronione.AMA znalazło w konopi/marihuanie źródło wielu leczących produktów sprzedawanych i używanych od jakiegoś czasu. AMA jak wielu innych nie rozpoznało śmiertelnego znaczenia, o którym dowiadywali się z mediów.

We wrześniu 1937-ego zaczął się zakaz konopi. Prawdopodobnie większość użytecznych roślin zostało nielegalnych do sadzenia i używania te zawierające thc deformacje jak i niezawierające. Do dziś dnia ta roślina jest ciągle nielegalna w usa.

Dla publiki kongres zakazał konopi, dlatego ze jak było powiedziane jest groźnym narkotykiem. W rzeczywistości Konopia nie robi więcej jak wprowadza bardzo pozytywne działanie do witalności każdego przemysłu i produktu. Więc możesz sobie wyobrazić to było także wielkim powodem zakazu konopi gdyż była poważnym zagrożeniem dla wielu korporacji wtedy. W tamtych czasach to były głównie plastiki ropa i papier.

Teraz w nowoczesnych czasach jest rzeczą oczywista ze jesteśmy w kłopocie traktując swoje środowisko żle. Zasoby i techniki, które używamy dziś dla energii tak jak tworzenie produktów jest bardzo szkodliwe i toksyczne nie tylko dla naszej planety, ale dla nas samych. Mimo pełnej świadomości ze istnieje Konopia, jako opcja do transformacji jak rzeczy mogłyby być robione na tej planecie, rządy kontynuują utrzymanie zakazu na roślinne i jest ciągle mylona z marihuana z uwagi na wygląd.


Jak coś trzeba poprawić to proszę szybko pisać na pw

żródło:
Kod:
www.collective-evolution.com/2012/12/05/how-hemp-became-illegal-the-marijuana-link/

[url]http://www.collective-evolution.com/2012/12/05/how-hemp-became-illegal-the-marijuana-link/[/url]
 
E

Eszterebeszte

Guest
Artykuł fajny, fajnie się czyta ale napisałeś, że "marihuana różni się od konopi" z tym, że marihuana to susz z kwiatostanów konopi:) Głównie Indyjskiej, jest też konopia sativa L i jest to konopia siewna, ma znikome ilości thc więc nie wprowadzisz się dzięki niej w high ale tak samo jak Indyjska można wykorzystać w wielu dziedzinach życia:)
 

hipiss

Member
Rejestracja
Cze 22, 2013
Postów
6
Buchów
0
Bardzo ciekawie się czyta,dowiedziałam się czegoś nowego. a więc spisek przemysłowców z U.S. and A , jak zwykle ;) pozdro
 

rastaten

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 24, 2012
Postów
1,359
Buchów
534
Odznaki
2
Jak zwykle chodziło o kasę... Jednak wstyd mi teraz za ludzi, że mają tak niską świadomość życia (choć świadomość tego jest irytująca). Musi minąć kilka pokoleń, aby można było w ogóle myśleć o zalegalizowaniu, bo nawet jeśli by ktoś chciał coś zmienić to i tak mentalność ludzi mu na to nie pozwoli. :pl::pl::pl:
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
A wiesz eszterebeszte dla mnie to był jakiś kosmos kiedy tłumaczyłem ten artykuł (ku**a o co chodzi dwa zioła? ) Dziś sobie to spokojnie dziele na takie zioło które ma właściwości bardziej potrzebne w przemyśle i takie zioło które ma właściwości bardziej potrzebne w taki dzień jaki jest kiedy jutro nie idee do pracy

Hipiss i h&k nawet to do siebie pasuje – całkiem jak mój nick, no chyba ze gdamy o asg … ale nie spamujmy proszę : )
Wiesz ja ciągle jestem pod wrażeniem jednego - jak oni ku**a mogli to zrobić, jak oni to potrafili.
No bo patrz … masz kraj gdzie hodowanie konopi jest potrzebne „ze ja pie***le” i może nawet było tam nakazem prawnym (w uk było w usa może nie) i oni w parę lat potrafili opłacić gazety radio polityków, potrafili zrobić tak, ze większość ludzi chciała delegalizacji ale jeśli nie chciała delegalizacji to zgodziła się na nią … i to wystarczy.
Pomysł se jaka pieniądze maja władze, niemowie tu o moralności o zabijaniu ludzi szczepionkami gmo czy wojnami – najprostszy przykład, ale o samych możliwościach jakie mogą dać pieniądze.
To ze nasze myśli uzależnione są od otoczenia czyli internetu/ mediów/ tv/ radio to jest proste i ja to rozumie.

Jaka to jest psychologia, co myślał człowiek który pomagał im (tym bogatym) trzymać się u władzy (wpływów) ja gdybym pracował w wielkiej firmie jako psycholog menadżer manipulant – no obawiam się ze nie dal bym sobie rady z takimi zadaniami, i myślę ze mało kto by potrafił ogarnąć tak głęboka psychologie żeby odebrać ludziom to na co jak najbardziej zasługują (zamiast ***ania w polu i ciężkiej pracy coś tańszego i łatwiejszego) te możliwości i w dodatku wprowadzić je w zżycie i nikt nie powinien o tym wiedzieć – to jest normalne?
Ja rozumie ze szef firmy musi się najeżać nacpac i poduczyć dziwki z innym szefem innej firmy żeby podpisać kontrakt
Ale tworzyć prawo które rozchodzi się na cały świat i niszczy możliwe przyszłościowe gałęzie przemysłu – to jest inny rodzaj tajemnicy firmowej.

Ja wiem sporo. I jestem bardzo w temacie jeśli chodzi o takie rzeczy i ciągle często nadal nie ogarniam

Rastafen, wstydź ci za ludzi ?
A co ty masz do ludzi chlapie, urodziłeś się tu i tu
Ja się urodziłem tam i tam
A to gdzie się urodziłem i z kim zżyje w 70 % determinuje kim będę a może tych procent jest nawet 99 %
Kiedyś Niewiedziałem tego co napisałem i zgodziłem się na to co zrobili „prawomocni” i skąd ja miałem wiedzieć co jest dobre i złe ?

Ile czasu musi minąć … stary, nie tylko palenie i marichuana ma znaczenie w życiu człowieka, jest wiele o wiele ważniejszych spaw w życiu niż palenie
Jest lekarstwo na raka
Jest venus projekt (5 godzin pracy tygodniowo i godne życie )
Jest ufo
Jest technika
Niechce mi się tego gadać …
Wpisz w youtube zeitgeist natura ludzka - znajdziesz jeden z 4 filmow który otworzy twoje oczy, sprawi ze inaczej patrzysz na świat, i nie myśl tu o komunizmie, myśl tylko o tym ze cos jest ku**a nie tak, bo możemy się ogarnąć a nadal śpimy

I niech mi wybczy każdy obrażony i ogarnięty znający wszystko, zeitgeisty nie jest cudem, ja ciągle jestem prostym mamutem żyjącym pomiędzy takimi samymi jak ja, wiem tylko ze można więcej
Można myśleć więcej niż to co pokazuje radio tv i gazeta czy internet w wydaniu onetu, można znalesc cos co mnie rozwinie a nie tylko zaspokoi,

pisze to po nalewne miodiowo wodkowej wiec jesli cos napisalem nie czytelnie prosze zapytac zagadać wszystko bez pie****enia wytlumacze kiedy wytrzezwieje
 
S

sub

Guest

Śliczny AVATAR :D

43.jpg



44.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół