nasiona marihuany

BIOHUMUS forte [AGRECOL] a BIOHUMUS extra [EkoDarPol] RӯNICE

Wyszukiwarka Forumowa:

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
Witam piszę to dla tych co nie wiedzą który wybrać, otóż BIOHUMUS extra od EkoDarPol-u jest oryginalny i w pełni organiczny - tego nie można przenawozić
a BIOHUMUS forte jest organiczno - mineralny, z tym należy uważać i stosować się do zaleceń, nie znaczy że jest gorszy ale trzeba uważać i raczej z niego nie zrobimy szczepionki do rośliny jak w przypadku extra.

BIOHUMUS extra [EkoDarPol] - jest prosto od dżdżownic kalifornijskich 100% organiczny, śmierdzi, jest mętny osad opada na dno, przed użyciem zalecam wstrząsnąć, można robić szczepionki prosto z korka pod słabe roślinki.

BIOHUUS forte [Agrecol] - też jest od dżdżownic kalifornijskich ale potem chemicznie przerabiany, nie śmierdzi gnojówką tak jak ten oryginalny, jest ryzyko przy robieniu szczepionki prosto z korka, może popalić roślinkę, ogólnie nie powinien być sprzedawany o czym niżej.

Na stronie EkoDarPol-u [TUTAJ] jest skan wyroku sądowego zakazującego AGRECOL sprzedawanie ich produktu forte pod nazwą BIOHUMUS, mimo wszystko forte nadal jest sprzedawane i mylone z oryginalnym BIOHUMUSEM, sami oceńcie który wybrać do jakiej uprawy, w przypadku 100% organicznej raczej forte odpada, Pozdrawiam.

tym co nie otwiera się cały wyrok, tylko POSTANOWIENIE pomoże usunięcie z linka przedrostka "anonymouse"

DODATKOWO
"Podstawową cechą biohumusu jest bogactwo mikroflory bakteryjnej. Rozmnażane w układach pokarmowych dżdżownic mikroorganizmy pozytywnie wpływają na wzrost i kondycję roślin od milionów lat. Na rynku pojawiają się nawozy oznaczone nazwą BIOHUMUS mimo że biohumusami nie są. Producenci tych zafałszowanych produktów wprowadzają Państwa w błąd ufając, że kupicie ich wyrób poszukując nawozu naturalnego i bezpiecznego. Na zafałszowanych nawozach używa się informacji „zawiera BIOHUMUS” „wytworzony na bazie BIOHUMUSU” „nawóz typu BIOHUMUS” itp. Dużymi literami eksponuje się nazwę BIOHUMUS a pozostała treść pisana jest mało czytelnym drukiem, na przykład bardzo małymi literami lub maskującym napis tłem etykiety. Oszustwa na Klientach dokonuje się również poprzez umieszczanie nazwy BIOHUMUS na nawozach organiczno – mineralnych.
Wiedzieć warto, że nawozy mineralne z dodatkiem biohumusu nie są biohumusami i nie posiadają cech biohumusu. Nie ma w nich życia biologicznego. Mikroflora bakteryjna w tych produktach nie występuje, bo skondensowane składniki mineralne, stosowane kwasy oraz inne substancje żrące powodują uśmiercenie podstawowej wartości biohumusu, czyli przyjaznych mikroorganizmów." tekst ściągnięty ze strony BIOHUMUSA EkoDarPolu-u
 
Ostatnia edycja:

Blantojebca

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2012
Postów
35
Buchów
0
Warto wiedzieć, gdyż podlewam biohumusem forte, w zeszłym roku jak roślina była większa dawałem większa dawkę i nic złego się nie działo ale teraz będę uważał. Dzięki za informacje, a co do biohumusa forte będzie on dalej sprzedawany? czy może po prostu zmienią nazwę ?
 

1percenthc

Well-known member
Rejestracja
Sie 22, 2012
Postów
814
Buchów
3
Powiem tak, kupiłem forte, a kiedyś miałem uniwersalny. w każdym razie innej firmy niż ekodarpol. i co? to jest bardziej wodniste niż nawóz uniwersalny ekoda ;d

1%,

<peace>!
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
Biohumus extra ma tą przewagę nad mineralnymi czy organiczno- mineralnymi że jest aktywny biologicznie- bakterie wzbogacają ziemię, sprawiają że choroby rozwijają się mniej, minerały są dostępniejsze dla korzeni.
 
D

delete

Guest
Z doświadczenia powiem ze uzywałem obydwóch i bez porównania lepszy jest EkoDarPol (ten z ogrodnikiem na opakowaniu). Ten drugi zaś był gorzej przyswajany przez rośliny, nie zieleniały tak pięknie jak po tym w/w. Agrecol'a wylałem połowe w kibel i na tym skonczyła się przygoda z a'la biohumusem.
 

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
a co do biohumusa forte będzie on dalej sprzedawany? czy może po prostu zmienią nazwę ?
wyrok jest z 2008 roku, widać że sobie nic z tego nie robią i jest sprzedawany dalej.

Z doświadczenia powiem ze uzywałem obydwóch i bez porównania lepszy jest EkoDarPol (ten z ogrodnikiem na opakowaniu). Ten drugi zaś był gorzej przyswajany przez rośliny, nie zieleniały tak pięknie jak po tym w/w. Agrecol'a wylałem połowe w kibel i na tym skonczyła się przygoda z a'la biohumusem.
rodzai butelek jest masa, nawet na niektórych Agrecol-u jest ogrodnik, tylko że rysunkowy, biohumusy z "żywym" ogrodnikiem to te właściwe.

Biohumus extra ma tą przewagę nad mineralnymi czy organiczno- mineralnymi że jest aktywny biologicznie- bakterie wzbogacają ziemię, sprawiają że choroby rozwijają się mniej, minerały są dostępniejsze dla korzeni.
Dokładnie, szersze rozwinięcie Twojej wypowiedzi załączyłem do pierwszego posta.
 
Ostatnia edycja:

GordonShumway

"Yo, Lucky my man!"
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
459
Buchów
0
Jeszcze jedna ciekawostka - dziś kupiłem biohumus Sumin (z opisu wynika,że w 100% naturalny i nieprzedawkowalny), na etykiecie z tyłu napisane jest, że producent EkoDarPol i konfekcjonowany również przez EkoDarPol. Tylko zastanawia mnie ten Sumin na etykiecie z przodu...
 

leniwiec

Nick Kompostow
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2011
Postów
2,054
Buchów
6
Jeszcze jedna ciekawostka - dziś kupiłem biohumus Sumin (z opisu wynika,że w 100% naturalny i nieprzedawkowalny), na etykiecie z tyłu napisane jest, że producent EkoDarPol i konfekcjonowany również przez EkoDarPol. Tylko zastanawia mnie ten Sumin na etykiecie z przodu...

To fajnie, że miałeś to w ręku i przeczytałeś etykietę. :)
Skoro piszą, że Ekodarpol jest producentem, to myślę, że Sumin będzie poprostu marką i niczym więcej.
 

Itchy Trigger Finger

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2011
Postów
742
Buchów
0
a testował ktoś od bioponu ?
1ltr - 5 zł
mam cały ładyn asortyment obok i duzo fajnych rzeczy jest
 

Tattooman

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2011
Postów
249
Buchów
0
Ten Bipon tez jest organiczno-mineralny, czyli w zasadzie mineralny.

Mam pewne pytanie. Czy stosując ten pseudo Biohumus Agrecolu w minimalnej dawce zalecanej przez producenta (2-4 nakrętki na litr) przy każdym podlewaniu (co 3,4 dni) jestem w stanie uszkodzić roślinę? Wie ktoś?
 

ITSA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 10, 2009
Postów
1,065
Buchów
5
te biohumusy to nie takie piękne jak piszą ....

wniosek sądowy eko darpol sąd odrzucił he he he

a tak w ogóle to popatrzcie w aprobate techniczną biohumusu.

nie zastanawiało nikogo czego nie ma składu na etykiecie??? to pogrzebcie w necie i z wrażenia poziomu zawartości z krzeseł nie spadnijcie ha ha ha

tego w 100 litrach przedawkować nie idzie....bajka
 

Tattooman

Well-known member
Rejestracja
Lis 16, 2011
Postów
249
Buchów
0
te biohumusy to nie takie piękne jak piszą ....

wniosek sądowy eko darpol sąd odrzucił he he he

a tak w ogóle to popatrzcie w aprobate techniczną biohumusu.

nie zastanawiało nikogo czego nie ma składu na etykiecie??? to pogrzebcie w necie i z wrażenia poziomu zawartości z krzeseł nie spadnijcie ha ha ha

tego w 100 litrach przedawkować nie idzie....bajka


Możesz jaśniej?
 

KochamDom

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 18, 2009
Postów
1,895
Buchów
0
Możesz jaśniej?

Chodzi o to że skoro jest stworzony tylko i wyłącznie z kup to skład mu nie potrzebny. Wszystkie biohumusy są tak rozwodnione że można to pić... Chcecie prawdziwy humus to kupicie sobie na tablicy czy alledrogo. Prawdziwy, suchy proszek - a szczypta proszku zalana litrem wody.

Ja bym to przykleił nawet, wiele osób (przyznam się że w tym i ja), dzięki temu tematowi pewnie poznało prawdę na temat Biohumusa. Zawsze myślałem że ten z Agrecolu jest lepszy, ponieważ miał lepszą strukturę, po tym z EkoDarPol widziałem że strasznie rozrobiony - trafiłem kiedyś go w białej butelce, i było widać że gdy osiadła kupa to była na wysokość może 1cm, reszta woda...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół