nasiona marihuany

[DIY] Jak zbudować boks w 3 weekendy ?

Wyszukiwarka Forumowa:

mercone

Well-known member
Rejestracja
Wrz 28, 2012
Postów
249
Buchów
0
Jacunio a powiedz mi jak przygotowałeś się na deszcz? Masz tam daszek na balkonie?
 
D

delete

Guest
Box pierwsza klasa;)
Szkoda że tam hps'a nie ma, ale pewnie niedługo się pojawi<joint>, bo cfl
w końcu ci się znudzi:p.
ciekaw jestem jaka będzie temp. z załadowanym filtrem przy zewnętrznej temp. 30st i ponad?
czy te wentylatory dadzą radę? bo też się zastanawiam nad założeniem takiego filtra, ale ostatnio trafiły mi się mało śmierdzące strainy i dalej lecę bez.
 
D

delete

Guest
... jak przygotowałeś się na deszcz? Masz tam daszek na balkonie?
Balkon mam tzw wewnętrzny, w bryle budynku zatem nie wystaje, poza tym nie jestem na ostatnim piętrze zatem sąsiadów powyżej kilku się znajdzie;) Najbardziej obawiam się zacinających/bocznych deszczów. Wówczas może być awaria:/ Już wcześniej (orzy poprzednim grow) miałem możliwość poznania jak zamoknie boks przy takiej pogodzie. Stąd jest na kółeczkach z PCV oraz listwy zasilające leżą na specjalnej półeczce. Jestem pełen nadziei, że zbudowany setup jakoś zda egzamin.:smokee:
Box pierwsza klasa;)
Dziękuję ;)
Szkoda że tam hps'a nie ma, ale pewnie niedługo się pojawi, bo cfl w końcu ci się znudz
Też żałuję, że nie może być HPS, bo przyzwyczaiłem się do żółtego słoneczka, lecz cóż począć. Wolę dmuchać na zimno, że dam radę ogarnąć temperatury w boksie ustawionym od strony południowej. Poza tym wg producenta będę miał coś ponad 12000 lm a z HPS 150W miałbym spokojnie 5000lm więcej. Lumenów nigdy za wiele.:yeahh:
ciekaw jestem jaka będzie temp. z załadowanym filtrem przy zewnętrznej temp. 30st i ponad? czy te wentylatory dadzą radę?
Jakoś tam dmuchają więc może dadzą radę. Dodatkowo będę je wspomagał mieszającym skierowanym w stronę filtra. Ciąg będzie ciut większy;)
... ale ostatnio trafiły mi się mało śmierdzące strainy i dalej lecę bez.
Też mam nadzieję, że wybrane przeze mnie odmiany będą umiarkowanie pachnące.
I z tego miejsca pochwalę się, że w w/w boksie mam zamiar wysadzić:
1) Ultimate (Dutch Passion)
2) White Widow (Female Seeds)
3) Northern Light (Ministry of Cannabis)
4) Super Bud (Female Seeds)

Jack Herer <joint> będzie na następny rzut, bo okazało się, że mam automata a tym razem będzie zabawa ze zwykłymi femkami.

Dziękuję za wszystkie buszki/komentarze, ogólne zainteresowanie tematem...

Pzdr,
HJ:spalony:
 

parokropek

Well-known member
Rejestracja
Lis 30, 2012
Postów
111
Buchów
0
Dojdą roślinki to też troche temperatura skoczy, ale z Twoimi zdolnościami manualnymi zaraz zapodasz szybe gdyby wychodzilo cos ponad normę bardzo dobra robota zostawiam bucha :)
 
D

delete

Guest
bardzo dobra robota zostawiam bucha
Dziękuję, starałem się wszystko wcześniej obmyslić, by nie mieć jakiegoś zonga. Ale i tak nie udało się uniknąć niespodzianek, o których już nie będę się chwalił. Najważniejsze, że gra i buczy, a czy śrubki/kątowniki trzeba było pozamieniać to jest to już czysta kosmetyka.
Dojdą roślinki to też troche temperatura skoczy, ale z Twoimi zdolnościami manualnymi zaraz zapodasz szybe
Właśnie w tym sęk, że szyby nie chcę i nie mam zamiaru dawać. Myślę, że i tak by mi nic nie dała, bo zrobiłem test "palcowy" i lampa po kilkunastu minutach świecenia nie parzyła. Grzała, dość ciepło, ale można było wytrzymać bez poparzenia. Szyba raczej niczego nie zmieni z temperaturą;)
 

Gniewosz

Well-known member
Rejestracja
Mar 8, 2011
Postów
686
Buchów
0
super robota!! uwielbiam takie konstrukcje są najbezpieczniejsze najtańsze i rozwijają nasze zdolności majsterkowania !
 
D

delete

Guest
Szyba raczej niczego nie zmieni z temperaturą

Jacku, w moim przypadku szyba zbija temperaturę o 4-5 stopni. Różnica jest znaczna. Jednak uważam, że szyba jest ostatecznym wyjściem.
Sam zobaczysz jak będą reagować rośliny, bo jak wiadomo każda ma inną pulę genów, a przez to inną tolerancję na temperaturę.
 
D

delete

Guest
super robota!! uwielbiam takie konstrukcje są najbezpieczniejsze najtańsze i rozwijają nasze zdolności majsterkowania !
Dziękuję Gniewoszu;) Uwielbiam majsterkować, a co do bezpieczeństwa to mam nadzieję, że masz rację i konstrukcja nie nawali/nie zawiedzie.

Jacku, w moim przypadku szyba zbija temperaturę o 4-5 stopni. Różnica jest znaczna. Jednak uważam, że szyba jest ostatecznym wyjściem. Sam zobaczysz jak będą reagować rośliny, bo jak wiadomo każda ma inną pulę genów, a przez to inną tolerancję na temperaturę.
Ty Macieju używasz jednego z POLUXów, które zdecydowanie bardziej grzeją się niż ten CFL<joint>. Po własnym teście temperaturowym (można dotykać dłonią całymi godzinami <coolpalacz>) nie uważam, by wstawienie szyby dało wymierne korzyści. Na flo lampa będzie chodziła od 20:00 do 8:00 i to musi wystarczyć;)
 

king61

Alko-Blanto-Sexo-holik
Weteran
Rejestracja
Lip 10, 2010
Postów
1,839
Buchów
8
fajnie, fajnie- box budowany w trybie zaocznym:smokee:
polecałbym jednak zrobic boxa w tydzien a dwa pozostałę lecieciec juz na weg'u:jocolor:
 
D

drx

Guest
Witaj jacek, wpadłem tu do Ciebie, coraz rzadziej bywam, bo tak też z czasem stoje. Obejrzałem od samego początku Twą prace i muszę powiedzieć że jestem pełen podziwu. Naprawdę robote mogę ocenić na "fachową" i szczerze, nie wiem czy byłbym w stanie sam coś takiego zmontować majsterkowiczu hehe. Masz świetne pomysły które znakomicie polubią Twoje nowe pomidorki - czego jestem pewien:) Oglądałem i czytałem od deski do deski, zajęło mi to chyba calutką godzine jak patrzę, ale wcale nie żałuje bo można stąd wynieść kilka ciekawych pomysłów. Nie mogę sie już doczekać na Twój grow, tym razem na tej samej lampie którą mam obecnie. Jak widzisz tak jak wspominałem, lampa naprawdę nie parzy i zapewnia bardzo przyzwoitą temperaturę. Duża jest co? hehe :yeahh: Zajrzyj do mnie co się dzieje jak będziesz miał czas, jak zwykle jestem na plecach za Tobą:D
 
D

delete

Guest
fajnie, fajnie- box budowany w trybie zaocznym polecałbym jednak zrobic boxa w tydzien a dwa pozostałę leciec juz na weg'u
Inaczej nie mogłem, bo nadmiar prywatnych obowiązków mi to uniemożliwiał. Wiem, że można by było to ukończyć w tydzień, ale 3 tygodnie i tak uważam za swój osobisty sukces. Weg właśnie się zaczął. Ultimate przebił się na powierzchnię i czekam z niecierpliwością na pozostałą trójcę;) Dzisiaj lądują pod słoneczko w boksie.
Witaj jacek, wpadłem tu do Ciebie, coraz rzadziej bywam, bo tak też z czasem stoje. Obejrzałem od samego początku Twą prace i muszę powiedzieć że jestem pełen podziwu. Naprawdę robote mogę ocenić na "fachową" i szczerze, nie wiem czy byłbym w stanie sam coś takiego zmontować majsterkowiczu hehe. Masz świetne pomysły które znakomicie polubią Twoje nowe pomidorki - czego jestem pewien Oglądałem i czytałem od deski do deski, zajęło mi to chyba calutką godzine jak patrzę, ale wcale nie żałuje bo można stąd wynieść kilka ciekawych pomysłów. Nie mogę sie już doczekać na Twój grow, tym razem na tej samej lampie którą mam obecnie. Jak widzisz tak jak wspominałem, lampa naprawdę nie parzy i zapewnia bardzo przyzwoitą temperaturę. Duża jest co? hehe Zajrzyj do mnie co się dzieje jak będziesz miał czas, jak zwykle jestem na plecach za Tobą
Cześć DRX. I ja czytałem Twoje poczynania spod świetlówki Phytolite i byłem pod wrażeniem. W szczególności tego WR porównanego do ramienia;) Cieszę się, że Cię zainteresowałem moim tutorialem i mam nadzieję, że pomogę nie jednemu botanikowi. A żarówka jest przekozacko wielka. Jak ją po raz pierwszy zobaczyłem to mi kopara opadła. Idealnie wpasowała się do boksa, bo zajmuje praktycznie cały jego sufit. Oj będzie świecić, oj będzie.:yeahh:
 

alamakota30

Well-known member
Rejestracja
Lis 8, 2012
Postów
71
Buchów
0
Gratuluje Jacku, wszystko zrobione z głową tak jak powinno być. Ja również sie nie obijałem i pracowałem nad swoim projektem. Box przeszedł mały tuning i za tydzień startuje z fajnymi odmianami :D Pozdro i do zobaczenia :salut:
 
D

delete

Guest
Gratuluje Jacku, wszystko zrobione z głową tak jak powinno być. Ja również sie nie obijałem i pracowałem nad swoim projektem. Box przeszedł mały tuning i za tydzień startuje z fajnymi odmianami Pozdro i do zobaczenia
Dziękuję szanowny kolego;) Daj znać jak odpalisz kolejny projekcik. Chętnie zasiądę i pokibicuję.

Powodzenia i do usłyszenia...:smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół