nasiona marihuany

Przyjemność dla oka. Czyli co zrobić by nie dodawać prześwietlonych brzydkich zdjęć.

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Photoshop CS5 tutorial






1. Zaczynamy zabawę. Duplikujemy naszą pierwszą warstwę (CTRIL + J) albo w oknie warstw klikając

prawym przyciskiem myszy Duplikuj. Następnie przechodzimy w Obraz/Dopasowania/Filtr fotograficzny.




Tryb Warstwy zwykły krycie 100%

O to efekt nałożenia filtru.




2. Następnie tworzymy nową warstwę. Warstwa/Nowa/Warstwa. Po czym przechodzimy do Obraz/Zastosuj Obraz.

Gdy wszystko idzie jak trzeba przechodzimy do Obraz/Dopasowania/Balans Kolorów. I ustawiamy suwaki jak

poniżej:





Po całej zabawie.



3. Powtarzamy cały punkt 2. W sekcji Obraz/Dopasowania/ Balans kolorów zmieniamy na Barwa Nasycenie
i poszczególne suwaki ustawiamy tak:




4. Tryb warstwy ustawiamy na zwykły, krycie 20%. Tam gdzie nie pasuje kolor, wymazujemy go: Tworzymy maskę warstwy ( kwadracik z białym kółkiem), bierzemy soft brush krycie dowolne, ja mazałem na 75-100%. I bawimy się.




Na koniec można się pobawić kontrastem/ jasnością/ wyostrzeniem i czym tam jeszcze chcecie, ja u siebie stworzyłem nową warstwę i pędzelkiem białym malowałem sciany boxa, po czym krycie zmieniłem na 10%.




FAP FAP FAP


Zdjęcia z naszego forum, wykorzystane dla forum.
Pozdrawiam FAP FAP FAP

Wybaczcie ale coś duże foty nie działają :)



 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Pomysł jak najbardziej na +!
Jednak łatwiejszym sposobem na poprawę ów zdjęcia byłoby przed naciśnięciem spustu migawki po prostu zmienić balans bieli ;) efekt taki sam i zaoszczędzimy sobie zbędnej roboty.
i tak nawiasem to zdjecie nie jest prześwietlone, jezeli byłoby to obróbka w formacie jpg niewiele da, na prześwietlenie poradzić mogę jedynie zmianę formatu zapisu zdjęć na raw- tam macie pole do popisu. Niemniej jednak przyjemniej jest patrzeć na zdjęcie po obróbce/przeróbce, jak zwał tak zwał.
Pozdrawiam autora!
 
D

delete

Guest
Nie jest nie jest, temat jest źle nazwany po prostu :)
Wszystko w topicu jest pisane pod balans bieli/kolory.
Mogłbym wrzucić tutorial jak zrobić to na rawie, ale wielu uzytkowników korzysta z zwykłych kompaktowych aparatów które zapisuja wszystko do JPGa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół