nasiona marihuany

Spotkanie w lesie z dzikiem

Wyszukiwarka Forumowa:

Teddy

Well-known member
Rejestracja
Sty 31, 2013
Postów
57
Buchów
0
mi nie chodziło panie gołąbku o zabijaniu dzika gdy jest daleko i sobie grzebie pyszczkiem w trawie. mi chodzi o moment kiedy sqrwiel biegnie wprost na nas i w dodatku jest bardzo zly! ;<
 

thj

Well-known member
Rejestracja
Cze 17, 2007
Postów
171
Buchów
0
Bedzie was gonił tylko wtedy jak maciora ma mlode i jedno zapiszczy. W przeciwnym razie to dziki uciekaja przed ludzmi. Nieraz spotkalem dzika w jakis zaroslach schowanego i to on spie****al zawsze pierwszy w przeciwnym kierunku przez chaszcze :D takze wyluzujcie
 

JackHerer20

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2012
Postów
240
Buchów
0
moje spotkanie z dzikiem było jak kolega wyżej napisał dzik nas dostrzegł i zaczął uciekac
 

gyros

Well-known member
Rejestracja
Lut 17, 2013
Postów
113
Buchów
3
ja słyszałem ze ponoc dzika mozna przestraszyc dmuchając foliówke i walnąć w nią wiecie o co chodzi.Wtedy jest chuk .
 

Bruttall2

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2012
Postów
113
Buchów
0
Dziki boją sie ludzi i same uciekaja, moga zaatakowac tylko lochy kiedy wychowuja mlode, ale na to nie ma rady bo to normalne zachowanie matki kiedy wyczuwa zagrozenie dla swoich pociech, lub jesli zostanie najdziony podczas snu to automatycznie zaatakuje (pamietajmy ze dziki prowadza zycie nocne). Kazdy huk czymkolwiek by nie byl wywołany przestraszy nawet watache dzikow, takze enjoy!

P.S. Jesli juz sie tak boicie to mozna krzyczec lub w plastikowa butelke wrzucic pare kamyczkow i grzchotac (stara metoda naganiaczy w kolach mysliwskich)
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
Ludzie! Po co te dywagacje jak łatwiej ubić dzika? Pamiętajcie że to my jesteśmy w gościach na łonie natury a nie odwrotnie, uszanujmy to! .

A powiedz mi jak to sie ma do sytuacji kiedy dzik jest na moim terenie? Zalozmy ze mam kilkanascie ha lasu i normalne ze mieszkaja tam dziki itp, a ja mam spota w tym lesie, ide na niego i nagle rzuca sie na mnie dzik. To kto jest wtedy na czyim terenie, ja na jego (bo on mieszka w lesie) czy on na moim (bo prawnie to moj teren) ? Bez sensu gadka zeby szanowac przyrode etc, kazdy ma /nie ma swoje skrupuly ;)
 

Puco

Well-known member
Rejestracja
Kwi 14, 2012
Postów
64
Buchów
0
jak idziesz do lasu to automatycznie wchodzisz na teren dzikow i dzikich zwierząt. Ja w tamtym roku mialem za***iscie na spocie bo pare razy slyszalem ze cos w trawie syczy a to na pewno odstrasza sarny, zające itp.
 

Gruby Hanys

Well-known member
Rejestracja
Mar 2, 2012
Postów
117
Buchów
0
A powiedz mi jak to sie ma do sytuacji kiedy dzik jest na moim terenie? Zalozmy ze mam kilkanascie ha lasu i normalne ze mieszkaja tam dziki itp, a ja mam spota w tym lesie, ide na niego i nagle rzuca sie na mnie dzik. To kto jest wtedy na czyim terenie, ja na jego (bo on mieszka w lesie) czy on na moim (bo prawnie to moj teren) ? Bez sensu gadka zeby szanowac przyrode etc, kazdy ma /nie ma swoje skrupuly ;)

Osobiście uważam że on ma większe prawo do życia w tym niby Twoim lesie gdyż najpewniej się tam urodził, jest to jego dom itd. Ty nabyłeś tylko prawa do własności nad tym terenem ale go nie tworzyłeś, nie zasiałeś drzew, nie wprowadziłeś na te tereny zwierzyny itp. Nabyłeś teren z tym co tam już jest, więc powinieneś choć odrobinę uszanować tzw. tubylców. Przynajmniej takie moje zdanie. A to że uważasz iż szanowanie przyrody jest bez sensu to już wyklucza moja dalszą dyskusję z Tobą. Po co w takim razie sadzisz? Idź sobie do dilla po maczaka w chemii skoro przyroda tak Ci zwisa.

P.S A co do prawnego nabycia terenu itp. Wiesz ja tam pie***le prawo stworzone przez człowieka, staram się przynajmniej kierować prawami przyrody. Mieszkam w górach i żyje w symbiozie z naturą, może tego Twój (zapewne) mieszczański rozum nie pojmie. Jak wiadomo są różne pkt, widzenia. Ja mam taki i nie uważam że szanowanie przyrody jest bez sensu. Tyle.
 

zyni

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2013
Postów
256
Buchów
0
To tylko taka przykladowa wyimaginowana wersja "co by bylo gdyby". Co do mieszczanstwa to wiekszosc zycia mieszkam na wiosce a lasy i przyroda to cos co mnie bardzo pociaga, survival poznalem i praktykuje nawet w zimie z paroma znajomymi, ale mimo to ze kocham nature, uwazam ze skoro Bog stworzyl czlowieka zeby panowal nad zwierzetami (a tak bylo) to moge ogrodzic teren uprawy drutem czy chemikaliami(oczywiscie tak zeby nie niszczyc danego biomu), a taki biedny dzik-morderca moze przeorac ziemie 5m dalej a nie w miejscu ktore przeznaczylem pod uprawe. ie uwazam zeby szanowanie przyrody bylo bez sensu, bo to wazne, ale uwazam ze myslenie typu "biedny dzik, nie chce mu robic krzywdy ani go stresowac dla tego jezeli trafi na moja plantacje to niech zrobi z nia co zechce bo przeciez jestem na jego terenie" lub tego typu rozumowania sa smieszne.
 

johny brawo

Well-known member
Rejestracja
Lut 27, 2012
Postów
70
Buchów
0
Hejka. Powiem że o dzikach to za wiele nie wiem , ale rok temu zostałem z poszukiwania spotów przegoniony przez borsuka. Powiem że w UK jest ich masa a i w pl też się zdarzają...i są dość zadziorne. Bydle potrafi zaatakować bez powodu. Najpierw zaczął warczeć a potem ruszył w moją stronę. Jedyny plus to że nie są za szybkie i bez problemu udało mi się uciec.Swoją drogą szybko się bydle z pościgu rozmyślilo.Wtedy to byłem przerażony tym potworem.... choć jak sobie teraz przypomnę to mnie zbiera pusty śmiech. Jak by ktoś trzeci to nagrał kamerą to pierwsze miejce w śmiechu warte :lol3::lol3:..W sumie jak sobie przypominam to przez cale to zdarzenie rozmyśliłem się w zeszłym roku z outdora. tyle z mojej strony o leśnych niebezpieczeństwach. Pozdro ekipa:yeahh:
 

bociek

Member
Rejestracja
Lut 18, 2013
Postów
17
Buchów
0
Raz z kumplem szedłem przez świerki spotkaliśmy rodzinkę dzików, obawialiśmy się jedynie żeby nie wpadły na nas i nas nie poturbowały, bo tam było z 15 sztuk a jak się wystrasza zapie****ają ja głupie gdzie popadnie :D kumpel syn leśnika klasnął charakterystycznie (coś jak strzał) i wy***ały w inna stronę.Raczej z powodu dzików nie wpadał bym w paranoje.
 

druzyna-cbd

Banned
Rejestracja
Lut 25, 2013
Postów
246
Buchów
0
Dziki na ogół nie są agresywne(np na pomorzu) przywykły do bycia dokaraminymi i w miejscowościach nadmorskich wychodzą czasem normalnie na ulice i nie robią nikomu krzywdy(znam przypadek ze dzik wyciagnal pijanemu ziomkowi chleb z siatki i zjadl a ten sie zdenerwował :p) w każdym razie problemem jest to że wyjadają wszystko co znajdą ryją i wyweszą wszystko niestety MJ jest ich przysmakiem bo ma intesywny zapach polecam stosować palisade dookola out'a, uważajcie szczególnie na male warchlaki w paski (brazowe w ciemne kropki i paski) spotkanie z takim malym stadkiem jest bardzo niebezpieczne bo na pewno zaatakuje was matka jedno uderzenie moze przerwac aorte lub nawet złamać kość. Najmądrzej jest "spierd***". Są okresy ochronne na dziki szczególnie gdy maja młode więc nie polecam rozwiązania jak pisał pewien mądry "weź strzelbe" :zjarany:. Gógle odpowie wam na wiecej pytań polecam poczytać na wiki o dzikach i ich zachowaniach jak również o reszcie fauny polskiej informacje na pewno wyjdą wam na plus a przy okazji można dowiedzieć się ciekawych rzeczy :) pozdrawiam z fartem :p PS:acha moj kolega miał bliskie spotaknie za małolata z dzikiem ponoć potrafią biec w lini prostej ciężko im skręcić przez ich rozpędzoną masę opowiadał, że można w ostatniej chwili odskoczyć na bok i zwierze przeleci po czym schować się tak jak on na drzewo w skrajnym przypadku moze wam to uratować życie choć dzików nie powinno się raczej obawiać :)
 

Pracujący w nocy

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2012
Postów
55
Buchów
0
KIedys za małolata, inna epoka, lata 90-te, spie****ka przed dzikiem w lesie na drzewo, pozniej na kolonii nad morzem wyrzucalem za domek resztki jedzenia, ide w nocy zaspany za domek sie odlać, a tam dziki wpieralaja resztki jedzenia. Takie rzeczy sie pamieta do konca zycia. Rok temu zostawiłem zone w lesie w aucie a sam poszedłem na spota jakies 300 m od auta. Po 15 min tel. ze przy aucie kreci sie dzik :) . Dziki lubie, dopóki spota nie zryją :):smokee:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół