nasiona marihuany

Olej z konopii - Kilka ważnych wiadomości

Wyszukiwarka Forumowa:

PanNalesnik

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2012
Postów
86
Buchów
0
Olej z konopii


Kilka dni temu zakupiłem w internetowym sklepie bogutynmlyn.pl olej konopny. Należy do olejów trudno dostępnych na naszym rynku, choć tradycja jego stosowania w kuchni jest bardzo stara. Uzyskiwany z konopii siewnej Cannabis sativa L. Ludzie w moim wieku i starsi niewątpliwie pamiętaja z podręczników szkolnych konopie jako roślinę olejarską. Nie mówiło się wówczas o podgatunku indyjskim służącym do otrzymywania haszyszu (marihuany). Uczono nas, że roślina dostarcza włókna (włóknodajna) oraz jadalny olej. Olej konopny służy również do sporządzania farb, lakierów, niektórych mydeł, pokostu. Może zastępować olej lniany. Zaliczany do olejów schnących.
Nasiona konopii zawierają 30-35% oleju. Świeżo wytłoczony ma zabarwienie zielonkawe. Po nasłonecznieniu staje się prawie bezbarwny. Temperatura krzepnięcia -15- -20 stopni C. Czas schnięcia 4-8 dni. Skład: kwasytłuszczowe wielonienasycone omega-3: 20%, kwasy wielonienasycone omega-6: 60-63%, kwasy jednonienasycone 8-9%. Do kwasów wielonienasyconych należą: kwas alfa-linolenowy, stearydynowy, gamma-linolenowy, linolowy.
Olej konopny można spożywać w sałatkach, z serami, na świeżym chlebku, z kaszą. Hamuje agregację krwinek, zmniejszając ryzyko wystąpienia zawału i zatoru. Zmniejsza wytwarzanie prozapalnych mediatorów. Przyśpiesza ziarninowanie i regenerację błon śluzowych oraz skóry. Może być stosowany w mieszaninie z wodą wapienną do leczenia ran i oparzeń. Ponadto do okładów na suche liszaje i wypryski. Może byc pomocny w pielęgnowaniu skóry z atopowym zapaleniem, łuszczycą i owrzodzeniami. Z witaminą A (domieszac w formie płynnej) stosować do pielęgnowania skóry suchej, z odleżynami i do leczenia odmrożeń. Zamiast płynnej witaminy A można dodać do oleju konopnego nieco tranu. Olejek konopny działa przeciwmiażdzycowo. Zalecany przy chorobach paznokci, włosów, przy chorobach reumatycznych, stwardnieniu rozsianym i nadciśnieniu. Doustnie przyjmować 1 łyżke oleju 1-2 razy dziennie lub w potrawach na zimno. Olej konopny, który zakupiłem jest produkowany przez Instytut Włókien Naturalnych w Poznaniu.


źródło: http://rozanski.li/?p=252
 
K

KEFIR

Guest
Stosuje po goleniu, przy oparzeniach. Sprawdza sie bardzo dobrze. Zagoscil tez na stale w kuchni jako dodatek do salatek.

Z samych namoczonych nasion mozna tez wycisnac cos w rodzaju mleczka co ma podobne wlasciwosci a przy okzji w polaczeniu z owocami daje niezle energetygujacy koktajl.
 

Herb

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2011
Postów
1,006
Buchów
5
Mam trochę regularnych nasion nie wiadomego pochodzenia, i czasami jak siedzę przy kompie to sobie je obieram z twardych skorupek i zjadam :crazy:

Ps. Smakują jak słonecznik , dobre są ale trudno się je obiera :yeahh:
Myślałem też o zrobieniu z nich kiełków i dodawaniu na kanapki.
 

Kainoma

New member
Rejestracja
Paź 7, 2016
Postów
1
Buchów
0
Sama nie uprawiam konopii, ale często kupuję olejek CBD i stosuję jako suplementację zamiast tabletek itp. zwłaszcza na zimę. Czytam sobie o tym na forum, bo się zainteresowałam tematem. W sklepie, w którym kupuje olejek jest mnóstwo różnych produktów z wykorzystaniem olejku z konopii - są też ziarneka czy herbata :D https://www.konopnymarket.pl/pl/c/Slodycze/10 słodycze też:D :D chcę popróbować różnych rzeczy jeszcze.
 

Marciniiza

New member
Rejestracja
Maj 17, 2020
Postów
2
Buchów
0
olej z konopi

Też stosuje olejek CBD, terapię rozpocząłem pół roku temu, żeby zwalczyć problemy z bezsennością i widzę pozytywne efekty, staram się cały czas jeszcze zgłębiać tematykę, co stosować ale też jak stosować, dla zainteresowanych wrzucam link do strony z której obecnie korzystam
kryptoreklama sklepu nie jest mile widziana
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół