nasiona marihuany

Wasze ulubione metody wędkowania...

Wyszukiwarka Forumowa:

mrslowflow

Well-known member
Rejestracja
Maj 24, 2011
Postów
80
Buchów
1
Zauważyłem, że wśród użytkowników Naszego, wspaniałego forum jest mnóstwo osób wędkujących. Podzielcie się swoimi ulubionymi metodami wędkowania, ciekawymi spostrzeżeniami i radami a propos ulubionej metody. Na jakie ryby najbardziej lubicie polować? Jakiego sprzętu używacie? Może jakieś ciekawe historie, wskazówki itp.


Moją ulubioną metodą wędkowania jest SPINNING. Chyba najbardziej lubię połowy szczupaków, szczególnie w maju, po tarle. Łowię głównie w jeziorach, mam swoje jedno "najlepsze" typu linowo-szczupakowego. Obecnie łowię na spinning firmy Mikado 270 cm., cw. 10-40 g. Kołowrotek Dragona, ale nie pamiętam jaki dokładnie. Głównie łowię przeczesując brzegi w woderach. Pewnego razu, po rozpoczęciu sezonu łowiłem stojąc w trzcinach, a niedaleko mnie jakiś facet łowił na spławik. Byłem jakieś 20 m. od niego. On, holował kolejną płotkę, która szamotaniem sprowokowała szczupaka do ataku. Podholował go do brzegu, po czym podniósł na samej żyłce lekko nad wodę i esox puścił. Byłem na lekkiej bombie i chwile analizując to, co zobaczyłem podszedłem powoli do niego i powiedziałem - ciekawa metoda połowu na żywca - uśmiechnął się i stwierdził, żebym spróbował skusić go do brania. Zarzuciłem i jakieś 10 m. od brzegu nastąpił atak. Zacięcie w tempo i po dość siłowym holu(bliskość powalonego drzewa mnie zmusiła) wyjąłem szczupaka 75 cm. Po chwili radości bezpiecznie wrócił do wody, a ja skręciłem grubego bata i siedząc na brzegu obserwowałem spokojną taflę jeziora.

Wędkowanie to wspaniała sprawa. Nic tak nie pozwala oderwać się od problemów i zmartwień, jak kontakt z naturą.

Pozdrawiam!
 

sloow groow

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2010
Postów
206
Buchów
0
Dla mnie najwarzniejszy jest kontakt z natura, obcowanie z nia, wczesnie rano widzisz i czujesz wszystkimi zmysłami jak natura budzi sie do życia, czujesz promienie słońca głaszczące cie po twarzy, cos pieknego.
kocham spławik za relaks i wyciszenie, spining za polowanie na bolenie,
nocne zasiadki za sumem i sandaczem przy ognisku w namiociku, do tego flaszka i joint a obok moja kochana kobieta...
brakuje mi tego!!!
ZIMO WYPIER...
 

BissCanna

Active member
Rejestracja
Lut 15, 2013
Postów
27
Buchów
0
Spining za***ista sprawa, ale bardziej mi podchodzi zaczajenie się w krzaczkach na spokojnej wodzie ze spławikiem i z blantem na warze :spalony:
Coś pięknego <lol>
 

majonez111

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2011
Postów
155
Buchów
0
hehe tez lubię wędkować na przeciwko domu za ulica jakieś 700-800m jest rzeka zawsze tam lubiłem chodzić wiosna i latem na rybki na splawiczek ale zawsze jak się najaralem nic nie mogłem ciekawego złapać pewnie dlatego że za bardzo się zjarałem i pewnie nie widziałem jak ryba zaczyna podbierać sie do robaczków. Na spining bodajże juz nie pamiętam dawno to było :p złapałem tam kiedyś sporego Klenia byl taki ciężki wtedy:D.
Teraz ta rzeka już nie jest taka jak kiedyś musisz siedzieć od rana do wieczora zeby złapać coś konkretnego same male gównu albo w ogóle.

Peace :D
 

BissCanna

Active member
Rejestracja
Lut 15, 2013
Postów
27
Buchów
0
Teraz ciężko zlapac duzą rybe bo wiekszosc łapie ale na siatke
 

majonez111

Well-known member
Rejestracja
Gru 3, 2011
Postów
155
Buchów
0
Masz racje ale u nas na rzece raczej takie hecki sie nie zdarzają bardziej jest to wina tamy nie raz puszczają w ch*j wody a nie raz w ogole i ryby sa albo nie ma w cale.
 

SensiJet

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2010
Postów
76
Buchów
0
Feeder na przyszły rok chce wypróbować na metodę . Tymczasem tradycyjnie koszyk
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ja lowie na wedke elektryczna - podpinam sie pod slup wysokiego napiecia i bach - biora jedna za druga.
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Wędka elektryczna najwspanialsza jest dla ludzi, którzy nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa...

Moją ulubioną ze względu na możliwość obserwacji momentu brania metodą wędkowania (połowu karpii, amurów i przyłowu innych mniej pożądanych gatunków jak lin, leszcz czy sum) w okresach letnich jest:

1. Zigrig - zestaw delikatnie (5-15cm) pod powierzchnią,
2. Łowienie z powierzchni wody,
3. Łowienie z gruntu na w miarę płytkiej wodzie - zestaw samozacinający np. krótki chod rig (zależy od miejscówki i dna, bo czasami lepiej sprawują się inne zestawy), na wodzie do 1m głębokości bardzo często da się zaobserwować wyskoki ryb nad powierzchnię wody zaraz po usłyszeniu dźwięku sygnalizatora.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
U mnie na rzece, taki jeden próbował łapać na wędkę elektryczną (a raczej podbierak podpięty do akumulatora i przetwornicy) pstrągi, będące w czasie tarła. Miał pecha, bo akurat szliśmy z kumplem - zapalonym pstrągarzem a zarazem zawodnikiem mma, popatrzeć sobie na trące się rybki. Skończyło się na otwartym złamaniu nogi i zniszczonym sprzęcie kłusownika. Od tamtej pory minęły ponad 2 lata, typ do tej pory nad rzeką się nie pojawia...
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Myślę,że w przyszłości będą popularne elektryczne woblery;8)
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
Kładeczka , wiaderko zanęty , bolonka i ja .
 

Pustelnik

Z Lasu
Weteran
Rejestracja
Kwi 13, 2015
Postów
584
Buchów
775
Na siate albo pradem...



















































































































Na blaszke,jakos blaszka sie z cipka kojazy:sunny:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół