nasiona marihuany

Wasze ulubione metody wędkowania...

Wyszukiwarka Forumowa:

Arh+

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 14, 2014
Postów
516
Buchów
5
Moja ulubiona metoda to: na kolacje :]
Pzdr.
A tak przy okazji jak ktoś chciałby podzielić się jakimś sprzętem ( woblery, gumy) to dajcie znać na priv
 

CienkiLolek

GrubyBolek
Rejestracja
Cze 21, 2017
Postów
154
Buchów
0
Spinning best! Siedzenie i pilnowanie gruntu też fajna sprawa ale jak jesteś z kumplem, gadacie sobie, zajaracie . A jak jesteś sam i nie ma do kogo japy otworzyć to spinning :) Siedzenie sam zjaranym i patrzenie się na szczytówkę czy spławik mnie nie kręci
 

CzarnuchCat

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2016
Postów
236
Buchów
190
Ja preferuje feeder nad jeziorem/stawem, łowie również często na żywca czy to z gruntu czy to na spławik i oczywiście ze spiningiem tez lubie pochodzić, rzecz jasna na fazie haha :D
 

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
A moją ulubioną metodą połowu ryb jest? Mam kartę wędkarska już 18 lat w wieku 7 lat została wyrobiona i przez te 18 lat próbowałem różnych metod połowów zaczynając od bambusowej wędki wykonanej przez mojego dziadka świętej pamięci, po tyczki, spinning, federy, karpiowki i zwykle teleskopy z tagru... I chyba wnioskuję że najlepiej do gustu podpadla mi metoda gruntowa chociaż na spławik też lubię popatrzeć a ze spiningiem też czasem polatam. A w tym roku mam zamiar skompletować sprzęt typowo karpiowy i próbować szczęścia z karpiami.
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Teraz mniej czasu mam, ale bywało, że jeździłem codziennie. Najbardziej w połowie lubię klimat panujący nad wodą:

- bezwietrznie, bezchmurne niebo, słoneczko
- spokojna tafla, cisza spokój
- swoja kładka nad jeziorkiem, stanowisko, które bardzo dobrze znam
- spławik tańczący na wodzie, czy na białą rybę czy na żywca
- browarek w ręku, joincik, fajeczka
- i ta adrenalinka gdy na holu coś większego

I tak można łapać totalnie amatorsko, chilloutując się przy urokach natury :)
I w większości przypadków kolację się je, gdyż uwielbiam rybkę.

Zapierdzielanie dookoła jeziora i machaniem kijem non stop to nie dla mnie. Aczkolwiek wyprawa na dorsza mi się podobała, ale to troche inna bajka.
A co najlepsze to śmiać mi się zawsze chce jak widzę pro-elo wędkarzy z mnóstwem wędek i milionem przyborów "na każdą pogodę, fale, rzekę, jezioro, bo wiatr wieje z prawej bo z lewej i h.. wie co jeszcze" a siedzą obok mnie i gówno łapią :D
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Spinning oczywiście.
 
G

grohot

Guest
Boczny trok, drop shot, ogólne spiningowanie:)
Kiedyś lubiłem siedzieć i gapić się w spławik ale przez ostatnie kilka lat wole się przejść i porzucać;].
 

PtGSc

New member
Rejestracja
Cze 21, 2018
Postów
4
Buchów
0
Ulubiona metoda na którą wędkuję ?
Myślę że mogę nazwać się karpiarzem :D
Karpie łowię od 2006 roku. Pierwszego karpia złapałem na wędkę wyczynową 4m [SZTYWNY BAT] na stawie PZW w 2006 roku.
Od tamtego roku złapałem już nie jedną piękną sztukę zarówno na jeziorach jak i stawach komercyjnych. Mój rekord życiowy to 24kg na jeziorze
Karpie łowię metodą gruntową na kulki proteinowe a zestawy wywożę,zdalnie sterowaną łódką zanętową na stawach komercyjnych gdzie nie można używać pontonu lub łodzi, natomiast nad jeziorem używam łódki lub małego pontonu zanętowego.
Kocham zasiadki na karpiki na kilka dni w miłym towarzystwie znajomych RÓWNIEŻ GROWERÓW ! Z piwkiem, ogniskiem, ciekawymi przygodami i nie zapomnianymi chwilami.
Połów karpia metodą gruntową na koszyk feeder polega na wyrzucaniu lub wywożeniu zestawów i nęcenia w te same określone miejsce które wcześniej powinniśmy ustalić. Koszyk ląduje na dnie a mikro pelet który jest do niego napełniany po czasie rozkłada się na dnie a przypon utrzymuje kulki proteinowe POZA HACZYKIEM! Gdy karp zacznie zasysać po dnie mikropelet możę pokusić się na różne smaki kulek proteinowych zależnych od pory roku,które są przy naszym koszyku na przyponie poza haczykiem, na tak zwanym włosie. Wtedy gdy połknie taką kulkę, automatycznie sygnalizator brań powinien pokazać branie a my powinniśmy zacinać. Przy większych karpiach poleca się stosowanie kołowrotków z wolnym biegiem, ponieważ karpie są bardzo silne i potrafią czasem wciągnąć naszą wędkę gdy nie mamy hamulca. Nie raz widziłałem na stawach komercyjnych "Niedzielnych Wędkarzy",gdzie takie karpie po 7/10kg wciągają "wędki" i stojaki na których te wędki stoją. Karpiarstwo nie jest tanią zabawą, ponieważ sprzęt jest drogi a same zanętny i przynęty włosowe są dość drogie.
Możemy oczywiśćie wydać mniej pieniędzy na nasze zestawy ale to mija się z celem, ponieważ tylko utrudnimy sobie połów kupując tanie podróby.
Koszyków do metody używam wedle łowiska, najczęściej jest to MIKADO Method Feeder 60g.

Ale mogę polecić mój ulubiony przypon karpiowy który bardzo skutecznie sprawdza się na jeziorach na większe karpie +10/15kg:

Korda Ready Tied Chod Rigs Short R2 + maskowanie Camo Weed.
W połączeniu z Starbaits Kulki Proteinowe Hot Demon 24mm + Dynamite Fluro Pop-Up Pellets 22mm Squid & OCTOPUS 22mm
Jest to świetne połączenie kulki tonącej z kulką pływającą ,która unosi przypon nad koszyk feeder, pamiętajmy że pierwszą kulką nałożoną na włos powinna być założona kulka tonąca a po niej, na ten sam włos kulka POP UP a następnie blokada.


Na method Feeder nie tylko karpie ale dużo innych ryb np. Lin czy piękne Leszcze, jest to dość nowa metoda ale zarówno bardzo polubiona przez wędkarzy.
 
P

PolnaMiedza

Guest
Moim faworytem jest agregat prądotwórczy<piwofuck> Tak na serio to spinning oraz zasiadki gruntowe<wodna>
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
Moim faworytem jest agregat prądotwórczy

otóż to hue, ja dalej preferuje "ABC Płetwonurka" - tj płetwy maska fajka + kusza.
@PtGSc

bez czepialstwa, może udowodnisz, że z Ciebie niezły grołer, nie wiem, ale puki co to, asg, s***iwal osobne rekwizyty, do wedkowania też wymieniasz osprzęt,
maskowanie Camo Weed.

nie żebym się czepiał, jestem kapralem WOT, nie chcesz się zaciągnąć, czekamy na takich świrów, brakuje nam przedewszystkim rambosów i wyborowych.
[wyczuwam trola]
 

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
Ulubiona metoda na którą wędkuję ?
Myślę że mogę nazwać się karpiarzem :D
Karpie łowię od 2006 roku. Pierwszego karpia złapałem na wędkę wyczynową 4m [SZTYWNY BAT] na stawie PZW w 2006 roku.
Od tamtego roku złapałem już nie jedną piękną sztukę zarówno na jeziorach jak i stawach komercyjnych. Mój rekord życiowy to 24kg na jeziorze
Karpie łowię metodą gruntową na kulki proteinowe a zestawy wywożę,zdalnie sterowaną łódką zanętową na stawach komercyjnych gdzie nie można używać pontonu lub łodzi, natomiast nad jeziorem używam łódki lub małego pontonu zanętowego.
Kocham zasiadki na karpiki na kilka dni w miłym towarzystwie znajomych RÓWNIEŻ GROWERÓW ! Z piwkiem, ogniskiem, ciekawymi przygodami i nie zapomnianymi chwilami.
Połów karpia metodą gruntową na koszyk feeder polega na wyrzucaniu lub wywożeniu zestawów i nęcenia w te same określone miejsce które wcześniej powinniśmy ustalić. Koszyk ląduje na dnie a mikro pelet który jest do niego napełniany po czasie rozkłada się na dnie a przypon utrzymuje kulki proteinowe POZA HACZYKIEM! Gdy karp zacznie zasysać po dnie mikropelet możę pokusić się na różne smaki kulek proteinowych zależnych od pory roku,które są przy naszym koszyku na przyponie poza haczykiem, na tak zwanym włosie. Wtedy gdy połknie taką kulkę, automatycznie sygnalizator brań powinien pokazać branie a my powinniśmy zacinać. Przy większych karpiach poleca się stosowanie kołowrotków z wolnym biegiem, ponieważ karpie są bardzo silne i potrafią czasem wciągnąć naszą wędkę gdy nie mamy hamulca. Nie raz widziłałem na stawach komercyjnych "Niedzielnych Wędkarzy",gdzie takie karpie po 7/10kg wciągają "wędki" i stojaki na których te wędki stoją. Karpiarstwo nie jest tanią zabawą, ponieważ sprzęt jest drogi a same zanętny i przynęty włosowe są dość drogie.
Możemy oczywiśćie wydać mniej pieniędzy na nasze zestawy ale to mija się z celem, ponieważ tylko utrudnimy sobie połów kupując tanie podróby.
Koszyków do metody używam wedle łowiska, najczęściej jest to MIKADO Method Feeder 60g.

Ale mogę polecić mój ulubiony przypon karpiowy który bardzo skutecznie sprawdza się na jeziorach na większe karpie +10/15kg:

Korda Ready Tied Chod Rigs Short R2 + maskowanie Camo Weed.
W połączeniu z Starbaits Kulki Proteinowe Hot Demon 24mm + Dynamite Fluro Pop-Up Pellets 22mm Squid & OCTOPUS 22mm
Jest to świetne połączenie kulki tonącej z kulką pływającą ,która unosi przypon nad koszyk feeder, pamiętajmy że pierwszą kulką nałożoną na włos powinna być założona kulka tonąca a po niej, na ten sam włos kulka POP UP a następnie blokada.


Na method Feeder nie tylko karpie ale dużo innych ryb np. Lin czy piękne Leszcze, jest to dość nowa metoda ale zarówno bardzo polubiona przez wędkarzy.

Kolego a jakich przyponów używasz do tych koszyczkow tylko na karpie do 10 kg? Bo ja zaczynam karpiarstwo i narazie posiadam uniwersalne
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
Na method Feeder nie tylko karpie ale dużo innych ryb np. Lin czy piękne Leszcze, jest to dość nowa metoda ale zarówno bardzo polubiona przez wędkarzy.
.

dla mnie jak teraz methoda jest nr 1 przyjemnie sie lapie ;)
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
Moje ulubione metody wędkowania to feeder, spinning i spławik trochę łowiłem sportowo i innteresowaem się środowiskiem wodnym. Uwielbiam biwak w dziczy pod gwiazdami z namiotem i kobietą i grillem z pełnym słojem weedu i browaru pozdro .
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Ja łowię na oceanie takze ulubioa blacha bądz na grunt. Przewaznie okazy powyzej 1kg:woohoo:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół