nasiona marihuany

SANDACZ z gruntu na jeziorze - jak najlepiej?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
moim zdaniem kup sobie na początek kołowrotek zwykły za 200 zł i ci starczy ten, wolny bieg to jakies kpiny , napewno amatorowi to w niczym nie pomoż wystarczy otwarty kabłonek , lub odkręcony hamulec do minimum ;]

ps;jest jeden trik wciągnięcia zyłki pod gumeczke , przy otwartym kabłonie i podczas brania z gruntu żyłka wyskakuje z pod gumki ,a żyłka swobodnie zchodzi ze szpuli , ot tak ---;)
<lol>
 
D

delete

Guest
amatorowi to w niczym nie pomoż wystarczy otwarty kabłonek , lub odkręcony hamulec do minimum
Pomoże...kabłąk...a spróbuj wyregulować hamulec w locie.Szczególnie dla amatora pomocny jest wolny bieg.
 
G

Guest

Guest
przeczytac można wszystko w necie o wędkowaniu , a i tak na wodą wszystko sie komplikuje ;)


połamania kija KOT .


<joint>
 
D

delete

Guest
moim zdaniem kup sobie na początek kołowrotek zwykły za 200 zł i ci starczy ten, wolny bieg to jakies kpiny , napewno amatorowi to w niczym nie pomoż wystarczy otwarty kabłonek , lub odkręcony hamulec do minimum ;]

Ten kołowrotek co linka wrzuciłem 150zl kosztuje :D

ps;jest jeden trik wciągnięcia zyłki pod gumeczke , przy otwartym kabłonie i podczas brania z gruntu żyłka wyskakuje z pod gumki ,a żyłka swobodnie zchodzi ze szpuli , ot tak ---;)
<lol>

Czytałem to na forum wędkarskim, ale chyba jednak ten wolny bieg wolę.

przeczytac można wszystko w necie o wędkowaniu , a i tak na wodą wszystko sie komplikuje ;)

No dokładnie, doświadczenie rzecz najważniejsza w kązdym hobby :)

Aha, jak zarzucę na grunt na wolnym biegu, będę mial podpórkę z tym elektronicznym sygnalizatorem, to potrzebuję jeszcze do tego tą bombkę co się na żyłce zaczepia? Tą co spada jak się zacina.

Spece na forach wędkarskich pisali, że na suma czy węgorza wolny bieg jest ok, ale na sandacza lepiej mieć kabłąk otwarty, to czyli ten wolny bieg jednak stawia jakiś opór?
 
G

Guest

Guest
bombka ( policjant ) potrzebna jest bo naciąga zyłke na sygnalizatorze , a co do biegu to na sandacza nie gra roli bo różnie reaguje sandał i moze sie wypiac , opór ma jak najbardziej ;]

ps; gdzie te bambusy i zwykłe kołowroty made in CCCP , i zyłka 40 -ka


od tego pisania o łowieniu nabrałem ochoty na wędkowanie w trybie natychmiastowym ;];]];


.
 
D

delete

Guest
Taki stawia opór jaki ustawisz.Ja miałem taką regulację,że od praktycznie zera do max.

To jaka jest różnica między ustawieniem na wolny bieg, a poluzowaniem hamulca do zera w zwykłym kołowrotku bez wolnego biegu?
 
D

delete

Guest
Bardzo duża.W kołowrotku z wolnym biegiem wystarczy ruch korbki aby go wyłączyć i powrócić do ustawień na głównym hamulcu.Zacięcie jak ja to bym powiedział bez zbędnego pie****enia się z hamulcem jak by to mogło być przy braku wolnego biegu...rozumiesz?
 
D

delete

Guest
rozumiesz?

No teraz rozumiem - jakbym miał tylko poluzowany hamulec, to podczas brania musiałbym najpierw go przykręcić żeby móc zaciąć, a na wolnym biegu przy półobrocie korbką, luz się od razu wyłącza i mogę od razu zacinać :)
 
D

delete

Guest
No i właśnie doszliśmy do sedna sprawy...i także dla tego i ja uważam ten sprzęt jako idealny dla zaczynających swoją przygodę z wędkarstwem gruntowym-bez znaczenia czy z czy bez spławika...
 

OldMan

And The Sea Of Green
Weteran
Rejestracja
Sty 10, 2011
Postów
1,793
Buchów
2,622
Odznaki
7
No teraz rozumiem - jakbym miał tylko poluzowany hamulec, to podczas brania musiałbym najpierw go przykręcić żeby móc zaciąć, a na wolnym biegu przy półobrocie korbką, luz się od razu wyłącza i mogę od razu zacinać :)

nie wyobrażam już sobie nocnej zasiadki na suma bez katarynki z wolnym biegiem , kilka razy w życiu miałem frajdę oglądać odpływającą wędę
(na szczęście nie moją) , jestem wielkim pasjonatem wędkarstwa szkoda ,że nie mogę się pochwalić fotami drapieżników , jestem w posiadaniu sprzętu z bardzo wysokiej półki niektóre kije robione na zamówienie , większość moich znajomych rozszyfrowało by mnie po sprzęcie który jest widoczny na fotkach.

WĘDKARSTWO TO NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE W ŻYCIU.

Nie ma nic przyjemniejszego jak skręt spalony o świcie nad brzegiem wody ,
przy odgłosach budzącej się przyrody.
 
D

delete

Guest
Ja do wczoraj, to nawet nie wiedziałem, że są takie kołowrotki :freak:

Pójdę do wędkarskiego przy weekendzie i se jakiś zestaw kupię :)

Rozumiem, że spinning też mogę na grunt zarzucić i łowić? Bo nie chcę kompletu wędzisk brać, na razie wezmę jedną, blachy i wobblery do spinningowania plus jakieś haczyki i ciężarki do gruntu i zobaczę jak się hobby rozwinie :)

Aaa, dziś w pracy gadałem z typem i on mówi żeby przyponów do spinningu nie używać, bo ryby to widzą i spie****ają, a ja pamiętam że kiedyś łowiąc na spinning miałem wolfram założony, z tym że to kolegi wędka była...


jestem wielkim pasjonatem wędkarstwa szkoda ,że nie mogę się pochwalić fotami drapieżników , jestem w posiadaniu sprzętu z bardzo wysokiej półki niektóre kije robione na zamówienie , większość moich znajomych rozszyfrowało by mnie po sprzęcie który jest widoczny na fotkach.

To daj pan trochę tips and tricks dla amatora :)
 
G

Guest

Guest
i o to właśnie chodzi , ja moge bez ryb do domu wracac , lubie nocki, i przesiadywanie nad woda nawt 3,4- dni ;) a jak mam ochote na rybe to ide do rybnego ;]


:yeahh:
 
D

delete

Guest
kilka razy w życiu miałem frajdę oglądać odpływającą wędę
W zeszłym roku lin miał okazję widzieć mnie ładującego się do wody po wędę którą "zawinął" z widełek...szczęściem żyłka nie dała rady.
 
D

delete

Guest
W zeszłym roku lin miał okazję widzieć mnie ładującego się do wody po wędę którą "zawinął" z widełek...szczęściem żyłka nie dała rady.

Lin to smaczna ryba? Bo ja zamierzam łapać do smażenia, wędzenia, mrożenia etc. :) Karpiowatych nie lubię, z drapieżników sandacz lepszy od szczupaka, okoń też niezły, suma i węgorza nie jadłem...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół