nasiona marihuany

Zabawa w bimbrownictwo a prawo

Wyszukiwarka Forumowa:

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Zastanawiałem się kiedyś, jak to jest w świetle prawa z tym bimbrem. Część osób twierdzi, że można, a część (zdecydowana większość), że nie.

Przekopałem internet i znalazłem. Zacytuję pewną stronę:

Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych z dnia 18 października 2006 (Dz.U. z 2006r. Nr 208, poz. 1539) zmieniła dotychczasowy stan prawny dotyczący domowej produkcji napojów spirytusowych. Dzięki niej traci moc ustawa z dnia 13 września 2002 r. o napojach spirytusowych (Dz. U. Nr 166, poz. 1362, z 2004 r. Nr 29, poz. 257 i Nr 173, poz. 1808 oraz z 2006 r. Nr 133, poz. 935 i Nr 171, poz. 1225), a tym samym uzasadnienie uchwała z dnia 30 listopada 2004 r. Izby Karnej Sądu najwyższego w Warszawie (Sygn. akt I KZP 23/04). Co to zmienia? Czy oznacza to legalność domowej produkcji?

Choć to wygląda optymistycznie, to praktycznie rzecz ujmując można dojść do wniosku, że to tylko kwestia czasu, aby w kwestii domowego gorzelnictwa stan prawny wrócił do dawnego stanu, tj. orzeczenia o nielegalności domowej produkcji napojów spirytusowych. Kluczowymi zapisami do jednoznacznego określenia stanu prawnego są Art.1 ust.2 i 3

[...]
2. Przepisów ustawy nie stosuje się do napojów spirytusowych wytworzonych domowym sposobem, na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu.

3. Napoje spirytusowe, o których mowa w ust. 2, nie mogą być wytwarzane bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej.

[...]

Reszty tekstu nie ma co przytaczać, jest dość obszerny. Konkrety:

Można legalnie produkować bimber, spełniając dwa warunki:
- jedynie na własny użytek
- między fermentacją a destylacją trzeba przeprowadzić jakiś proces, który zmieni skład chemiczny nastawu

To tyle. Miłej zabawy.
 

GIOVANNI

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2010
Postów
74
Buchów
0
własny bimberek własne winko własne jaranko czego chcieć więcej?:)
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
własne piwa, własne wędliny, własna musztarda, własny majonez, własne sery, własny chleb, można tak dłużej;)
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
własna musztarda z własnego octu słodowego z własnego piwa... W tym sezonie bedzie własna gorczyca biała i czarna z outu;) , czy ktoś wie jak zdobyć ziarno sarepskiej, albo raczej żródła genetycznego tego zajzajeru który sprzedają jako GORCZICZNYJ POROSZOK w rosyjskich sklepach.
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Sarepska nie jest przypadkiem ze zwykłej gorczycy, tylko z ostrymi przyprawami?
Sieję gorczycę co roku na nawóz zielony, najmniej problematyczny poplon - nawet na świeżo zaoranych ugorach sobie radzi. Suszę czy ostre ulewy też wytrzyma. Roślina niezniszczalna :D. Ale jak chcesz uzyskać ziarno to lepiej zapewnić jej godziwe warunki.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
to co kupuję jako "gorczicznyj poroszok" to mączka z samej gorczycy bez dodatków (wg opisu na opakowaniu) która jest wielokrotnie ostrzejsza niż gorczyca biała czy czarna którą kupuję w formie ziarnistej i mielę samodzielnie. Być może nie jest to odmiana sarepska (zasugerowałem się nazwą "sarepta" pod jaką występowała) Może jest osobna odmiana rosyjska? Nie mam pojęcia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół