nasiona marihuany

Przędziorki

Wyszukiwarka Forumowa:

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
Oto 100% skuteczny sposób na te małe kurewki.
TALSTAR 100 EC - wybija dorosłe osobniki tym samym uniemożliwia dalsze składanie jaj.
NISSORUN 050 EC - to pryskamy w kilka dni po Talstar wybija jaja, larwy, nimfy

Oprysk tylko i wyłącznie w temperaturze poniżej 20 C !

Dobrym rozwiązaniem jest środek na wszystkie stadia rozwojowe przędziorka i tylko na tego pasożyta MAGUS 200 SC
Testowałem wszystkie te środki :) kupiłem każdy po około 8zł 5ml spokojnie wystarcza na wiele oprysków.
Magus jest z nich najskuteczniejszy z tym, że okres karencji to min. 7 dni
a w powyżych środkach nieco krótszy.

Ważne jest jedno... aby dobrze rozpoznać pasożyta i dobrać do niego środek.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
spidermites_i.jpg


Wrzucam tutaj bo w sekcji Indoor nie ma działu "Szkodniki".

Przędziorki mogą sie pojawić na oucie, występują bowiem w sadach i szklarniach ale najbardziej sa znane jako szkodniki upraw indoor. To najgorsze szkodniki jakie można mieć. Są najtrudniejsze do wytępienia a także wyrządzają najwięcej szkód. Jeśli nie zostaną powstrzymane, potrafią w ciagu kilku tygodni zabić praktycznie każdą roślinę.

Filmik w którym pokazano masowy pojaw. Takiego czegoś nigdy nie widziałem. Jedno jest pewne - kiedy juz dojdzie do takiej sytuacji to jest pozamiatane.


Przędziorki to roztocza. Należą do pajęczaków. Są bardzo drobnych rozmiarów, gołym okiem można je dostrzec patrząc z bardzo małej odległości. Im cieplejsze i suchsze jest środowisko, tym szybciej się poruszają, więcej jedzą i szybciej się mnożą. I tym szybciej należy zacząć je zwalczać.

Atakują rośliny nakłuwając liście i wysysając z nich soki. Pojawienie się przędziorków rozpoznaje się po drobnych białych plamkach na liściach. Początkowo plamki występują na pojedynczych liściach aby wraz ze wzrostem populacji szkodnika rozprzestrzeniać się we wszystkich kierunkach.


01-marijuana-spider-mites.jpg


Plamki pojawiają się po pewnym czasie od żerowania szkodnika. Należy więc zakładać że oprócz liści na których są ślady żerowania szkodnik jest też na sąsiednich liściach, gdzie plamek jeszcze nie widać. Po drugie, nie należy panikować dostrzegając nowe skupiska plamek dzień lub dwa po przeprowadzeniu akcji zwalczającej przędziorki. To normalne.

W początkowym stadium infestacji przędziorki nie wyrządzają większych szkód. Kiedy opanują całą roslinę, jej wzrost szybko hamuje a następnie następuje oplecenie liści i szczytów pajęczynami i śmierć rośliny.



Przędziorki mogą dostać się do growboxa/growroomu różnymi drogami. Latem są obecne na roślinach pod gołym niebem i można je z nimi wnieść do growroomu. Mogą wlecieć przez otwory wentylacyjne. Można je też przynieść na ubraniu, mogą się znajdować w niesterylnej ziemi. Mogą także być obecne na klonach.

images.jpeg


Metody ich zwalczania to głównie opryski. Wysoka wilgotność powtrzymuje ich aktywność ale sprzyja rozwojowi grzybów. Toksyny owadobójcze nie są skuteczne. Dobrym środkiem jest abamektyna. Skuteczne są też olejki roślinne, w tym olejek z miodli indyjskiej ale również inne. Osobiście używam mieszaniny olejku rozmarynowego i z gorczycy. Najlepiej jest zastosować oprysk z abamektyny aby po dwóch-trzech dniach powtórzyć oprysk olejkami. Oprysk powinien być bardzo dokładny, idealnie powinno się zraszać każdy liść z dołu i z góry aby na koniec spryskać glebę i pojemnik w którym stoi roślina a także pomieszczenie uprawowe.
 
Ostatnia edycja:
S

Sławuś z council estate.

Guest
Plant vitality z tego co wyczytałem na innych forach, zawiera właśnie abamektynę.
 
Ostatnia edycja:

viledaszek

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
348
Buchów
0
wlasnie mam straszny problem z tym gownemna indoor ;/ w boxie mam cieplo i mega sucho wiec maja idealnie, robie opryski Karate Zeon co tydzien ale karate dziala w temp ponizej 20 stopni wiec staram sie kilka godzin po oprysku trzymac krzaki przy oknie gdzie jest mniej niz 20...
zmniejszyla sie od razu ich liczba i praktycznie wybilo mi ziemiorki ale jednak dalej sa a tej abamektyny nie moge znalezc.
 

rebeliant

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 26, 2011
Postów
836
Buchów
0
Ja co roku stosuje Magnus 200 SC i po 2 opryskach mam spokój, z tą różnicą u mnie występują w OUT.
 
T

TachyonOne

Guest
Target natural na mszyce i przędziorki. Za kazdym razem dawał radę. Spryskać dwa razy w odstępie kilku dni. Forum jest pełne głosów ze nie działa ale jak się nie umie porządnie spryskać 100% powierzchni rośliny to się poźniej pisze głupoty. Nie wiem dlaczego miałbym stosować Mangusa skoro działa środek naturalny. Owszem mogę ciężką chemią ale to jak atakować szympansy w dżungli bombą wodorową.
Na outdoor agrowłóknina na drzewko, do środka wpuścić drapieżne Spidexy i czym prędzej do okopu :spalony:
 
U

Usunięty 23746

Guest
Ja 2 lata temu na oucie zmagałem się z tym kurestwem. Dosyć porządnie positowały mi liście. Kupiłem pierwszy lepszy środek na przędziorki w ogrodniczym. Chyba firmy Agrecol albo jakiejś innej znanej. 2 opryski i nie zauważyłem żeby się więcej rozprzestrzeniały.
 

szuwar80

Well-known member
Rejestracja
Lis 14, 2008
Postów
332
Buchów
0
Przędziorki nie atakują z brudu,to nie szara pleśń.One lubią zdrowe i ładne rośliny.Wystarczy otrzeć się o jakąś zarażoną roślinę pokojową i możesz je nawet zawlec na ubraniu do boxa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
T

TachyonOne

Guest
Inwigilator napisał:
Chyba firmy Agrecol albo jakiejś innej znanej. 2 opryski i nie zauważyłem żeby się więcej rozprzestrzeniały.
No właśnie. Dokładnie Agricole Target Natural.
 

Raf_rk

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2010
Postów
2,888
Buchów
1
na przemysłowych uprawach np. pomidorów pod szkłem do walki z przędziorkami często używa się czystej wody - podobno nienawidzą wysokiej wilgotności
Ostatnio miałem przędziorki. Zacząłem często spryskiwać wodą, obniżyłem temp.
Poszły w piz*u :) Chemia okazała się zbędna.
 

Atanazy Bazakbal

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 13, 2008
Postów
1,889
Buchów
10
Ostatnio miałem przędziorki. Zacząłem często spryskiwać wodą, obniżyłem temp.
Poszły w piz*u :) Chemia okazała się zbędna.

A ja miałem mimo dużej wilgoci i zanim się ogarnąłem co to i zanim zadziałał oprysk byłem już mocno w plecy. Lo-Pan nie przesadza że to ścierwo wyjątkowe. Potrafi zaskoczyć nawet osoby ze sporym doświadczeniem w uprawie. Nie potrzebuje dużo czasu na niezłe deus ex machina.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

F.B.I

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 12, 2011
Postów
823
Buchów
0
Prawda jest taka że nie ważne jak co i jak ( nie wnikam ) ale jak jesteś normalny, a nie ***any BRUDAS to nie ma szans na złapania syfa robali itp, tak jak u ludzi proste. Narpierw dbajcie o czystość nie tylko swoją ale też sprzętu.

rozpie**** i brud to połowa tego forum w fotorelacjach pokazuje a potem preparaty na robaki syf i inne gówna. miłego dnia


Sugerujesz ze przedziorki w uprawie sa winą growera bo ma syfiasty namiot i zabrudzony pokój, sorry stary ale ja mam posprzatany dom "bo lubie gnój ale w kupkach", a przedziorka miałem juz kilka razy, mozesz przeniesc na skórze ubraniu i czymkolwiek chcesz z miejsca gdzie wystepują, np. grow twojego kumpla, niesterylizowana ziemia ogrodowa itp itd, wiec nie inputuj nikomu syfiarstawa bo do przykładu dzieci w szkolach sa z róznych rodzin i jak jest wysyp to wszystkie łapią wszy, nawet te najwieksze czysciochy!!! Pozdrawiam
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół